Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Garijeva septička jama

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Filipenko 03.11.19 22:30

    Sam je rekao, ne priznaje ove komedije od drzava, nije pominjao nikakve gradove.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj 03.11.19 22:44

    Beograd ni ne postoji zato da bi drugima bilo prijatno  Garijeva septička jama - Page 4 1861198401
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric 03.11.19 22:52

    Ucitavate. Na te velikosrpskobosnjackohrvatske pizdarije gledam kao na fajt Djuke i Zorane - jebe mi se. I cetnici i ustase su drustvo sa one strane blajburske puske i njihovi medjusobni odnosi me ne interesuju.

    Sto se tice toga koji mi je grad prijatniji - lepse mi je Sarajevo, pre bih ziveo tamo nego u bg-u. Sarajevo ne smatram inostranstvom a lepse je od bg-a i zato mi je tamo prijatnije.


    _____


    Uprava napolje!

    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kapetanm 03.11.19 22:59

    Tja. Ja ziveo u Sarajevu, Brckom, Pancevu, Niksicu i Beogradu najvise. Beograd bio najlepsi do pre 10ak godina
     Sad mi se svidja Backa Palanka, nisanim je kad odem u penziju
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bradilko 03.11.19 23:06

    Ovde se neljudski loše živi. I ako te ne uništi oskudica, i ako nisi sirotinja, sjebaće te ružnoća, prljavština, zloba, kurcobolja, stalna agresija, nemogućnost verbalne komunikacije (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace), licemerje, podrepaška ljigavost i inadžijska tupavost. Od toga se gubi razum i osećaj za dobro i lepo.
    ovo je strašna istina ovo što je napisao @ papa lazarou.  x puta gora stvar nego materijalna beda. ne pomažu tu " kružoci" sa  odabranim prijateljima, povlačenje u svoj svet, odlasci samo na određena mesta i sl. što sam matoriji sve više pizdim na sebe što na bilo koji način učestvujem. svako društvo te oblikuje ali ovo te melje na najgori način. zato i dalje poredim(o) ono doba do 91. i sve ovo kasnije koje traje 30 godina.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo 03.11.19 23:09

    đesi bradilko pušta te ub'la!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nino Quincampoix 03.11.19 23:19

    bradilko  Garijeva septička jama - Page 4 4101625831
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Mr.Pink 03.11.19 23:32

    zar sa materijalnom ne ide i duhovna beda


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Mr.Pink 03.11.19 23:33

    dobro nam dosao ti sto furas brazilku


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Erős Pista 03.11.19 23:36

    Papa Lazarou wrote:Prelistao njegov tviter. Loše je podneo emigraciju. Sa jedne strane histerično likovanje zbog odlaska i seirenje nad sudbinom oni koji su ostali, sa druge strane iskrena empatija prema njima, pozivi za promene i ostalo. Mislim da bih i ja bio takav jedno vreme, dok se ne asimilizujem. Ovde se neljudski loše živi. I ako te ne uništi oskudica, i ako nisi sirotinja, sjebaće te ružnoća, prljavština, zloba, kurcobolja, stalna agresija, nemogućnost verbalne komunikacije (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace), licemerje, podrepaška ljigavost i inadžijska tupavost. Od toga se gubi razum i osećaj za dobro i lepo.


    +1

    Sve tacno, ali narocito ovo za komunikaciju. U poslednje vreme bas ludim od toga. Kako lupaju Cira i ostali kad seru o "kolektivistickom" drustvu. Mi smo u stanju potpune anomije i rekao bih cak jedne vrste infantilnog solipsizma u kojem se drugi i njihove potrebe, zahtevi, argumenti, jedva registruju, a i kada se registruju, u njima se vidi samo opasnost i zla namera.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by disident 03.11.19 23:48

    Papa Lazarou wrote:Prelistao njegov tviter. Loše je podneo emigraciju. Sa jedne strane histerično likovanje zbog odlaska i seirenje nad sudbinom oni koji su ostali, sa druge strane iskrena empatija prema njima, pozivi za promene i ostalo. Mislim da bih i ja bio takav jedno vreme, dok se ne asimilizujem. Ovde se neljudski loše živi. I ako te ne uništi oskudica, i ako nisi sirotinja, sjebaće te ružnoća, prljavština, zloba, kurcobolja, stalna agresija, nemogućnost verbalne komunikacije (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace), licemerje, podrepaška ljigavost i inadžijska tupavost. Od toga se gubi razum i osećaj za dobro i lepo.
    Da se uklese u zaglavlje foruma
    Ovo je savrseno srocen opis jednog radnog dana za kasom


