Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed 13 Nov - 14:29

    fikret selimbašić wrote:Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.

    Ti mislis da je mogla da se rastura veca kolicina heroina po BG bez znanja udb-e?
    To ne moze ni danas kada je dakako raspadnuta sluzba a ne onda kada je bila dosta ozbiljnija.
    Da, oni su to dozvolili. Ne verujem da su svesno isli na to da nekoga navuku, kako je tvrdila Sonja Savic, ali svakako su znali i odobravali koliko ide na ulice...


    Last edited by Zuper on Wed 13 Nov - 14:36; edited 1 time in total
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed 13 Nov - 14:34

    Mr.Pink wrote:pa jeste to malo smesno to kada cujes kako su avganistan bombardovali da bi kontrolisali puteve maka

    a onda upadnes u trezor NB za 5. oktobar I tamo nadjes ne znam koliko tona dopa

    Koliko znam nije samo gudre bilo u trezorima, bilo je u vojnim skladistima.
    Uostalom, drzava se 1999 i 2000 tako finansirala i zato je bio pritiska sa zapada da se Milosevic skine.
    Postali smo pirati u srcu Evrope, to nije moglo zbog bezbednosti i zdravlja zapadnih gradjana...
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by beatakeshi Wed 13 Nov - 15:24

    Že sui Dejan Lučić.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed 13 Nov - 16:15

    Dobro strazaris
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by beatakeshi Wed 13 Nov - 16:20

    Brte, daj stručni komentar suđenja Frenkiju...
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed 13 Nov - 17:07

    Zuper wrote:
    bruno sulak wrote:kako su gurali teske zlocine pod tepih kada su uvek isli sa vecom cifrom ubijenih u jasenovcu? i uopste niti jednog momenta nisu prikrivani ustaski zlocini. moja baka je bila u zbegu na kozari i ceo zivot je cekala da dodju ponovo ustase. 

    kada je bilo ono ubacivanje ustaskih terorista u sfrj kaze cale da se ona uzasno uplasila preko neke "normalne" mere. pri tome ona je bila uciteljica i o tome je stalno pricala deci (uglavnom malim bosnjacima). mislim nikakvog prikrivanja nije bilo. kao sto sada se trigeruju bradonje kada ih se stavi u istu recenicu sa ustasama a svako ko je imao prelaznu ocenu iz istorije je znao da nisu bili izjednaceni u ex-yu.

    Cifra nije veca vez je uzeta iz mislim odredjenih nemackih procena. Pa nije moglo preterano drugojacije.
    Itekako su guralo pod tepih, da se ne kopaju kosti.

    procene su ozbiljno varirale.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed 13 Nov - 17:09

    recimo tako. sada su svi "nacionalisti" nezadovoljni. jednima se samo o tome.pricalo, drugima.nedovoljno. jednima premalo, drugima previse. nema.samo onog kreveta koji je taman kako treba.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 13 Nov - 17:24

    Krevet koji je taman kako treba je taj da je ubijeno manje srpskih civila od onoga sto srpski nacionalisti vole da potezu, sto je i dalje dovoljno veliko da hrvatski nacionalisti koji to negiraju bi trebalo da potonu u zemlju.
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Wed 13 Nov - 17:33

    Zuper wrote:
    fikret selimbašić wrote:Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.

    Ti mislis da je mogla da se rastura veca kolicina heroina po BG bez znanja udb-e?
    To ne moze ni danas kada je dakako raspadnuta sluzba a ne onda kada je bila dosta ozbiljnija.
    Da, oni su to dozvolili. Ne verujem da su svesno isli na to da nekoga navuku, kako je tvrdila Sonja Savic, ali svakako su znali i odobravali koliko ide na ulice...


    Ne mislim.

    Napisah šta mi je to mnogo glupo zvučalo. Država uočava promjenu u novom talasu rokera™, smjena generacija, dolaze neki koji su mladih, arizmatični i buntovni, dakle opasni. Kako da im dohakamo? Nema drugog načina nego da im se dijeli džabni heroin da ga puše, neka se sami uništavaju. Ovo je u stvari odličan materijal za seriju, čak se i Bregović i Brena odlično uklapaju.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Wed 13 Nov - 17:47

    Gledao sam i ja taj dokumentarac i tscno se secam tog ludila.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue 19 Nov - 19:41

    Obrazloženje SSNO i odluka Predsedništva SFRJ o ukidanju petokrake sa znaka pripadnosti OS SFRJ, 16. 10. 1991.



    Sada vojna lica nose crvenu petokraku zvezdu kao jedinstveni znak pripadnosti OS Jugoslavije. Poslednji događaji doveli su u pitanje dalje zadržavanje ovog simbola. Iako crvena petokraka zvezda u Jugoslaviji istorijski predstavlja simbol otpora fašizmu, ona se sve češće tretira, prvenstveno, kao ideološki simbol sa komunističkom konotacijom.

    Procenjujemo da su promene u ovoj oblasti neophodne i predlažemo da Predsedništvo SFRJ donese naredbu čiji tekst predlažemo, kojim se propisuje jednistveni znak pripadnosti oružanim snagama Jugoslavije koji ne sadrži nikakva ideološka obeležja.

