Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 2:22 pm

    ja i dalje verujem da virus nije u nekoj velikoj cirkulaciji međ' narodom države svih naroda i narodnosti

    broj zaraženih tumačim idiotskim ponašanjem onih koji čuvaju i leče karantinisane
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Sun Apr 12, 2020 2:23 pm

    +1

    mi smo većimo delom sami sproveli širenje



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 2:24 pm

    Margit Savović wrote:
    disident wrote:
    Malo sam uleteo u riplej pa sam mozda nesto pobrkao, ali ja se zalazem za vandredno stanje jos pre nego sto je proglaseno, i samo za cvrste mere(pa i pendrek po antilopiju) zato sto je upitanju epidemija smrtonosne bolesti pogodila ovakvu kljakavu i nikakvu Srbiju, kojoj nista drugo od mera i nije ostalo na raspolaganju.
    Ako nista, prvi put se slazem sa vucicem u zivotu oko jedne stvari a to je da bi bez tih mera bilo kao kombo francuske i italije, dok razvoj pandemije pratim jos od kraja januara
    I do kada traju karantin i vanredno stanje?

    Koje je pravilo odlucivanja?
    Epidemiolozi i vlast ce odlucivati, ako moram da nagadjam dok se ne pronadje efikasan lek, vakcina, ili ako mere distanciranja/maski/rukavica daju podnosljiv minimalan broj novih slucajeva i sirenja uz kombinovanje sa ekonomskom i socijalnom situacijom u zemlji.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Sun Apr 12, 2020 2:25 pm

    disident wrote: ako mere distanciranja/maski/rukavica daju podnosljiv minimalan broj novih slucajeva i sirenja

    kako znaš ?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 2:28 pm

    Ne znam, pitala je sta moze da dovede do ukidanja vandrednog stanja i ko ga ukida. Moze da se pronadje lek/vakcina, moze da se suzbije bolest slicno kao ka cemu se ide u kini(a i ne mora da se desi), moze da dodje do urusavanja ekonomije i sistema pa da se zato digne karantin.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 2:28 pm

    ja sam poprilično siguran da bi se širenje zaustavilo da svi nose stalno pravilno maske i rukavice, prvenstveno maske

    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Sun Apr 12, 2020 2:32 pm

    mozda kad bi drzava onda nabavila i dostavila maske svim gradjanima, dala jasna uputstva kako da se nose i kad da se menjaju i na razuman nacin bace, uvela kazne ko ne nosi i kad bi javni zvanicnici nosili maske te pokazivali primerom.


    a posto drzava ne moze nista od toga, onda eto sedi kuci slazi slagalicu.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 2:35 pm

    Talason wrote:ja i dalje verujem da virus nije u nekoj velikoj cirkulaciji međ' narodom države svih naroda i narodnosti

    broj zaraženih tumačim idiotskim ponašanjem onih koji čuvaju i leče karantinisane
    Koji broj zarazenih? Zvanicni?

    Je l se slazemo da da smo pre dve-tri nedelje testirali 2200 ljudi da bismo verovatno pronasli 700 zarazenih u tom danu? 

    Uglavnom, broj ljudi na respiratoru usporava sa rastom. To je posledica usporavanja rasta u stvarnom broju zarazenih od pre 10+ dana. 

    Losa vest je da se infekcija sada prenosi u bolnicama i po drugim institucijama i da je prosecna starost nasih umrlih niska. Da su nam mere izolacije starijih relaksiranije, smrtnost bi u Srbiji bila puno veca. 
    Ne govorim ovo kao onaj iz Ritma Zlocina da bi trebalo pustiti starije napolje da bismo podigli prosecnu starost umrlih, nego sto ovolika smrtnost na 100k stanovnika uz ovakve mere nije dobra.


    Mene sada najvise zanima koliki je procenat ljudi koji imaju prirodni imunitet na covid-19. Sinoc ih je virusoloskinja Tanja pominjala, a to su ljudi kod kojih virus uopste ne uspeva da se primi i koji zbog toga ni ne razvijaju antitela.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 2:39 pm

    disident wrote:
    Margit Savović wrote:
    I do kada traju karantin i vanredno stanje?

