Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Da li su SAD korporacija ili država

    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by паће Sun Jul 05, 2020 1:52 pm

    Па не знам колико је хорорскоп битан, имали су га сви јефтинији часописи и сви су били једнако без везе и уопштени. Број ликова које знам да су се иоле бавили астрологијом је био око нуле.

    Тек кад је ђаво однео шалу, почели су да ме питају који сам знак, и то по правилу ови из наредне генерације. Тако да у том фолклору хороскоп има неко место, ближе зачељу и у каснијем периоду, рецимо не пре '88. Има ту старијих појава.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by ćaća Sun Jul 05, 2020 1:56 pm

    Pred njihovim očima se raspadala filozofija socijalizma a i praksa, kao i moral i mislim da je ovaj filoazijski sentiment nekakav pokušaj potrage za novim racionalizmom. Ante Marković je tu viđen kao neki uspešni japanski menadžer a Rade Končar kao Sony.

    Meni je možda i najzanimljivija hiperseksualizacija svega, mislim zapravo da su yu boomeri prošli kroz seksualnu revoluciju tada a ne krajem 60-ih. Isti Rajko je pričao, mada je verovatno lagao, da je jebo Zdravka Čolića.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Erős Pista Sun Jul 05, 2020 2:00 pm

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 3579118792 Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 3579118792 Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by ćaća Sun Jul 05, 2020 2:01 pm

    eh te slave su bile nezaboravne
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Erős Pista Sun Jul 05, 2020 2:12 pm

    Uzgred, mislim da filoazijski sentiment nije neka posebna SFRJ specificnost, nego prosto odraz svetskih gibanja.

    To je tada prosto bio trend na zapadu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 05, 2020 2:23 pm

    ćaća wrote:
    Erős Pista wrote:




    Pa mozes to i ovako. Ja bih to citao za sve pare i trazio jos.

    Elem, naravno da je realan lik. Pa u Srbiji je i nacionalizam devedesetih isao nju ejdz linijom. Milja Regulus i Milic od Macve, Seselj koji obecava otvaranje instituta za parapsihologiju (kao u Rusiji!), itd.

    Pa da, Rajko se vrlo brzo i lako prešaltovao na SRS kada je došlo vreme. Mada je moj utisak da je većina iz ove grupe bila za Antu Markovića ili DS.

    Bilo ih je i za SPO  Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 2304934895
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by fikret selimbašić Sun Jul 05, 2020 2:26 pm

    Erős Pista wrote:Uzgred, mislim da filoazijski sentiment nije neka posebna SFRJ specificnost, nego prosto odraz svetskih gibanja.

    To je tada prosto bio trend na zapadu.


    Naravno, samo se uhvatio priključak.

    Nego, pravite topik od ovog, meni se takođe čita ono što bi Ćaća o ovoj temi pisao  Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 05, 2020 2:28 pm

    ćaća wrote:

    Meni je možda i najzanimljivija hiperseksualizacija svega, mislim zapravo da su yu boomeri prošli kroz seksualnu revoluciju tada a ne krajem 60-ih. I

    Čekaj, pa naravno. Za šire slojeve - Ćao inspektore seksualizacija. Ali u pravu je Pista, to je totalno zapadni trend, u US je divorce rate bio na vrhuncu pocetkom 80tih
    Ferenc Puskás

    Posts : 11571
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Ferenc Puskás Sun Jul 05, 2020 3:10 pm

    Apolitična mater sve kao ovi Ćaćini, čak smo je poslije morali ganjati po Evropi kud se smucala po seminarima TMA, Reiki i čudesima, vrhunac bio kad je išla u Stambol na konferenciju neke velike proročice. 
    Politični otac se na kraju priklonio SKJ Pokret za Jugoslaviju. Poslije u prognaništvu živio ritmom vijesti na RFE, proživljavao raspad Juge i 2000 km daleko i na kraju fasovao moždani udar. 
    Otac na Ahiretu medžu hurijama već 10 godina, a mater s 84 s ibrikom u ruci po bašči se šeće. 
    Tako da treće oko je mnogo bolje za zdravlje od politike.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jul 05, 2020 3:50 pm

    Mór Thököly wrote:Čekaj, pa naravno. Za šire slojeve - Ćao inspektore seksualizacija.
    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 3137070404


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Erős Pista Sun Jul 05, 2020 4:34 pm

    Ferenc Puskás wrote:Apolitična mater sve kao ovi Ćaćini, čak smo je poslije morali ganjati po Evropi kud se smucala po seminarima TMA, Reiki i čudesima, vrhunac bio kad je išla u Stambol na konferenciju neke velike proročice. 
    Politični otac se na kraju priklonio SKJ Pokret za Jugoslaviju. Poslije u prognaništvu živio ritmom vijesti na RFE, proživljavao raspad Juge i 2000 km daleko i na kraju fasovao moždani udar. 
    Otac na Ahiretu medžu hurijama već 10 godina, a mater s 84 s ibrikom u ruci po bašči se šeće. 
    Tako da treće oko je mnogo bolje za zdravlje od politike.


    https://en.wikipedia.org/wiki/You_Will_Meet_a_Tall_Dark_Stranger


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by паће Sun Jul 05, 2020 5:38 pm

    ćaća wrote:
    Meni je možda i najzanimljivija hiperseksualizacija svega, mislim zapravo da su yu boomeri prošli kroz seksualnu revoluciju tada a ne krajem 60-ih. Isti Rajko je pričao, mada je verovatno lagao, da je jebo Zdravka Čolića.

    А и то је пуштао буву да мало растерети редове, јер је Ћоли било тешко наћи смештај било где. Увек се прочује где ће да спава, рибе се тискају, пењу преко тераса...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Da li su SAD korporacija ili država - Page 2 Empty Re: Da li su SAD korporacija ili država

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 2:38 pm