Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Solus_Rex Thu Jan 30, 2020 11:26 pm

    Vučićeva Srbija - Page 19 Vikrt10


    Vlada Srbije na današnjoj sednici imenovala je skulptora i jednog od pokretača umetničkog festivala "Devet" Viktora Kiša za vršioca dužnosti direktora Muzeja savremene umetnosti u Beogradu.

    To je epilog procesa izbora novog direktora Muzeja savremene umetnosti koji je počeo 24. januara 2019. godine kada su se na javni konkurs prijavila četiri kandidata: Vladislav Sćepanović, Zoran Erić, Branislav Dimitrijević i tada aktuelni v. d. direktor MSU Slobodan Nakarada.

    U martu prošle godine Upravni odbor Muzeja Savremene umetnosti koji su činili Vladimir Veličković, Aja Jung, Aleksandra Lazar, Nikola Suica i Svetlana Mitić, predložio je Vladislava Sćepanovića, redovnog profesora na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, kao najboljeg kandidata za direktora MSU, a njihov predlog prihvatilo je Ministarstvo kulture.

    Kasnije je ministarstvo je povuklo taj predlog, pa konkurs za direktora MSU nije uspeo.

    U tom slučaju predviđeno je da Vlada Srbije, na predlog Ministarstva kulture i informisanja, imenuje vršioca dužnosti.

    Početkom ove godine Slobodan Nakarada je apelovao na Ministarstvo kulture i informisanja da izabere novi Upravni odbor MSU, jer je Vladimir Veličković preminuo, a Aja Jung podnela ostavku na članstvo u UO MSU.
    Ministarstvo kulture i informisanja nedavno je predložžilo Viktora Kišša za vršioca dužnosti direktora MSU, kojeg je Vlada Srbije danas i imenovala na tu funkciju.

    Kiš je rođen 1973. godine u Beogradu i završio je Fakultet primenjenih umetnosti, odsek keramika.
    Na pomen njegovog imena neki će prvo pomisliti na džinovske mrave koje je radio za grupu Prodidži, drugi će se setiti kako je njegov gvozdeni čovek zaronio u pesak čuvenog Burning men festivala, a treći se osmehnuti pri pomisli na fantastičan svet koji je stvorio na ruševinama nekadašnje fabrike "Trudbenik".
    Viktor Kiš je svoje radove izlagao na brojnim izložbama i autor je više skulptura na otvorenom.
    Vučićeva Srbija - Page 19 2729202060 Vučićeva Srbija - Page 19 3274312807 Vučićeva Srbija - Page 19 2729202060


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Thu Jan 30, 2020 11:30 pm

    Tja.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Solus_Rex Thu Jan 30, 2020 11:30 pm

    Seecult.org wrote:Povodom imenovanja Kiša za v.d. direktora, Branislav Dimitrijević izjavio je za SEEcult.org da ga najviše zanima  u ovoj situaciji šta će izjaviti i uraditi predsednik Upravnog odbora MSUB. "Uostalom, ja sam se i javio na konkurs imajući na umu da je ličnost iz struke na čelu UO koji je raspisao taj konkurs. Ne bih se javio na konkurs da sam znao da je Ana Brnabić predsednica UO. Takođe me zanima šta ima da kaže Ministarstvo kulture jer se navodi da je to njihov predlog, a do juče je njihov predlog bio Vladislav Šćepanović", rekao je Dimitrijević, koji napominje i da, kao učesnik konkursa, nije obavešten da je poništen.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 30, 2020 11:55 pm

    Covek je bio prilican car u mladosti. Sad...who knows.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Fri Jan 31, 2020 12:25 am

    Za nijansu bolje nego Dzoni Rackovic, mada....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Rozita Fri Jan 31, 2020 12:25 am

    Viktor je za Brankića - Marina  Vučićeva Srbija - Page 19 1233199462


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Fri Jan 31, 2020 12:30 am

    sigurno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Fri Jan 31, 2020 9:36 am

    Rozita wrote:Viktor je za Brankića - Marina  Vučićeva Srbija - Page 19 1233199462
    Misliš umetnik ili počistiće im kasu?
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Fri Jan 31, 2020 9:39 am

    Kompetencija vrišti iz njega.


    Moram da se upoznam sa okolnostima u kojima muzej funkcioniše…Da vidim predviđene programe.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Fri Jan 31, 2020 11:22 am

    inače meni je privatno dosta žao zbog ovog raspleta. Ciglana jeste palanački derivat Burning Mana a taj njihov festival neću ni da komentarišem - u stvaru hoću: veče talenata sa džentrifikatorskim tendencijama - ali voleli smo da se odvezemo tamo na brdo i popijemo kaficu u tom post-apoc ambijentu, pogotovo što on za mene ima i delić privatne istorije i veći deo života ga gledam sa ovog ili onog prozora. ima tu neke živine i duha, i nisam se nadao da bi Viktor Kiš mogao razviti ovako neprijatne i neprilične ambicije da radi posao u koji se razume kao ja u vrste limova.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Fri Jan 31, 2020 11:25 am

    Šta vam je, ovaj će da bude još brže pedaliran nego Šćepa onomad.


