Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Tue Apr 07, 2020 5:02 pm

    Halászlé wrote:1074 testirano/247 pozitivnih/3 preminulo

    jel moguće da polako pikujemo™?
    Ово је таман пад који је био пре недељу дана, а и недељу пре тога.
    Сутра мислим да ће да буде и преко 400,ако се настави овим темпом.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Apr 07, 2020 5:14 pm

    bemty wrote:kad se pogleda smrtnost u odnosu na broj stanovnika, svajcarska stoji dosta lose. kako, zasto?

    alpanija!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Tue Apr 07, 2020 5:14 pm

    Da li je porodilište u Šapcu zatvoreno?

    Redakciji „Podrinskih“ novina u toku pre podneva obratili su se sugrađani koji sa informacijom da su ginekološko odeljenje i porodilište u Šapcu zatvoreni. Sugrađanin koji je podelio priču sa nama ističe da se njegovoj verenici, nakon ginekološke intervencije koja je obaveljena pre mesec dana, rana inficirala zbog čega je dobila i povišenu telesnu temperaturu te da su se zato obratili ginekologu, kako bi zakazali kontrolu.

    – Njen ginekolog nam je rekao da ona mora da ide u Sremsku Mitrovicu na pregled, jer kako je rekao, oni su zatvoreni. Doktor nam je rekao da su dve babice pozitivne na novi virus COVID-19, zbog čega je celo odeljenje zatvoreno a zdravstveni radnici zaposleni na ovom odeljenju u izolaciji – završio je naš sagovornik.

    Na konferenciji za novinare u Beogradu, novinar N1 postavio je pitanje dr Konu vezano za ovaj slučaj u Opštoj bolnici Šabac, ali su dr Kon, kao i dr Kisić Tepavčević istakli da informacije o problemima u bolinici u Šapcu nemaju.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Tue Apr 07, 2020 5:20 pm

    Konove i ine podatke možete da okačite mačku o rep. Pominjao sam moj morbidni  hobi da brojim koliko ima sahrana u Bgd, oko 35 pre par godina. Za četvrtak je zakazano 57.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 5:22 pm

    Prvo ide bolest pa sahrana, tokom peaka se povećava smrtnost
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by No Country Tue Apr 07, 2020 5:34 pm

    beatakeshi wrote:Konove i ine podatke možete da okačite mačku o rep. Pominjao sam moj morbidni  hobi da brojim koliko ima sahrana u Bgd, oko 35 pre par godina. Za četvrtak je zakazano 57.
    Подсетио си ме на мог деду, који је Политику увек читао отпозади, од умрлица.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Tue Apr 07, 2020 5:36 pm

    apdejt, vmc karaburma još uvek nije covid19 bolnica, tamo smeštaju pacijente
    koji imaju temperaturu, ali po definiciji slučaja ne bi trebalo da imaju korona virus,
    ali po protokolu svaka febrilnost je sumnjiva i tretiraju je sa posebnim oprezom.
    rađen im je test i čekaju rezultate. svi pacijenti nose zaštitne maske, sve potrebne
    analize kad se otkloni (ili potvrdu) sumnja na koronu će biti urađene po ubrzanom postupku.

    mali iznenađujući momenat, ujnu su danas zvali iz sns-a (penzioneri su, oboje, nisu sns članovi),
    ponudili joj pomoć, bla bla bla, ona im rekla da je ujak u bolnici, da je u vmc-u i da
    ne može da dobije bolnicu*, za 15 minuta su je pozvali sa informacijama, i rekli joj
    da verovatno nije korona, jer da stvarno sumnjaju na koronu, i nju bi odveli u neki od korona
    centara, ponudili joj svaku pomoć, nabavka, dezinfekciona sredstva, šta god treba.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Apr 07, 2020 5:58 pm

    No Country wrote:
    beatakeshi wrote:Konove i ine podatke možete da okačite mačku o rep. Pominjao sam moj morbidni  hobi da brojim koliko ima sahrana u Bgd, oko 35 pre par godina. Za četvrtak je zakazano 57.
    Подсетио си ме на мог деду, који је Политику увек читао отпозади, од умрлица.

    To се сад зове "чита фејсбук".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Tue Apr 07, 2020 6:31 pm

    beatakeshi wrote:Konove i ine podatke možete da okačite mačku o rep. Pominjao sam moj morbidni  hobi da brojim koliko ima sahrana u Bgd, oko 35 pre par godina. Za četvrtak je zakazano 57.
    Лекари скоро да не раде, људи се слабо крећу плус су под стресом, набавка хране и лекова отежана.
    Наравно да има скока смртности.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Apr 07, 2020 8:13 pm

    zanimljiv tracerski thread, nestor posto anti vakser kad mu je unuce obolelo od autizma




    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by disident Tue Apr 07, 2020 8:21 pm

