Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Korona u tanjiru

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sun May 03, 2020 10:36 pm

    alal ti qrac za ovu konstrukciju od drveta, ovo sam video kod mojih ostrvljana - iskusni majstori tamo uvek naprave tako nešto da se pravi spiralni plamen tako da ne treba ništa da se radi, pirka, maše kartonom, kada uhvati vatrica onda povuče tako da se samo od sebe raspali i za 15-20 minuta bude gotov žar da se počne.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Mon May 04, 2020 8:34 am

    Кажеш спирални а мислиш завојити... ал' да, то са зидањем је стара извиђачка фора, мораш направити некакав оџак кроз који ће да повуче, нешто куд ће свеж ваздух да улази одоздо.

    Мада, мени то нешто много дрвета, а где је дрвета ту је и пламена, а где је пламена ту и гарави... чекаш ли да дрво изгори? Свеједно, шта год да си радио, резултат оправдава средства.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Mon May 04, 2020 3:06 pm



    ne idu na tviter i fejs
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Mon May 04, 2020 7:13 pm

    паће wrote:Кажеш спирални а мислиш завојити... ал' да, то са зидањем је стара извиђачка фора, мораш направити некакав оџак кроз који ће да повуче, нешто куд ће свеж ваздух да улази одоздо.

    Мада, мени то нешто много дрвета, а где је дрвета ту је и пламена, а где је пламена ту и гарави... чекаш ли да дрво изгори? Свеједно, шта год да си радио, резултат оправдава средства.

    Bilo bi ga upola manje da pečem piletinu, ražnjiće ili neki tanji i manji komad mesa. Već napisah da bi bio i obični ćumur da nije u pitanju pečenje duže od dva sata. Rebra ili flam (pauflek) traže duže i laganije pečenje i mora ovako. Postoji i varijanta da ih prije toga kuaš pa onda baciš na žarenje, tako uglavnom rade po restoranima, ali to onda nije to. Ne gari, žarač je u ruci i njim kontrolišeš pojavu plamena, samo povremeno dimi (začinjava) sa pola metra razdaljine.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Mon May 04, 2020 7:32 pm

    Размазио ме поклопац... кад крене пламен, само га поклопим, дим га угуши за две секунде.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Wed May 06, 2020 3:50 pm

    slavski kolač, vino, losos, salatica

    ovaploćeni sveti sava sam ja
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Wed May 06, 2020 5:23 pm

    Slavski kolač, žito, jagnjetina kleftiko, Château l'Esparrou, domaća krempit sa jagodama i šantiljijem, Lavazza espreso.
    Ovaploćeni sveti Efrosin kuvar sam ja.


    Last edited by Dobosz Esterházy on Wed May 06, 2020 5:27 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Wed May 06, 2020 5:24 pm

    ha, nisam jedini ciga na forumu
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Wed May 06, 2020 5:28 pm

    Nisam, moja je sveti Pantelija, ali ženini slave Georgija pa rekoh ajde.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Wed May 06, 2020 5:44 pm

    Ama zar ti nisi malo bežao od vina ranije? Ovo je znalačko uparivanje syraha i jage.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Wed May 06, 2020 5:48 pm

    Jesam ranije ali se učim. Malo čitam a pri kupovini koristim vivino app. Plus je pizdarija koliko su ovde solidna vina jeftina.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Wed May 06, 2020 5:50 pm

    Bravo, baš mi je drago. Ipak si u svetskoj prestonici vina.
    Da li si išao u Cite du Vin?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Wed May 06, 2020 5:56 pm

    Jesam kad sam tek bio došao, ali sam samo protrčao. Nekoliko puta na matine nedeljom u Operi gde posle ima degustacija lokalnih vina i sireva. Kad završi ovo idem ponovo u Cité du Vin ali natenane.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Wed May 06, 2020 7:22 pm

    srećna slava, cigani. mislim i moja je po očevoj liniji ali se nije slavilo u komunjarskoj kući a ja sam uzeo usekovanje svetog jovana po u familiji izgubljenoj slavi ženske linije po maminoj strani, hvala bin ladenu

    danas je ljuba mesar pokojni ponovo dobio isporuku iz mesare nedeljković negde u sremu, stigle su odlične dedine kobaje (jedan od jačih value for money na tržištu za 700 din/kg za kobaju koja nije daleko od kulena, bez obzira na idiosinkrazije) kao i otkriće - juneća švargla koja direktno kida, možda najbolji proizvod te vrste da sam probao, striktno jezik, obrazi i tetive u savršenom omeru. mnogo bolje od svinjskog polubrata u koju idu kožurice, delovi škembeta i slično. ovo me podsetilo na sličnu pizdariju koju sam davno jeo (toplo posluženo) u trstu u čuvenoj prčvarnici za iznutraje buffet da pepi gde prosečan tanjur izgleda ovako

    Korona u tanjiru - Page 16 Screen10


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by bela maca Thu May 07, 2020 9:11 pm

    ja ću nastaviti ovde da pišem jer mi vanredno stanje traje dokle god ne radim i imam slobodnog vremena
    elem, konačno otkrivam pasulj i razne njegove upotrebe, pravila sam ranije paštetu, gde sam samo izblendala kuvani beli pasulj, danas sam pravila ono što amerikanci zovu refried beans, ne znam kako ga mi zovemo ali jako je fino

    plus još jedan slip-up - burger od tune
    njama


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Thu May 07, 2020 9:23 pm

    Nikako ga ne zovemo, nema to kod nas. A jako volim refried beans, pravi soul food
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Thu May 07, 2020 9:26 pm

    Erzsébet Biszak wrote:ja ću nastaviti ovde da pišem jer mi vanredno stanje traje dokle god ne radim i imam slobodnog vremena
    elem, konačno otkrivam pasulj i razne njegove upotrebe, pravila sam ranije paštetu, gde sam samo izblendala kuvani beli pasulj, danas sam pravila ono što amerikanci zovu refried beans, ne znam kako ga mi zovemo ali jako je fino

    plus još jedan slip-up - burger od tune
    njama

    +1
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Thu May 07, 2020 9:29 pm

    Ramstek mariniran u grčkom kiselom mleku i pecnut na gvozdenom tiganju, začinjene kriške krompira kuvane pa pržene u dubokom ulju, kapreze od volujskog srca, kalamata masline, boca Red Selection merloa iz Vista Hill-a, sišao malopre po cigare kao slobodan čovek. Odjavljujem se sa topica i dao Bog da se više ne vidimo na ovom delu foruma.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Erős Pista Thu May 07, 2020 9:33 pm

    Korona u tanjiru - Page 16 4286502047



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Korona u tanjiru - Page 16 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 8:20 pm