Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by паће Wed 2 Jan 2019 - 0:10

    ficfiric wrote:Turisti su u sopingu?

    Соупинг ез ин мачор?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Wed 2 Jan 2019 - 0:10

    Kondo wrote:hvala bm
    pa ovo je pish živi, ovo nije dovoljno sveta da se napuni bašta KST
    kako je bilo sinoć?
    kažu oko 10k


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Wed 2 Jan 2019 - 0:14

    ficfiric wrote:Turisti su u sopingu?


    i/ili fakingu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by plachkica Wed 2 Jan 2019 - 0:17

    beograd jeste pun stranaca, njima su zanimljivi ili narodnjaci, zbog autentičnosti,
    ili svetske zvezde
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 1:37

    plachkica wrote:beograd jeste pun stranaca, njima su zanimljivi ili narodnjaci, zbog autentičnosti,
    ili svetske zvezde

    mislis na bosance i slovence ili na strance prave? kontam da taj trip tipa bg je pun stranaca obicno u praksi znaci doslo 500 ljudi u grad od 2 miliona Beograd - Page 13 1399639816

    ili mislis na one koji zive tu trajnije?
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 1:43

    nisi u pravu, broj turista se konstantno povećava
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 1:47

    da to se slazem da se povecava, ali o kakvim brojevima pricamo, da li je u bg pred praznik sletalo po 20 cartera ili pojacanih redovnih linija dnevno? da li su medjunarodni vozovi od jednog i po vagona doneli vise od dvanaest stranaca sa sipkasima na ledjima? da li fudeksi i laste iz njemacke austrije i ceske dovezu ijednog stranca od 50-60 putnika po busu? 

    mislim da je prilicna razlika izmedju naseg subjektivnog osecaja i stvarnih brojeva, mozda gresim ne znam
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 10:03

    Imaš restorane i kafiće u kojima konstantno ima više stranaca nego naših. Centar BG ima potpuno bekpekerski vajb, "historical downtown with AirBnB flats, ice cream shops and quirky pubs". Sa druge strane,  ma koliko da ta vrsta turista menja centar (a menja ga dramatično), to nisu toliko velike brojke ljudi, to je individualan turizam. U BG se ne dolazi zakupljenim autobusima i čarter avionima.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Wed 2 Jan 2019 - 10:32

    smrt turistima

    kako objasnjavate onda ovaj fail sa gradskim docekom i sinoc


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by ♏ Wed 2 Jan 2019 - 10:42

    Pa em je đubre kao najavljeni događaj, em odvratno vreme, svako ima neki weather app, pa se na vreme iskombinovao da ode pod krov.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 10:49

    +1
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Wed 2 Jan 2019 - 10:50

    a jebemu miša umele su da budu horde pijanih slovinaca i na -10 na isto djubre od programa ako ne i gore

    rekao bih da je bilo mnoooogo manje organizovanih turista nego ranije, kripi nije u pravu oko individualnih za NG. ranije je oko hotela slavija bilo načičkanih buseva beckih konjušara koji su došli da se izvinu

    edit - evo i fićko dole


    Last edited by Kondo on Wed 2 Jan 2019 - 10:52; edited 2 times in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Wed 2 Jan 2019 - 10:51

    ♏️ wrote:Pa em je đubre kao najavljeni događaj, em odvratno vreme, svako ima neki weather app, pa se na vreme iskombinovao da ode pod krov.

    -1

    Kvalitet izvodjaca je slican kao i prethodnih godina, ni vreme nije bilo gore.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 10:56

    Izvinite zbog bunovnog pisanja, uopste nisam mislio na Novu godinu nego na individualne turisticke dolaske uopste. Airbnb turista zaista ima mnogo tokom godine ali ne znam da li je tako i tokom ovih praznika.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Wed 2 Jan 2019 - 10:57

    da da to je jasno, i tu budalasta konkurencija oko erbienbija je dovela do toga da je biznis besmislen ako nemas 5 gajbi u lancu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Wed 2 Jan 2019 - 11:01

    Sto se doceka tice, mozda je konkurencija veca - Zagreb i tako to

    Prosle godine sam bio u Sarajevu i ja ne pamtim da sam onako nesto video u bg-u. Ogromna kolicina ljudi. Skoknuo sam da bacim pogled na svirku, neprohodno je bilo na bar 200m od bine, bilo je bas mnogo ljudi a pevao je samo Cola i niko vise. U menjacnicama nije bilo domace valute...