    Pa jeste, nije neka tajna, ko je clan zimermanove anti antivax grupe na fb


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 07, 2020 8:37 pm

    B92, AV

    Na pitanje da li če Beograd biti izolovan kao karantin na 24 sata, Vučić odgovara:
    "Ne bih isključio takvu odluku", i dodaje da se čekaju brojevi za takvu odluku.
    Kaže da ne mora da se najavi 48 sati ranije.
    Vučić je rekao da se pune bolnica u Zemuni i Zvezdari, VMC na Karaburmi. Istakao je da je Infektivna klinika na najvećem udaru.
    "Mi nemo mesta u bilnicama u Beogradu više, van Beograda nema takvih problema", kaže predsednik.
    Skoro 50% judi koji nisu iz Beograda nalaze se u beogradskim bolnicama, a primani su ljudi i sa KiM.
    "Najveće opterećenje je u Beogradu", kaže.
    Kako navodi u Kliničkom centru Niš ima 65 respiratora.
    Moli one čiji je posao da rade - da rade.
    Kaže da ne zna nijednu bolnicu u koju nije ušao virus,




    Tldr - niko nigde nije bezbedan, kupujte kao da je sutra sudnji dan jer mozemo da zatvorimo sve za sat vremena
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Tue Apr 07, 2020 9:03 pm

    Marius Lăcătuș wrote:[size=43]zanimljiv tracerski thread, nestor posto anti vakser kad mu je unuce obolelo od autizma[/size]


    [size=43] [/size]
    Nije unuče nego dete i nije trač.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Apr 07, 2020 9:05 pm

    Koliko dete ima covek od 65?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 9:05 pm

    Govorio je javno sto puta o tome.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Apr 07, 2020 9:06 pm

    O izvinite svi premudri sto ne pratim nastupe uvazenih antivaksera


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 9:08 pm

    Marius Lăcătuș wrote:O izvinite svi premudri sto ne pratim nastupe uvazenih antivaksera

    Nisam se brecao, samo reminisciram.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Tue Apr 07, 2020 9:09 pm

    bemty wrote:kad se pogleda smrtnost u odnosu na broj stanovnika, svajcarska stoji dosta lose. kako, zasto?
    Granica sa zaristem u severnoj Italiji i generalno jake licne veze sa Italijom. Preko te granice dnevno putuje gomila Italijana koji su cross border radnici, jako puno njih u zdravstvu. Jos je i super kako je Ticino mogao da bude prakticno deo tog 'italijanskog' zarista, ali su brzo preduzete mere. I kazu, nema skorog povratka u normalu, ocekuju da smo tek na pola puta.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Tue Apr 07, 2020 9:11 pm

    beatakeshi wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:[size=43]zanimljiv tracerski thread, nestor posto anti vakser kad mu je unuce obolelo od autizma[/size]


    [size=43] [/size]
    Nije unuče nego dete i nije trač.
    Ne menja poentu.
    'Strucnjak' koji ne zna da cita naucne radove. Ja sam najvece ubedjotine u najvece gluposti videla medju srpskim lekarima. Izgleda da ih tom nacinu razmisljanja uce na faksu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 9:14 pm

    ја сам, поводом биохемије, за коју нисам стручњак, имао најжешће свађе по славама са ветеринарима и медицинарима
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 9:15 pm

    зубаре не рачунам, част изузецима, углавном су "ко вам је ово радио" врста стручњака
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Tue Apr 07, 2020 9:17 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Koliko dete ima covek od 65?
    Ovo je 22,23.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Tue Apr 07, 2020 9:17 pm

    u čemu je fora sa ovim prilogom?

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 9:19 pm

    lalinea wrote:
    beatakeshi wrote:
    Nije unuče nego dete i nije trač.
    Ne menja poentu.
    'Strucnjak' koji ne zna da cita naucne radove. Ja sam najvece ubedjotine u najvece gluposti videla medju srpskim lekarima. Izgleda da ih tom nacinu razmisljanja uce na faksu.



    imam utisak da dobar deo tog sveta posle fakulteta malo šta zapravo čita. rade zanatski ono što rade i skupljaju lovorike, ukopavaju se u svojim stavovima i smatranjima, i negde posle pedesete im procveta lažna erudicija, zaključe da znaju sve. opšti utisak mi je da je mnoge stručnjake ovaj virus - nemam drugu reč - uvredio. pojavilo se nešto novo što ne mogu da objasne postojećim znanjem, i to je divovski udarac na sujetu tih ljudi koji se bliže penziji.

    a novinari pitaju, i pitaju, i pitaju, pošto se urednici lepe na titule, lovorike i nadrkan edgy stav "WHO nema pojma, ja ću sad sve da vam objasnim, znate ja sam među mirovnjacima na Sinaju 1958. proučavao endemsko širenje simulitisa, to su, znaaaate, poznati obrasci, neće virus, ponavljam, neeeeće virus na čoveka u uslovima tačke rose iznad, pardon ispod, pardon iznad 14 stepeni...gospođice mnogo ste mi nešto došli slatki, mogu li da vam namestim bolje tu mikrofon bubicu"...
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Apr 07, 2020 9:22 pm

    то је тачно за већину људи и морам да кажем да је и нормално

    постоје људи који су вансеријски стручњаци, али углавном су истиснути, зато што вређају сујету ових претходних, самим својим постојањем

    тако је у свакој струци, па и у њиховој

    Virus - Page 2 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:59 pm