    Povodom imenovanja za v.d. direktora MSUB-a, Kiš je izjavio Tanjugu da planira da implementira principe festivala "Devet“ u funkcionisanje MSUB-a, preneli su mediji.


    "Najveći izazov za mene i moj tim biće motivacija ‘gerilske’ publike da dolazi u instituciju kao što je MSU. Organizaciju festivala ‘Devet’ vidim kao dobru platformu za delovanje u Muzeju savremene umetnosti…Sada je moja odgovornost na stepenici više, ali sada sam bliže suštini delovanja na kulturnoj sceni i nemam razloga da ne verujem u uspeh“, kazao je Kiš, preneli su mediji. Dodao je i da tek mora da se upozna sa okolnostima u kojima MSUB funkcioniše. "Videćemo, puno posla je pred nama“, naveo je Kiš.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Fri Jan 31, 2020 11:27 am

    mogu da prave neke na primer ptice od recikliranog čelika koje kao na primer poleću u nebo iznad Beograda, i da hipici vrte vatre okolo, to su, kao, vatre duha.
    a VD može da reciklira svoju vrcavu intervenciju Art Macht Frei i postavi je ispred muzejskih stepenica.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Fri Jan 31, 2020 11:41 am

    Ko je VD?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Fri Jan 31, 2020 11:44 am

    VK, typo, Kiš
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Fri Jan 31, 2020 11:44 am

    KAKO SAM HEJTOVAO DEVETKU

    ONAJ VUSRANI FESTIVAL I MARINU

    I BIO SAM U PRAVU


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Fri Jan 31, 2020 11:50 am

    Rozita wrote:Viktor je za Brankića - Marina  Vučićeva Srbija - Page 19 1233199462


    bilo branko, bilo zeric bi bili kompetentniji direktori MSUB. pa cak i scepa. ovde je sada doveden covek iz tzv. kulturne industrije. mislim na mnogo nacina ovo je najgori izbor u istoriji muzeja.

    ALI MUZEJE U SILOSE, UMETNOST NARODU.

    [insert image of ajvevejojvej kako razbija vazu]


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by boomer crook Fri Jan 31, 2020 11:51 am

    mislim problem sa ovakvim facama, kao i scepom u manjoj meri, je taj diskretni kaubojevski sarm neznanja i nerazumevanja samo poslednjih sto godina umetnosti ili malo jace.

    kapiram da ih to preporucuje za direktora muzeja suvremene.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Fri Jan 31, 2020 11:52 am

    Vučićeva Srbija - Page 19 BJ5sXv6


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Mr.Pink Fri Jan 31, 2020 11:52 am

    JA SAM TO RADIO ZBOG HIPSTERKE

    BOLE ME KJURAC ZA SEPTICKU JAMU


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Fri Jan 31, 2020 12:39 pm

    U čemu je štos sa tom vedeizacijom? I kakvi su to odnosi unutar vlade?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Fri Jan 31, 2020 12:39 pm

    scepa u odnosu na ovog sarlatana izgleda kao da je direktno dosao iz mome u msu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Fri Jan 31, 2020 12:40 pm

    Papa Lazarou wrote:inače meni je privatno dosta žao zbog ovog raspleta. Ciglana jeste palanački derivat Burning Mana a taj njihov festival neću ni da komentarišem - u stvaru hoću: veče talenata sa džentrifikatorskim tendencijama - ali voleli smo da se odvezemo tamo na brdo i popijemo kaficu u tom post-apoc ambijentu, pogotovo što on za mene ima i delić privatne istorije i veći deo života ga gledam sa ovog ili onog prozora. ima tu neke živine i duha, i nisam se nadao da bi Viktor Kiš mogao razviti ovako neprijatne i neprilične ambicije da radi posao u koji se razume kao ja u vrste limova.


    koji lim mozes da nam preporucis?
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Fri Jan 31, 2020 1:05 pm

    Papa Lazarou wrote:mogu da prave neke na primer ptice od recikliranog čelika koje kao na primer poleću u nebo iznad Beograda, i da hipici vrte vatre okolo,

    ...и на њима пеку те птице на ражњу.

    Кеве ми тако сам очекивао да ће реченица да продужи, а ти јок, измислио кривину и скренуо туда.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Fri Jan 31, 2020 1:06 pm

    AZ-5 wrote:
    Papa Lazarou wrote:... i nisam se nadao da bi Viktor Kiš mogao razviti ovako neprijatne i neprilične ambicije da radi posao u koji se razume kao ja u vrste limova.

    koji lim mozes da nam preporucis?

    Онај под Прибојем, опасан, мора да се притисне ака прибије.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Fri Jan 31, 2020 1:08 pm

    Извинте на скретању... понело ме јер опет нешто радуцкам па главињам цик цак... све бих да спакујем шта сам урадио ал' сваки час налазим понешто. Проћи ће, вечерас дегустујемо.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Vučićeva Srbija - Page 19 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:02 am