Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Egzodus

    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 8:11 am

    паће wrote:Амери* су убеђени да је џигерица отровна.

    i ja mislim isto
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 8:12 am

    Nemoj da jedeš džigericu polarnog medveda i sve OK
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 09, 2022 8:13 am

    Talason wrote:
    Mór Thököly wrote:Trenutno, ja bih najvise voleo da mogu da nadjem neki posao u Grckoj koji mi omogucava zivot kao ovde (dakle nista spec). Bio sam tamo skoro 40 puta, nisam ziveo ali okvirno znam sta ocekujem. Klima mi odgovara (osim par meseci), ako si iz Srbije ljudi su ok prema tebi, identitetski licno nikakav problem ne bih imao, more, sunce, miris 7-8 meseci (miris 12). Pomucio bih se sa jezikom malo, ali toeto. Ali to se nece desiti, jer tamo posla za mene prosto nema.


    znam tamo dosta ljudi koji bi mogli da pomognu za posao, možda ne za svaki posao

    Hvala. Imaću u vidu.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Јанош Винету Sun Jan 09, 2022 8:55 am

    Постоје многе ствари на Западу које треба усвојити. 

    Бициклистичка инфраструктура.
    Еколошка инфраструктура - канте за различто смеће и субвенционисано рециклирање одређених типова смећа.
    Политика субвенција даљинског грејања и елиминација пећи на чврсто гориво. 
    Азил за напуштене животиње и ефикасна шинтерска служба која кастрира луталице.
    Субвенције за породице са децом, за угрожене категорије становништва.
    Социјалне мапе и другачија политика социјалне помоћи.
    Другачија пореска политика, прогресивни порез уместо пореског система Титове Југославије.

    Само да усвојимо пар тих ствари и Србија би била много подношљивије место за живот.
    За то није ни предуслов да се скине Вучић. 
    Слобода се мора освајати стално, ко год да је на власти. Стално се треба борити за неке уступке, таква нам је судбина.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 9:00 am

    ok, samo ovo oko reciklaže je prodaja magle, služi čisto za umirivanje savesti, reciklaža ne radi
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 09, 2022 9:22 am

    Јанош Винету wrote:Постоје многе ствари на Западу које треба усвојити. 

    Бициклистичка инфраструктура.
    Еколошка инфраструктура - канте за различто смеће и субвенционисано рециклирање одређених типова смећа.
    Политика субвенција даљинског грејања и елиминација пећи на чврсто гориво. 
    Азил за напуштене животиње и ефикасна шинтерска служба која кастрира луталице.
    Субвенције за породице са децом, за угрожене категорије становништва.
    Социјалне мапе и другачија политика социјалне помоћи.
    Другачија пореска политика, прогресивни порез уместо пореског система Титове Југославије.

    Само да усвојимо пар тих ствари и Србија би била много подношљивије место за живот.
    За то није ни предуслов да се скине Вучић. 
    Слобода се мора освајати стално, ко год да је на власти. Стално се треба борити за неке уступке, таква нам је судбина.

    Neprekidna borba za slobodu je suština vesternizacije, neuporedivo više od daljinskog grejanja i slicnog. Naša tragedija je što smo kroz to već jednom prošli skoro dogurali do kraja. Pa sad ponovo.
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by beatakeshi Sun Jan 09, 2022 9:40 am

    Јанош Винету wrote:За то није ни предуслов да се скине Вучић. 
    Mislim da grešiš-
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 10:14 am

    Ne greši.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by kondo Sun Jan 09, 2022 10:25 am

    Летећи Полип wrote:Ma bre, oni misle da je slovenacko selo kad jedes jarece prsute svaki dan.

    stativa, zamalo - to sa jarećom pršutom je bosansko selo, kalesijski prnjavor


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 09, 2022 12:32 pm

    kondo wrote:
    Летећи Полип wrote:Ma bre, oni misle da je slovenacko selo kad jedes jarece prsute svaki dan.

    stativa, zamalo - to sa jarećom pršutom je bosansko selo, kalesijski prnjavor

    Nisam nikad ni čuo za jareću pršutu do večeras. Par godina sam proveo u i oko Kalesije, druga polovina devedesetih, bilo je šaroliko (i ništa posebno) ali jareće pršute ne. 


