Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Thu Jan 31, 2019 11:38 am

    one imaju malo ružne noge..


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Thu Jan 31, 2019 11:50 am

    +1


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Jan 31, 2019 11:56 am

    Летећи Полип wrote:

    -1 za električne bicikle.

     Ako ću već da varam i ne pedaliram, uzeću si motor ko čovek.
    Не.
    Принцип рада код електричних бицикала је да можеш да подесиш у више степени колико ће електромотор да ради.
    Само на крајњем степену мотор ради сам.
    На осталим степенима се подешава колико мотор ДОДАЈЕ снаге. Неће да ради ако се не врте педале.

    Примера ради, може да се вози нормално, кад се дође до узбрдице дода 50% снаге, и пење се као да се вози по равном.
    Или се вози 30 на сат, а оптерећење је као 20 на сат.

    Зато се и зове електрични бицикл, а не електро мотор.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Thu Jan 31, 2019 12:00 pm

    Lepo. Hvala na objašnjenju. Ali to je još uvek varanje. Bolje uzeti neki Tomos onda.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Jan 31, 2019 12:07 pm

    Не разумем твоју логику, како је то варање? Да ли се људи тркају на посао па не смеју да имају мотор?

    По Београду имаш доста успона које није лако савладати. Ко није у форми да се мучи по њима, дода мало гаса и заврши лако. Или ако неко жури, брже стигне.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Јанош Винету Thu Jan 31, 2019 12:07 pm

    Dvoje kolega imaju skutere. Jedan ima Yamahu a drugi neki lošiji. Za sada su zadovoljni. Preko zime idu na posao prevozom.
    Yamaha je vrlo napredna, ima ABS protiv proklizavanja. Naravno, obojica imaju i automobile.

    Jedini ja nemam ništa, ni kola ni motor ni bicikl. Samo peške i gradski prevoz. Ali ja živim momački.

    Ne vidim kako porodica sa decom može da egzistira bez automobila.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Јанош Винету Thu Jan 31, 2019 12:09 pm

    Летећи Полип wrote:Lepo. Hvala na objašnjenju. Ali to je još uvek varanje. Bolje uzeti neki Tomos onda.
    Nemoj se igrati sa tomosima ili kineskim skuterima, mopedima i sličnim smećem. Uzmi nešto kršteno, BMW, Yamaha, Aprilia, Vespa.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Jan 31, 2019 12:12 pm

    Utvara wrote:Ne vidim kako porodica sa decom može da egzistira bez automobila.

    Ја не могу.
    Имам колеге које немају, и очигледно могу.

    Али овде дискутујемо да ли мора на посао колима, што је главни узрок саобраћајног и паркинг колапса у граду.
    Не мора.

    Полип заступа став да ако мораш до радње по бакалук колима, онда мораш свуда колима.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Thu Jan 31, 2019 12:18 pm

    Polip zastupa stav da ljudi, u praksi™️, koriste ono sredstvo prevoza koje im je najpraktičnije. Na NBGu su GSP i automobil praktičnija prevozna sredstva od bicikla. Da je suprotno. svi bi vozili bicikle.

    Dakle, dokaz je u praksi. Ljudi uvek idu linijom manjeg otpora.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Jan 31, 2019 12:21 pm

    Да се вратимо на бројке.

    Маркица за превоз је 3700 дин.
    Сезона бицикла и мопеда је комотних 7 месеци, кад се одузму кише током године. Неко може да вози и више, неко и мање.

    Уколико се иде на посао неких 7км колима, то је 7км х 2 правца х 20 дана х 9 л/100км = 25 литара, односно нешто око 3,5 хиљаде дин.
    На први поглед се чини повољно, али ту је трошак паркинга, а при оваквој вожњи се ауто јако хаба, поготово зими где се често мало загреје и онда поново хлади (ауспух, мотор, итд).

    Током седам месеци оде на превоз преко 200 евра.
    Чак и скуп бицикл се исплати кроз коју годину.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Jan 31, 2019 12:25 pm

    Летећи Полип wrote:Polip zastupa stav da ljudi, u praksi™️, koriste ono sredstvo prevoza koje im je najpraktičnije. Na NBGu su GSP i automobil praktičnija prevozna sredstva od bicikla. Da je suprotno. svi bi vozili bicikle.

    Dakle, dokaz je u praksi. Ljudi uvek idu linijom manjeg otpora.
    Линија мањег отпора није исто што и практичније!

    Линија мањег отпора је став мрзи ме да дан 100 евра за бицикл и да се доведем у форму, него ћу да се возим превозом као и досад, и да плаћам 30 евра месечно превоз.

    У пракси имаш и да се смеће баца свуда ван канти. И то је ваљда практичније, ко ће да иде до канте.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Jan 31, 2019 12:32 pm

    Kondo wrote:koji vam je ovo sajt/app za trovanje vazduha koji skrinsotujete
    AirVisual. ima za ajfon, valjda i za android. super stvarčica.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Thu Jan 31, 2019 12:34 pm

    Sotir wrote:
    а при оваквој вожњи се ауто јако хаба, поготово зими где се често мало загреје и онда поново хлади (ауспух, мотор, итд).

    Beograd - Page 20 Hqdefault



    I vožnja bicikla zahteva potrošnju nekih kalorija. Npr, 2 X polučasovna vožnja bicikla utroši, na primer, kalorija za jedan sendvić. Uzmimo da sendvič košta 150 dinara. Dakle onaj najjeftiniji, sa salamom, majonezom i zelenom salatom. Ovaj mesec ima 26 radnih dana, puta 150din, to je cirka 3900 dinara.


