Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 28, 2020 10:47 pm

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:Velike sile podrzavaju sve po malo, neke ovako neke onako (kao i recimo bogatasi) i njihove preferencije nisu mahom ideoloske nego uglavnom interesne priode. Opozicija mora da uradi sve da se te dve stvari poklope. Naravno, u teoriji, oni mogu da se okrenu i Rusiji, ali tu nikad nece doci do ideoloskog poklapanja, do interesnog bi mozda moglo - da interes Rusije nije jednak interesima vladajuce oligarhije sa Putinom na celu, te ce i to malo teze ici jer Putin uz sva sranja vise veruje Vucicu (not least zbog toga koje mu je i kakvo mu je glasacko telo) nego Djilasu na primer, da ne govorim Trifunovicu. O Kini je izlisno pricati. Znaci ostaje Zapad. Jer ta (nadam se samo u propagandne svrhe lansirana) teza da cemo "ovog puta sami" ne vredi pisljivog boba. To ne biva.

    Kindere, nemoj te slozene geopolitike.
    Stvari su mnogo jednostavnije, svode se na novac.

    pa i novac je valjda nekakav interes
    ficfiric

    Posts : 34192
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Tue Jan 28, 2020 11:00 pm

    Jebo botovanje. Imali smo pregovore™ u organizaciji Antonijevica a koji su sluzili tome da se podeli opozicija. Isto tako, ocigledno je da neko gura Suleta i ekipu da prave sranja u DS-u ali ja ne mislim da je to Vucic, kako se cesto pominje, verujem da to radi neko drugi.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue Jan 28, 2020 11:26 pm

    Koliko čujem, 1od5m će trolovati po medijima ako ih budu zvali, tj zagovarace bojkot javno i generalno praviti cirkus.

    Naravno da neće proći cenzus ako se zaista i kandiduju.
    ficfiric

    Posts : 34192
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Tue Jan 28, 2020 11:32 pm

    Ne znam samo odakle im potpisi i kandidati


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue Jan 28, 2020 11:38 pm

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue Jan 28, 2020 11:42 pm

    troje malih projektnih cetnika iz tzv 1od5 bukvalno ne zasluzuju ni tri reci da se o njima prozbori, ali ocito su dokonima tema.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Wed Jan 29, 2020 3:38 am

    Jel mozes da pustis ljude da pisu o cemu hoce i da ih ne vredjas iz cista mira, samo zato sto pisu o necemu sto ti smatras besmislenim? Niko te ne tera da citas ili pises o stvarima koje te ne zanimaju. Ovo sto radis je trolovanje na kub. Ne razumem zasto se ovako ponasas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Wed Jan 29, 2020 9:53 pm

    https://www.danas.rs/dijalog/reakcije/bosko-obradovic-je-upropastio-proteste/

    Odgovor na tekst gospodina Obradovića započeo bih parafrazom njegovih reči da možda svi izrazi koje je naveo na račun nas demokrata nisu najsrećnije upotrebljeni.