    ***

    Jedinstveni znak pripadnosti oružanim snagama SFRJ je kružnog oblika u tri boje: plavoj, beloj i crvenoj. Na beom polju je krug u koji je upisana skraćenica JNA - za pripadnike Jugoslovenske narodne armije, odnosno TO - za pripadnike teritorijalne odbrane.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Wed 20 Nov - 1:13

    ta teza o heroinu je glupava jer je barem u beogradu tu bilo dosta funkcionerske i ambasadorske dece koja su se brzo navukla. pa cvijetin mijatovic bi prvi trebalo da zna za to kao precednik drzave u jednom trenutku dok mu se deca raspadaju od dopa. debe je kontrolisao rasturanje i sve ostalo ali politicki razlozi - ne gospodo!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by bradilko Wed 20 Nov - 8:59

    znam da su neki moji rodjaci bezali sa dedinja u centar u onu zgradu preko puta brace ribar i kapetan misinu bas zbog ovog sto kaze kondo da se koliko toliko udalje iz te sredine. bilo ih je strah za sinove i kceri
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Wed 20 Nov - 19:25



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Thu 28 Nov - 22:09

    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Esterházy Márton Fri 29 Nov - 8:41

    bruno sulak wrote:
    fikret selimbašić wrote:Ja sam neki dan na tv naletio na dokumentarac o EKV. Sonja Savić najozbiljnije priča kako je heroin  početkom osamdesetih u Beogradu bio jeftin i dostupan po nalogu i uz pomoć DB-a. Cilj je bio da se na pomoću heroina rasturi i pomete buntovnička scena koja se tad pojavila u BG. Par drugih sagovornika je nešto slično provuklo ali ona je baš sa ubjeđenjem to pričala. Meni to malo mnogo glupo zvučalo. Isto mi je glupo i ovo sa Bregom i Brenom kao DB saradnicima/produktima.

    to je ludilo. medjutim posto sam igrom slucaja malo izucava sluzbu u 60tim izgleda da republicke sluzbe ulaze u tom periodu u igru sa heroinom preko turske. jugoslavija je naravno tranzit ali gde ima tu se i preliva.

    Naravno. Salje se kokain sa zapada na istok, uglavnom pristizao u Rijeku i Split, a sa istoka na zapad turski heroin i socijalisticke sinteticke droge iz Bugarske.
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by beatakeshi Fri 29 Nov - 10:48

    Srećan praznik svim republikancima.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Esterházy Márton Fri 29 Nov - 11:07

    bruno sulak wrote:

    Khm..ali taj talas revizionizma i nacionalizma nije bio samo specificnost Jugoslavije nego celog socijalistickog prostora, dobrano podstican od tzv Zapada. U svim tim zemljama socelita je bila manje-vise staticna i prepustila se "promenama", sem sto je u jugoslovenskom slucaju Milosevic nasledio frustracije srpskih rukovodstava, pa ih je upario sa nacionalistickim talasom i prvi istrcao na teren. 

    "Spanci" iz osamdesetih imali su tezinu kao i svi oni razliciti uticaji 1968, a  koje je sistem samo slagao po levim i desnim fiokama i lepio etikete  protivnika.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Fri 29 Nov - 12:32

    beatakeshi wrote:Srećan praznik svim republikancima.

    Е, претече ме, а баш сам утефтерио у главу да не заборавим за ујутро. Ал' јебига устао у подне, славили смо још синоћ... до пола три, после ме мрзело (јер степениште још нема гелендер) да силазим да напуним флајку. Те у том празничном (испразнисмо, вала) расположењу

    срећан свети двајздевети свима који славе!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue 3 Dec - 13:38

    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by disident Tue 3 Dec - 14:19

    Ovo cu svakako poslusati


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Thu 5 Dec - 18:49

    https://m.tagesspiegel.de/kultur/die-historischen-irrtuemer-von-peter-handke-miloevi-hat-den-tod-von-jugoslawien-massgeblich-befoerdert/25304172.html
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue 10 Dec - 23:26

    Да би комунисти избегли грађански рат, покушаће још једно: да наше осећање и незадовољство системом власти у Србији брзо пребаце на спољни план и да нам кажу: за економски колапс, за ову скупоћу, за ужасну кадровску политику, за неслободу, за све – криви су други. Хајде да ратујемо с њима! Нека их ђаво носи с ратом. Не би то био ни први ни последњи рат су Срби водили. Ми га не желимо, далеко му лепа кућа. Али рат у који би нас увели српски бољшевици Срби би изгубили, и то је оно најтрагичније. Ратоваћемо криминално и на срамоту традиционалне части нашег војника. Српски режим ће све наше истине претворити у неистине. Свет ће заборавити да смо пострадали у Јасеновцу и народ жртва биће проглашен за народ џелата. Сви ће бити против нас, чак и Руси. Изгубићемо Први светски рат и оба балканска. Ето, то ће нам се десити ако 9. децембра комунисти победе.

    Vuk Drašković na mitingu SPO u Nišu, 11. 10. 1990.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Tue 10 Dec - 23:29

    Uvek je bio proniciljiv dok ga Dana nije naterala da vise voli novce.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 10 Dec - 23:42

    Gargantua wrote:
    Да би комунисти избегли грађански рат, покушаће још једно: да наше осећање и незадовољство системом власти у Србији брзо пребаце на спољни план и да нам кажу: за економски колапс, за ову скупоћу, за ужасну кадровску политику, за неслободу, за све – криви су други. Хајде да ратујемо с њима! Нека их ђаво носи с ратом. Не би то био ни први ни последњи рат су Срби водили. Ми га не желимо, далеко му лепа кућа. Али рат у који би нас увели српски бољшевици Срби би изгубили, и то је оно најтрагичније. Ратоваћемо криминално и на срамоту традиционалне части нашег војника. Српски режим ће све наше истине претворити у неистине. Свет ће заборавити да смо пострадали у Јасеновцу и народ жртва биће проглашен за народ џелата. Сви ће бити против нас, чак и Руси. Изгубићемо Први светски рат и оба балканска. Ето, то ће нам се десити ако 9. децембра комунисти победе.

    Vuk Drašković na mitingu SPO u Nišu, 11. 10. 1990.

    jbg...

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 2 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 26 Apr - 14:55