Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    seoba naroda

    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Mar 05, 2020 11:33 am

    bruno sulak wrote:ali pazi on je ono gradjanstvo kao takvo. doktor, letuje u rovinju, ozenjen 20 godina mladjom zenom, imaju dva stana i poslovni prostor, dvoja kola i vespa, neke zrele godine.

    mislim nije to ono "narod" iz levicarskih fantazija.

    Ne prati MSM. Graždanstvo mahom ne prati tradicionalne medije, nego izvrti tajmlajn na fejsbuku, a tamo migranti kolju starice i siluju automobile širom Sombora i Evrope.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 11:33 am

    William Murderface wrote:

    A možda bi pomoglo i da Grčka kao prva zemlja na imigrantskoj ruti nije ekonomski, društveno i politički u totalnom kurcu. Bilo je i onih koji su pre par godina na to upozoravali, ali ne vredi, jbg.


    Ceniš da bi ih onda zadovoljni Grci pustili.  seoba naroda - Page 17 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Mar 05, 2020 11:35 am

    Gde je Polipe tvoja trejdmark staloženost na ovoj temi? Čovek kaže "možda bi pomoglo" a ti to oteraš u apsurd.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Erős Pista Thu Mar 05, 2020 11:36 am

    Tetka ljepše polovice, živi u Nemačkoj već 40 godina, uspešn porodica, divni ljudi, sve super, zabrnuto me pita: kako je vama u Srbiji sa ovim Vučićem... Ja taman zinem da počnem da ređam zločine vlasti, a ona op, ni pet ni šest, nego - jel istina da je rekao da će da naseljava imigrante umesto Srba?!?

    Ubeđivao sam je jedno pola sata da nije istina, ai sumnjam da sam je ubedio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 11:38 am

    ja kapiram da bi polip voleo da razumemo ljude koji kamenuju izbeglice. 

    mislim ja mogu da razumem, na primer, da je ekonomska anksioznost srednje klase vodila u eugenicki antisemitizam nacista ali ne znam sta bih poceo s tom informacijom niti mislim da to abolira naciste kao takve.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Erős Pista Thu Mar 05, 2020 11:38 am

    Летећи Полип wrote:
    William Murderface wrote:

    A možda bi pomoglo i da Grčka kao prva zemlja na imigrantskoj ruti nije ekonomski, društveno i politički u totalnom kurcu. Bilo je i onih koji su pre par godina na to upozoravali, ali ne vredi, jbg.


    Ceniš da bi ih onda zadovoljni Grci pustili.  seoba naroda - Page 17 1233199462


    Cenim da bi u samoj Grčkoj bio manji politički pritisak zdesna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 11:40 am

    William Murderface wrote:Tetka ljepše polovice, živi u Nemačkoj već 40 godina, uspešn porodica, divni ljudi, sve super, zabrnuto me pita: kako je vama u Srbiji sa ovim Vučićem... Ja taman zinem da počnem da ređam zločine vlasti, a ona op, ni pet ni šest, nego - jel istina da je rekao da će da naseljava imigrante umesto Srba?!?

    Ubeđivao sam je jedno pola sata da nije istina, ai sumnjam da sam je ubedio.

    braon ljudi, bad hombres...

    to je to i naravno da je to cak i razumljivo. ljudi se boje kada neki tako nahrupe ali to sto ti ljudi deluju kao neka horda prosjaka je posledica prvenstveno toga sto ih bogate i uhranjene drzave tako tretiraju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 11:44 am

    Ljudi, aj ono da budemo malo intelektualno pošteni. Makar vi iz Beograda prolazite pored migranata svaki dan. Radi se o fizionomijama i govoru tela ljudi sa šipke, šibicara, kopača jarkova pored puta itd. Tražiti od stanovništva da bude oduševljeno njihovim dolaskom je nerealno. A pogotovo je to apsurdno tražiti od tzv. građanskog sloja koji, kako nas je još mudri Vilhelm Rajh učio, ima urođenu anksioznost od ovakvih tipova.

    Dakle, oladite malo sa moralnim osudama. Pritom, sad i svima vama postavljam pitanje koje sam postavio plačkici pre neki dan. Šta biste vi uradili da ste na mestu EU moćnika, uzimajući sve spoljnje i unutarpolitičke faktore? Ponašate se kao da je odgovor očigledan, ali se iz nekog nerazumnog razloga ne sprovodi - pa da čujemo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 11:50 am

    pa vilhelm rajh nije to pisao u fazonu jebiga, sta da se radi vec cuj mali covece (jedi bre govna).

    mislim u realnom svega ima dovoljno. neko vidi vukovce, neko majke s decom. pri tome ja sam prosle godine, igrom slucaja, imao dodira sa decom izbeglicama i to su divna deca (ako ovo uopste mora da se kaze). 

    dakle, posao levice (da tako kazem) je da se nosi sa ovim mitovima a ne da im podilazi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Mar 05, 2020 11:53 am

    Uopšte ne razumem pitanje koje glasi: "šta bih radio da sam ja kolektivno kontinentalno političko telo". Ne znam kako se može razumno odgovoriti na to pitanje, jer da bi se odgovorilo mora se govoriti iz perspektive tog tela: eto, da sam oni, to jest da sam telo koje oseća pritisak populističkih i ksenofobnih politika iznutra i sada ovaj Erdoganov pritisak spolja, radio bih što i oni, s tim što ja nisam to telo i imam inokosan politički stav koji se radikalno razlikuje od dominantnih stavova koji su doveli do ove situacije, i ne postoji nijedan scenario u kome ja mogu da budem korpus evropske dominantne politike. 