    Koje je pravilo odlucivanja?
    Epidemiolozi i vlast ce odlucivati, ako moram da nagadjam dok se ne pronadje efikasan lek, vakcina, ili ako mere distanciranja/maski/rukavica daju podnosljiv minimalan broj novih slucajeva i sirenja uz kombinovanje sa ekonomskom i socijalnom situacijom u zemlji.
    Pa dobro, znaci priznajes da treba upravljati ovom situacijom, a ne samo zatvarati i sikanirati narod. Vučićeva Srbija - Page 34 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 2:41 pm

    Prirodni imunitet na potpuno novi patogen? Nešto mi tu ne štima ali ajde.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Apr 12, 2020 2:46 pm

    disident wrote:
    Margit Savović wrote:Zasto tako, Disidente?
    Malo sam uleteo u riplej pa sam mozda nesto pobrkao, ali ja se zalazem za vandredno stanje jos pre nego sto je proglaseno, i samo za cvrste mere(pa i pendrek po antilopiju) zato sto je upitanju epidemija smrtonosne bolesti pogodila ovakvu kljakavu i nikakvu Srbiju, kojoj nista drugo od mera i nije ostalo na raspolaganju.
    Ako nista, prvi put se slazem sa vucicem u zivotu oko jedne stvari a to je da bi bez tih mera bilo kao kombo francuske i italije, dok razvoj pandemije pratim jos od kraja januara
    +1

    ne moze i da nemas para i da nemas znanja/ljudstva i da imas totalni javasluk u javnoj upravi i da se JOS on top da se zalis na zavodjenje autokratskih mera koje treba da kompenzuju nedostatak prethodno pomenutih. to sve zajedno prosto ne moze. razumem bojazan (ona je vrlo realna obzirom da je orbanova madjarska vucicev rolemodel za srbiju) i mislim da treba se nadje neka razumna linija otpora cvrstorukaskim merama al mi smo pre samo mesec dana bili vidjeni kao glineni golubovi br. 1 za epidemiju a zavrsicemo prvu rundu po svemu sudeci sa manje zrtava nego svedska. hvala bogu za nudge theory.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 2:53 pm

    Margit Savović wrote:
    disident wrote:
    Epidemiolozi i vlast ce odlucivati, ako moram da nagadjam dok se ne pronadje efikasan lek, vakcina, ili ako mere distanciranja/maski/rukavica daju podnosljiv minimalan broj novih slucajeva i sirenja uz kombinovanje sa ekonomskom i socijalnom situacijom u zemlji.
    Pa dobro, znaci priznajes da treba upravljati ovom situacijom, a ne samo zatvarati i sikanirati narod. Vučićeva Srbija - Page 34 1143415371
    Naravno da treba upravljati ovom situacijom. Sta je sikaniranje naroda u ovoj situaciji?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 2:53 pm

    Ja ne mislim da je broj zaraženih značajno veći od zvaničnih podataka, najviše zato što se ovaj virus mnogo lako prenosi. Uđe na Dedinje i zvek 67 zaraženih. Da je broj zaraženih bio daleko veći, preko raznih mesta okupljanja ljudi (čitaj supermarketi) bi se daleko više proširio i imali bi mnogo više ljudi na respiratorima ili umrlih.

    Broj umrlih je verovatno nešto veći, zbog slučajeva koji nisu registrovani ili zavedeni kao nešto drugo, ali taj broj mi ne izgleda kao statistički značajan.

    Da bih mogao da išta bolje izanaliziram, morao da bih da imam podatke koji nisu dostupni.

    U prirodni imunitet ne verujem, eventualno vakcina protiv turbekuloze ima nekog smisla, ali to tek kada se osoba zarazi.

    Pored toga, ako je tačno da je prenos kapljični, opet moram da ponovim, samo i stalno maske, izuzetna higijena prostora uz dezinfikovanje javnih površina.

