Rakijo rako, ja te volim jako

Share

Re: Rakijo rako, ja te volim jako

Post by dimitrije iz čakova on Wed Aug 01, 2018 11:48 am

Kondo wrote:
darling wrote:fala, resio si mi problem, jedno od ova dva, sta prvo nadjem

uzmi gordu, skuplja je ali je spektakl. i nije rakija, osetno je plemenitije pice cak i od ovih raznih preskupih brendiranih rakija od po 25-100e.

http://www.vinotekabeograd.com/rakija-od-sljive/1648-gorda-sljivova-prepecenica-lux

jbt, šta napisa...

šta ti je, leba ti, plemetito u Gordoj? ispodprosečna industrijska rakija razvaljena bonifikatorom, samo na to ima ukus, na karamelu, parket i vanilu. i to ti, koji ne voliš jači barrique u vinima? pritom je slatkast. probaj ti to još jednom brate, verujem tvom ukusu

ok, za kroate koji nemaju pojma može da prođe, ali to ti je McDonlads među rakijama.

darling,

po meni, bolje da uzmi Stom koji je kondo takođe pomenuo, a ako hoćeš mamojeba od šljive, onda Zlatni Tok, od istog proizvođača.
i još - BB je izbacio premijum rakije, nisu preskupe, a odlične su, i za promenu, zanimljivo upakovane
takođe, ako hoćeš da ih oboriš sa nogu nečim što oni nemaju, uzmi malinu, možeš slobodno Zarićevu. samo, svaka dobra maline je skupa kako otrov, jer je randman jako mali, a malina skupa

_____
zvona i praporci

Post by Creepy Uncle on Wed Aug 01, 2018 11:57 am

darling wrote:koja rakija je dobra za poklon nekom ko nije iz srbije? kajsija? jel to nema drugde? ako da, koji proizvodac? jel ima rakija od maline? i tako dalje..
ocu da impresioniram poklonom. pliz help.

ako možeš da se otvoriš, ovo je za mene impresivna rakija. srpski kalvados iz manastira Kovilj. veoma ozbiljno piće za uz cigaru.

http://www.corpjvjv.com/sr/prodavnica/201/manastir-kovilj-arkanj-0-7l

_____
vijetnamsko prase, koje ceo život bude prase

Dragan Todorović

Post by Kondo on Wed Aug 01, 2018 12:12 pm

Ostajem pri napisanom, popio sam litre Gorde i sam i u raznim društvima. Provereno bolje prolazi kod klijentele nenavikle na srpsku mejstrim rakiju. O tome kako je napravljena, da ne pričamo - ne verujem da je dubiozniji proces od većine viskija te klase cene. Ne znam da li varaju za 7 godina starosti.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by dimitrije iz čakova on Wed Aug 01, 2018 12:31 pm

Kondo wrote: Provereno bolje prolazi kod klijentele nenavikle na srpsku mejstrim rakiju.

sa ovim se apsolutno slažem, što uključuje i dobar deo srpske publike, jer je gorda najprodavanija horeka rakija trenutno

ali stojim iza onoga što sam napisao. dakle, kalifornijski šardone od 9 dolara ili, za srpske uslove - svež polusuvi muskat. svi ga vole, i svi mogu na litre da ga popiju

verovatno si u pravu da je dobar izbor za to što dragoj treba, ali da ubija premijum rakije... pa ne ubija. ko što ni primitivo iz Pulje ne ubija dobar barolo, iako se sviđa većem broju ljudi.

_____
zvona i praporci

Post by darling on Wed Aug 01, 2018 12:46 pm

evo ja sam, na primer, primitivka

ima jos vremena da odlucim, ne zurim. dajte jos argumenata, rakija diskonekting pipl 

Post by Mr. Moonlight on Wed Aug 01, 2018 1:24 pm

Strancu bih dao dobru dunju, Quittenschnaps. Najveći problem mi je bio da objasnim od čega je ta rakija, a posle par, nisu više marili.

Ne razumem se u ove rakije po prodavnicama.

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Very dishonest people!

Post by xie saike on Mon Oct 08, 2018 12:34 pm

jbg nema posebna tema, a i onako je to rakija  

ovo pravi inace komarac iz ns, ja se ne razumem ali kazu da je sasvim ok skivi

https://www.whiskyflavour.com/blog/5-best-whiskies-from-all-around-the-world/

Serbia, not Siberia. The small country nestled in the northern region of the Balkan Peninsula might not have been famous around the world for its whiskey-crafting capabilities until recently, but local distilleries are proving that they can compete with the crafting prowess of top makers around the globe with the soft, yet mostly bitter Two Doves single malt whiskey.
Matured in oak barrels for four years and consisting of natural ingredients that create a beautiful dark golden hue complemented with a very sweet aroma, this whiskey is another fine example of world-class craftsmanship. Don’t let the unimaginative bottle design dissuade you from giving this family-owned recipe a try.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by паће on Mon Oct 08, 2018 12:39 pm

Како сам објашњавао колеги Ирцу, ко нема климу да одгаји ваљано воће, прави лебару. Тј виски, вотку, џин... Ено гледам боцу Смирнофа што је остала, пише "трипут дестилована", "десет пута филтрирана". Јебига, кад нема доста алкохола па не можеш ни тих 40% да навучеш ни из првог ни из другог печења. А филтрирање... ко зна ког ђубрета ту има па мора да се пречишћава...

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by Kondo on Mon Oct 08, 2018 12:52 pm

kamo srece da se neke ovdasnje rakije 3x destiluju i 10x filtriraju

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by паће on Mon Oct 08, 2018 12:57 pm

Па то, неке, а и те би онда мало ћутале о томе шта морају да раде да личе на нешто.

Чоек се, иначе, озбиљно размишљао да направимо неки бизнис, каже да би кајсија направила бум по Ирској. Ал' ја се држим оног од ДЛМ, да ствари боље ходају кад не мислиш на продају.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by xie saike on Mon Oct 08, 2018 1:22 pm

nista vas ne razumem, samo sam upamtio kad je pricao jednom da ako u neki stariji viski dodas i jednu kap novijeg tj manje odstojalog, ne smes vise da ga nazivas po tom starijem.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 22, 2018 4:09 am