Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 2:33 pm

    Pržun wrote:I da kazem nesto o cemu sam skoro razmisljao, a vezano za generaciju X. Genekseri su suprotno milenijalcima. Kod milenijalaca je karakteristican taj decji sentiment. Crtaci, stripovi, igrice, plisane igracke. Podsvesni odboj prema izrazavanju seksualnosti. Odbijanje da se mentalno udje u pubertet.

    A Genekseri su svi u fazonu da su prvi otkrili narkotike, alkohol, seks, sidu, tuce, nocni zivot. I niko pre ni posle njih to nije video. I sto je bas uocljivo kod njih jeste, da sada kada ulaze u krizu srednjih godina imaju taj kompleks da sebe prikazu opasnijim, ulicarskijim nego sto jesu. Odatle i taj hipsterski/Vice sentiment, gde sedis u pabu, pijes cedjeni sok ili neko fensi pivo, i citas o borbama pasa u Srbiji. I prisecas se te neke burne mladosti. I jos su sad svi sa cetrdeset godina otkrili teretane i tetovaze, pa je foliranje ludila kompletno.

    Gavin McInnes, Ivan Ivanovic, Vidojkovic, Abraxas... Pola PPPa se od Jove Bakica u sekundi pretvaraju u zarkovacke lumpene. Cak i Vucic pati od ovoga. Pa sada fura fazon da je bio opasni momak sa beogradskog asfalta, navijac.


    U tom smislu da. Generaciji X gode ovakvi filmovi.

    Sve tačno, osim što ništa nisi u pravu. Demografija Vice čitalaca je skroz drugačija: tekst o borbama pasa u Žarkovu targetuje milenijalce, muškarac od 25-30 godina je čitalac tih tekstova. Kontam da milenijalci iz srednje klase traže estetizovane priče o ulici, šta li, privlači ih ta egzotika Razno razno razno - Page 15 3579118792 Ne mo'š im objasniti da su i sami samo jedan korak daleko od toga da vide tu egzotiku svojim očima, i to na takav način da neće moći da pređu na neki drugi sajt i čitaju nešto drugo.

    Poenta: ako već pitate starije čike kako se živelo nekad, nemojte se ljutiti ako čike to malo nakite i ulepšaju i sebe naprave većim facama nego što jesu. To je običaj koji postoji od kada je sveta i veka, a ovde postoji i taj dodatak da je na ovim prostorima vreme kada su te čike bile adolescenti i vrlo mladi ljudi bilo sasvim objektivno ispunjenije, khm, egzotikom nego današnja epoha.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Thu Nov 03, 2016 2:42 pm

    I meni se čini da je Vajs potpuno usmeren na milenijalce. Ja taj medij uopšte ne razumem, ne korespondira ni najmanje sa mojim iskustvom i interesovanjima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 2:43 pm

    http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=19455


    Sve muskarci od 25-30 godina.  Razno razno razno - Page 15 2304934895


    A i nisu samo citaoci bitni, vec i autori valjda. Na stranu sto je Vice samo jedan primer u moru drugih. Sto ce tice kicenja proslosti. To je tacno, matoric vole da je kite. Ali ipak ima razlike kako je kite bumeri i Gen-X.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 2:45 pm

    Ja pročitao ono o twerkingu u Nišu i malo mi tužno, zvuči kao da je S.yme pisao. Čovek je 2014. otkrio da na internetu postoje, zamislite, neke žene što mešaju dupetima, pa podelio sa nama svoj predmasturbacioni trenutak zabalavljene fascinacije. Koliko godina autor ima, osamdeset? Razno razno razno - Page 15 Unsure


    Ahahahahahahahaahah1!!!!!!!!!!! Ja tek sad ovo citam.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Thu Nov 03, 2016 2:48 pm

    Ne znam, u moje vreme se čitala štampa u kojoj piše nešto o nečemu, ponajbolje o muzici i filmu. Vajs je uglavnom ništa ni o čemu, odnosno lični utisci o banalnostima. Ja zapravo baš na primeru Vajsa vidim koliko sam omatoreo. What's the frequency, Kenneth?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 2:49 pm

    Pržun wrote:http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=19455


    Sve muskarci od 25-30 godina.  Razno razno razno - Page 15 2304934895


    A i nisu samo citaoci bitni, vec i autori valjda. Na stranu sto je Vice samo jedan primer u moru drugih. Sto ce tice kicenja proslosti. To je tacno, matoric vole da je kite. Ali ipak ima razlike kako je kite bumeri i Gen-X.

    ja ti kažem kakva je demografija Vice publike (sticajem okolnosti dobro poznajem tu materiju, ne pričam ovo napamet) a ti me gađaš forumom na kome su u 90 posto slučajeva genikseri. 

    kićenje, naravno, zavisi od okolnosti. mi se malo ložimo da smo videli ulicu čak i ako smo je videli samo lateralno, tj. lokalni krimos nas je bacio na ulicu jer smo ga pogledali popreko. 

    kapiram da će i milenijalci imati svoje slavne uspomene...eh kakav smo raid imali 2013. godine, tada sam, sećam se, dobio i 238 lajkova za fotku doručka  Razno razno razno - Page 15 2304934895  glory days, što kaže Springstin.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 2:51 pm

    Razno razno razno - Page 15 2304934895
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by паће Thu Nov 03, 2016 3:20 pm

    Pržun wrote:
    A i nisu samo citaoci bitni, vec i autori valjda. Na stranu sto je Vice samo jedan primer u moru drugih. Sto ce tice kicenja proslosti. To je tacno, matoric vole da je kite. Ali ipak ima razlike kako je kite bumeri i Gen-X.

