Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Normalizatori

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Sun Oct 11, 2020 5:38 pm

    plachkica wrote:kritički odmak je usledio tri dana posle.


    Ne da je preterano bitno, ali ako mislis na ovo, link vodi na tekst u kojem pise:

    Ivana Žanić, direktor Fonda za humanitarno pravo (FHP) u Srbiji, koji prati slučajeve ratnih zločina, kaže da odavanje počasti minutom ćutanja na zatvorenom sastanku pod ‘četam haus’ pravilima „ne znači ništa“.
    „Ukoliko je vlada iskrena u svojoj nameri da izrazi počast žrtvama čiji su ostaci pronađeni u Batajnici, onda je predsedniku Vučiću najbolje da održi obećanje i poseti mesto masovne grobnice i položi cveće kao znak sećanja na sve žrtve”, rekla je Žanić za BIRN.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Guest Sun Oct 11, 2020 5:44 pm

    Erős Pista wrote:Ja bih reko Comicka, 99%

    Njeno imenovanje bi bio i jak politički signal - preletanje se isplati, građanske/NGO priče imaju opciju saradnje, ruka je ispružena (sa figama iza leđa). S tim imenovanjem bi gađao više meta.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Sun Oct 11, 2020 5:50 pm

    Dadada, zato i mislim.  Takodje, veza sa Lecicevim DSom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Oct 11, 2020 6:31 pm

    Ministar za ljucka prava, nešto, nešto
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 9:20 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by plachkica Tue Oct 13, 2020 9:23 pm

    nedelja hit tvit, danas nova, n1 sad je na rts-u. verovatno je i juče negde gostovao

    fina turneja
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 9:39 pm

    Promocija nove runde dijalozenja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by ♏ Tue Oct 13, 2020 9:47 pm

    Panović koji skrušeno posmatra svoj preuzeti šou...
    Anonymous
    Guest

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 9:51 pm

    Mi smo opoziciji dali šansu.....
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 9:55 pm

    Sad prebacih RTS. Uzasna emisija - o rodnoj ravnopravnosti u Vladi. Potpuni bizar. U zemlji bez opozicije u parlamentu, bez konstituisanog parlamenta, bez vlade sko 4 meseca posle izbora, prica se o predsednikovoj fiks ideji. Cirkus.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 10:55 pm

    Zar to nije Gocina* ideja, čak je zbog nje morala da napusti DS jer je odabrala da vodi politiku vođenu progresivnim idejama...
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 11:01 pm

    Gocina valjda bese kvota od 40% zena na izbornim listama, a obo za 50% zena u Vladi je originalno njegova izmisljotina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 11:03 pm

    50% predsednika da bude žena
    Anonymous
    Guest

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 11:15 pm

    Erős Pista wrote:Gocina valjda bese kvota od 40% zena na izbornim listama, a obo za 50% zena u Vladi je originalno njegova izmisljotina.

    Normalizatori - Page 9 Hqdefault
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 11:19 pm

    Normalizatori - Page 9 3579118792



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by паће Wed Oct 14, 2020 10:14 am

    Lord Vetinari saw his gesture and raised him an eyebrow.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by No Country Wed Oct 14, 2020 4:33 pm

    Erős Pista wrote:Gocina valjda bese kvota od 40% zena na izbornim listama, a obo za 50% zena u Vladi je originalno njegova izmisljotina.
    Није баш оригинална. Трудо Млађи је то спровео, у Канади.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Thu Oct 15, 2020 4:01 pm

    LIČNI STAV Ljuban Panić: 5 razloga zašto Milan Antonijević ne može biti organizator dijaloga vlasti i opozicije
    Već danima gospodin Milan Antonijević plasira priče o dijalogu vlasti i opozicije, definiše uslove koje je potrebno ispuniti da bi do dijaloga došlo i bira učesnike tog nekog dijaloga u Skupštini Srbije ignorišući činjenicu da opozicije tamo nema. Srbija nema vremena za eksperimente i zato je važno da gospodinu Antonijeviću na samom početku kažem da on ne može biti ni organizator ni moderator bilo kakvog razgovora između vlasti i opozicije iz najmanje pet razloga.

    LIČNI STAV Ljuban Panić: Standardi pre datuma

    1. Prethodni dijalog koji je organizovao na Fakultetu političkih nauka nije dao nikakve rezultate. Osim ako se u rezultate tog dijaloga računa činjenica da su ga ključni akteri napustili na pola. Koliko je neuspeh tog dijaloga jasan vidi se i iz na sva zvona obnarodovanog "velikog rezultata", pristanka SNS da razdvoje resurse javne vlasti od političkih stranaka dok izveštaj Evropske komisije navodi zloupotrebu pandemije koronavirusa za potrebe predizborne kampanje.
    2. Način na koji se na taj dijalog poziva nije pristojan. Ako ste svesni tačke jedan i ako ste iskreni u nameri da dođe do stvarnog dijaloga onda sa vašim namerama, bez javnosti i na sastancima upoznate aktere koje planirate da pozovete.

