Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Utisak nedelje

    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:04 pm

    Janko Suvar wrote:Neka obrazloze.


    Ima Dragan Djilas jedno deset medija gde mogu da obrazlazu, a i rezim gresi sto im ne da, dva sata dnevno da obrazlazu svaki dan do izbora, spusitli bi ih na LDP.

     a politika je vestina da govoris ono sto zele tvoji neprijatelji koji oblikuju javni diskurs vec 30 i kusur godina?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by beatakeshi Mon Jan 24, 2022 1:11 pm

    Na Javnom servisu gde je finansijer dokumetaraca iz bliže i dalje prošlosti ministar (raznorazni) Vulin, a stručni konsultant Miloš Delija Ković.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by паће Mon Jan 24, 2022 1:11 pm

    Смишљам неку фотку са натписом, оно Т раскрсница, преко ње снег, пола трагова иде лево пола десно, један траг иде право и види се у јендеку стражњи крај возила. Натпис „да ли је у Сребреници био геноцид“, лево ДА, десно НЕ.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3159
    Join date : 2021-09-13

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jan 24, 2022 1:13 pm

    Mór Thököly wrote:Ali zaista se vidi 1 ogranicenje danasnjih opozicionih politicara u tome kako se useprtljaju kad im se postave ta tri pitanja, kako ne umeju da odmah preuzmu inicijativu, kako realno ne znaju sta da kazu osim binarnosti itd, a kad i pokusaju nesto drugo to izgleda onda jos gore. Tu strasno dolazi do izrazaja razlika izmedju njih i opozicije 90tih. Nema veze sa NDB, oni su tu jos i najmanje bitni.
    kako misliš da bi trebalo da odgovore? ozbiljno je pitanje, jer mi je teško da vidim situaciju u kojoj se iz razgovora o tim pitanjima izlazi sa bilo kakvom prednošću. a ako odbiješ o tome da pričaš to je obvy jer si drugošovinista i autosrbijanac srbožder.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by паће Mon Jan 24, 2022 1:16 pm

    Спремиш две противречне изјаве и издекламујеш их једну за другом. Кад крену да те напичкавају, кажеш да си оба пута цитирао Вучића, и да још ниси сигуран којој да се приклониш.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:26 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    Mór Thököly wrote:Ali zaista se vidi 1 ogranicenje danasnjih opozicionih politicara u tome kako se useprtljaju kad im se postave ta tri pitanja, kako ne umeju da odmah preuzmu inicijativu, kako realno ne znaju sta da kazu osim binarnosti itd, a kad i pokusaju nesto drugo to izgleda onda jos gore. Tu strasno dolazi do izrazaja razlika izmedju njih i opozicije 90tih. Nema veze sa NDB, oni su tu jos i najmanje bitni.
    kako misliš da bi trebalo da odgovore? ozbiljno je pitanje, jer mi je teško da vidim situaciju u kojoj se iz razgovora o tim pitanjima izlazi sa bilo kakvom prednošću. a ako odbiješ o tome da pričaš to je obvy jer si drugošovinista i autosrbijanac srbožder.

    pa kazes za pocetak da je to vec rekla skupstina srbija rezolucijom cije su izglasavanje omogucili naprednjaci. eto to ti je vec reseno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Јанош Винету Mon Jan 24, 2022 1:29 pm

    Политика је и вештина одговора на непријатна питања, као и обликовања са  дискурса јавног мњења.
    И када су у опозицији и када су на власти, политичари морају да стално мисле о својој идеологији и ставовима, и понекад да гурају границе прихватљивог на неки начин.
    Нека следећи пут позову санџачког муслимана па нека га Бошко пита шта је тамо било па да видимо. 
    А може се радити и онако како је урадио Комшић у Босни. 
    Али да би се тако радило мора се бити сигуран у исправност својих ставова.
    Политика је једна читава идеологија и светоназор, не може се остати на комуналним политикама.

     Проблем није комунални, него помахниталог десничарског капитализма. 

    Није ми јасно да до сада нису успели да нађу неку стратегију да их поклопе на три елементарна питања. Могу и да разводне, могу и да се ограђују да је то лично питање а не став странке, може свашта да се ради а не да се кука " а зашто ме то питаш то није питање".


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3159
    Join date : 2021-09-13

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jan 24, 2022 1:29 pm

    ^
    to je Mika i rekao, a čini mi se da Mor nije baš zadovoljan njegovim odgovorom.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:36 pm

    ja mislim da je to ok odgovor. samo bih ja jos dodao i sledece: to je pravnicki odgovor na vase pitanje. mene kao coveka i srbina a ne pravnika on i ne zadovoljava. ono sto ja znam i cega se ja uzasavam je to da su na prostorima bivse jugoslavije vodjeni ratovi istrebljenja. te ratove nisu narucili narodi vec ono koji su i danas na vlasti i koji su privatizovali fabrike u dimu zapaljenih sela. pitanje poput tog je samo dimna zavesa. svakom normalnom je zao svake zrtve ovoga rata ali vi niste normalni vec ste banditi.

    uz izvinjenje boskicu posto je on mozda ipak samo korisni idiot vucica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:37 pm

    takodje bih rekao da ljudi poput obradovica koji nemaju talenta za politiku niti mogu da ponude bilo sta ljudima zele da se taj rat nikada ne zavrsi zato sto njima u njemu nije lose.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:44 pm

    e jos nesto pre nego sto je chadda bio potpuno istrosen i kooptirn u bezbedonosno-propagandni sistem on je imao hrabrosti i talenta da artikulise jednu poziciju i da kroz nju nadje mesto na politickoj sceni. sta ja mislim o dometima te pozicije i njenim objektivnim ucincima je nesto drugo.