    А има и то да су и бумерке кити склоне.

    Photino Bird wrote:
    kapiram da će i milenijalci imati svoje slavne uspomene...eh kakav smo raid imali 2013. godine, tada sam, sećam se, dobio i 238 lajkova za fotku doručka  Razno razno razno - Page 15 2304934895  glory days, što kaže Springstin.

    Пази кад сам неком исписнику још '74 прорекао како ћемо за једно тријес година причати како је у наше време у старом дому омладине дим могао на коцке да се сече, а ова данашња омладина неће ни да уђе ако нема еркондишн, дим да ни не спомињем. Испало је пророчки, у деловима - нешто кроз две-три године, нешто кроз петнаестак, ал' ни за шта од тога нисмо морали да чекамо 30.

    А да, било је и тих славних догађаја... пратио девојку на други крај града (5км) бос; она изнела столицу из баште хотела и посадила је на жардињеру на тргу; један мазнуо главу са грамофона диск џокеју из закључане кабине, без обијања; остављали по пет банки свакој лутки у робној кући у руку ако је испружена, хаковали јеловник ако је био са оним пластичним словима на убадање (уместо "салама" испадне "слама", у роштиљском делу курац на жару итд), вежбали прелепљивање етикете са пива на унутрашњу страну флаше итд итд...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Sun Nov 06, 2016 2:00 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun Nov 06, 2016 2:13 am

    ovaj naslov me momentalno podseti na man bites dog, koji smo isli da gledamo pijani ili naduvani u neku malu kino salu 93-94. preteran film Razno razno razno - Page 15 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 2:47 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Sun Nov 13, 2016 2:18 pm

    Izašao program Festivala autorskog filma.
    Preporuke?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Sun Nov 13, 2016 2:44 pm

    makavejev, sweet movie Razno razno razno - Page 15 1241126653
    (nisam gledao u bioskopu)

    zar nije bilo najavljeno da ce ferhovenov elle da bude na FAF-u? ne vidim ga na programu a to mi se bas gleda.

    jel gledao neko nesto na slobodnoj zoni?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by beatakeshi Mon Nov 21, 2016 3:04 pm

    Večeras na RTS2 22:25
    https://en.wikipedia.org/wiki/Room_666
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Daï Djakman Faré Tue Nov 29, 2016 12:46 am

    Ovo je najveći živući redatelj, Vatroslav Mimica

    Kada nam je Vatroslav Mimica, jedan od najvećih filmskih umjetnika i redatelja u nas, otvorio vrata nismo mogli prikriti iznenađenje. Iako je rođen 1923., dakle, ima 93 godine, Mimica nas je dočekao brižljivo uređen, s diskretnom plavom svilenom maramom oko vrata, duge kose koja mu dopire do ramena, s bradom, besprijekornog držanja i hoda.

    Razno razno razno - Page 15 Mimica


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Wed Nov 30, 2016 8:34 am

    Kondo wrote:makavejev, sweet movie Razno razno razno - Page 15 1241126653


    aaaaa kakav film  Razno razno razno - Page 15 3137070404 Razno razno razno - Page 15 3137070404 Razno razno razno - Page 15 3137070404


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by паће Wed Nov 30, 2016 10:27 am

    Код Мимице бих се осећао код куће већ и због оног зеленог тигања.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Dec 22, 2016 12:18 am



    Niko ni rec da kaze
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Thu Dec 22, 2016 12:38 am

    Da, samo nam treba jedno četrdeset stranica rasprave "ko je replikant, a ko nije" kao na tamou...
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Indy Thu Dec 22, 2016 12:44 am

    Razno razno razno - Page 15 Not-a-single-fuck-was-given_o_173484
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Thu Dec 22, 2016 12:45 am

    by-the-numbers nostalgia stunt.

    više mi pun kurac i Ratova zvezda i dece na biciklima i onih posranih FB banera sa dizajnom iz 1986. očekujem da se i naramenice na ženskim blejzeeima vrate u modu. generacija X postaje dementna.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by boomer crook Thu Dec 22, 2016 1:57 am

    meni ovo deluje vise aged od prvog blade runnera.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Thu Dec 22, 2016 1:30 pm

    Meni sa BR nije problem nostalgija, nego to sto, za razliku od Star Wars, koji se mogu nastavljati i nadogradjivati u beskraj, BR nije film koji ostavlja prostora za nastavak. To je potpuno dovrsena prica. Mislim, moze uvek da se smisli neki nacin da se nastavi, ali bas na silu. 

    Ne znam, mozda i gresim. Mozda ce i da nadju neki novi ugao, ali na osnovu trejlera, da, samo nostalgia-trap.


    Last edited by William Murderface on Thu Dec 22, 2016 1:37 pm; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Erős Pista Thu Dec 22, 2016 1:35 pm

    A i ovaj Vilnev mi ne uliva poverenje ic.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Thu Dec 22, 2016 5:35 pm

    Vilnev? Kako čudno pišu "mediokritet"....

    Razno razno razno - Page 15 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:18 pm