Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pusto Grčko

    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by No Country Tue Jul 28, 2020 5:56 pm

    Кад ме већ призиваш, мој проблем са црногорским приморјем је увек био само један: постојање хрватског приморја, а поготово острва.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jul 28, 2020 6:24 pm

    Ja taj problem komparativne prirode nemam. Na hrvatsko primorje sam odlazio samo kada u zalivu pada kisa, pa odemo na Stradun na sladoled. Dobro, odlazili smo ponekad i uvece na Babin kuk.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Jul 29, 2020 12:09 am

    ne poganite mi topik, molicu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by паће Wed Jul 29, 2020 9:45 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:No Country svako malo dobije podsetnik da nije bio u Srbiji od polovine devedesetih, te da shodno tome nema pojma koliko se to promenilo od onda.

    Ne bi bilo lose da s vremena na vreme primenimo isti princip kada se prica o CG turizmu.

    Ма ОК, избетонирана је цела обала и лежаљка је два евра, научили су се келнерају итд. Пријатно свима који славе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 29, 2020 9:57 am

    лежаљка је два евра

    Paaa, onako...
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Jul 29, 2020 10:00 am

    паће wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:No Country svako malo dobije podsetnik da nije bio u Srbiji od polovine devedesetih, te da shodno tome nema pojma koliko se to promenilo od onda.

    Ne bi bilo lose da s vremena na vreme primenimo isti princip kada se prica o CG turizmu.

    Ма ОК, избетонирана је цела обала и лежаљка је два евра, научили су се келнерају итд. Пријатно свима који славе.
    Ovo kao u Top listi nadrealista kada radnik kaže da direktor vozi kola od "pola meleona", a voditelj ga ispravi, "sigurno nije pola miliona, skuplja su kola..." (tipa dvadeset miliona). "Pola meleona!"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 29, 2020 10:04 am

    Cene ležaljki u CG su 1 skandal i 1 od ne bas potpuno zanemarljivih razloga zasto ne odem dole.
    ♏

    Posts : 4560
    Join date : 2016-06-09

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by ♏ Wed Jul 29, 2020 10:17 am

    Pa jedino ako na cenu ležaljke gledaš kao na indikator opšte situacije, mislim ne sećam se da li sam ikada koristio ležaljku više od jednom po letovanju.

    Early bird dolazak, nađe se nešto sa suncobranom i bundleovanim pivom dobrodošlice... Nakon što odem negde da ručam, više mi se ne vraća.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 29, 2020 10:24 am

    Koristim  lezaljke skoro uvek. To je stvar na letovanju na kojoj ne zelim da stedim. U Grckoj. U CG bi mi bilo zao da dam toliko.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by паће Wed Jul 29, 2020 10:36 am

    Ма само као индикатор. Лежаљку сам користио само на базену у насељу, где је то све ионако урачунато у кирију. Иначе умем да проведем два-три сата на плажи да ни не седнем.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 29, 2020 10:42 am

    Ne, fora je sto na sasvim pristojnim  (dakle vrlo lepim) plazama na jonskim ostrvima ima mesta gde je ili dva suncobrana 5 evra (naaajvise 7, ali retko) ili cak ne kosta nista ako odmah narucis dva pica (a uvek na kraju narucim vise). I sa te moje tacke gledista ovo u CG je cista pljacka
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Jul 29, 2020 12:35 pm

    Kod mene na ostrvu nijedna plaza ne naplacuje lezaljke. Svuda je uslov 1 pice na pola dana, znaci 2 za ceo dan. To je 5-7 evra u zavisnosti sta pijete. Jedna izdrkana plaza na koju idem (sem zimi da im se ispisam na imovinu) ima sa strane neke lazy bagove sa baldahinima na kojima moz i da jebes i tu je malo veci minimum potrosnje, ne znam vise tacno koliko ranije je bio 2 pica na pola dana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by katamaran Wed Jul 29, 2020 3:59 pm

    Svuda podji, na Ravnu goru dodji 

    Pusto Grčko - Page 18 IMG-20200729-111324-1


    _____
    Belaj Boy
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Mon Aug 03, 2020 9:48 am

    Evo me u šestoj nedelji na otoku. Već sam bio planirao povratak ali ne vidim smisao u tome pa sam produžio do 27.8 ili 3.9, tada imam zgodne jutarnje trajekte da u jednom cugu stignem nazad do Srbije.

    Nema nekih aktivnosti, majstori su se razbežali sa bauštele čim su dobili novac, popizdeo sam, znam da im je važno da zarade još neke pare za vreme sezone a da se meni ne žuri, sve istina ali ipak su se baš loše pokazali, ovakvu drskost nisam iskusio sa albancima pre 2 sezone, a pio sam bensedine da se smirim. Drugarica mi kaže šta se koji qrac nerviraš, nemaš prava na to s obzirom kako je nama u srbiji, slažem se ali ipak.