    Bosanci u Sloveniji, ne stari već oni koji su se makli u zadnjih desetak godina, znam mnoge čije se slovenačke ulice po sastavu stanovništva malo razlikuju od onih iz kojih su tu došli, samo malo pretumbano selo. Oko Beča ima i čitavih naselja ali tu nisu samo novopridošli. I djeci starih i djeci novih je puno bolje tamo.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 09, 2022 1:35 pm

    Švicarska otvorila tržište Hrvatima, traže tisuće radnika

    Slovenci u januaru dolaze u BiH, traže veliki broj radnika i nude dobre plate | Preuzeto sa: https://tuzlanski.ba/ekonomija/slovenci-u-januaru-dolaze-u-bih-traze-veliki-broj-radnika-i-nude-dobre-plate/


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Sun Jan 09, 2022 2:13 pm

    Fikrete, problema sa Slovenijom ima niz. Ima jako puno nepouzdanih poslodavaca. Ljudi koji te ispale za platu, ili te namame da im dodjes na par meseci koliko im trebas, a onda te otpuste. Plate za zanatlije su niske u odnosu na Nemacku ili Austriju, dok su plate za nekvalifikovane radnike isuvise male da bi se zbog njih neko cimao tamo. Masa ih ne obezbedjuje smestaj, sto je em cim za snaci se, em cini odlazak mnogo skupljim. Pri cemu opet, neko moze da te zajebe i da te angazuje tek na nekoliko meseci, a ti pukao silne novce na stan i preseljenje u neku slovenacku vukojebinu.

    Druga stvar, ljudi moraju da shvate da je emigracija za vkv radnike nije ista kao za visokokvalifikovane strucnjake. Ako si strucnjak, ti po pravilu komuniciras sa nekim institucijama - kompanijama ili drzavnim ustanovama, znas na cemu si. Ako si radnik, ti si u mnogo mutnijim vodama. Da ti licno ime i broj vibera, pa mu ti proveri svoj zivot. Mnogo prevara i ispala ima. Radi se sa agencijama, gazdama i bizmismenima kakvih i ovde ima. A na stranu sto ti egzistencija stalno zavisi od ponude i potraznje. Ako ima posla radite, ako nema - vidimo se. U velikom gradu jos i mozes da se snadjes. U nekoj maloj pripizdini, sta da radis?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by kondo Sun Jan 09, 2022 2:18 pm

    fikret selimbašić wrote:
    kondo wrote:

    stativa, zamalo - to sa jarećom pršutom je bosansko selo, kalesijski prnjavor

    Nisam nikad ni čuo za jareću pršutu do večeras. Par godina sam proveo u i oko Kalesije, druga polovina devedesetih, bilo je šaroliko (i ništa posebno) ali jareće pršute ne. 

    ma zajebavao sam se, gde ja i kalesija. znaš i sam da dalje od pukiša nisam stigao. a što se tiče jareće pršute, nudio mi je moj snabdevač ovde koziju stelju nego mi ide na nerve pa nisam hteo da se obavezujem.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 10, 2022 2:12 am

    Летећи Полип wrote:Fikrete, problema sa Slovenijom ima niz. Ima jako puno nepouzdanih poslodavaca. Ljudi koji te ispale za platu, ili te namame da im dodjes na par meseci koliko im trebas, a onda te otpuste. Plate za zanatlije su niske u odnosu na Nemacku ili Austriju, dok su plate za nekvalifikovane radnike isuvise male da bi se zbog njih neko cimao tamo. Masa ih ne obezbedjuje smestaj, sto je em cim za snaci se, em cini odlazak mnogo skupljim. Pri cemu opet, neko moze da te zajebe i da te angazuje tek na nekoliko meseci, a ti pukao silne novce na stan i preseljenje u neku slovenacku vukojebinu.

    Druga stvar, ljudi moraju da shvate da je emigracija za vkv radnike nije ista kao za visokokvalifikovane strucnjake. Ako si strucnjak, ti po pravilu komuniciras sa nekim institucijama - kompanijama ili drzavnim ustanovama, znas na cemu si. Ako si radnik, ti si u mnogo mutnijim vodama. Da ti licno ime i broj vibera, pa mu ti proveri svoj zivot. Mnogo prevara i ispala ima. Radi se sa agencijama, gazdama i bizmismenima kakvih i ovde ima. A na stranu sto ti egzistencija stalno zavisi od ponude i potraznje. Ako ima posla radite, ako nema - vidimo se. U velikom gradu jos i mozes da se snadjes. U nekoj maloj pripizdini, sta da radis?


