Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    seoba naroda

    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Mon Dec 09, 2019 3:42 pm

    ljudi su skontali da nije smisao zivota stancati decu i provoditi godine u usranim pelenama i odgajanju copora deca, a nisu odavno u evropi vremena takva da zahtevaju mnogoclane porodice.


    meni drugar kaze kad ces praviti decu ko ce te paziti u starosti, a ja mu kazem odjebi sa tom logikom


    Last edited by AZ-5 on Mon Dec 09, 2019 3:43 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 09, 2019 3:42 pm

    Zuper wrote:Oni su vec doneli odluku.

    KinderLad wrote:

    Nije niko "dekadentan" nego je to normalna posledica emancipacije i poboljsanja uslova zivota. Slicna prica je i u Kini.

    Nije slicna prica u Kini. Tamo je sa vrha uvedena politika "jednog deteta" sa vrha ce je ukinuti.
    Zapad je dekadentatn. Napustio je neke norme, mozes ih zvati hriscanskim, on uziva u konformizmu i individualnost, samozadovoljno mastrurbira.
    Nije to lose samo je dekadencija, uostalom i druge velike civilizacije su padale zbog takovih trendova.
    To je usud coveka.

    Spas je automatizacija i univerzalni osnovni prihod i laviranje izmedju ta dva. Na ovom nivou tehnicko-medicinskog razvoja planeta ne bi mogla da izdrzi 20 milijardi ljudi. Jedva izdrzava i ovo (ako izdrzava)
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by MNE Mon Dec 09, 2019 3:44 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    MNE wrote:
    lol, pa o čemu se radi onda? Ima jedno pesto osamsto miliona ljudi na planeti koji bi rado živjeli u Dojčlandu, ili bi ih tako dooobar pustio sve ili mi reci po kom kriterijumu bi nekima dozvolio a nekima ne?
     
    pustio bih sve, a ako onda to smeta nemcima i njih bi pustio da idu u siriju, afganistan ili već gde im se više sviđa
    aham pretpostavljam da bi pustio i nekog beskućnika da živi kod tebe ako ti on kaže mož da dođeš i ti kod mene pod most? Šta jednog 20 komada, nema veze što si ti radio za tu kuću čitavi život a on se pio i kockao i pravio se mnogo pametan dok si ti rmbačio. I da ti kaže kako to može kokakola i kod tebe i kod mene a ja ne mogu kod tebe.

    @Kinder nema promjena temperature nikakve veze sa migracijama već stoka koja je vodila ratove "za demokratiju" po Aziji preko svojih medija optužuje prirodu za sranje koje su oni napravili. Ne primajte se na to, msm šta sad ako padne temperatura jedan stepen ima da bježe iz Islanda i Finske ovamo, kako da ne.

    Nego eto baš fina tema da vi iskažete svoju veliku dobrotu ali ako kako može na tuđ račun, što bi se reklo lako je tuđim kurcem mlatiti po koprivama.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 09, 2019 3:45 pm

    AZ-5 wrote:ljudi su skontali da nije smisao zivota stancati decu i provoditi godine u usranim pelenama i odgajanju copora deca, a nisu odavno u evropi vremena takva da zahtevaju mnogoclane porodice.

    Nije u tome vic. Deca su bila (ili ce mozda ponovo biti, al to nece lepo izgledati) zanema za welfare state. Nema penzija, neko moa da brine o tebi kad zanemocas, pa bolje da brine njih pet, nego jedno. Medjutim to ima svoju cenu na drugoj strani - masa nezaposlenih, social unrest i kao rezultat, u konacnici - ratove, kad tad. Posto i dalje nismo napredovali do toga da se svi hrane besplatnim pilulicama u kojima su svi hranljivi sastojci.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Zuper Mon Dec 09, 2019 3:46 pm

    Летећи Полип wrote:A zašto misliš da i na Zapadu neće biti politbiro koji će da kaže - 2 bela deta, i ono budu dva bela deteta?

    Zato sto je moleru koji je to pokusao da uradi na zapadu bilo neshvatljivo koliko rusi ludacki mogu da ginu boreci se protiv njega.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 09, 2019 3:47 pm

    MNE wrote:
    Mr. Moonlight wrote:
     
    pustio bih sve, a ako onda to smeta nemcima i njih bi pustio da idu u siriju, afganistan ili već gde im se više sviđa
    aham pretpostavljam da bi pustio i nekog beskućnika da živi kod tebe ako ti on kaže mož da dođeš i ti kod mene pod most? Šta jednog 20 komada, nema veze što si ti radio za tu kuću čitavi život a on se pio i kockao i pravio se mnogo pametan dok si ti rmbačio. I da ti kaže kako to može kokakola i kod tebe i kod mene a ja ne mogu kod tebe.