    svi oni koji se dive vucicevoj politickoj umesnosti zapravo se dive istrajnosti i snazi jednog politickog sistema. bez toga vucic je ludak koji misli da je '93 prosecna plata u srbiji bila 400 maraka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Mon Jan 24, 2022 1:46 pm

    Ma naravno. Ovaj rezim se drzi na prodaji indulgencija za zlocine devedesetih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3159
    Join date : 2021-09-13

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jan 24, 2022 1:47 pm

    boomer crook wrote:ja mislim da je to ok odgovor. samo bih ja jos dodao i sledece: to je pravnicki odgovor na vase pitanje. mene kao coveka i srbina a ne pravnika on i ne zadovoljava. ono sto ja znam i cega se ja uzasavam je to da su na prostorima bivse jugoslavije vodjeni ratovi istrebljenja. te ratove nisu narucili narodi vec ono koji su i danas na vlasti i koji su privatizovali fabrike u dimu zapaljenih sela. pitanje poput tog je samo dimna zavesa. svakom normalnom je zao svake zrtve ovoga rata ali vi niste normalni vec ste banditi.

    uz izvinjenje boskicu posto je on mozda ipak samo korisni idiot vucica.
    to je super odgovor, samo što se radi o pitanju koje ne traži odgovor i objašnjenje. zato se postavlja u tandemu sa Kosovom. ta pitanja su proizvedena u third rail naše politike i služe isključivo legitimisanju. ok je privatno davati elaborirane odgovore, za političare je to objektivno gadna situacija u kojoj se kratkoročno vrv ne može dobiti ništa.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Erős Pista Mon Jan 24, 2022 1:50 pm

    Moze i elaborirano, ali ne u ovakvoj emisiji. Eventualno kad si jedini gost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:57 pm

    ima ona super scena u taking of pelham 123 kada robert shaw pita walter mathau-a koliku ce kaznu dobiti. ovaj mu kaze neku veliku cifru i ovaj odgovori da mu je to suvise i nagazi na third rail. mislim ili da se pregrmi taj strujni udar pa ko ziv ili da si osudjen na alkatraz srpske politike ovakva kakva jeste.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 1:58 pm

    ma nije ovo elaborirano. treba mika, onako ko neki masovik iz 1917. godine, da pocne da pita preko obradovicevog pitanja: jel vama zao sto se rat zavrsio? jel vi znate nesto drugo osim rata? volite kada majke placu i sahranjuju sinove?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by boomer crook Mon Jan 24, 2022 2:00 pm

    a bre u picku materinu dajte da kazemo sta je ta politika. to je politika koja voli miris spaljenih kuca, zaklanu decu, mrtve gradove. danas srba ima 20% manje nego '91. svi koji to seru zasluzuju samarcinu da im se okrene glava.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by beatakeshi Mon Jan 24, 2022 2:18 pm

    Ja bih to slao u lažnu državu Kosovo da sakupljaju porez za istinsku državu Srbiju. Pa ko se vrati, vrati.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Janko Suvar Mon Jan 24, 2022 2:20 pm

    beatakeshi wrote:Ja bih to slao u lažnu državu Kosovo da sakupljaju porez za istinsku državu Srbiju. Pa ko se vrati, vrati.
    ovako treba da kaze i Dobrica. Nakon toga ce izgubiti izbore, jer je drzava zarobljena.
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by beatakeshi Mon Jan 24, 2022 2:33 pm

    Ti bi mogao da ideš da popišeš stanovništvo. Za 1991, 2001, 2011, 2022...
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Janko Suvar Mon Jan 24, 2022 2:43 pm

    Jako je dosadno sve ovo.

    Nek kazu sta misle, dobiju svoja tri posto i nek se teraju u pizdu materinu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 24, 2022 2:47 pm

    boomer crook wrote:ma nije ovo elaborirano. treba mika, onako ko neki masovik iz 1917. godine, da pocne da pita preko obradovicevog pitanja: jel vama zao sto se rat zavrsio? jel vi znate nesto drugo osim rata? volite kada majke placu i sahranjuju sinove?

    To je 1 opcija
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by beatakeshi Mon Jan 24, 2022 2:57 pm

    Janko Suvar wrote:Jako je dosadno sve ovo.

    Nek kazu sta misle, dobiju svoja tri posto i nek se teraju u pizdu materinu
    E, dragi moj, kako je tek meni... ja 20 godina duže od tebe slušam te pizdarije. Utisak nedelje - Page 16 1233199462
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 24, 2022 3:21 pm

    Postavljanje igre tako da moras da kazes da je Kosovo Srbija, nije bio genocid i sta bese ono trece i pogotovu pravljenje da to postavljanje ne postoji, nego da je to "objektivno" - je najveci deo problema. Ovo nije slobodna demokratija pa da pricamo kao da to objektivno uopste postoji.
    Anonymous
    Guest

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Guest Mon Jan 24, 2022 3:25 pm

    samo se pitam šta će se još uvesti kao norma i "tako mOrA" deo javnog govora i što će i Mile i Viktor i Slavica i Deana videti kao prihvatljivo jer su skuvani kao poslovične žabe. kapiram da se polako uvodi kritika autošovinizma kao nova mantra - moraš malo da se osereš po izdajnicima da bi počeo da pričaš o molekularnoj biologiji, jambskoj prozodiji ili statici betona.

    Utisak nedelje - Page 16 Empty Re: Utisak nedelje

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 08, 2024 3:49 am