Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Fri Oct 18, 2019 11:46 am

    zizek se oglasio! kaze da podrzava nolanovog dzokera, ovaj novi mu se ne svidja. (film doduse jos nije gledao.)



    u istoj emisiji kaze da mu je arrival najbolji film u poslednjih x godina. tako da ono...


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 18, 2019 2:47 pm

    zvezda je zivot wrote:

    u istoj emisiji kaze da mu je arrival najbolji film u poslednjih x godina. tako da ono...

    Odvratio si me od slušanja. Zauvek.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Mr.Pink Fri Oct 18, 2019 3:08 pm

    Eno economist kaze da dzoker nije previse sofisticiran politicki

    Kaki retardi. Pa dzoker doslovno kaze da je apolitican i da ga ne zanimaju nikakvi pokreti. Tj. O tome je ovde zapravo i rrc: o apoliticnim idiotima koji postaju politicki akteri i koji nastupaju sa radikalnih pozicija

    msm, ako tramp moze bude precednik, sto ne bi mogao sutra i neki klovn
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sotir Fri Oct 18, 2019 3:43 pm

    Филипе, 
    Јеси ли видо трејлер за Хелсрич? 

    Жив нисам да видим да ли су они Орци успели да заузму град. А има и она снајка једна без шлема, мора да ће да бидне неки заплет око ње.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Filipenko Fri Oct 18, 2019 4:06 pm

    Kakav trejler za Helsric? Ako mislis na onu animiranu seriju na internetu, to je odavno zavrseno, a autor je angazovan od Games Workshop-a da radi na prvom zvanicnom anime serijalu koji ce se baviti terminatorima Krvavih Andjela. Onog chaptera Svemirskih Marinaca koji je potekao od Sanguiniusa i kojima komanduje Lord Regent Imeprium Nihilusa, Dante. Treba da se pojavi uskoro, za mesec-dva.

    Inace, Helsric se zavrsava stalemate-om. Orci nisu uspeli da zauzmu grad, ali nisu ni oterani s planete, niti je bilo realno s obzirom na odnos snaga napadaca i branilaca. Rekluzijarh Merek Grimaldus se vratio svojim Crnim Templarima kao heroj. Sve ti pise ovde:

    Razno razno razno - Page 37 Helsreach_novel_cover
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sotir Fri Oct 18, 2019 4:31 pm

    Направили су дугометражни од те серије.
    Само за фанове. (which have no life)
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 3:30 am

    idem veceras na dzokera! wish me luck! (no good luck, no bad luck, just wish me luck!)


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Tue Oct 22, 2019 5:05 am

    e zvezdo jel pratis ovu govedinu - skorceze/kopola vs marvel universe?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 5:18 am

    bruno sulak wrote:e zvezdo jel pratis ovu govedinu - skorceze/kopola vs marvel cinematic universe?

    pratim, svi pratimo!

    svako ima svoju ideju o tome sta je sinema. sta je tvoja?


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Tue Oct 22, 2019 5:31 am

    e ima kada serz deni kaze u nekom razgovoru da cinema nije umetnost vec cinema. on kaze (paznja prof. petrovicu) da u xx vekom postoji prilicno jasna smernica sta ulazi u polje umetnosti i da film u svom bioskopskom formatu to nije. ne znaci da je cinema vise ili manje od umetnosti vec jednostavno druga kategorija. i onda ga pitaju da li je godar umetnost a on kaze jeste kada nije u kanu.

    e sada to otkrivaju i marti i ostali.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 5:54 am

    ne znam.

    da, deneeva ideja cinema je na neki nacin bliza martiju i kopoli nego godaru, evo jos malo


    RD: A world without cinema, is that possible? Should we talk about of cinema in the past, I mean if I see, for example, that in ten years it's lost 30% of its audience in France.

    SD: 30%, yes.


    RD
    : What is a world without cinema?

    SD: Well I think we're beginning to see, i.e. I've been scared of it for a long time, but there was still cinema, well a bit, there were still beautiful films, they're rarely the ones people go and see, but there are still good films. So there still is cinema. There's still, much stronger than concrete cinema, the extraordinary funerary status of cinema which was elevated, especially in France, by all governments... French governments protect cinema, since Vichy, since Vichy. And it's a paradoxical situation, and troublesome, because you can't resent the state too much for keeping cinema's head above water, but if it were left to the market, like some things in television are, it wouldn't keep up: it would be squashed by America, which has the advantage of producing films for the only public left, i.e. the kids. American cinema hasn't made films for adults for a long time, so it's a cinema that has lots of qualities, because there are good things, even Terminator 2 isn't the worst thing ever. The problem is that you can't make a whole world and you can't build a civilization on the desires of an eight year old child. It's... God knows it's precious, because we've all been that child, and God knows if I've talked about it personally at the beginning, but cinema also promised that I would become an adult. Thankfully, it didn't keep that, but I believed in it very strongly.