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj 03.11.19 23:51

    William Murderface wrote:
    Papa Lazarou wrote:Prelistao njegov tviter. Loše je podneo emigraciju. Sa jedne strane histerično likovanje zbog odlaska i seirenje nad sudbinom oni koji su ostali, sa druge strane iskrena empatija prema njima, pozivi za promene i ostalo. Mislim da bih i ja bio takav jedno vreme, dok se ne asimilizujem. Ovde se neljudski loše živi. I ako te ne uništi oskudica, i ako nisi sirotinja, sjebaće te ružnoća, prljavština, zloba, kurcobolja, stalna agresija, nemogućnost verbalne komunikacije (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace), licemerje, podrepaška ljigavost i inadžijska tupavost. Od toga se gubi razum i osećaj za dobro i lepo.


    +1

    Sve tacno, ali narocito ovo za komunikaciju. U poslednje vreme bas ludim od toga. Kako lupaju Cira i ostali kad seru o "kolektivistickom" drustvu. Mi smo u stanju potpune anomije i rekao bih cak jedne vrste infantilnog solipsizma u kojem se drugi i njihove potrebe, zahtevi, argumenti, jedva registruju, a i kada se registruju, u njima se vidi samo opasnost i zla namera.

    ma kakav crni kolektivizam, gde smo mi kolektivisti, to je sumanuto. To sto dobro funkcionisemo u manjim grupama nema blage veze sa tim. Jesu Sicilijanci kolektivisti? Lupetanje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj 03.11.19 23:53

    Zapravo nama bi verovatno bilo bolje da smo kolektivisti, ali nema sanse, skoro svako od nas ima ego do Saturnovih prstenova.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Јанош Винету 04.11.19 0:16

    Nemojte da vas Ćira čuje. Nisam siguran koliko Ćira ima pojma o kulturnoj antropologiji, poteže je onako kvarno, jajarski i podmuklo da bi zbunio voditelja. Naravno da neće da se upušta da objasni te pojmove nego samo lupi tako nešto i nastavi dalje, a publika i voditelji nemaju pojma o čemu priča. Verujem da jeste čitao nešto o tome, ali on nije ništa formalno. Niti je naučnik, niti je kulturalni antropolog. Da jeste, i da je malo učio o metodologiji antropologije, ne bi imao ovakve stavove kakve ima već bi bio daleko umereniji i neutralniji u svojim ocenama.

    Nego, pustimo Ćiru.

    Ne sporim da jesmo kolektivističko društvo, odrastali smo u kolektivizmu i svuda oko nas su kolektivistička društva. Društva imaju određenu skalu od individualizma ka kolektivizmu. Nisam siguran koliko je to naučno utemeljeno, kao ni da li relevantna istraživanja to potvrđuju, ali ako ta skala individualno-kolektivno društvo uopšte postoji, mi smo sa Albancima na samom vrhu u kolektivističkim poenima.

    Srbin u emigraciji prvo što uradi kad siđe sa aviona je da ode u srpsku crkvu.

    @Kinder
    Mislim da ego pojedine ličnosti nema neke velike veze sa time. Mačizmo je nešto normalno u našim društvima, stvari se ne odlučuju konsenzusom nego se nameću, bore se ličnosti umesto ideja. U zapadnim kulturama je drugačije, tamo postoji manja distanca između autoriteta. Nemački poručnik i major mogu da se ne podnose, ali major mora da sasluša poručnika koji uvek prvi govori.

    To nasleđe kolektivizma se i dalje krcka, ali neoliberalne sile su neumitne i uskoro ćemo se potpuno atomizovati kao društvo. Elementarna građanska društvenost nam nikada nije bila jača strana, a i to malo će otići dovraga.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj 04.11.19 0:25

    Utvara wrote:Nemojte da vas Ćira čuje. Nisam siguran koliko Ćira ima pojma o kulturnoj antropologiji, poteže je onako kvarno, jajarski i podmuklo da bi zbunio voditelja. Naravno da neće da se upušta da objasni te pojmove nego samo lupi tako nešto i nastavi dalje, a publika i voditelji nemaju pojma o čemu priča. Verujem da jeste čitao nešto o tome, ali on nije ništa formalno. Niti je naučnik, niti je kulturalni antropolog. Da jeste, i da je malo učio o metodologiji antropologije, ne bi imao ovakve stavove kakve ima već bi bio daleko umereniji i neutralniji u svojim ocenama.

