Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Остало

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Остало - Page 2 Empty Re: Остало

    Post by паће Tue May 07, 2024 9:33 pm

    Ја ни не знам шта сам турио, коштало је 340€ 2011. Најјаче што су имали, значи северов мотор од 1900 килохвати, пумпа, компресиона посуда од 120л са пресостатом, избацио стари хидропак. Хидропак је срањац, посуда нема 20л, то се сваки час пали и гаси. Није ни ово цвеће, држим га на 1,5 до 2,5 бара, и то му је 15 литара. Ал' пали, иде, ради, немам да се мислим.

    Мора да му се довуче вода, јер пумпа је ротациона, није клипна, дакле не може да повуче сам са тамо неке дубине, то довучеш ручном пумпом, е онда кад постоји водени стуб од пумпе до воде тамо доле, онда упалиш и не мислиш.

    Ако мислиш да будеш независан од ручне пумпе, онда нађи нешто клипно.

    У марке и називе модела се не разумем ни сам, имам мајстора од поверења, био ми ђак...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Остало - Page 2 Empty Re: Остало

    Post by katamaran Tue May 07, 2024 10:58 pm

    Hvala puno...

    Ne znam... Mozda nesto sa ozbiljnijim ekspanderom a mozda samo neku od ovih pumpi direkt u bunar

    Ili hidrofor u kucu, blizu je bunara. Saht ne bih kopao, mislim da i nema potrebe

    Cini mi se da je pumpa direkt u bunaru najbolja prica....

    Ok, palice se malo cesce al ne verujem da je to problem. Plus je iz bunara ne bih cuo...


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Остало - Page 2 Empty Re: Остало

    Post by паће Fri May 17, 2024 1:51 pm

    „Деведесет посто електричних аутомобила је још увек на друму. Преосталих десет посто је успело да стигне кући“.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Остало - Page 2 Empty Re: Остало

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:32 pm