    Prevare i ispale su bile su so '13. ili '14. i opet je toga bilo manje u Slovenij nego u Hrvatskoj. Radnici su potrebni i u ispale se malo ko više upušta.

    E, sad, ima i do toga odakle i iz kakvih uslova ideš tamo. Pričam o broju od par hiljada ljudi koji su tamo otišli unazad šest-sedam godina, godišta od '77. do '97. prvo vozači a onda zanatlije i svi mogući svaštoznanci. Niko se od otprilike njih tri hiljade nije vratio niti planira, a većina ih je i ostatak porodice prebacila tamo, oni koji još nisu, rade na tome. Naravno da je početni period težak, njih pet-šest stanuje zajedno ali za relativno kratko vrijeme, dok traje sređivanje dokumentacije i traženje posla za ostatak porodice, uspijevaju da se izvdoje za grupnog smještaja i da je u trenutku kad se ostatak porodice priključi, već nađen smještaj, škola ili vrtić za nejač i posao za odrasli dio porodice.

    Par godina kasnije već si u mirnijim vodama i samo tražiš zdravlja i nade da to potraje dovijeka. Ambiciozniji traže i nalaze način da se pomijeraju dalje, odatle se puno lakše ide za Njemačku, Austriju i Italiju. I na kraju djeca, uslovi za njihovo odrastanje i odgoj su neuporedivi sa onima u zavičaju i to je svima glavni razlog zbog kog su spremni da istrpe mnogo toga, djeca koja su tamo završila škole i stasala u radnike u 90% slučajeva rade na boljim i plaćenijim poslovima nego njihovi roditelji. Kud ćeš bolji brisač nostalgije i žala za zavičajem.


    @Kondo

    Meni je jaretina samo na ražnju prihvatljiva, jagnjetina isto ali samo kad nema ničega drugog. Sušenu samo u ratu ili teškoj nestašici mogu da jedem. Kalesija nije gurmanski kraj, jedino čega se sjećam su dobri bureci ali njih je pravio Albanac, ćevapi uglavnom jestivi prosjek. Dobra stvar je što su vrhunske namirnice bile jeftine i dostupne, odlično meso i vrhunsko povrće.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Mr.Pink Mon Jan 10, 2022 9:54 am

    sisajte kurac dobio sam povisicu + unapredjenje

    sad sam neki mnogo jak kurac


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Mon Jan 10, 2022 10:11 am

    eh mladiću, mnogo je bolje kada čovek dobije samo povišicu
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Mon Jan 10, 2022 10:20 am

    Nesrecnice, preko koliko si leseva presao da bi dobio tu povisicu?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by beatakeshi Mon Jan 10, 2022 10:27 am

    Valjda si shvatio da Pinkara gazi preko kreveta a ne leševa?
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Mon Jan 10, 2022 10:28 am

    jedno ne isključuje drugo
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by bela maca Mon Jan 10, 2022 10:30 am

    nekrofilija boles najmilija


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Mr.Pink Mon Jan 10, 2022 1:24 pm

    Nisam nista radio, tretiram klijente ko smece, ne jedem govna nikad I ne pricam previse, ne javljam se na fiemin telefon nikad Al sam pre padao ribe sa poslovnog UK broja, sa ljudima u firmi nemam nikakvih kontakta, jevreji mi beskonacno veruju

    A mene boli kurac

    Sad sam akaunt menadzer neki jaki


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Mr.Pink Mon Jan 10, 2022 1:26 pm

    Ne smem dalje da pisem osim da Dr cita forum

    I rekla mi da pozdravim belu macu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Mr.Pink Mon Jan 10, 2022 1:28 pm

    Odspavam po 2 h kad radim od 7 otkuce


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by bela maca Mon Jan 10, 2022 1:51 pm

    skromni pozdrav i za doktorku

    Egzodus - Page 18 IMG-20210923-141001849-HDR


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by beatakeshi Mon Jan 10, 2022 2:28 pm

    Divna fotka!

    Egzodus - Page 18 Empty Re: Egzodus

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 6:28 am