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Wed 2 Jan 2019 - 11:06

    moja pretpostavka je da je sa beogradom kao nekakvim regionalnim turistickim centrom za ovakve masovke zavrseno. em smo ispucali sve adute - trubaci, burek, cevapi - em ova agresija sa vrha drzave vec dobacuje predaleko. ovo negiranje svega više ne dobacuje samo do direktno zainteresovanih kao što su bosanci nego i do onih koji ne bi da turaju prste u govna zvana vučić i dodik.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 12:52

    Creepy Uncle wrote:Izvinite zbog bunovnog pisanja, uopste nisam mislio na Novu godinu nego na individualne turisticke dolaske uopste. Airbnb turista zaista ima mnogo tokom godine ali ne znam da li je tako i tokom ovih praznika.


    na to sam i ja mislio pretezno, tako je i u ns, nevezano za posebne dogadjaje kao ng ili exit, to ne racunam. 


    sarajevo je realno neki srednje do jace posecen zapadnoevropski glavni grad po turistickim posetama u odnosu na bg, ugl zahvaljujuci ogromnom broju turista iz islamskih zemalja ali svejedno
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 12:53

    Kondo wrote:moja pretpostavka je da je sa beogradom kao nekakvim regionalnim turistickim centrom za ovakve masovke zavrseno. em smo ispucali sve adute - trubaci, burek, cevapi - em ova agresija sa vrha drzave vec dobacuje predaleko. ovo negiranje svega više ne dobacuje samo do direktno zainteresovanih kao što su bosanci nego i do onih koji ne bi da turaju prste u govna zvana vučić i dodik.


    mislim da se to sto srbija nudi u gradovima izgustira ocas posla, eventualno ima sanse neka "netaknuta" priroda, ali realno i to postoji opasnost da se zasere plus po srbiji je mnogo teze putovati drumom nego po slicnim destinacijama u evropi.
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Wed 2 Jan 2019 - 12:54

    naša netaknuta priroda često je prepuna đubreta.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 12:56

    pa da, zato navodnici
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Wed 2 Jan 2019 - 14:41

    koja bre netaknuta priroda, u srbiji ne postoji priroda ni planina koja moze da parira rendom odabranom austrijskom i severno italijanskom brdu visem od 1,500m. to je ono sto sam video rodjenim ocima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed 2 Jan 2019 - 14:48

    ma navodnici Beograd - Page 13 1399639816  tako sad svako ko je u vrdniku od stare kuce napravio airbnb reklamira frusku goru, a generalno je i u srbiji isto
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Wed 2 Jan 2019 - 15:57

    Kondo wrote:da da to je jasno, i tu budalasta konkurencija oko erbienbija je dovela do toga da je biznis besmislen ako nemas 5 gajbi u lancu


    Nemoguce, ko bi rekao da gig economy funkcionise upravo tako, osim svake ekonomske teorije do danas smisljene? Beograd - Page 13 2952840586
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Wed 2 Jan 2019 - 19:17

    Filipenko wrote:Nemoguce, ko bi rekao da gig economy funkcionise upravo tako, osim svake ekonomske teorije do danas smisljene?

    Što je bi bilo neophodno više gajbi?

    Ja čitao da rade ljudi kod nas i sa jednom, al naravno na ekstra lokaciji. Ne znam doduše koliko su dobri™️/isplativi.

    Beograd - Page 13 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri 26 Apr 2024 - 16:08