    Bolje da si uzeo tu kartu. Beograd - Page 20 2304934895


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Jan 31, 2019 12:36 pm

    disident wrote:Cernobilj Beograd - Page 20 20190116


    ovo deluje kao neka greška. kad gledaš merenja na mostaru sat po sat nema ničega ni približnog ovoj vrednosti. ko da je neko gurnuo merač u dimnjak jbt.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Jan 31, 2019 12:38 pm

    Зависи како ветар дува.
    Обрати пажњу на вредности кад дува ка југу, све су у црвеном.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Jan 31, 2019 12:54 pm

    pa fora i jeste u tome da je uglavnom u tom crvenom, 100-150 rasponu. 360 je Delhi/Peking nivo u najgorim danima i ne vidim kako je moguće da, samo od sebe, u jednom satu bude taj nivo kad je svuda okolo i u svako drugo vreme bitno manje. as Anthony said to Cleopatra Leibniz said to Descartes: priroda ne pravi skokove Beograd - Page 20 1844795956
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Thu Jan 31, 2019 1:03 pm

    ucitajte i druge balkanske gradove pa cete dobiti jasniju sliku. skopje, sarajevo itd su u kontinuitetu gori od beograda, sto nije neka narocita opravdavajuca okolnost ali govori o generalnom stanju stvari. pisao sam vam o tome kada sam u decembru vozio iz grcke za bgd, da sranje pocinje od gevgelije i raste ka severu a da je najgore oko kumanova i preseva. kosovo inace nema podatke na air visual, mogu misliti sta bi dobili u pristini. ovo nije vucic, ovo je balkan gde ljudi loze sve sto moze da se zapali. sta mislite zasto automehanicar kada menjate ulje cuva staro u posebnom buretu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Jan 31, 2019 2:03 pm

    ima Kosovo, meni Priština redovno na aplikaciji iskače zajedno sa Beogradom na rang listama najgorih Beograd - Page 20 2304934895
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Thu Jan 31, 2019 4:11 pm

    ontheotherhand wrote:
    beatakeshi wrote:
    Skorašnja iskustva: električni bicikl i električni moped su savršene stvari za Bg. I Isplate se vrlo brzo.

    Jel imaš neku toplu™️ preporuku?
    Za el. bicikl - ortak kupio polovan za 300e (nisam siguran da nije ispao iz kamiona), za nov su šarene cene, do 1000e,  el. moped je oko 2000e, ima u Sava centru.
    Isplativost je brza, Sotir je već dao neku računicu. 
    Ono što je mene brinulo dok sam vozio el. bicikl (pozajmljen) je da mi ga neko ne ukrade. Inače, ovome je max. brzina 36km/h.
    Sve u svemu, idealno prevozno sredstvo (za nas Novobeograđane), ja vozim inače samo po bic. stazama zbog neprijatnih iskustava.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Fri Feb 01, 2019 8:56 am

    Jebeš to ako se vozi samo po bici stazama, pošto je Beograd, jelte, poznat po tome da ih ima puno.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Fri Feb 01, 2019 11:21 am

    meni su bici staze u bgu neprijatno iskustvo


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Fri Feb 01, 2019 11:38 am

    Electric motor assisted bicikl je svakodnevna pojava u Japanu, da negde sedneš i da brojiš, video bi ih bar 20 svakog sata. To vole mame.

    Parking za bicikle u mom supermarketu

    Beograd - Page 20 2019elecbicikl01

    Mama koja ima dvoje male dece (primetimo dva sedišta za decu i kacige)  i njima ih vozi gde treba. Baterija je zaokružena. Veličine koverte za pismo a debela kao paklo cigareta. To se ručkom iznese i puni u kući.

    Sutra mogu da odem u radnju za prodaju bicikala, tamo se takvi prodaju, sa cenama, pa da slikam.

    Što se mene tiče, ne bih ga uzeo ni za džabe. Ja bicikl vozim 12-15km dnevno za rekreaciju, ne treba mi nešto što ublažuje normalan napor.
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Fri Feb 01, 2019 11:41 am

    Mene je automobil pokupio na pešačkom, meni zeleno, njemu uslovno zeleno. Izuzetno iskustvo letenja od 7 metara ne bih ponavljao. A bic. staze su uglavnom loše pravljene, ne obeležavaju se redovno, a i pešaci su poprilčna stoka bezrepa. 
    El. bic. je najbrže, najjeftinije i najudobnije sredstvo prevoza.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Fri Feb 01, 2019 11:46 am

    obični bicikl je jeftiniji Beograd - Page 20 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Fri Feb 01, 2019 11:46 am

    kao sto sam i mislio ova aplikacija air visual je bullshit, potpuno nekredibilan nacin prikupljanja podataka. ja sad kupim uredjaj koji se prodaje na appu za $250 (za sve paranoicne budale) nabijem ga u dimnjak i beograd najgori. s obzirom da imam visegodisnje iskustvo iz indije, nema sanse da je beograd ni blizu delhija, kalkute i bombaja, jer je zagadjenje koje prave desetine hiljada rikši na CNG neuporedivo sa ovim na balkanu gde uglavnom sagorevaju drva. klasicna tviter paranoja koja ce zavrsiti videcemo u cijem dzepu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Beograd - Page 20 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 7:24 pm