Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Јанош Винету Sun Nov 04, 2018 2:10 pm

    Projekat se neće raditi večno, zato se i zove projekat. Kao i zgrada kada se pravi, napravi se jedna, plati, useli, molim lepo doviđenja, dunđer ide na drugi projekat.

    Tako je bilo uvek, a bogami se i tada zvalo projekat.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 2:13 pm

    jbg, ja se secam vremena kada se islo da se radi, i kada si imao 'posao'

    danas sve go prekarijat zaposlen na projektima


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by паће Sun Nov 04, 2018 2:17 pm

    MNE wrote:sve je to istina što ste napisali ali i dalje se ne može porediti sa onim što se radilo po Iraku Afganistanu itd.

    Ако ја напишем српски Авганистан, да ли ти знаш да (ли) је то иста земља као тај твој Афганистан? Не пратим та језичка рачвања баш, па боље да питам.

    Летећи Полип wrote:Serčo, radim u fabrici koja postoji od 1887. godine. Potpisan je ugovor na deset godina, u kome naša fabrika Bombardieru remontuje vagone. Ergo projekat. Nemoj svirati o nečemu što ne znaš. Ispadaš glup!

    То оно код новог гробља, скретање код места где мурија поставља радар? Онда скоро да могу да те видим са спрата, онако преко пруге Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 1143415371.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:22 pm

    Mr.Pink wrote:jbg, ja se secam vremena kada se islo da se radi, i kada si imao 'posao'

    danas sve go prekarijat zaposlen na projektima

    I ja se sećam tih dana, 1980-ih. Dođeš kući, ideš kroz večeru, dok jedeš meat loaf, na TV glas Boga, Dnevnik RTB. Kakav je bio da je bio.
    Samo, ne brineš da li sutra imaš posao.
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:25 pm

    Mr.Pink wrote:jbg, ja se secam vremena kada se islo da se radi, i kada si imao 'posao'

    danas sve go prekarijat zaposlen na projektima
    jel si mogao da spavas na klupi i niko vrata nije zakljucavao?
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Летећи Полип Sun Nov 04, 2018 2:26 pm

    паће wrote:
    То оно код новог гробља, скретање код места где мурија поставља радар? Онда скоро да могу да те видим са спрата, онако преко пруге Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 1143415371.


    E, upravo tu!   Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 2:26 pm

    ja i dalje ne zakljucavam


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:27 pm

    i jedan dan dodjes kuci kad tamo meksikanac!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 2:27 pm

    na klupi sam spavao mnogo puta. jednom se umalo ne smrzoh tamo u ns kod stajge u onom parku. al to je vise prica za seks
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 2:36 pm

    meksikancima su moja vrata uvek otvorena


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Ointagru Unartan Sun Nov 04, 2018 2:42 pm

    Летећи Полип wrote:
    Pa nije možda, nego sigurno. I to je tako svugde. Npr, projekat na kome radim je prvo bio prebačen iz Nemačke u Češku, pa sad iz Češke u Srbiju.

    Druga stvar, ne vidim gde vidiš nekompatibilnost. Svet je funkcionisao sa protekcionizmom i zatvorenim granicama najveći deo dvadesetog veka, i to upravo sa socjaldemokratama na čelu.  Neki to danas smatraju za zlatno doba.

    Zatvorene granice nisu bas odlika zlatnog doba. Priliv imigranata u Zapadnu Evropu i SAD bio je veci tada nego sada.

    Anduril wrote:
    Ne razumem - protekcionizam i zatvaranje granica za imigrante jesu kompatibilni na isti nacin na koji se slazu otvorene granice i otvoreno trziste. 

    Jedno je proglasiti granice zatvorenim, drugo je zaista spreciti imigrante da dolaze, mislim na one koji dolaze iz tolike bede da su spremni da rizikuju svoj zivot da bi presli granicu. Jedini nacin da se to postigne je poboljsati uslove zivota u njihovim zemljama, a protekcionizam najbogatijih zemalja tome ne doprinosi.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Ointagru Unartan Sun Nov 04, 2018 2:42 pm

    Mr.Pink wrote:meksikancima i lekarkama su moja vrata uvek otvorena


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by beatakeshi Sun Nov 04, 2018 2:44 pm

    Janko wrote:
    Mr.Pink wrote:jbg, ja se secam vremena kada se islo da se radi, i kada si imao 'posao'

    danas sve go prekarijat zaposlen na projektima
    jel si mogao da spavas na klupi i niko vrata nije zakljucavao?
    A Američki kulturni centar na sred Knez Mihajlove.
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:45 pm

    Mr.Pink wrote:meksikancima su moja vrata uvek otvorena

    Pa se lepo bratimiš sa migrantima koji prolaze kroz Srbiju. Plemenito, nije li?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 3:02 pm

    jogi, secam se tamo devedesetih i pokojnog 3dfx-a. to je bila neka 'revolucionarna' kalifornijska kompanija iz vremena kad silicijumska dolina nije ni postojala.

    uglavnom, ti su sve sami radili: od apija do hardvera. besprekorno je to radilo.


    i na nekom putu po amerikama, pozeleh da budem veci katolik od pape i rekoh sebi: casticu se tim sranjcetom beskorisnim koje ne sluzi nicemu osim za igranje.

    udjem u radnju. dobar dan, dobar dan. ja bih najnoviji primerak tog beskorismog djubreta i to samo da se sigram! moze, izvolite. 800 $

    pogledam karticu - besprekorno napravljena. umalo da ko gedzovan srbijanski kazem onom liku 'daj odma dve'! kad okrenem, a ono na poledjini stoji 'made in mexico'. sok!