    Sa druge strane odlično se jede, sinoć se spremala prvo hoba pa potom raža pod sačem. Preterao sam sa količinom pa će se jesti danima u vidu preliva za pastu.

    Od ostalih vesti Bubi je ujeo Miru iz Novog Sada za butinu zbog njenog psa koji je lajao na njega (kroz maglu se sećam da sam možda i pisao o tome....)

    Ne znam da li da doručkujem prvo pa da odem u vodu ili obrnuto.... eh.

    Za 6 nedelja nijednom nisam zabacio udicu u vodu, mada sam video dosta zanimljive ribe pod vodom.

    Bugarin Hani ganci koji drži neki surf kamp za decu na delu seoske plaže je onomad u plićaku uhvatio hobotnicu od 2 kile, pritom ljakse je samo izbacio na pesak i pojma nije imao šta dalje s njom. Niko ne zaslužuje ovakvu smrt od bugarske ruke.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Aug 03, 2020 9:53 am

    Marius Lăcătuș wrote:Bugarin Hani ganci koji drži neki surf kamp za decu na delu seoske plaže je onomad u plićaku uhvatio hobotnicu od 2 kile, pritom ljakse je samo izbacio na pesak i pojma nije imao šta dalje s njom. Niko ne zaslužuje ovakvu smrt od bugarske ruke.
    Pusto Grčko - Page 18 3579118792


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Fri Aug 07, 2020 12:10 pm

    danas roštiljamo ribu papagaja (parrot fish), još jedan dokaz o tome koliko sve odlazi ukurac. tropska riba je iz toplih mora kroz suec stigla u mediteran i sada se množi. oni koji su letovali u egiptu ili eilatu u izraelu verovatno je znaju ili iz menija ili su je videli prilikom ronjenja jer je jako lepa. inače jede korale, ima vilicu i zube prilagođene tome.

    ovde je i dalje smatraju ribom niže klase iako mnogi tvrde da je meso vrhunsko, pa je cena samo 7e za kg. videćemo večeras.

    Pusto Grčko - Page 18 Skaros-shutterstock_145813208


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Fri Aug 07, 2020 12:19 pm

    Ide Mariuš plažicom, prži papagaja, 
    A ako mi ne veruješ, poliži mi jaaaaaa....
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Xexoxical Endarchy Fri Aug 07, 2020 12:33 pm

    to je bilo popularno i 1990-ih


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Fri Aug 07, 2020 12:54 pm

    Vaso juče sam bio u odličnoj vinariji koja ima liniju normalnih i liniju prirodnih vina bez sulfata, na kvascima iz vinograda, sa produženom maceracijom na kožici grožđa (od 5 dana do 4 meseca). Ova druga slabo prolazi na ostrvu ali zato kida eksport u Ameriku. Inače apsolutni biser (za mene) je roze retsina, isto prirodna, 60% od njihovog prirodnog rozea i 40% od neke lokalne crvene sorte limnio. Doneću ti za probu. Inače nisu nivo recimo Bikickog jer im fali agening, ovo je sve 2019 i mislim da ne može tako mlado vino iz prirodne fermentacije u prodaju ali svejedno ima tu neku svežinu koja ovakva vina uglavnom izgube. Šta ga znam, pričam ono što ne znam a pretpostavljam.

    Apropo lizanja jaja, Panajotis (62), relativno bogati penzioner sa Floride se pre neki dan kurčio dok smo se opijali sa seljanima u susednom Karpasiju da ima neku zgodnu Bugarku koja mu "svira saksofon" (tako se ovde kaže, pristojnity at best) po ceo dan za 30 evritja a da povremeno promeni kojom prilikom ode na lokalnu bugarsku plažnu enklavu i probere. Čudo je Bugarska!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Fri Aug 07, 2020 1:14 pm

    Donesi brt da se tešim, nikako mi se ne da ta Grčka, ili me smore što naplaćuju klima uređaje, ili izbije nekakva pandemija.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Fri Aug 07, 2020 2:14 pm

    meni su u baški (baškoj) na krku naplaćivali klimu 7e dnevno ekstra, ko za maler smo zaboli toplotni talas sa 45C. za grčku evo sad čujem.

    šta će ti klima?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by plavaivy Fri Aug 07, 2020 2:24 pm

    kakva je riba papagaj?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Tue Aug 11, 2020 10:17 am

    Ovo je zvanično, grčki majstori su daleko gora mafija od albanezea, šta god vam neko drugi pričao o tome.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Tue Aug 11, 2020 10:21 am

    Pa šta je sad
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Margit Savović Tue Aug 11, 2020 11:59 am

    Imam dojavu da ce nas pustiti do 20-og u CG. Ne znam zasto pisem ovde, ali ovo nam je jedina morska tema koju imamo. Pusto Grčko - Page 18 1399639816

    Pusto Grčko - Page 18 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:04 pm