    A tim kopačima rovova i šibicarima nosao sam vodu i vlažne maramice po parkovima, bez ijedne neugodne situacije, i ne osećam nikakvu nelagodu pred njima. No, razumem ako neko ima. Jesu drugačiji. Zapravo isti su kao ljudi na ulicama bliskoistočnih gradova, a tamo vladaju drugačije navike i maniri i ne očekujem ni od koga da to prihvati u letu. 

    Moralnu osudu zadržavam za one koji se aktivno bore protiv siromašnih ljudi, uskraćuju im pomoć i pucaju na njih.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 11:56 am

    Летећи Полип wrote:Ljudi, aj ono da budemo malo intelektualno pošteni. Makar vi iz Beograda prolazite pored migranata svaki dan. Radi se o fizionomijama i govoru tela ljudi sa šipke, šibicara, kopača jarkova pored puta itd. Tražiti od stanovništva da bude oduševljeno njihovim dolaskom je nerealno. A pogotovo je to apsurdno tražiti od tzv. građanskog sloja koji, kako nas je još mudri Vilhelm Rajh učio, ima urođenu anksioznost od ovakvih tipova.

    Dakle, oladite malo sa moralnim osudama. Pritom, sad i svima vama postavljam pitanje koje sam postavio plačkici pre neki dan. Šta biste vi uradili da ste na mestu EU moćnika, uzimajući sve spoljnje i unutarpolitičke faktore? Ponašate se kao da je odgovor očigledan, ali se iz nekog nerazumnog razloga ne sprovodi - pa da čujemo.

    inace sta raditi? prvo ih smestiti i obezbediti hranu i negu. ja kapiram da ti nemas decu ali ja vidim svoju decu svaki put kada vidim te ljude. drugo, ja se slazem sa zizekom da nam treba oko toga vojnicka disciplina svih drustvenih aktera. odvaliti bubrege budalama poput narodnih patrola ali i uciniti da se gradjani osecaju sigurn. trece, jasno je da su ti ljudi here to stay i tako bih se i ponasao. cetvrto, ucinio bih sve da zaustavim rat u siriji. 

    odnosno titoizam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 11:56 am

    mislim postoji krivicno delo sirenja laznih vesti i izazivanja panike.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 12:04 pm

    Papa Lazarou wrote:Uopšte ne razumem pitanje koje glasi: "šta bih radio da sam ja kolektivno kontinentalno političko telo". Ne znam kako se može razumno odgovoriti na to pitanje, jer da bi se odgovorilo mora se govoriti iz perspektive tog tela: eto, da sam oni, to jest da sam telo koje oseća pritisak populističkih i ksenofobnih politika iznutra i sada ovaj Erdoganov pritisak spolja, radio bih što i oni, s tim što ja nisam to telo i imam inokosan politički stav koji se radikalno razlikuje od dominantnih stavova koji su doveli do ove situacije, i ne postoji nijedan scenario u kome ja mogu da budem korpus evropske dominantne politike. 



    Samo sam tražio da se poistovetiš sa njima, i iz njihove pozicije proceniš šta je najracionalnije za opstanak svog političkog poretka. A i svoje političke karijere, naravno. Time rečeno, I rest my case.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Mar 05, 2020 12:06 pm

    Pa to je njihov problem, ne vidim zašto bih se poistovećivao sa njima.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 12:19 pm

    Ok, ali ne razumem ovoliku žuč. Mislim da je svima jasno da oni nemaju drugih opcija.


    Uzgred rečeno, ovo su isti ljudi koji vode EU od njenog nastanka. Tj. još od onomad od kad hoćemo da im se pridružimo. Vladaju u istom ključu - ključu tehnokratskog umerenjaštva, sa prstohvatom konzervativizma. Zašto nam sad ne valjaju, a onda su nam valjali?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Erős Pista Thu Mar 05, 2020 12:21 pm

    bruno sulak wrote:pa vilhelm rajh nije to pisao u fazonu jebiga, sta da se radi vec cuj mali covece (jedi bre govna).


    seoba naroda - Page 17 3579118792 

    Pa valjda je jasno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 12:27 pm

    Pa nije baš tako. Skorije sam je čitao, pa se možda malo bolje sećam. Knjiga je pisana od komuniste za komuniste, kao priručnik za razumevanje srednje klase. Jedi govna je bilo upuceno nemačkim marksistima koji su zajebali stvar.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Јанош Винету Thu Mar 05, 2020 12:40 pm

    @Полип Грађани осећају одијум према Ромима, дискриминишу их али макар поштују законе државе.
    Та господа грађани који осећају притисак би могли да грађански мрмљају у браду а не да пуцају у избеглице и прећутно подржавају националне патроле које им ломе коске и загорчавају живот.
    Према Ромима не могу тако да се понашају, највише што могу је да их приватно опањкавају.

