Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pusto Grčko

    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Летећи Полип Thu Nov 25, 2021 1:07 am

    A i da vrate Grci Carigrad, da se svi presele u njega ne bi mogli da ga popune.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 25, 2021 1:13 am

    Ma brate, to je 1922, ko jos razmislja o tome ko ce gde da zivi Pusto Grčko - Page 32 1399639816

    Jedino se razmislja o tome ko - nece da zivi...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Fri Dec 03, 2021 2:33 pm

    e, sad stvarno imamo koronu u selu.

    3 kuće od naše zivi porodica koju zovemo "hrišćani" pošto su religiozni fanatici, na terasi se vijori grčka zastava sa krstom na motki, vasilis je civilni zamenik seoskog popa i predsednik verskog komiteta sela - onaj što kad treba da zvone zvona ima ključ od zvonika, uđe i zvoni a da ne zovu popa za to sitno. žena hristina sedi na terasi kad nije na poslu i večito veze neke sitne kurcaboce koje su, kako mi je rekla, pokloni za krštenja.

    elem vasilis i hristina totalni antivakseri kakve nisam sreo nikada, nama ne treba vakcina jer nas čuva bog, neće na vernike, satanska zavera itd. vasilis uvek kad čuje da je neko umro prekrsti se i kaže nadam se da nije bio vakcinisan....on radi u pošti ona ne znam gde, tek još sam bio na ostrvu kad je ona hitno morala u atinu kod ćerke koja studira i koja se jako prehladila a potom je i on bio šrmcav. i gle čuda odjutros bruji selo da je dobio otkaz u pošti jer je bio nevakcinisan a razboleo se, i da je isto to snašlo i hristinu. oboje su imali koronu i još gore, dobio je i sin koga je hristina uredno pratila u školu - jer njih čuva bog od korone koja ni ne postoji. okreni obrni dva prazna radna mesta na ostrvu koje ih nema puno za razbacivanje plus odijum celog sela. svi drugi roditelji sa decom školskog uzrasta hoće da ih linčuju i hitno su poslali svoju klinčadiju na vakcinaciju. ne znam na šta će ovo da izađe, oni su baš na prometnom mestu i nema šanse da se izoluju od svih.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Zus Fri Dec 03, 2021 3:32 pm

    Sroz bedak i za njih i za selo. Jbt po cenu gubitka egzistencije (ne deluje da imaju alternativu). Na stranu zdravstvene posledice za sve
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Fri Dec 03, 2021 3:36 pm

    mnogo su ljudi besni na njih, možda ne bi bilo tako da se baš nisu kurčili i bili glasni


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Sat Jan 08, 2022 12:50 pm

    3,000 zaraženih na mom ostrvu, to je više od 20% stanovništva. u selu trenutno 7 aktivnih slučajeva,  uključujući i seoskog predsednika vasilisa koga je žena izbacila iz kuće pa spava u šupi u dvorištu.

    mere su sumanute, ne samo maske svuda sve vreme nego 2 maske za ulaz u prodavnice. ovo je nezaustavljivo mada nema teških slučajeva, niko nije u bolnici iz ovog talasa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5226
    Join date : 2016-01-26

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Јанош Винету Sat Jan 08, 2022 2:43 pm

    Јел има острво болницу са кисеоником?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Zus Sat Jan 08, 2022 3:39 pm

    kondo wrote:3,000 zaraženih na mom ostrvu, to je više od 20% stanovništva. u selu trenutno 7 aktivnih slučajeva,  uključujući i seoskog predsednika vasilisa koga je žena izbacila iz kuće pa spava u šupi u dvorištu.

    mere su sumanute, ne samo maske svuda sve vreme nego 2 maske za ulaz u prodavnice. ovo je nezaustavljivo mada nema teških slučajeva, niko nije u bolnici iz ovog talasa.
    Mnogo bas. A koliko je % je vaksinisanih ? Zato ih mozda I nema toliko u bolnici? Jadan Vasili
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Sat Jan 08, 2022 6:08 pm

    Ima dosta vakcinisanih, u našem selu jedino ovde pominjani Hrišćani nisu bili vakcinisani ali sad su i oni bezopasni i sa antitelima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Jan 12, 2022 12:35 pm

    Prvi sneg ove zime na ostrvu. Što bi se reklo jebeno pravo, real feel -8C, vetar 45km/h sa udarima do 90km/h. Tamo gde smo mi možda nema ovoliko snega ali verovatno ima više vetra, okreni obrni danas bi se pećka tovarila ko luda, pogotovo što nam je stigao račun za struju za 2 meseca od 140 evra a da smo se uopšte slabo grejali na struju.

    https://www.facebook.com/watch/?v=358742615590834


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by bela maca Wed Apr 20, 2022 4:07 pm

    došao je i taj dan da ja, prvi put u životu, odem u grčku Pusto Grčko - Page 32 1143415371
    ne da se kupam, ali ja i nisam nešto od kupanja
    više sam od vožnje bajsa, tako da nosim i bajs sa sobom
    plan je da se vozikam i kampujem, čak i da radim par dana, iz nekog airbnba ili, radije, kampa
    JEDVA ČEKAM, samo da ugledam more.