    misim ja nemam jasnu ideju o tome sta bi cinema bila jer prosto ceo moj zivot cinema je mrtva. misim kod teoriticara smrti cinema, americke i nemacke sedamdesete su pocetak kraja cineme. kao cinema od ajzenstajna do houksa podrazumeva: dvadeseti vek, nacionalnu  kinematografiju, neku vrstu studijskog sistema i film kao dominantnu umetnost, formalne inovacije kojima nacija otkriva istinu o sebi u bioskopu projektujuci se u platno, i neku nevinost koja jos nije izgubljena.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Tue Oct 22, 2019 6:07 am

    pa da ali deni prvo kaze cinema nije umetnost. umetnost to je disan i ono kaubojeva omiljena vali export sa masinkom i golom pickom koja upada u bioskopski mrak. harun farocki bi u toj podeli bio umetnik koji koristi film uz jak element video performansa (ono kada gasi pikavac sebi na ruku) i sve tako. ali do poslednjeg daha nije umetnost. to je cinema. bas kao sto je cinema i vera kruz, sta ja znam.

    e sada imamo prelaz iz cinema u nesto drugo i tu je skorceze u pravu kada kaze da je to nesto drugo amusement park. i zasto bi mi sada prezirali luna park zato sto nije opera.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Tue Oct 22, 2019 6:09 am

    s tim sto su meni svi ti MCU filmovi negledljivi. a ja sam covek koji zivi, izmedju ostaloga, za poljuba svarcenegera i dzejmi li kertis na horizontu atomske eksplozije. dakle tu se desava jos nesto sto nije samo moje odrastanje a ja ne znam sta je to jos nesto.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 6:20 am

    da, samo ja nisam toliko investiran u tu dihotomiju umetnost i cinema.

    misim ja nemam izgradjen stav o tome sta je cinema. za tarantina je cinema 35mm, imas 35mm imas magiju i imas cinemu. za godara recimo cinema jeste nesto sto se desava u bioskopu i u sto moramo da se projektujemo. ali ne samo to. prosto cinema mora da bude dominantni medij i instrument istine (jedne nacije ili kulture) u koju gledaoci projektuju. zato godar kaze da se cinema zavrsava s fasbinderom, jer on je morao da kaze istinu o posleratnoj nemackoj. posle je rekao da se cinema zavrsava s kiarostamijem sto isto ima smisla.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 6:31 am

    bruno sulak wrote:dakle tu se desava jos nesto sto nije samo moje odrastanje a ja ne znam sta je to jos nesto.

    da, nema sumnje. misim da je najgluplji argument u svakoj raspravi ovog tipa kad mladi kazu da starci projektuju svoju startost/prolaznost na film/muziku/drustvo. da je uvek bilo reakcije protiv svake novine itd. sve je uvek isto samo si ti mator pa ti smeta.

    vise volim kad mladi kazu da je njihovo vreme najbolje nego kad se igraju kulturne demokratije pa tvrda da nijedno vreme nije bolje od drugog.


    _____
    ova zemlja to je to
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by disident Tue Oct 22, 2019 6:39 am

    Jel naslov teme omaž Tora Tora Tora? Razno razno razno - Page 37 1403342043


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Tue Oct 22, 2019 6:44 am

    zvezda je zivot wrote:da, samo ja nisam toliko investiran u tu dihotomiju umetnost i cinema.

    misim ja nemam izgradjen stav o tome sta je cinema. za tarantina je cinema 35mm, imas 35mm imas magiju i imas cinemu. za godara recimo cinema jeste nesto sto se desava u bioskopu i u sto moramo da se projektujemo. ali ne samo to. prosto cinema mora da bude dominantni medij i instrument istine (jedne nacije ili kulture) u koju gledaoci projektuju. zato godar kaze da se cinema zavrsava s fasbinderom, jer on je morao da kaze istinu o posleratnoj nemackoj. posle je rekao da se cinema zavrsava s kiarostamijem sto isto ima smisla.

    ja sam silom prilika investiran prilicno u limite umetnosti i sta je umetnost i uzasno me interesuje gde stvari pocinju a gde se zavrsavaju. 

    a ovo za klince danas si u pravu. mislim meni je cudan ovaj backlash na skorcezea. kako bih rekao ranije su se reditelji glozili medju sobom a sada gunn pokunjeno gotovo pa kaze jebiga jeste tako ali mozda ima tu kod mene nesto eto ja se tu bas investiram a fanovi divljaju. jebena geek kultura u govnima se udavila.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 6:51 am

    ja sam u fazonu umetnost je ono sto se desava u institucijama umetnosti, galerijama, itd. ono sto je prihvaceno kao umetnost, sto se tako izlaze i prodaje. ako kazes da si umetnost, ja ti verujem.

    u cinemu svi ukljuceni - svi osim marvelovih gikova - ukljucuju nesto vise od bioskopa. i cini mi se da je u pitanju drugacija istorijska normativnost.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Tue Oct 22, 2019 6:52 am

    zvezda je zivot wrote:ja sam u fazonu umetnost je ono sto se desava u institucijama umetnosti, galerijama, itd. ono sto je prihvaceno kao umetnost, sto se tako izlaze i prodaje. ako kazes da si umetnost, ja ti verujem.

    u cinemu svi ukljuceni - svi osim marvelovih gikova - ukljucuju nesto vise od bioskopa. i cini mi se da je u pitanju drugacija istorijska normativnost.

    nacelno se slazem. mada bi moglo da se kaze da marvel gikovi ukljucuju i suvise stvari izvan bioskopa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Tue Oct 22, 2019 9:43 am

    bruno sulak wrote:e zvezdo jel pratis ovu govedinu - skorceze/kopola vs marvel universe?