    Ваљда су закони и норме грађанског живота ту да би се безосећајно спроводили, то је та окрутна  меритократија која ваљда постоји међу грађанским светом. Имаш безброј тешких препрека, неке од њих су непремостиве ако немаш белу боју коже, али имаш наду да ако твој потомак успе у томе, добродошао, наш си.

    Тако нешто постоји само у Америци (а и то је упитно).

    А што се тиче тог другог питања, да сам ја Европа ја бих урадио оно што је већ било урађено 2015. Wir schaffen das. Можемо да нахранимо 500.000 Сиријских избеглица, привремено док траје рат. Ако може 500.000, може и још 100.000. Биће гадно, али шта да се раду. Биће терористичких напада, трпаћемо их по мемљивим шталама у напуштеним селима и градовима, нека буду захвални што имају живу главу. По окончању рата видећемо шта ћемо, тек то ће бити трагедија. Трпаће их једног по једног у авионе као и испоручивати Асаду као Швајцарска, или ће остати у Немачкој да живе, гледати како Турци раде, па се прилагодити. Сами ће отићи тамо где им је боље, можда и назад у Сирију, гласаће петама.
    Цела Белгија функционише на том принципу па шта им фали?
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 12:52 pm

    Utvara, ali oni poštuju zakon. Zakon kaže da ne možeš da pređeš granicu i naseliš se kako ti je ćef. Ono što se ovde očekuje od njih je da "vojnički disciplinovano" poštuju zakon, izuzev jelte kada to ne odgovara grupaciji bogataša, ideologa i moralista. Traži se nemoguće.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Јанош Винету Thu Mar 05, 2020 12:54 pm

    Чекај а шта је са међународним хуманитарним правом и правом на азил које проистиче из повеље УН?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 1:02 pm

    Na stranu što te norme ne idu na ruku ovima što jure na grčku granicu, ali međunarodno pravo obavezuje u onoj meri kojoj si spreman da te obavezuje. Drgue zemlje mogu da te bojkotuju zbog toga, pa eto - neka međunarodna zajednica bojkotuje Grčku i EU zbog migrantske politike.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 1:23 pm

    Летећи Полип wrote:Pa nije baš tako. Skorije sam je čitao, pa se možda malo bolje sećam. Knjiga je pisana od komuniste za komuniste, kao priručnik za razumevanje srednje klase. Jedi govna je bilo upuceno nemačkim marksistima koji su zajebali stvar.

    na drugoj strani on otprilike kaze "slobodan si danas jedino od samo-kritike koja bi ti omogucila da upravljas svojim zivotom".

    mislim, ne razumem sta je tvoja poenta? da je razumljivo sto ljudi mrze? jeste razumljivo ali nije pohvalno ni dobro.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 1:26 pm

    Летећи Полип wrote:Na stranu što te norme ne idu na ruku ovima što jure na grčku granicu, ali međunarodno pravo obavezuje u onoj meri kojoj si spreman da te obavezuje. Drgue zemlje mogu da te bojkotuju zbog toga, pa eto - neka međunarodna zajednica bojkotuje Grčku i EU zbog migrantske politike.

    pusti ti sad grcku zar nije to glavno pitanje srpskih suverenista? da se medjunarodno pravo ukine u onom delu u kojem ne podilazi njihovom rasizmu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by boomer crook Thu Mar 05, 2020 1:29 pm

    Летећи Полип wrote:Utvara, ali oni poštuju zakon. Zakon kaže da ne možeš da pređeš granicu i naseliš se kako ti je ćef. Ono što se ovde očekuje od njih je da "vojnički disciplinovano" poštuju zakon, izuzev jelte kada to ne odgovara grupaciji bogataša, ideologa i moralista. Traži se nemoguće.

    cekaj kome odgovara "da oni predju i nasele se"? ko su ti bogatasi i idelozi? dzordz soros i nevidljivi svetski kapital?

    ovo su ljudi koji beze od rata prema kojem rat u jugoslaviji deluje kao piknik. a cak i u bosanskom ratu je oko 200.000 ljudi napustilo bosnu za zapad.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Mar 05, 2020 1:30 pm

    bruno sulak wrote:
    pusti ti sad grcku zar nije to glavno pitanje srpskih suverenista? da se medjunarodno pravo ukine u onom delu u kojem ne podilazi njihovom rasizmu.


    Šta mene pitaš za srpske suvereniste, jebote. Ja gledam da pobegnem u neku Argentinu, što dalje od ludila koje predstoji, i što bliže suncu i obloguzim mestikinjama.




    [spoiler] Legally! seoba naroda - Page 17 2304934895 [/spoileŕ]


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    seoba naroda - Page 17 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 2:47 am