Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-07-28, 21:04

    Vasa wrote:Fontanu bre
    Beograd - Page 19 3579118792
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir 2020-07-28, 21:04

    Аман, хоће ли људи напокон да схвате разлику између атентата и терористичке чина.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi 2020-07-28, 21:07

    Vesićara nas je majstorski istrolovao.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 21:09

    Vasa wrote:Verovatno je pisao i brisao sto puta i nije uspeo da izbegne klopku.
    Jebi ga druže mora se više i čitati i pisati da bi umeo da kritikuješ ovo imenovanje a da ne ispadneš ustaša.
    Ма да, то је сада најважније да те дежурни шовинисти не назову усташом.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 2020-07-28, 21:12

    No Country wrote:
    Vasa wrote:Verovatno je pisao i brisao sto puta i nije uspeo da izbegne klopku.
    Jebi ga druže mora se više i čitati i pisati da bi umeo da kritikuješ ovo imenovanje a da ne ispadneš ustaša.
    Ма да, то је сада најважније да те дежурни шовинисти не назову усташом.

    Uvek je važno biti precizan u izražavanju, recimo, pored drugih razloga, da ne bi davao municiju oponentima.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by disident 2020-07-28, 21:16

    Sotir wrote:Аман, хоће ли људи напокон да схвате разлику између атентата и терористичке чина.
    https://www.dw.com/hr/spomenik-stolaru-koji-je-htio-ubiti-hitlera/a-15515723


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 21:18

    Vasa wrote:
    No Country wrote:
    Ма да, то је сада најважније да те дежурни шовинисти не назову усташом.

    Uvek je važno biti precizan u izražavanju, recimo, pored drugih razloga, da ne bi davao municiju oponentima.
    То је тачно. Но да будем сасвим прецизан: овај страх од дотичне етикете има сасвим дугачији смисао, није то страх од неразумевања, него од тога да не будеш одбачен и обележен. Тај страх је основни механизам стада.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista 2020-07-28, 21:20

    Ovo je sad vec lupetanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by disident 2020-07-28, 21:22

    No Country wrote:
    Vasa wrote:

    Uvek je važno biti precizan u izražavanju, recimo, pored drugih razloga, da ne bi davao municiju oponentima.
    То је тачно. Но да будем сасвим прецизан: овај страх од дотичне етикете има сасвим дугачији смисао, није то страх од неразумевања, него од тога да не будеш одбачен и обележен. Тај страх је основни механизам стада.
    Kad bi samo olenik imao milje kome bi mogao da pripada....


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 21:23

    Erős Pista wrote:Ovo je sad vec lupetanje.
    Ако ти је тако лакше...
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 2020-07-28, 21:25

    No Country wrote:
    Vasa wrote:

    Uvek je važno biti precizan u izražavanju, recimo, pored drugih razloga, da ne bi davao municiju oponentima.
    То је тачно. Но да будем сасвим прецизан: овај страх од дотичне етикете има сасвим дугачији смисао, није то страх од неразумевања, него од тога да не будеш одбачен и обележен. Тај страх је основни механизам стада.

    Zbunio si me ovim non sequitur momentom.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 21:30

    Тешко. Но ако сам те заиста збунио - погледај Пиштино "није сад време да кажем оно што заиста мислим" и малу расправу која се из тога изродила, пре пар страна.

    Страх постоји.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 2020-07-28, 21:34

    Pogledao i Pišta je to ipak rekao malo drugačije i mislivši na nešto drugo. A ideja da bi se Pišta na takav način plašio suda gomile mi je urnebesna, iz mnogo razloga, od kojih većina pripada RL svetu.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista 2020-07-28, 21:36

    @NC

    Da li shvatas da javni govor ima i neku drugu svrhu osim virtue signaling-a i zasto ne?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Јанош Винету 2020-07-28, 21:37

    Па ваљда и треба да постоји неки страх и стид? За све постоји неки хабитус, што је дозвољено једном, није другом. Професионални политичар мора да зна како се хода по јајима, иначе ће разбити све.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 21:38

    Vasa wrote:Pogledao i Pišta je to ipak rekao malo drugačije i mislivši na nešto drugo. A ideja da bi se Pišta na takav način plašio suda gomile mi je urnebesna, iz mnogo razloga, od kojih većina pripada RL svetu.
    Аха. Јер је тако гласовала Низоземска.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 2020-07-28, 21:41

    Beograd - Page 19 903208043
    Nije ni bitno, na kraju - ovde imamo samo svoje reči.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 21:44

    Erős Pista wrote:@NC

    Da li shvatas da javni govor ima i neku drugu svrhu osim virtue signaling-a i zasto ne?
    Хе, сам си рекао: "рекао бих још нешто, али није атмосфера". Дабоме да није, када се форумом шеткају доказани ловци на усташе, а са којим ти желиш да останеш другар. Али чак је и у једној бенигнијој конотацији довољно лоше: ти заиста мислиш да је то што је Дубравка С. рекла неумесно. Можда је добрим делом истина, али је та истина, у овом политичком тренутку, штетна и непријатна. Ти си бре побеђен човек.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-07-28, 21:47

    Uznemirujuce je jako sto je problem s tobom No Country slican problemu sa Zuperom - ne umes da razgovaras bez ulazenja u licno, u licne motive, u ucitavanja, u licne kvalifikacije.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 2020-07-28, 21:53

    ja sam ovih dana gledao one što kupuju i renoviraju kuće, odu da kupe pločice i kao ima neke jeftine za 200 usd, a ove fine su 500

    i onda kao ruše zid i uzmu čekić
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista 2020-07-28, 22:05

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:@NC

    Da li shvatas da javni govor ima i neku drugu svrhu osim virtue signaling-a i zasto ne?
    Хе, сам си рекао: "рекао бих још нешто, али није атмосфера". Дабоме да није, када се форумом шеткају доказани ловци на усташе, а са којим ти желиш да останеш другар. Али чак је и у једној бенигнијој конотацији довољно лоше: ти заиста мислиш да је то што је Дубравка С. рекла неумесно. Можда је добрим делом истина, али је та истина, у овом политичком тренутку, штетна и непријатна. Ти си бре побеђен човек.


