Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 8:13 pm

    Margit Savović wrote:I wish, ali nema trika da tebi nakon balkanizacije Srbija ostane u ovim granicama minus Kosovo i da ti se ne raspali ludacki resantiman, buduci da su drugi narodi svi u jedinstvenim drzavama. Naci ce se neko ko ce to uzjahati i nabijati ljudima niz grlo, a te se stvari lako prime.

    Ne verujem. Islreno. Prvo, demonstracije protiv toga, eventualne, ako nisu svi na neki nacin potkupljeni, ukljuciv i crkvu,, Vucic ce brutalno razjuriti. Tu nece biti oni o kojima mora da se vodi racuna da ne dobiju po glavi. Te ce nazvati fasistima, i niko se nece posebno buniti. Oni koji ce to razjuravati, i tu je vic, znaju da ako "predju na stranu naroda" - next stop Kosovo.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 8:14 pm

    Meni je postalo jasno gde zivimo kad su se Levijatani sa svim onim nazi majcurinama slikali ispred spomenika NS raciji. Bukvalno mindfuck. Onda sam krenula da istrazujem kako je moguce da ih niko nije podavio u Dunavu, a resenje je u tome sto je dominantno misljenje u Srbiji da je Srbima nacinjena velika nepravda 90-ih, u WW2 su Srbi stradali, a Levijatani su za odbranu i zastitu Srba i to sve tako ide na gomili. 

    I ako bude priznanja Kosova sa sve Severom, ja mislim da ce ovaj resantiman i sizofrenija da uzmu maha level max.
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Fri Jul 10, 2020 8:16 pm

    Ma tako se pretilo i Trećim srpskim ustankom ako Karadžića ili Mladića...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 8:16 pm

    Ovde je osnovno pitanje koliko je stranom (zapadnom) faktoru uopste cilj da se to sad nesto brzo resi. To je kljuc
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 8:16 pm

    Samo da prijavim, da ja nisam hakovao Margiti nalog, sama pise ovako  Kosovo* - Page 21 2304934895
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Fri Jul 10, 2020 8:22 pm

    Znamo bre, ti bi poceo da mlatis kurcinelom pa bi do ponoci ubio nalog


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Fri Jul 10, 2020 8:23 pm

    Majke mi, forume, kad je Margit više in tune sa srpskim plemenskim totemom nego vi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 8:24 pm

    Evo vam ga Kovic as we speak u Newsmax Adria.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 8:25 pm

    Covek iz naroda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 8:28 pm

    Pa ono, Erose, nisam na njega referisala kao na coveka iz naroda, nego na Srbin.info influensera.

    Iznenadjena sam ovim komentarom od tebe.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 8:32 pm

    Moram reci da ja ne znam kakav je stav u narodu, ali mogu da kazem medju mojim rodjacima i prijateljima, koji su "interno raseljena lica" sa Kosova, je potpuni i apsolutni cinizam, jedna pomirenost sa sudbinom. 

    Takodjer, nema niakkve samorefleksije i neke politicke analize (mada to nisu obrazovani ljudi), ako ima nekog bes, on je okrenut ka Srbima koji su prodali kuce i tako. 


    To je malo i tuzno koliko su to slomljeni ljudi, a nisu svi bas u mnogo poodmaklim godinama, imaju jos koju deceniju da zive i stvari da urade, a slomljeni skroz.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 8:34 pm

    Sori Kosovo* - Page 21 1143415371

    Moj je jak utisak da ovo sto pises nije stav obicnog Mileta, nego ono sto se teorijski rekonstruise kao stav obicnog Mileta, iz nedovoljno prikladnih istorijskih analogija (Vajmar).

    Moje iskustvo je identicno kao i Vasino - Kosovo za obicnog Mileta naprosto ne postoji, a kad postoji, postoji kao smor ili izvor problema (ili komsija Kosovara, koje prezire), ili kao trosak.

    Desnica je u naletu, ali ne kosovska, nego - antiimigrantska, evropska/zapadna, itd. To je prica i o Levijatanu. Kosovo je tema za neka prosla vremena.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 8:43 pm

    Tj, resantiman o kojrm govoris naravno itekako postoji, ali on je, kao i Vajmaru, izazvan ratnim porazom i ekonomskim slomom. Da li ce Kosovo biti priznato u sadasnjim granicama, ili ce se razneniti par opstina, nece nista promeniti na stvari.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 8:44 pm

    Ja to vidim kao pitanje dubine uverenja, uverenja koje se čita kroz razne ankete koje daju, je li, nekakav natpolovični odgovor da se ne želi priznanje Kosova.