    Nego, pustimo Ćiru.

    Ne sporim da jesmo kolektivističko društvo, odrastali smo u kolektivizmu i svuda oko nas su kolektivistička društva. Društva imaju određenu skalu od individualizma ka kolektivizmu. Nisam siguran koliko je to naučno utemeljeno, kao ni da li relevantna istraživanja to potvrđuju, ali ako ta skala individualno-kolektivno društvo uopšte postoji, mi smo sa Albancima na samom vrhu u kolektivističkim poenima.

    Srbin u emigraciji prvo što uradi kad siđe sa aviona je da ode u srpsku crkvu.

    @Kinder
    Mislim da ego pojedine ličnosti nema neke velike veze sa time. Mačizmo je nešto normalno u našim društvima, stvari se ne odlučuju konsenzusom nego se nameću, bore se ličnosti umesto ideja. U zapadnim kulturama je drugačije, tamo postoji manja distanca između autoriteta. Nemački poručnik i major mogu da se ne podnose, ali major mora da sasluša poručnika koji uvek prvi govori.

    To nasleđe kolektivizma se i dalje krcka, ali neoliberalne sile su neumitne i uskoro ćemo se potpuno atomizovati kao društvo. Elementarna građanska društvenost nam nikada nije bila jača strana, a i to malo će otići dovraga.

    Nemoj da padaš na te fore. Ne kažem ja da smo mi "Zapad", nego da nismo kolektivisti. Uostalom "mačo"...pogledaj na koje kulture se to odnosi i odakle uopšte pojam. Možda misliš da su na primer Rusi "mačo"? Ne. Poenta je, i ja se izvinjavam što ću to upotrebiti na ovom forumu, ali istina je, a uostalom to su i sami govorili, što su posle 45 pokušali da "reprogramiraju" evo konkretno "srbijanskog" čoveka (pa i vojvođanskog donekle). Međutim, to nije prošlo kako treba. Pa zato imamo danas ovo što smo čitali ovde - kako može on da potkrada i "sabotira" "svoju" firmu. E pa zato što je on ne vidi kao "svoju". "Njegova" je kuća, ono što ima zemlje okolo plus komšije, bliži rođaci i kumovi. Ovo drugo je alajbegova slama.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest 04.11.19 0:30

    postoje dva velika problema poslovnog čoveka ovih prostora (isto važi i za kriminalce)

    sujeta

    potpuno odsustvo bilo kakvog realnog dugoročnog plana

    interesantno je da su oba ova problema najbolje opisana i objašnjena u obrazovno dokumentarnom filmu vidimo se u čitulji
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Јанош Винету 04.11.19 0:39

    @Kinder

    To je stari komunistički problem koji se dešavao i u ostalim državnim ili socijalističkim preduzećima. To se rešava dobrim nadzorom i hijerarhijskom strukturom odgovornosti. Ljudi bi vatali zjale i potkradali privatne firme isto tako, samo da im je dozvoljeno.

    Interesantno je da se Ćira poziva na ovo:
    https://www.hofstede-insights.com/country-comparison/poland,russia,serbia,ukraine/

    Jasno se vidi ta nestrpljivost, gramzivost i odsustvo dugoročnog planiranja.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj 04.11.19 0:46

    Utvara wrote:@Kinder

    To je stari komunistički problem koji se dešavao i u ostalim državnim ili socijalističkim preduzećima. To se rešava dobrim nadzorom i hijerarhijskom strukturom odgovornosti. Ljudi bi vatali zjale i potkradali privatne firme isto tako, samo da im je dozvoljeno.

    Interesantno je da se Ćira poziva na ovo:
    https://www.hofstede-insights.com/country-comparison/poland,russia,serbia,ukraine/

    Jasno se vidi ta nestrpljivost, gramzivost i odsustvo dugoročnog planiranja.
    Ali to nije "njihovo". Ta stvar je jasna. I to je ogromna razlika. 