    Jel ima neko preporuku za sim karticu sa internetom? trebaće mi najmanje 5gb.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Apr 20, 2022 4:40 pm

    Nemam, ali jedva cekam utiske Pusto Grčko - Page 32 1143415371
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by bela maca Wed Apr 20, 2022 4:45 pm

    krećem u petak popodne Pusto Grčko - Page 32 1143415371


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Zus Wed Apr 20, 2022 5:03 pm

    Koja je ruta voznje?
    Cosmote bi mozda bilo najbolje reaenje za sim, ali Kondo ce ti verovatno dati najbolji odgovor za to
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by bela maca Wed Apr 20, 2022 5:07 pm

    nema rute, možda krenem ka olimpu, možda krenem ka halkidikiju, možda odradim jedno, pa se vratim u solun da malo radim pa odem na drugo mesto.
    praviću plan kad stignem Pusto Grčko - Page 32 1143415371


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sotir Wed Apr 20, 2022 6:07 pm

    Рута ка Олимпу је ОК, пут иде понекад близу мора, понекад на пар км. Углавном нема већих успона, има један код Платамон замка. Имаш и пар занимљивих села у брдима, али и ту није превелик успон.
    Ми смо се доста шврћкали колима туда.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Zus Wed Apr 20, 2022 6:16 pm

    Da, tu je dolina Tempi, satari put ka Larisi od Platamona.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by bela maca Wed Apr 20, 2022 6:35 pm

    Odlično. Mada ne bežim ni od uspona, naprotiv Pusto Grčko - Page 32 1143415371


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sotir Wed Apr 20, 2022 7:00 pm

    Имаш цео Олимп са десне стране.  Pusto Grčko - Page 32 3579118792
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Thu Apr 21, 2022 1:23 am

    Za karticu imam iskustvo samo sa Cosmote, možeš naći na netu cene - ne znam trenutno ali su oni najbolje pokriveni ako se zavlačiš u razna zabačena mesta. Wind je vrv jeftiniji, vidim da ga koriste neki ciketani iz mog sela koji ga hvale zbog toga, nemam iskustvo. A ni sa Vodafonom. Doduše neki plan je da sutra kupimo prepaid telefonsku karticu pa ću ujutro napraviti đir po parohiji.

    Drugi prst Halkidikija je lep van sezone, naročito ako se spustiš do vrha prsta. Pesak, borovi - bliže od toga nekom baš dobrom Jadranu nećeš naći plus je divlji kamping nacionalna disciplina Grčke.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by bela maca Thu Apr 21, 2022 1:26 am

    hvala Pusto Grčko - Page 32 1552546758


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Apr 21, 2022 6:48 am

    Da da, Sitonija rula ako hoces nesto slicno Jadranu, fully agreed. A ima kampova. Na zapadnoj strani ima gomila borovine, pa i na istocnoj severnije. Jugoistok je go, ali ima super pogleda sa puta.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Mon Jun 27, 2022 10:12 pm

    Na Sev.Egeju se sprema rat, cenim da je ovo poslednje leto cveća i radosti. Ovde vojska radi vežbanje od jutra do mraka, poleću i sleću Rafali, Miraži i PM, helikopteri, pre neki dan sam video i samohotke ili APC dok sam solio buljsona u plićaku. Komšija Fotis penzionisani oficir kaže da će se Grci najebati matere Turcima u slučaju napada jer imaju opremu za ometanje i da će svi ti silni Baryaktari da popadaju u mutni Egej pre nego što se približe obali, nisam siguran baš. Ali dobro.

    Od drugih vesti, kupio sam SUP i danas sam klečeći na kolenima napravio dobru početničku turu. Sviđa mi se.

    Pijem organsku prirodnu biodinamičku roze recinu nefiltriranu, mamojeb.

    Počeli smo sa prijateljskim rentanjem gajbe - za drugare i slično, po popularnim cenama. Taman koliko treba da se ublaže rastući troškovi, na prvom mestu sa strujom pa onda i porezi, internet/fiksni itd. Inače su svi masivno poludeli s cenama, što i ne bi bilo najstrašnije da ponuda nije realno lipov qrac od smeštaja. 

    Jede se dobro, iako su malo poskočile cene. Biftek nije više 20e kao početkom maja nego je sada 25e, ali svejedno i dalje je jeftiniji nego u Beogradu (od 30 do 35). Ziguri (šilježe) je 4e, pa moram da sašijem jedan rogan josh, sve začine imam. Janjetina/kozletina za veće komade (but, plećka itd) je 6.90e.

    I tako, život nije loš


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Zus Mon Jul 04, 2022 8:57 am

    Utisak je da su juzno od Halkidikija i njegovih prstenova glavni strani automobilski turisti Rumunji, po neko Bugarče I solidan broj našinaca. Za protekli vikend nesto guzvi na plazama ali nista strasni. Uglavnom mladji svet iz obliznjih gradova. Ovde, u brdima Piliona se spava bez klime koja je cesto neophodna po plaznim nacickanim mestima. Krivina I šume na pretek, dobri ljudi, dobro se jede kao I svuda po Gr. Smestaj nije puno skuplji od ranijih godina. Medjutim cene po tavernama jesu, I po 20%. Ali su dugo odolevale, do sada. Neka klasika grcka sa jednim predjelom, salatom, dva glavna jela, I malo pica za dvoje dodje do 40 eur. No to ne kvari utisak da je ovo odlican izbor za "sve one koji vole aktivan odmor" sto znaci voznju od 15 do 45 min do plaze, sa obe strane poluostrva, hajking, sedenje u basti nazalost ili na srecu za sada praznog B&b divnog kamenog pansiona u brdskom selu Neochori gde smo jedini stranci. Odlicne istocne plaze (a neskromno imam vrlo visoke standarde).  
    Mozda nekima ovo nije tipicna letnja destinacija, Grcima nije jer je ambijent po malo zimski, arhitektura, itd. Ali ozbiljna preporuka
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 05, 2022 12:23 am

    Nemojte neko da vas laže za gorivo u Grčkoj. Dizel 1,91€ u Solunu.

    Pusto Grčko - Page 32 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 2:30 pm