Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Umro mi TV

    Anonymous
    Guest

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 10:04 pm

    kapetanm wrote:Rekoh u Mirijevu ugledan svet pa ajde.
    word.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by kapetanm Tue Jun 14, 2022 5:58 pm

    Aajd kad sam u ovom forumskom sektoru - šta je smart box i čemu služi? Imam neki jebeni ful eon sa internetom i telefonom kod sbb i funkcioniše besprekorno. E sad me klinci lože da to obavezno nabavim
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Notxor Tue Jun 14, 2022 6:33 pm

    Smart box je kutija sa android operativnim sistemom koja služi za streaming.
    Eon box je smart box sa malo memorije i bez licence za Netflix.
    Najbolji smart box je Nvidia Shield. Slabiji od njega i najrasprostranjeniji kod nas je Xiaomi box koji isto ima sve licence.
    Ostalo su kinezi bez licenci.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by kapetanm Tue Jun 14, 2022 7:51 pm

    Aha. Dakle sbb to prodaje i dobijam sta konkretno? Jer receno mi je da od njih uzmem a gde se uzima ta nvidia?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Notxor Tue Jun 14, 2022 8:11 pm

    Zaboravio sam da napišem da postoje 2 android operativna sistema. Jedan je android koji imamo na telefonima, a drugi je android tv koji je prilagođen za tipični daljinski upravljač.

    Napisao si da imaš Sbb Eon box što znači da bi na postojeći box mogao da instaliraš još neki od android programa koji služe za striming. (osim netflixa jer on zahteva licencu koju sbb nije platio)

    Ja imam Xiaomi box preko koga mogu gledam Eon, Netflix, Hbo max, Orion tv i razne druge striming servise.

    Nvidia Shield je dokaz koncepta pravljenja najboljeg android tv boxa. Na njoj je moguće igrati igre i ostale gluposti sa telefona.

    Ja ne igram igrice, a ne gledam ni tv, osim sporta na eonu i filmova i serija na hbo maxu, netflixu, a ponešto skinem torrentom tako da se tu negde granice mog znanja kad je reč o android tv kutijama.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by kapetanm Tue Jun 14, 2022 8:41 pm

    Na mom racunu pise ful eon bez "box". Odvojeno van toga imam netflix lozinku.
    Klinci dolaze max 4 puta godisnje i ne znam sta to njima znaci kad dodju samo da spavaju. Jedino ako misle da nama nešto čine a ni mi nešto ne ginemo za tv-om. Dakle za streaming ke da znam
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Notxor Tue Jun 14, 2022 8:45 pm

    Eon box je ona kutija koju si povezao sa televizorom, pa sad imaš 2 daljinska, jedan za tv, a drugi za eon...
    nemam ni ja eon box pa sad kopam iz memorije....

    da li na daljinskom imaš dugme koje kad pritisneš promeni izgled ekrana na televizoru, tj. pretvori ga u nešto što liči na ekran mobilnog telefona?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by kapetanm Tue Jun 14, 2022 8:48 pm

    Nemam. Veronika sa automata mi kaze da imam ful eon na racunu pise ful eon nikakvu kutiju nemam, samo ruter i modem ni daljinske odvojene. Imam za tv samo onaj d3 i fabricki tv za smart funkcije

    Jbt užasnut sam koliki sam laik
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by kapetanm Tue Jun 14, 2022 8:50 pm

    Zet donosi neka tri valjka da umrezi wifi po celoj kući i dvoristu i sve utičnice a ja se mislim kupi 10 džakova peleta jbt
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Notxor Tue Jun 14, 2022 8:54 pm

    kapetanm wrote:Nemam. Veronika sa automata mi kaze da imam ful eon na racunu pise ful eon nikakvu kutiju nemam, samo ruter i modem ni daljinske odvojene. Imam za tv samo onaj d3 i fabricki tv za smart funkcije

    E, taj d3 su po Srbiji menjali eon box uredjajima koji su ono što ti možda treba, a verovatno ti uopšte ne treba jer da ti treba znao bi šta je. Umro mi TV - Page 8 1143415371


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by kapetanm Tue Jun 14, 2022 9:58 pm

    E to Umro mi TV - Page 8 1233199462
    Anonymous
    Guest

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Guest Fri Apr 21, 2023 11:42 pm

    da li je realno da za 200 evra može da se kupi upotrebljiv smart od 40 inča? koliko me cene u Maksiju negativno šokiraju, toliko su TV-i dostupni po super cenama.

    umro mi TV, tačnije umire, požuteo je kao sinji tifusar, gledam Fargo i sneg izgleda kao popišan. za par nedelja ide u đubre i kupiću Teslu, nemam para za više jer mi crkava tehnika redom već neko vreme. 32 inča a vreme je za apgrejd na veću dijagonalu, smislio sam način - problem sa mojim stanom je u tome što nema zidova, sve je u nekim malim volumenima gde ne može ni slika da se okači. ali ako malo zađe u prozorski parapet, eto uživanja u basnoslovnih 40 inča.
    rumbeando

    Posts : 13729
    Join date : 2016-02-01

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by rumbeando Sat Apr 22, 2023 12:50 am

    42" Fox sa WebOS-om, magičnim daljinskim i 3 godine garancije za 23k deluje dosta dobro iako nije 4k, naravno pod uslovom da uspeš da ga uguraš u taj prostor.
    https://www.bcgroup-online.com/televizori/fox-42wos630e-smart.-webos.-fullhd-150040

    Umro mi TV - Page 8 Empty Re: Umro mi TV

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 06, 2024 1:02 pm