    Nema kolektivizma u drustvu koje je skoro sto godina pre ostalih odbacilo feudalizam. To nikako ne znači da je t oneki raj na zemlji, pogotovu ne da išta funkcioniše, ali kolektivizam - ne.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nino Quincampoix 04.11.19 1:09

    Papa Lazarou wrote:Prelistao njegov tviter. Loše je podneo emigraciju. Sa jedne strane histerično likovanje zbog odlaska i seirenje nad sudbinom oni koji su ostali, sa druge strane iskrena empatija prema njima, pozivi za promene i ostalo. Mislim da bih i ja bio takav jedno vreme, dok se ne asimilizujem. Ovde se neljudski loše živi. I ako te ne uništi oskudica, i ako nisi sirotinja, sjebaće te ružnoća, prljavština, zloba, kurcobolja, stalna agresija, nemogućnost verbalne komunikacije (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace), licemerje, podrepaška ljigavost i inadžijska tupavost. Od toga se gubi razum i osećaj za dobro i lepo.

    Ja sad već dosta dugo nisam ovde i ne svraćam toliko često. Najjači mi je utisak kako izgledaju ljudi na ulici ili u prevozu. Bukvalno svaki drugi izgleda kao da mu je upravo javljeno da mu je umro neko drag.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj 04.11.19 1:20

    dr. Labrador Špegelj wrote:
    Papa Lazarou wrote:Prelistao njegov tviter. Loše je podneo emigraciju. Sa jedne strane histerično likovanje zbog odlaska i seirenje nad sudbinom oni koji su ostali, sa druge strane iskrena empatija prema njima, pozivi za promene i ostalo. Mislim da bih i ja bio takav jedno vreme, dok se ne asimilizujem. Ovde se neljudski loše živi. I ako te ne uništi oskudica, i ako nisi sirotinja, sjebaće te ružnoća, prljavština, zloba, kurcobolja, stalna agresija, nemogućnost verbalne komunikacije (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace), licemerje, podrepaška ljigavost i inadžijska tupavost. Od toga se gubi razum i osećaj za dobro i lepo.

    Ja sad već dosta dugo nisam ovde i ne svraćam toliko često. Najjači mi je utisak kako izgledaju ljudi na ulici ili u prevozu. Bukvalno svaki drugi izgleda kao da mu je upravo javljeno da mu je umro neko drag.

    Pa to je zato sto verovatno jeste. Ili ako nije bolestan je. Ili se odselio. Ili ima (on ili taj) zestoke probleme s novcem. To je easily svaki drugi tj 50%.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Filipenko 04.11.19 1:35

    Utvara wrote:@Kinder

    To je stari komunistički problem koji se dešavao i u ostalim državnim ili socijalističkim preduzećima. To se rešava dobrim nadzorom i hijerarhijskom strukturom odgovornosti. Ljudi bi vatali zjale i potkradali privatne firme isto tako, samo da im je dozvoljeno.


    Garijeva septička jama - Page 4 286371741

    Imas li predstavu koliko se mulja u privatnim firmama? Pitam za druga. To je leglo pljacke, javasluka, korupcije i neodgovornosti, posebno ukoliko je strana firma u pitanju. I sto je nasminkanije i korporativnije ustrojeno, vise se lapa i drpa.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by nalog sa ženinog laptopa 04.11.19 1:40

    +1 na filipenka, doduse i ja sam razmisljao kao utvara do pre 13-15 godina


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest 04.11.19 9:14

    ne radi se o tome šta rade ljudi. 

    problem kod komunizma ili u našem slučaju samoupravnog socijalizma je da je ta vrsta "poštenja" bila ugrađena i u političku logiku poretka gde je građanima oduzeta sloboda nekakvog političkog pluralizma zarad ekonomskih rezultata (društveno vlasništvo, brz razvoj, odsustvo nezaposlenosti itd), i u takvoj sprezi sve je bilo bitno i sve je "gađalo" sistem. 

    danas se kaže "ali ta firma je perina, šta me boli što je neko potkrada", postoji sistemski rastur rizika i odgovornosti i uglavnom sležemo ramenima jer "nas se ne tiče", tako smo sad baždareni.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bradilko 04.11.19 9:40

    meni se cini i da je toga bilo dosta i u sfrjot. drustvena svojina> alajbegova slama.
    sad samo na kub.
    hvala na dobrodoslici.( ma ja sam stari clan i to sam se dva puta registrovao ali sam zaboravio pasvorde)
    gledacu da ne smaram kao pre a posebno oko sporta.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by beatakeshi 04.11.19 9:51

    bradilko wrote: (kod nas ljudi ne slušaju druge, već čekaju priliku da se ubace)
    +1, ne znam da li su se ljudi i komunikacija promenili ili sam ja postao izoštrenijeg osećaja za to.
    Dobro došao.

    Garijeva septička jama - Page 4 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 20.05.24 1:27