Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Thu Dec 30, 2021 4:22 pm

    Сама се тамо нацртала, у оба смисла.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by plachkica Thu Dec 30, 2021 4:32 pm

    =AZUY6OXMqi8XAVElNt4_R_hDXdBj73pwSM3pvYa6D--Urv8ZsZ38q-TDtcoLcePiL6IsqotjvfhteFPCW6FbD4huMpVly1a0lVTzuXV0Z7cH48km6a59lfSeE9K1MAu5Kk0&__tn__=R]-R]Svetozar Cvetkovic Cv

    mene je sramota, sramota me je sto sam ti reko da to postoji (mada rekao bi ti neko drugi, al ovako vise boli), sramota me da to postoji, sramota da svi mislimo da si ti toliko jako da sve mozes sama da izdrzis, sramota da nemas pravo na svoj stav i svoje misljenje a da ne budes bačena pod sto, sramota sto Dušku nisam okrenuo telefon i rekao bar da to nije u redu, bar da to koliko on jeste postigao, jeste Leya mozda i duplo više, pa šta god mislila nije pseto. To nisam uradio jer naivno znam da to i on i svi mi znamo. Ali to izvesno nije dovoljno.
    Ti si član moje porodice i uvek ces to biti, tvoja odbrana si ti ali i ja, ti si moj kum, moja odbrana nisam ja ali si ti. Ako si ti pseto pod stolom, prijavljujem se da sam pas koji ćete čuvati….
    I verujem da još uvek postoji neko ko će te pitati - a kako je tebi Biljana?

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Thu Dec 30, 2021 4:34 pm

    Jel oni razumeju da je to karikatura?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Notxor Thu Dec 30, 2021 4:39 pm

    Samo nek se vole javno, kao u zadruzi.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by plachkica Thu Dec 30, 2021 4:42 pm

    btw, onoj polipovoj kategorizaciji fali i 5. stadijum: vrbovanje,
    kad nije dovoljan samo lajk na fejsbuku, već pravovernost mora da se dokaže aktivnom podrškom,
    odnosno konfrontacijom sa svima onima koji nisu deo vlasti na ovaj ili onaj način
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by fikret selimbašić Thu Dec 30, 2021 4:43 pm

    Danas me je Dušan Petričić nacrtao kao psa Ane Brnabić koji jede otpatke sa njenog stola. To mi je novogodišnja čestitka boraca za "pristojnu srbiju" u kojoj se prave vrednosti poštuju.
    Petričić ne zna zašto sam to ja pseto i koje to otpatke od gozbe vlasti sam IKADA dobila, a pogotovo tražila, ali mnogo vas je koji odlično znate da nisam. A ipak ćutite.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 FHxT8C9XwAgAOp4?format=jpg&name=4096x4096


    Ne vidim otpatke, šampanjac u Šešeljevim rukama, prase, rujno vino u čaši pred Vučićem i juha kojom Brnabićka nespretno (izlilo se malo) hrani Biljanu je prava hrana. Ne daje joj ni objerke* ni koske na glodanje. Podvaljuje malo Biljana već u prvoj rečenici, pravu hranu dobija, samo je uskraćena za mjesto za hastalom.

    *Ostaci hrane i pića nakon svadbe, ispraćja ili već neke žurke sa jedenjem i pijenjem. Izraz koji se ovde još uvijek može čuti. Npr. loše smo se proveli u gostima, objercima nas dočekali, da su bar podgrijali pečenje i pite.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by disident Thu Dec 30, 2021 4:47 pm

    Meni toplo oko srca kada vidim domace "kulturne" elite kako kevecu i cvile


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by ficfiric Thu Dec 30, 2021 4:49 pm

    plachkica wrote:btw, onoj polipovoj kategorizaciji fali i 5. stadijum: vrbovanje,
    kad nije dovoljan samo lajk na fejsbuku, već pravovernost mora da se dokaže aktivnom podrškom,
    odnosno konfrontacijom sa svima onima koji nisu deo vlasti na ovaj ili onaj način

    Izginula je u odbrani Gorana Markovica i sad joj se ovako vraca


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Thu Dec 30, 2021 4:51 pm

    Tačno, ona dobija poslovične mrvice sa stola, ili što se kaže - prodaje se za tanjir supe - ali apsolutno nigde nema reference na psa. (Inače, niko na karikaturi nije prikazan kao bila šta drugo do kao čovek).

    Pas je - veran, poslušan, itd. Ali nije to ovde poenta, niti je to njen odnos prema vlastima. Ona nije ni verna ni poslušna, ona se grebe za svoje parče kolača.

    Katastorfa od čitanja, i to od strane nekog ko studentima predaje dramaturgiju.

    Iskrivljava i laže.


    et fikret


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by ficfiric Thu Dec 30, 2021 4:56 pm

    Umesto supe, moglo je nacrtati nesto slatko posuto secerom u prahu, bas da vidim kako bi to protumacila


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Zus Thu Dec 30, 2021 4:57 pm

    Svu muku tvoju, napor crnog roba,
    Poješće silni pri gozbi i piru…
    A tebi samo, kô psu u sindžiru…
    Baciće mrve… O, sram i grdoba!…
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by fikret selimbašić Thu Dec 30, 2021 5:05 pm

    Erős Pista wrote:Tačno, ona dobija poslovične mrvice sa stola, ili što se kaže - prodaje se za tanjir supe - ali apsolutno nigde nema reference na psa. (Inače, niko na karikaturi nije prikazan kao bila šta drugo do kao čovek).

    Pas je - veran, poslušan, itd. Ali nije to ovde poenta, niti je to njen odnos prema vlastima. Ona nije ni verna ni poslušna, ona se grebe za svoje parče kolača.

    Katastorfa od čitanja, i to od strane nekog ko studentima predaje dramaturgiju.

    Iskrivljava i laže.


    et fikret

    Ja se sjećam i kako je omanula u tumačenju one sevdalinke proljetos. Tad mi je to djelovalo kao autentično omanuće, ovde sam ubijeđen da glumi nerazumijevanje i da namjerno podmeće psa i otpatke, karikatura je potpuno uproštena i jasna. 

    Ja tek sad uočio mrtvu twitter ptičicu ispred Krloa Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Thu Dec 30, 2021 5:11 pm

    Zapravo ovo što si rekao - da nema svoje mesto za stolom - tačno je, ali ništa u crtežu ne sugerira da je sa njega izbačena ili da nije primljena. Ona se drži po strani, ali, via Brnaba, dobija svoju porciju. To je vrlo precizan prikaz njenog mesta u režimskom aparatu. Nema nikakve veze s psom.

    Ma lažovka.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by zvezda je zivot Thu Dec 30, 2021 5:15 pm

    plachkica wrote:
    Ti si član moje porodice i uvek ces to biti, tvoja odbrana si ti ali i ja, ti si moj kum, moja odbrana nisam ja ali si ti. Ako si ti pseto pod stolom, prijavljujem se da sam pas koji ćete čuvati….
    I verujem da još uvek postoji neko ko će te pitati - a kako je tebi Biljana?

    po stilu reko ovo ceda piso. mada je ovo dosta jasnije, cedina recenica se vise lomi ko pozni henri dzejms, ali to je to osecanje.


    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Thu Dec 30, 2021 5:16 pm

    Erős Pista wrote:
    Ma lažovka.

    Е, никад чуо за тај израз. Овде кажу лажура. Ал' пасју, овај, пасују оба.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by zvezda je zivot Thu Dec 30, 2021 5:18 pm


    • meni taj izraz mizogin. lazura.


    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1983


    _____
    ova zemlja to je to

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 40 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 7:12 pm