    Nesrećne upotrebe reči, nesrećne reakcije, nesrećne akcije, nesrećni stavovi nešto su na šta smo navikli kada je u pitanju delovanje gospodina Obradovića.
    Nije me nešto preterano zanimao pre priključivanja DS-a Savezu za Srbiju. Jeste u domenu naglašavanja značaja decentralizacije političkog aktivizma, kako geografskog tako i ideološkog, kao važnog dela procesa sazrevanja demokratije. No, to nije tema ovog teksta. To je već nadogradnja demokratije.
    Tema teksta je njen fundament koji gospodin Obradović ne razume. NJegov politički stil, njegova isključivost, agresija i etiketiranje kojim se služi.
    E pa, gospodine Obradoviću, tema nad temama svih demokratija je sučeljavanje mišljenja, polemika, debata, i politički dijalog.
    Sve što je vama strano.
    Vi ne polemišete sučeljavanjem mišljenjem, nego ad hominem argumentima.
    Vama nije bitno da saslušate drugačije mišljenje, vama je bitno ko iznosi to drugačije mišljenje, a to je ad hominem rečnik.
    Uvrede su, gospodine Obradoviću, stvar političke nekulture i nedostatka kućnog vaspitanja, a ne najsrećnije (ne)upotrebljenih reči. Ali, tu ne mogu da vam pomognem.
    Druga, još opasnija, stvar kod vas su autoritarnost, isključivost i agresija.
    Upravo osnovne stvari protiv kojih se mi demokrate borimo decenijama. I sada u ovom i u prethodnim diktatorskim režimima.
    Mi smo glavama plaćali te borbe za Srbiju.
    Sećate li se Zorana Đinđića?
    Ne.
    Vi ste od onih koji opravdavaju Zvezdana Jovanovića. Mi smo trunuli u logorima zbog tih stavova. Mićunović prvi.
    A vi ste u samo jednoj Vašoj javno izrečenoj laži o profesoru Mićunoviću izrazili svu prirodu ovog autoritarnog režima i prirodu autoritarnih vođa.
    Vi drugačije političko mišljenje, promene političke taktike, izmena političkih strategija, sagledavanje posledica i preispitivanje konteksta u kome se političke odluke donose ili su donete smatrate izdajom.
    Gospodine Obradoviću, pa vi zapravo eksploatišete i nastavljate politiku isključivosti sredine XX veka i vaših heroja tog vremena, poput Dimitrija LJotića.
    Za vas i za vašeg nadređenog problem je što još jedna jedina stranka pokazuje znake života i ima institucionalni i demokratski kapacitet da sagleda, da preispita, da diskutuje, da povuče rizične i hrabre poteze, kao što ih je do sada i povlačila i da preuzme odgovornost za posledice tih odluka.
    I o tome, zaista, gospodine Obradoviću, vi nećete držati slovo Demokratskoj stranci, njenim članovima i njenim osnivačima.
    Treća opasna stvar kod vas je etiketiranje.
    Vi pričate o otcepljenom krilu DS-a, o manjini u okviru jedne stranke koja, po vašem mišljenju, ne sme da zucne jer je „preglasana“.
    Ako mislite da manjina nema prava na mišljenje u jednoj stranci i politički stav, kako onda očekujete od Aleksandra Vučića da uvažava opoziciju kao manjinu u Srbiji?
    Zar ne vidite da imate isti način razmišljanja i ponašanja kao Vučić?
    Pričate, dalje, o mojim kumovskim vezama sa gospodinom Milom Đukanovićem, a da niste u stanju da izračunate vremensku razliku između godina mog rođenja i godina stupanja u brak političara o kome govorite. Matematika vas je ovog puta demantovala, baš kao i logika.
    Poslednje, ne i manje bitno, jeste Vaš politički stil.
    Vi pozicije gradite na talasu populizma i nezadovoljstva koji su zahvatili Evropu.
    Ni tu se ni po čemu ne razlikujete od Vučića. Jedino su vam strahovi drugačiji. Vas plaše homoseksualci, migranti, prava žena, služite se trikovima drugih populista i skupljate jeftine političke poene na temelju manipulacije tuđim strahovima.
    Želite u borbu za prava birača, a sklapate saveze sa nemačkim nacistima iz ADF-a kojih se plaši cela Evropa.
    Tvrdite da se borite za prava birača, ali vam nije strano da prekidate tribine, da zabranjujete nekome da šeta slobodno ulicama, da osporavate ženama pravo na abortus, na rad i razvod.
    A zapravo, Vama gospodine Obradoviću, dve stvari nisu jasne. Jedna, da su u političkom pluralizmu najmanji zajednički sadržalac sloboda izbora i prava građana.
    Ovi koji su podelili i razdelili društvo, zapravo su isti kao i vi: postoji njihovo i pogrešno mišljenje. Tu tragediju živimo svaki dan.
    Druga stvar koja vam nije jasna je koncept da će neki političari učestvovati na izborima iz uverenja da je to najbolji način da se Vučić oslabi. Zoran Živković na primer.
    Nije pametno kada Vi kažete da će na izborima učestvovati samo Vučićeva izdajnička opozicija jer ste upravo Vi između dva kruga izbora 2012. godine pomagali Aleksandru Vučiću i zajedno sa njim lagali da je bilo izborne krađe i upravo ste vi doveli na vlast Tomislava Nikolića umesto Borisa Tadića.
    Smešno je kada me optužuje za saradnju sa režimom neko ko je 2014. molio Vučića da ga primi u vlast.
    Ne znam da li se sećate da ste se 2016, kada je Demokratska stranka na čelu sa Pajtićem odbranila glasove vaših birača, već sutradan nudili Vučiću da uđete u Vladu?
    Nervozni ste, gospodine Obradoviću, jer i vi i ja znamo da ste izigrali građane, upropastili građanske proteste, godinu dana pre izbora proglasili bojkot kao navodno sredstvo da se dođe do fer i slobodnih izbora, da biste zatim odustali od te borbe, ni ne pokušavši da je započnete.
    Zašto ne kažete, kada ste tako hrabri, šta je zapravo Vaša ideja bojkota? Vi biste i danas u Vučićevu vladu koju zovete „prelaznom“. O tome otvoreno govorite.
    Vi biste da sedite pored Nebojše Stefanovića godinu dana u vladi, pa da sa pozicije vlasti idete na izbore. Nije vama stalo do rušenja režima, Vama je stalo samo do vlasti.
    Zato ste nervozni. Čini se da režimu više zavidite nego što im zamerate. Sramno.
    Gospodine Obradoviću, za kraj, umesto što svoj nedostatak političkog razmišljanja nadoknađujete agresijom, bilo bi bolje da pokušate da ne lažete građane i da razumete da se režimi smenjuju ili na fer izborima koje dobijamo političkom borbom ili kroz revoluciju. Vi, nažalost, niste sposobni ni za jedno od ta dva.
    Autor je član Demokratske stranke
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by kondo Wed Jan 29, 2020 11:38 pm