    Pitanje je - ako je tako - koliko je nekome to pitanje bitno, šta je spreman da (ne) uradi za to pitanje itd?

    Za političare je anketa dovoljna da im kaže da ne čačkaju to jer to vide kao utrošak političkog kapitala bez vidljive nagrade.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 8:46 pm

    Politicari, av included, to sigurno nece cackati ako ne budu - morali. A da li ce morati malo zavisi od njih.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 8:48 pm

    Zasto se balon uvek asocira sa zvonom izvan koga su ti proverbijalni milei. Jesu navijaci milei? Jesu programeri kojima ja crtam sumanutost Djuricevog voza, a oni meni uzvracaju da ja ne znam kako zive Srbi na Kosovu takodje milei? Srbin Info je popularan i medju gradskom omladinom. 

    Ali vi to posmatrate staticki. Ja gledam dinamicki i strah me je da ce neko to kapitalizovati, da ce uzjahati taj resantiman. Nadam se da gresim, posto jos 3 onakve slike Levijatana i ja cu da emigriram.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 8:48 pm

    Ma Levijatan je nebitan. Bitsn je kao barometar, ali politicki nebitan
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Fri Jul 10, 2020 8:49 pm

    Kukavne svetinje propale.
    A Mile is dead.
    zvezda je zivot

    Posts : 7090
    Join date : 2014-11-07

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 8:50 pm

    Srbija nikada nije preskočila 1389. Nikada u 1390. Kada to preskoči počeće i budućnost Srbije

    da, da, apsolutno. opet kazem zavisi, ali da


    _____
    ova zemlja to je to
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 8:51 pm

    Margit Savović wrote:Zasto se balon uvek asocira sa zvonom izvan koga su ti proverbijalni milei. Jesu navijaci milei? Jesu programeri kojima ja crtam sumanutost Djuricevog voza, a oni meni uzvracaju da ja ne znam kako zive Srbi na Kosovu takodje milei? Srbin Info je popularan i medju gradskom omladinom. 

    Ali vi to posmatrate staticki. Ja gledam dinamicki i strah me je da ce neko to kapitalizovati, da ce uzjahati taj resantiman. Nadam se da gresim, posto jos 3 onakve slike Levijatana i ja cu da emigriram.

    Srbin info je popularan upravo i pre svega medju gradskom i okologradskom omladinom.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 8:51 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Srbija nikada nije preskočila 1389. Nikada u 1390. Kada to preskoči počeće i budućnost Srbije

    da, da, apsolutno. opet kazem zavisi, ali da
    Kosovo* - Page 21 3579118792 svinjo
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 8:52 pm

    Prvo, neko ga je vec uzjahao. Drugo, strah je i mene. Ama se nista ne resava razmenom teritorija. To je poraz pa je poraz. 

    Ako pricamo o Kovicu kao influenseru, Srbin info publici i navijacima, sumnjam da bi oni bili odusevljeni razmenom par opstina - za njih je to izdaja pa je izdaja. Ako ne pricamo o njima, a ni o Miletu (koji je naravno apstrakcija), o kome pricamo?


    Last edited by Erős Pista on Fri Jul 10, 2020 8:54 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 8:53 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Srbija nikada nije preskočila 1389. Nikada u 1390. Kada to preskoči počeće i budućnost Srbije

    da, da, apsolutno. opet kazem zavisi, ali da


    Idukurac  Kosovo* - Page 21 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 8:56 pm

    Prvo, bilo kakav sporazum nece biti bez "zastite svetinja". To je iskljuceno. Iskljucen je i sporazum bez sustinske autonomije makar za Sever. Vucic sporazum bez ta dva nece potpisati i to je najgora opcija za nas. Nadam se, ako su resili (ako su resili) da ih stisnu da nesto potpisu da ce imati toliko mozga. Mada tu mi je vec steepnja dublja od nade.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 8:57 pm

    onda nece biti nikakvog sporazuma.

    Kosovo* - Page 21 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:17 pm