    @Kinder nema promjena temperature nikakve veze sa migracijama već stoka koja je vodila ratove "za demokratiju" po Aziji preko svojih medija optužuje prirodu za sranje koje su oni napravili. Ne primajte se na to, msm šta sad ako padne temperatura jedan stepen ima da bježe iz Islanda i Finske ovamo, kako da ne.

    Nego eto baš fina tema da vi iskažete svoju veliku dobrotu ali ako kako može na tuđ račun, što bi se reklo lako je tuđim kurcem mlatiti po koprivama.

    Jedan stepen je ogromna promena, dva je ubitacna. Ali vidim da ti to nije bas najjasnije.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Mon Dec 09, 2019 3:47 pm

    Zuper wrote:Ja sam vam pisao sa Osvalda Spenglera, vrhunac zapada je bio Belle Epoque.
    Vi se smejete, kazete: ovaj zuper je budala...
    Ja rekoh-dobro drugovi, kako vi kazete.

    Pa upravo je Kina glavni argument protiv Spenglerovih fantazmagorija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 09, 2019 3:47 pm

    Mislim, dovoljno je pogledati severni pol pre 50 godina i danas, bukvalno nacrtano.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Zuper Mon Dec 09, 2019 3:50 pm

    Летећи Полип wrote:
    Zuper wrote:Ja sam vam pisao sa Osvalda Spenglera, vrhunac zapada je bio Belle Epoque.
    Vi se smejete, kazete: ovaj zuper je budala...
    Ja rekoh-dobro drugovi, kako vi kazete.

    Pa upravo je Kina glavni argument protiv Spenglerovih fantazmagorija.

    Kina nije zapad.
    Kao sto Amerikancima nije bilo jasno zasto Kinezi mogu toliko da gladuju i ginu da bi ih poterali sa severa Koreje; ili zasto milioni Vijetnamaca hoce da poginu da ih isteraju iz zemlje; ili zasto talibani zive u pecinama bez struje da bi se razneli pored americkog vojnika.
    Je l shvatas ti zasto?
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Mon Dec 09, 2019 3:52 pm

    KinderLad wrote:
    AZ-5 wrote:ljudi su skontali da nije smisao zivota stancati decu i provoditi godine u usranim pelenama i odgajanju copora deca, a nisu odavno u evropi vremena takva da zahtevaju mnogoclane porodice.

    Nije u tome vic. Deca su bila (ili ce mozda ponovo biti, al to nece lepo izgledati) zanema za welfare state. Nema penzija, neko moa da brine o tebi kad zanemocas, pa bolje da brine njih pet, nego jedno. Medjutim to ima svoju cenu na drugoj strani - masa nezaposlenih, social unrest i kao rezultat, u konacnici - ratove, kad tad. Posto i dalje nismo napredovali do toga da se svi hrane besplatnim pilulicama u kojima su svi hranljivi sastojci.

    ja pricam iz perspektive generacija evropljana koji prosto znaju da ce moci da priuste sebi i bezbednu starost i ako nemaju decu, ipak je broj takvih znacajno porastao prethodnih decenija.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Mon Dec 09, 2019 3:52 pm

    Ama pa po Spengleru je Kina pokojna civilizacija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Mon Dec 09, 2019 3:54 pm

    Zuper kao neko sa desetoro dece kritikuje sebicne forumska masturbatore, ulje na platnu.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sergen Yalçın Mon Dec 09, 2019 3:55 pm

    Летећи Полип wrote:Ama pa po Spengleru je Kina pokojna civilizacija.

    pa ta kina o kojoj je on pisao i jeste. ovo sad je nesto drugo.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Mon Dec 09, 2019 3:55 pm

    Btw niti je politika jednog deteta sprovedena tako savršeno i bez posledica, na dugme takoreći, niti je causeskov model podizanja nataliteta bio uspesan


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Mr.Pink Mon Dec 09, 2019 3:56 pm

    pa sta je danas supice zapad?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Zuper Mon Dec 09, 2019 3:56 pm

    disident wrote:Zuper kao neko sa desetoro dece kritikuje sebicne forumska masturbatore, ulje na platnu.

