Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 22, 2020 9:10 pm

    Virus definitivno manje voli toplotu i suv vazduh, nego hladno i vlazno. Nije game changer, ali nije ni sasvim nebitno. A drugo mozda hoce da izbegnu preopterecenje elektricne mreze, mada to sam sad lupio pojma nemam
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Sun Mar 22, 2020 9:14 pm

    Sotir wrote:
    MNE wrote:ali zato 

    [size=40] [/size]
    При чему се церекају са пола метра и прскају капљице један другом директно у уста, јеботе.
    Za koga ti navijaš???
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sun Mar 22, 2020 9:16 pm

    za međeda
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 9:17 pm

    KinderLad wrote:Virus definitivno manje voli toplotu i suv vazduh, nego hladno i vlazno. Nije game changer, ali nije ni sasvim nebitno. A drugo mozda hoce da izbegnu preopterecenje elektricne mreze, mada to sam sad lupio pojma nemam
    Korekcija; ne voli kombinaciju toplote i vlage, to važi za ostale koronaviruse


    Last edited by Papa Lazarou on Sun Mar 22, 2020 9:17 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 9:17 pm

    suv vazduh ne valja za gotovo svakoga ko ima hronične probleme sa respiratornim sistemom, razne astme, sinuzitise itd. meni se čini da je bespotrebno ljudima pogoršavati tu vrstu problema u ovakvoj situaciji ako ne moraš.

    22. mart je, nećemo se smrznuti za tri dana ako noću isključe grejanje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 22, 2020 9:20 pm

    Papa Lazarou wrote:
    KinderLad wrote:Virus definitivno manje voli toplotu i suv vazduh, nego hladno i vlazno. Nije game changer, ali nije ni sasvim nebitno. A drugo mozda hoce da izbegnu preopterecenje elektricne mreze, mada to sam sad lupio pojma nemam
    Korekcija; ne voli kombinaciju toplote i vlage, to važi za ostale koronaviruse

    da, ok Virus - Page 21 1399639816
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by bela maca Sun Mar 22, 2020 9:22 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:22. mart je, nećemo se smrznuti za tri dana ako noću isključe grejanje.
    moje mačke se ne bi složile, i imam slike da to dokažem.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Daï Djakman Faré Sun Mar 22, 2020 9:23 pm

    Virus - Page 21 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 22, 2020 9:24 pm

    Virus - Page 21 3579118792
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by паће Sun Mar 22, 2020 9:26 pm

    bela maca wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:22. mart je, nećemo se smrznuti za tri dana ako noću isključe grejanje.
    moje mačke se ne bi složile, i imam slike da to dokažem.

    Наше мачке никад не улазе унутра... али знају где су у подруму топле цеви Virus - Page 21 1143415371.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 22, 2020 9:32 pm

    Virus - Page 21 1861198401

    http://www.beoeko.com/#preporuke1
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Mar 22, 2020 9:37 pm

    Šta vredi, kad NEMA KO DA DIŠE!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36972
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Sun Mar 22, 2020 9:41 pm

    jel to danas pao broj mrtvih u italiji?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 9:41 pm

    Crnogorskim stopama



    Na 5. Izvanrednoj sjednici koja je održana u nedjelju, Županijski stožer civilne zaštite Hercegbosanske županije donio je i Zapovijed da se javno objavi identitet osoba kojima je izdano Rješenje o zdravstvenom nadzoru i kućnoj izolaciji na području Hercegbosanske županije. 


    - Pročitajte više na: https://www.bljesak.info/vijesti/flash/hbz-objavio-imena-238-osoba-koje-se-nalaze-u-samoizolaciji/306030?fbclid=IwAR22-boPaFy2HZMdF5AUQ8nbA-D7DEl5hN9dBcgMf_cCbAmPzuUqA3FvwrI

    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Mar 22, 2020 9:42 pm

    Jebena govna od država entiteta.