    Ko su uopšte konkretno ljudi koji polemišu sa Skorcezeom/Kopolom? To me nekako najviše zanima - mislim, ekipa s neta postoji na obe strane, ali da li ima nekih filmskih autoriteta koji su na strani Marvel universa?

    Mislim da se Skorcese prema Marvelu (čitaj- savremenom Holivudu) odredio vrednosno - on prosto pominje "amusement park" i to jeste uvreda. To nije pitanje šta podrazumevamo pod umetnošču - to je pitanje sadržaja i praznine, sadržaja, dakle - ne forme. Nije uopšte govorio o umetnosti.


    zvezda wrote:ja sam u fazonu umetnost je ono sto se desava u institucijama umetnosti, galerijama, itd. ono sto je prihvaceno kao umetnost, sto se tako izlaze i prodaje. ako kazes da si umetnost, ja ti verujem.

    Zar nisu te dve rečenice različite stvari? Institucije su jedno, a to da sebe pojedinac smatra umetnikom druga stvar.

    Meni u čitavoj polemici užasno smeta što je ona prosto američka. Mislim, ok je što u Americi o tome pričaju, ali mi nismo u Americi i znamo da postoji nekakav film i izvan Amerike, izvan Holivuda - moguće da to i nije cinema, ali postoji kao nekakav film sigurno. Smatrati to nebitnim mi je užasno provincijalno. Bem li ga - meni postoje i Asajas, Haneke, Mungiu, Porumboiu, Tar, Mundruco, Koreeda, Rohvaher i još desetine drugih. I zato ne mogu da se bavim Marvelima kao nekakvom presudnom stvari, pošto mi i nije presudna.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Tue Oct 22, 2019 9:46 am

    Otkad to američki film pretenduje da bude umetnost? To neka nova saznanja?
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Tue Oct 22, 2019 9:51 am

    beatakeshi wrote:Otkad to američki film pretenduje da bude umetnost? To neka nova saznanja?

    Jel' Jarmush i Paul Thomas Anderson pretenduju da budu umetnici? Ja mislim - da.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Tue Oct 22, 2019 9:57 am

    Ma to je ok, ali je američki film uvek bio box office.
    A glede Skorcezea (meni vrlo drag) - umetnost odbacuje kompromise. Pa tako zagriženi umetnik ne bi dozvolio da u njegovom filmu koji se dešava u 17. veku Portugalci i japanski seljaci pričaju na engleskom.
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 22, 2019 10:04 am

    Anđe'o wrote:
    bruno sulak wrote:e zvezdo jel pratis ovu govedinu - skorceze/kopola vs marvel universe?


    Ko su uopšte konkretno ljudi koji polemišu sa Skorcezeom/Kopolom? To me nekako najviše zanima - mislim, ekipa s neta postoji na obe strane, ali da li ima nekih filmskih autoriteta koji su na strani Marvel universa?

    Mislim da se Skorcese prema Marvelu (čitaj- savremenom Holivudu) odredio vrednosno - on prosto pominje "amusement park" i to jeste uvreda. To nije pitanje šta podrazumevamo pod umetnošču - to je pitanje sadržaja i praznine, sadržaja, dakle - ne forme. Nije uopšte govorio o umetnosti.


    zvezda wrote:ja sam u fazonu umetnost je ono sto se desava u institucijama umetnosti, galerijama, itd. ono sto je prihvaceno kao umetnost, sto se tako izlaze i prodaje. ako kazes da si umetnost, ja ti verujem.

    Zar nisu te dve rečenice različite stvari? Institucije su jedno, a to da sebe pojedinac smatra umetnikom druga stvar.

    u pravu si. sto valjda pokazuje koliko me ne zanima to pitanje  Razno razno razno - Page 37 1233199462


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Tue Oct 22, 2019 10:08 am

    beatakeshi wrote:Ma to je ok, ali je američki film uvek bio box office.
    A glede Skorcezea (meni vrlo drag) - umetnost odbacuje kompromise. Pa tako zagriženi umetnik ne bi dozvolio da u njegovom filmu koji se dešava u 17. veku Portugalci i japanski seljaci pričaju na engleskom.

    Pa istina - to je industrija, ali opet sedamdesete i ostamdesete su velika razlika, na primer.

    Umetnost odbacuje kompromise u teoriji. Razno razno razno - Page 37 1143415371

    Razno razno razno - Page 37 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:38 pm