    Ovo što mi radimo je posledica nespremnosti kapaciteta za zaštitu - nedovoljne zalihe maski, rukavica i dezinfekcionih sredstava, kao i nedovoljna edukacija za upotrebu svega toga. Dezinfekcija je jeftina i zaštita je jeftina, a sve to bi na kraju koštalo daleko manje i u životima i u parama, kome je do para.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 3:16 pm

    Sikaniranje naroda model vs zapadni eugenika smrt starima i sirotinji samo da ekonomija ne trpi  model 
    Vučićeva Srbija - Page 34 92952841_10218096769465531_3001753759865896960_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_eui2=AeFsjVxqWrSpfZW9i8Znc6f_JCEyhFCTj2UkITKEUJOPZcONPpBSUf5RJtlFMSQSEXFEUIGNmrNIlZzf_5mOw7RR&_nc_ohc=Np6H_07dEq8AX-Z2mND&_nc_ht=scontent-vie1-1


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 3:19 pm

    disident wrote:
    Margit Savović wrote:
    Pa dobro, znaci priznajes da treba upravljati ovom situacijom, a ne samo zatvarati i sikanirati narod. Vučićeva Srbija - Page 34 1143415371
    Naravno da treba upravljati ovom situacijom. Sta je sikaniranje naroda u ovoj situaciji?
    Najbolji primer ti je onaj vremenski prozor od 4 do 7 za starije ljude. 


    Inace, od juce samo +1 na respiratorima. Usporavanje vec 4-ti dan. Ili je dobar znak ili je udareno u plafon bolnickog kapaciteta. 
    Trebalo bi da je ovo prvo.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 3:22 pm

    Margit Savović wrote:
    disident wrote:
    Naravno da treba upravljati ovom situacijom. Sta je sikaniranje naroda u ovoj situaciji?
    Najbolji primer ti je onaj vremenski prozor od 4 do 7 za starije ljude. 


    Inace, od juce samo +1 na respiratorima. Usporavanje vec 4-ti dan. Ili je dobar znak ili je udareno u plafon bolnickog kapaciteta. 
    Trebalo bi da je ovo prvo.
    To je jedna od brojnih gresaka ove vlasti, taj prozor treba da bude otvoren svaki dan, a idealno bi bilo da se fluktuacija celog stanovnistva svede na minimum.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 3:22 pm

    disident wrote:Sikaniranje naroda model vs zapadni eugenika smrt starima i sirotinji samo da ekonomija ne trpi  model 
    Vučićeva Srbija - Page 34 92952841_10218096769465531_3001753759865896960_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_eui2=AeFsjVxqWrSpfZW9i8Znc6f_JCEyhFCTj2UkITKEUJOPZcONPpBSUf5RJtlFMSQSEXFEUIGNmrNIlZzf_5mOw7RR&_nc_ohc=Np6H_07dEq8AX-Z2mND&_nc_ht=scontent-vie1-1
    Disi, nemoj mi pasivnu agresiju i moralisanje. Sere mi se od oboje.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 3:26 pm

    komplikujete

    drzava koja doslovno nije u stanju da brine o zdravlju svojih gradjana ne treba da postoji

    skupstine, akti, ustavi, institucije...pa kek


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sun Apr 12, 2020 3:27 pm

    uau, ako si objasnio Vučićeva Srbija - Page 34 3579118792
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 3:28 pm

    ovde se vodi rat protiv nevidljivog neprijatelja ne radi zdravlja i dobrobiti drustva nego tog aparata


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 3:28 pm

    Ali onda dolazimo do svih problema ovakve konstrukcije tj Srbije u zadnjih 30 godina. Imas sludjivanje ljudi, nikakvo i namerno unisteno skolstvo i zdravstvo naravno i ostale institucije, imas skoro drzavni projekat sirenja fejk njuza i teorija zavere non stop, imas opstu korupciju itd, imas pokusaj ove vlasti da se na pocetku epidemija ista hendluje hehe put u milano puta hiljadu u tabloidima, uz pokusaj izbora. Tek kada skapiraju da je vrag odneo salu, pristupa se tim  ekstremnim merama, uz mnogo gresaka, jer kako sada ocekivati potrebnu discpilnu posle trideset godina gore opisanog stanja?