    SNS je naprosto postavio mamac i Dubravka se upecala. Ali sto se ona upecala ni po muke, problem je sto ce oni to koristiti onako kako im se prohte i time obojiti ceo dogadjaj. Da li razumes da se javnost u Srbiji potpuno iskrivljena i da se svaki lapsus amplifikuje hiljadu puta? Ovi mamci sluze da bi se sa svojim kriticarima tukli na terenu po svom izboru. Ne treba im to omoguciti, a Dubravka im je omogucila.

    Pritom ona nije bas sasvim ni u pravu (tema nije jednostavna), a Olenik je skoro sasvim u krivu.

    Ali ako ti je lakse da sve objasnjavas mojim psiholoskim stanjem samo izvoli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 22:40

    Mór Thököly wrote:Uznemirujuce je jako sto je problem s tobom No Country slican problemu sa Zuperom - ne umes da razgovaras bez ulazenja u licno, u licne motive, u ucitavanja, u licne kvalifikacije.
    Па банујте ме ко Зупера, и мирна Босна. А такође би било са твоје стране јако лепо када би мало погледао ко је овде први кренуо ад хоминем, но ја не очекујем немогуће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir 2020-07-28, 22:42

    Talason wrote:ja sam ovih dana gledao one što kupuju i renoviraju kuće, odu da kupe pločice i kao ima neke jeftine za 200 usd, a ove fine su 500

    i onda kao ruše zid i uzmu čekić
    Супруга то гледа годинама, а ја живим тако
    Остало нам је још неких сома и по евра и пар месеци рада да завршимо поткровље од 90квм.
    Прилично сам задовољан изолацијом крова, нисмо ниједном помислили да би нам требала клима.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by No Country 2020-07-28, 22:47

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:
    Хе, сам си рекао: "рекао бих још нешто, али није атмосфера". Дабоме да није, када се форумом шеткају доказани ловци на усташе, а са којим ти желиш да останеш другар. Али чак је и у једној бенигнијој конотацији довољно лоше: ти заиста мислиш да је то што је Дубравка С. рекла неумесно. Можда је добрим делом истина, али је та истина, у овом политичком тренутку, штетна и непријатна. Ти си бре побеђен човек.


    SNS je naprosto postavio mamac i Dubravka se upecala. Ali sto se ona upecala ni po muke, problem je sto ce oni to koristiti onako kako im se prohte i time obojiti ceo dogadjaj. Da li razumes da se javnost u Srbiji potpuno iskrivljena i da se svaki lapsus amplifikuje hiljadu puta? Ovi mamci sluze da bi se sa svojim kriticarima tukli na terenu po svom izboru. Ne treba im to omoguciti, a Dubravka im je omogucila.

    Pritom ona nije bas sasvim ni u pravu (tema nije jednostavna), a Olenik je skoro sasvim u krivu.

    Ali ako ti je lakse da sve objasnjavas mojim psiholoskim stanjem samo izvoli.
    Дубравка се није “упецала”, него се усудила да дигне глас у једној мочвари, а у којој људи попут тебе бирају да ћуте. Зато и јесте мочвара. А знала је Дубравка, макар једнако добро колико и ти, на какав ће одијум да наиђе.

    It’s really not personal. I do hold you to a bit higher standard, but in itself that’s a compliment. 

    Није, понављам, у питању никакав “мамац”. Они ће људи стварно да дају улицу овој будали, и вероватно и какав филм/ серију да сниме. То је сада просто мера тога у чему живиш. А то што знаш да ћеш најебати ако против те ствари дигнеш свој слаби и усамљени глас... то је такође део водостаја.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-07-28, 22:55

    No Country wrote:
    Mór Thököly wrote:Uznemirujuce je jako sto je problem s tobom No Country slican problemu sa Zuperom - ne umes da razgovaras bez ulazenja u licno, u licne motive, u ucitavanja, u licne kvalifikacije.
    Па банујте ме ко Зупера, и мирна Босна. А такође би било са твоје стране јако лепо када би мало погледао ко је овде први кренуо ад хоминем, но ја не очекујем немогуће.

    Pogledao sam, i Pišta nije. Ali jedno je nešto tipa "ne jedi govna", a drugo je "znam ja zapravo zašto ti to tako pišeš". Ovo drugo je gore i već sam ti jednom bio napisao da probaš to da pišeš na engleskom prvo jer bi u tom procesu verovatno video da ni sa kim tu gde si ne bi tako razgovarao. A taj tu standard komunikacije je meni inače mnogo draži. A takav standard - bez učitavanja - nije bolji jer pristoynity, nego je bolji zato što uvek ostavlja sebi prostora da možda baš i nisam 100% u pravu. Dakle, samo primeni te tu standarde komunikacije biće sve pet. A ne, ko neki, čim u Frankfurtu presednu odmah skidaju cipele i kaiš.

    Beograd - Page 19 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is 2024-05-17, 11:25