    3. Mesto organizatora i moderatora je zauzeto i pripada Evropskom parlamentu. Izveštaj Evropske komisije, pismo Komesara Varheljija i javno izneti stavovi naših međunarodnih partnera iz Brisela apostrofiraju ulogu Evropskog parlamenta u dijalogu, na kojem ćemo učestvovati ako bude otvoren i suštinski. Pripreme za taj dijalog i intenzivna komunikacija su u toku.
    4. Tri od četiri političke grupe u Evropskom parlamentu koje zajedno čine Evropsku komisiju – socijaldemokrate, liberali i zeleni su u više navrata javno izbore u Srbiji ocenili kao "sprdnju", ukazivali na to da je Srbija okarakterisana kao "hibridni režim", isticali da u takvom režimu jačaju nefer i nedemokratski uslovi, vlast krivili za odsustvo dijaloga sa opozicijom, osudili ponašanje vlasti tokom pandemije i policijsku brutalnost na ulicama Beograda. Poštujući ambicije gospodina Antonijevića smatram da je nedopustivo da PREDSEDNICI Odbora za stabilizaciju i pridruživanje Srbije i EU gospođi Tanji Fajon želi da uskrati mesto pregovarača jer je zbog gore iznetih ISTINA "VLAST izgubila poštovanje prema njoj" (?!!?).

    5. O ovoj inicijativi gospodin Antonijević se dogovarao samo sa Aleksandrom Vučićem. Jedne od prošlih subota u Beogradu. A onda je prethodne nedelje otišao sa njegovom savetnicom ni manje ni više nego na TV Pink, simbol socijalnog ubijanja kontrolisanim medijima u zarobljenoj državi. Da zapale sveću na 1000 dana od ubistva Olivera Ivanovića ispred crkve Svetog Marka nisu došli. Za tu priliku SNS je odredila Simu Spasića.
    I dok gospodin Antonijević svojim javnim nastupima stvara zabunu i svesno ili nesvesno kupuje vreme za Aleksandra Vučića mi u Stranci slobode i pravde imamo plan kako da Srbiju oslobodimo i od nje napravimo kuću za sve naše ljude koji zaslužuju sigurnost i dobar život. Taj plan podrazumeva i povratak sa stranputice na evropski put koji sanjaju generacije naših ljudi. Taj plan podrazumeva sveobuhvatni sporazum vlasti i opozicije kojim se definiše otvaranje RTS i definisanje mehanizama za zaštitu glasača, posmatrača i aktera izbora od egzistencijalnih ucena, pritisaka i nasilja kojem su građani Srbije izloženi tokom svakog izbornog ciklusa od 2012 godine.

    Rezultat tog dijaloga treba da bude slobodan RTS na kojem će gostovati Aleksandar Obradović, jer sa ovakvim medijima on je za 67% Srbije strani špijun a ne odgovoran građanin i heroj jer je svoju priču mogao predstaviti samo na dve kablovske televizije. Imamo plan da na tom, malo slobodnijem RTS, pobedimo predstavnike vlasti u svakoj debati jer je na našoj strani istina koje se toliko plaše. Imamo plan da sa mehanizmima kontrole onemogućimo strašan pritisak na ljude koji treba da budu naši kontrolori na izbornim mestima a koji dobijaju otkaze zbog lajka na fejsbuku i zamislite šta bi im se danas desilo da zapisinikom konstatuju da se iza paravana nalazi osoba koja govori biraču kako da glasa ili mu ispred biračkog mesta deli novac.
    Imamo plan da pobedimo. I imamo mnogo iskustva. A iskustvo je skup rešenih problema. Dijalog koji organizuje gospodin Milan Antonijević je problem koji smo rešili još 2019 godine.

    Ljuban Panić, generalni sekretar Stranke slobode i pravde


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Margit Savović Thu Oct 15, 2020 4:46 pm

    Ne znam da li se uklapa u termin Normalizatori, ali od saradnika rezima imamo i Natasu Dragojlovic iz Konventa. Vasiljevickina frendica. 

    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by boomer crook Thu Oct 15, 2020 5:32 pm

    zasto izgleda ko krizanac pingvina i bene geserit?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Fri Oct 16, 2020 12:10 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Erős Pista Fri Oct 16, 2020 12:12 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Margit Savović Fri Oct 16, 2020 1:04 pm

    Ja pizdim od ovog nametanja dijaloga. Otkljucaj, govno jedno raspalo, jedinu arenu za dijalog koja se zove javni prostor - gde su mediji sa nacionalnom frekvencijom dominantni - pa ces dobiti nekakav drustveni dijalog. 

    A ne da neki Milan Antonijevic fasilituje dijalog i to iza zatvorenih vrata. 

    Znaci, popizdela sam sto i moram da verbalizujem ovu podvalu.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by паће Fri Oct 16, 2020 2:19 pm

    Али пази кад таква спика пали код верника. Ја сам зинуо кад ми је тадашњи шеф објашњавао како су они у Израелу (тада, 2004.) на последњим преговорима понудили Палестинцима све могуће са шлагом и вишњом одозго, а они незахвалници одбију све то. Оно, остао сам без текста, чак су и локални (САД) коментатори говорили како им нуде неповезане бантустане са чекпоинтима на све стране, са контролом свега што би се кретало између, у замену за признавање свих освајања и насеља од 1967. па надаље. Ал' шеф јок, верује.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by beatakeshi Fri Oct 16, 2020 8:18 pm

    Meni je Antonijević grđi od Bizona, pokvarenije je to.

    Normalizatori - Page 9 Empty Re: Normalizatori

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 11:12 am