    Idealno penzioneri a i svi ostali bi trebali da budu sto manje van stanova i kuca, i bolji model bi bio da izlaze od 4 do 7 svakoga dana AKO IM ZAISTA TREBAJU NAMERNICE. Sa druge strane u tom slucaju penzosi svaki dan izlazili napolje, kao sto i sada izlaze i vlast je odlucila da to krsenje prosto ignorise.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Sun Apr 12, 2020 3:30 pm

    Margit Savović wrote:
    disident wrote:Sikaniranje naroda model vs zapadni eugenika smrt starima i sirotinji samo da ekonomija ne trpi  model 
    Vučićeva Srbija - Page 34 92952841_10218096769465531_3001753759865896960_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_eui2=AeFsjVxqWrSpfZW9i8Znc6f_JCEyhFCTj2UkITKEUJOPZcONPpBSUf5RJtlFMSQSEXFEUIGNmrNIlZzf_5mOw7RR&_nc_ohc=Np6H_07dEq8AX-Z2mND&_nc_ht=scontent-vie1-1
    Disi, nemoj mi pasivnu agresiju i moralisanje. Sere mi se od oboje.
    Nije upuceno tebi, al meni se sere od sebicnog individualizma i skicanja o ugrozenosti licnih, mojih ljudskih prava da setam kera, putujem, zezam se,NECU JA NA SAJAM,  sta nam radi ovaj diktator vucic uf uf i slicnih prica dok traje epidemija


    Last edited by disident on Sun Apr 12, 2020 3:32 pm; edited 1 time in total


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 3:31 pm

    Talason wrote:Ja ne mislim da je broj zaraženih značajno veći od zvaničnih podataka, najviše zato što se ovaj virus mnogo lako prenosi. Uđe na Dedinje i zvek 67 zaraženih. Da je broj zaraženih bio daleko veći, preko raznih mesta okupljanja ljudi (čitaj supermarketi) bi se daleko više proširio i imali bi mnogo više ljudi na respiratorima ili umrlih.

    Broj umrlih je verovatno nešto veći, zbog slučajeva koji nisu registrovani ili zavedeni kao nešto drugo, ali taj broj mi ne izgleda kao statistički značajan.

    Da bih mogao da išta bolje izanaliziram, morao da bih da imam podatke koji nisu dostupni.

    U prirodni imunitet ne verujem, eventualno vakcina protiv turbekuloze ima nekog smisla, ali to tek kada se osoba zarazi.

    Pored toga, ako je tačno da je prenos kapljični, opet moram da ponovim, samo i stalno maske, izuzetna higijena prostora uz dezinfikovanje javnih površina.

    Ovo što mi radimo je posledica nespremnosti kapaciteta za zaštitu - nedovoljne zalihe maski, rukavica i dezinfekcionih sredstava, kao i nedovoljna edukacija za upotrebu svega toga. Dezinfekcija je jeftina i zaštita je jeftina, a sve to bi na kraju koštalo daleko manje i u životima i u parama, kome je do para.
    Gde ces vise od ovoga sa brojem umrlih sa ovim merama? Pogledaj strarosnu strukturu nasih umrlih. 
    Oni su rekli da su sad poceli da testiraju ljude sa blazim simptomima, a one asimptomatske niko ne hvata. Broj stvarno zarazenih je gotovo sigurno mnogostruko veci. Samo taj faktor kojim mnozimo opada s vremenom zbog mera karantina.

    Za maske se slazem, upravo zbog asimptomatskih.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Margit Savović Sun Apr 12, 2020 3:34 pm

    disident wrote:
    Margit Savović wrote:
    Disi, nemoj mi pasivnu agresiju i moralisanje. Sere mi se od oboje.
    Nije upuceno tebi, al meni se sere od sebicnog individualizma i skicanja o ugrozenosti licnih, mojih ljudskih prava da setam kera, putujem, zezam se,NECU JA NA SAJAM,  sta nam radi ovaj diktator vucic uf uf i slicnih prica dok traje epidemija
    Dobro, ti sad vodis neku svoju bitku.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Sun Apr 12, 2020 3:41 pm

    umesto da kazes disi

    pa mamicu vam jebem, vi sto ste pobedili u silnim onim ratovima i sto ste do juce kopali masovne grobnice za siptare, sada vam najednom frka da ih ne napunite mlohavim penzionerima

    why


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:15 am