    Vrati se, Gari!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 22, 2020 9:45 pm

    Papa Lazarou wrote:Tako je.
    U jednom trenutku videćemo zastrašujući skok i treba tad sačuvati živce.


    nema zastrađujućeg skoka. za to treba 1000 testova dnevno ali pošto to nemamo, odnos + i - se dramaticno pomera u korist +. 50 testirano, 41 pozitivan, 9 negativno.

    apropo biljane, žao mi je i želim joj da prođe lagano i bez posledica, naravno uz smanjeni politički angažman koji je ne napušta i u kovidu. sa druge strane nadam se da je temeljno zarazila šoneta i da on neće proći tako lako.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Solus_Rex Sun Mar 22, 2020 9:47 pm

    Kondo wrote:
    Papa Lazarou wrote:Tako je.
    U jednom trenutku videćemo zastrašujući skok i treba tad sačuvati živce.


    nema zastrađujućeg skoka. za to treba 1000 testova dnevno ali pošto to nemamo, odnos + i - se dramaticno pomera u korist +. 50 testirano, 41 pozitivan, 9 negativno.

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 9:51 pm

    bela maca wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:22. mart je, nećemo se smrznuti za tri dana ako noću isključe grejanje.
    moje mačke se ne bi složile, i imam slike da to dokažem.
    Virus - Page 21 1233199462  touché


    palo mi je na pamet da je to možda mera koju su doneli zbog elektrodistribucije--svi su kod kuće, potrošnja je vrv porasla, ako je sistem iole napregnut (ne znam da li je, pričam napamet) ne bi valjalo da krene dogrevanje na struju...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 22, 2020 9:53 pm

    i mi danas ložimo pećku, lepo je


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 9:53 pm

    Ministar zdravlja rekao je da je procena kineskih stručnjaka da bi građani morali da se pridržavaju propisanih mera 29 dana da bi se situacija stabilizovala

    On je za Radio-televiziju Srbije naveo da su kineski stručnjaci tu procenu izneli uporedjujući Srbiju sa oblastima u njihovoj zemlji sa sličnim brojem stanovnika i na osnovu svog iskustva u borbi protiv COVID19.

    Lončar je naveo i da će tim medicinskih stručnjaka iz Kine do sutra popodne predstaviti set mera koje su se u njihovoj zemlji pokazale kao dobre, a da su oni zadovoljni dosadašnjim merama koje je Srbija preduzela.

    Ministar je kazao i da je od 222 osobe koje su testirane pozitivne na COVID19 131 do sada hospitalizovano, da se 15 nalazi na respiratorima, od toga troje "u prilično lošem stanju", zbog drugih oboljenja koja takođe imaju.

    Najavu potencijalno oštrijih mera ograničenja kretanja građana Lončar nije nazvao "drastičnijim", već merama koje spasavaju živote, a ocenio je da građani i dalje nisu dovoljno ozbiljno shvatili situaciju.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sun Mar 22, 2020 9:53 pm

    Ma penzosima je to bitno, bre, shvatili su da ne smeju da ih ljute, već su ih stavili u totalno usranu situaciju, i sad im se dodvoravaju preko ovoga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 9:59 pm

    Ruske mere ranog reagovanja poput zatvaranja granice u dužini od 2.600 kilometara sa Kinom već 30. januara i uspostavljanje zona karantina, možda su doprinele odlaganju izbijanja epidemije u punom jeku, naveli su pojedini stručnjaci.

    "Generalni direktor SZO rekao je ''testirajte, testirajte, testirajte''", izjavila je u četvrtak CNN-u dr Melita Vujnović, predstavnica Svetske zdravstvene organizacije u Rusiji.

    "Pa, Rusija je to započela bukvalno krajem januara", kazala je Vujnovićeva i dodala da je Rusija pored testiranja, preduzela i širi set mera.

    Rospotrebnadzor je saopštio u subotu da je ukupno uradio više od 156.000 testova na korona virus.

    Poređenja radi, prema podacima CDC-a, SAD su tek početkom marta počele se testiranjem, dok je Rusija saopštila da je masovno testirala ljude od početka februara, uključujući ljude na aerodromima, fokusirajući se na putnike iz Irana, Kine i Južne Koreje.

    To ne znači da nije bilo "rupa" u ruskoj odbrani.


    Rusija nije odmah započela testiranje onih koji dolaze iz Italije ili drugih teško pogođenih zemalja EU, ograničavajući kontrolu ljudi koji su dolazili iz Evrope merenjem temperature i uvođenjem dvonedeljnih karantina.

    Prema zdravstvenim zvaničnicima, većina slučajeva koronavirusa prijavljenih u Rusiji došla je iz Italije.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 10:00 pm

    Rospotrebnadzor :heart:
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 10:01 pm

    Filipenko!!
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 22, 2020 10:04 pm

    Virus - Page 21 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:08 pm