    autor nije prisutan


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36923
    Join date : 2014-10-27

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by boomer crook Wed Jan 29, 2020 11:41 pm

    Gargantua wrote:Koliko čujem, 1od5m će trolovati po medijima ako ih budu zvali, tj zagovarace bojkot javno i generalno praviti cirkus.

    Naravno da neće proći cenzus ako se zaista i kandiduju.

    lisice jedne


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Jan 31, 2020 4:48 pm






    opozicija - Page 27 Giphy.gif?cid=790b76113c355f62860f259d7f9f477d0a182c9c15f8adfa&rid=giphy
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Jan 31, 2020 9:43 pm

    opozicija - Page 27 EPowlxzXkAAt-pZ?format=jpg&name=medium
    ficfiric

    Posts : 34192
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Jan 31, 2020 9:52 pm

    Bile su ove dve iz 1od5 u DLZ-u.

    Kako mi deluje, ovo je klinacko inacenje sa opozicijom (a imaju razlog da se inate) i ne bih se iznenadio da posle nekog vremena kazu da su se zezali.



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Jan 31, 2020 10:16 pm

    +1

    Nisam gledao, ali to je i moj utisak o celoj priči.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 03, 2020 1:22 am

    opozicija - Page 27 Danas_bg_01-WEB-za-03-01-2020
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 03, 2020 1:22 am

    Slobodan Samardžić...
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Mon Feb 03, 2020 1:28 am

    Ne davimo Beograd...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 03, 2020 7:14 am

    Ne vidim ih zagrljene

    U svakom slucaju nisu u SzS
    ficfiric

    Posts : 34192
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Mon Feb 03, 2020 8:08 am

    Koliko se secam, ovo je bio Suletov portal.


    opozicija - Page 27 1366x768-FINAL-velika-scaled


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18407
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Mon Feb 03, 2020 10:49 am

    Prilično grozna ekipa na bini? Ko je Žena?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Tue Feb 04, 2020 12:51 am


    [size=15]Dick Whistler

    @WhistlerDick



    [/size]
    Bogami, govor Aljbina Kurtija, budi nadu za normalizacijom odnosa.
    Pominje i nestale, imovinu Srbije, te normalizaciju odnosa, pre svega sa Srbijom.
    Evo, da prvi čestitam izbor premijeru Kosova.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Tue Feb 04, 2020 12:57 am

    E moj Janko, vidis sta se desava kada covek zamisli da je takticar pa preuzima sve pozicije po potrebi.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue Feb 04, 2020 1:58 am

    beatakeshi wrote:Prilično grozna ekipa na bini? Ko je Žena?


    Ako dobro vidim, Dragana Rakic iz DS. Skroz okej osopa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue Feb 04, 2020 9:52 am

    Čičkova matematika. Posle je rekao da se SamO šALiO.

    opozicija - Page 27 Cicak
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Tue Feb 04, 2020 9:32 pm

    opozicija - Page 27 EixehEXs_normal
    Dick Whistler

    @WhistlerDick
    · 16h

    “Mi smo društvo koje nije imalo sekund demokratskog iskustva, mi smo samo fingirali nekakve procese i narod, odnosno gradjani, odbijaju da budu odgovorni za svoje sopstvene postupke. Već delegiraju svoju slobodu nekakvim pastirima, liderima, mesijama..”
    Nebojša Romčević






    Ko je bre ovaj debil?


    Edit: pre nego sto se neko javi da kaze dramaturg ili tako nesto, mislio sam ko ga pozvao da bude eskpert opste prakse 

    opozicija - Page 27 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 7:18 pm