    Otkud ti znas koliko dece ja imam?
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Mon Dec 09, 2019 3:56 pm

    znamo po tome koliko jabuka kupujes
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Mon Dec 09, 2019 3:58 pm

    Zuper wrote:
    disident wrote:Zuper kao neko sa desetoro dece kritikuje sebicne forumska masturbatore, ulje na platnu.

    Otkud ti znas koliko dece ja imam?
    Nagadjam zupere, nemoj da te drma odmah paranoja ko sa jabukama. Uglavnom forumasi koji imaju decu bar jednom napišu jedan post o tome, ili neko sećanje na roditeljske probleme i dogodovstine, tvoji postovi su isključivo Geopolitika mix Treće oko


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sotir Mon Dec 09, 2019 3:58 pm

    @kinder

    У ком добу је то било тако?
    На селу? Тешко. Док отац остари, деца су већ одрасла и отишла својим путем, у домаћинству је остао само најстарији.


    Last edited by Sotir on Mon Dec 09, 2019 4:11 pm; edited 1 time in total
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Zuper Mon Dec 09, 2019 3:59 pm

    Santino wrote:
    Летећи Полип wrote:Ama pa po Spengleru je Kina pokojna civilizacija.

    pa ta kina o kojoj je on pisao i jeste. ovo sad je nesto drugo.

    Upravo tako.
    Kina je bila izietno dekadentna. Zato je dozivela katastrofu.
    Zapad ce morati proci kroz cistiliste kao Kina ali je pitanje da li ce preziveti taj proces.
    Kina je 150 godina patila i cesto je izlgedalo da ce da umre.
    Cistiliste ce doci i bice veoma ruzno, kao u Kini.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Zuper Mon Dec 09, 2019 4:00 pm

    disident wrote:
    Zuper wrote:

    Otkud ti znas koliko dece ja imam?
    Nagadjam zupere, nemoj da te drma odmah paranoja ko sa jabukama. Uglavnom forumasi koji imaju decu bar jednom napišu jedan post o tome, ili neko sećanje na roditeljske probleme i dogodovstine, tvoji postovi su isključivo Geopolitika mix Treće oko

    Ko i gde pise na ovome forumu o deci?
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Mon Dec 09, 2019 4:01 pm

    Zuper wrote:
    Santino wrote:

    pa ta kina o kojoj je on pisao i jeste. ovo sad je nesto drugo.

    Upravo tako.
    Kina je bila izietno dekadentna. Zato je dozivela katastrofu.
    Zapad ce morati proci kroz cistiliste kao Kina ali je pitanje da li ce preziveti taj proces.
    Kina je 150 godina patila i cesto je izlgedalo da ce da umre.
    Cistiliste ce doci i bice veoma ruzno, kao u Kini.
    Ovo kao da je baba Vanga ekskuzivno izjavila za kurir seoba naroda - Page 3 3579118792


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Mr.Pink Mon Dec 09, 2019 4:02 pm

    "dekadenetni zapad" lajnu je ukrao iz unterganga


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Mon Dec 09, 2019 4:05 pm

    Loše tumačiš Špenglera onda. Kada civilizacija umre, onda je baš mrtva. Grekoromanska, Semitska, Egipatska, Actečka... Iz ljudske mase na groblju stare civilizacije može da iznikne nova, ali je ona kvalitativno drugačija od one prtehodne. Komunistička Kina to nije. To je i dalje zemlja Konfučija i mandarina.


    Last edited by Летећи Полип on Mon Dec 09, 2019 4:06 pm; edited 1 time in total


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Mon Dec 09, 2019 4:06 pm

    Zuper wrote:
    disident wrote:
    Nagadjam zupere, nemoj da te drma odmah paranoja ko sa jabukama. Uglavnom forumasi koji imaju decu bar jednom napišu jedan post o tome, ili neko sećanje na roditeljske probleme i dogodovstine, tvoji postovi su isključivo Geopolitika mix Treće oko

    Ko i gde pise na ovome forumu o deci?
    Bukvalno postoji tema, samo je ti ne vidiš jer te interesuju druge stvari. Tako i mene ne interesuje sport i nemam pojma sta tu ima od tema i koji forumas navija za koji klub


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    seoba naroda - Page 3 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 7:38 am