    pomislih, zar ljudi koji su poslali coveka na mesec i koji sa prezirom gledaju na sve 'zutacko', ovo u meksiku da proizvode? zar su na to spali?

    nakon par godina su tu firmu za kojom mnogi danas pricaju neke price, u najboljem americkom maniru preuzeli njihovi najgori konkurento, koji su autsorsovali tim 'zutima' gotovo sve.

    od tada ne verujem nista tim amerikancima
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Летећи Полип Sun Nov 04, 2018 3:19 pm

    Jebi ga, ja nisam morao da idem čak u Kaliforniju i kupujem karticu od 800$ da bih shvatio da Ameri outsorsuju. Dovoljan mi je bio televizor Ei Niš, Studio B, i da odgledam Roger & Me. 



    Studio B je devedesetih imao odličan filmski program...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 3:21 pm

    to je sigurno zato sto si pametniji od mene

    ja dok ne vidim ocima svojim nista ne verujem :rolleyes:
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by uskok i ajduk Sun Nov 04, 2018 3:38 pm

    Летећи Полип wrote:radim u fabrici koja postoji od 1887. godine. Potpisan je ugovor na deset godina, u kome naša fabrika Bombardieru remontuje vagone. 
    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 374745749
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Летећи Полип Sun Nov 04, 2018 3:51 pm

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 374745749


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by MNE Sun Nov 04, 2018 3:53 pm

    паће wrote:
    MNE wrote:sve je to istina što ste napisali ali i dalje se ne može porediti sa onim što se radilo po Iraku Afganistanu itd.

    Ако ја напишем српски Авганистан, да ли ти знаш да (ли) је то иста земља као тај твој Афганистан? Не пратим та језичка рачвања баш, па боље да питам.
    pa ako je Kavka a ne Kafka onda može i Avganistan
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:55 pm

    Mr.Pink wrote:jogi, secam se tamo devedesetih i pokojnog 3dfx-a. to je bila neka 'revolucionarna' kalifornijska kompanija iz vremena kad silicijumska dolina nije ni postojala.

    uglavnom, ti su sve sami radili: od apija do hardvera. besprekorno je to radilo.


    i na nekom putu po amerikama, pozeleh da budem veci katolik od pape i rekoh sebi: casticu se tim sranjcetom beskorisnim koje ne sluzi nicemu osim za igranje.

    udjem u radnju. dobar dan, dobar dan. ja bih najnoviji primerak tog beskorismog djubreta i to samo da se sigram! moze, izvolite. 800 $

    pogledam karticu - besprekorno napravljena. umalo da ko gedzovan srbijanski kazem onom liku 'daj odma dve'! kad okrenem, a ono na poledjini stoji 'made in mexico'. sok!

    pomislih, zar ljudi koji su poslali coveka na mesec i koji sa prezirom gledaju na sve 'zutacko', ovo u meksiku da proizvode? zar su na to spali?

    nakon par godina su tu firmu za kojom mnogi danas pricaju neke price, u najboljem americkom maniru preuzeli njihovi najgori konkurento, koji su autsorsovali tim 'zutima' gotovo sve.

    od tada ne verujem nista tim amerikancima

    Odo na spavanje, pročitaću ovo ponovo ujutro. Nemam bombu za nazad posle prvog čitanja. Laku noć.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Ferenc Puskás Sun Nov 04, 2018 3:57 pm

    MNE wrote:
    паће wrote:

    Ако ја напишем српски Авганистан, да ли ти знаш да (ли) је то иста земља као тај твој Афганистан? Не пратим та језичка рачвања баш, па боље да питам.
    pa ako je Kavka a ne Kafka onda može i Avganistan
    Ako je tačka točka, onda je mačka močka. Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 2348298330


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:58 pm

    Летећи Полип wrote:Očigledno orkestrirano pred izbore. Da se Tramp satera uza zid, a republikanci nateraju da se izjasne za ili protiv. Rikošetiraće se liberalima u facu, isto kao i svi ostali genijalni pokušaji.
    najbolje je kad su stvari očigledne, onda nema potrebe da daješ bilo kakve razloge ili dokaze za to što tvrdiš. ko je orkestrirao, kako tačno, kako znaš, jebeš ti te gluposti kad je očigledno. missim očigledno da je arapsko proleće spolja dirigovano, očigledno da su žuti patkari američki plaćenici, očigledno da Soroš šalje iz samo njemu znanih razloga horde arapa na mađarsku granicu...
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by beatakeshi Sun Nov 04, 2018 4:09 pm

    "Orkestrirani pad Srebrenice", Srđa Trifković. Nikad nisam uspeo da dokučim šta to znači.
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by паће Sun Nov 04, 2018 4:40 pm

    Mr.Pink wrote:to je sigurno zato sto si pametniji od mene

    ja dok ne vidim ocima svojim nista ne verujem :rolleyes:

    Имао сам само једног оца...

    Ал' моја госпоја видела и исто не верује. Године 1990. није купила најке деци у Кини, мислила да су неке кинеске. А и биле нешто без везе јефтине, нема теорије да су праве.

    MNE wrote:
    паће wrote:

    Ако ја напишем српски Авганистан, да ли ти знаш да (ли) је то иста земља као тај твој Афганистан? Не пратим та језичка рачвања баш, па боље да питам.
    pa ako je Kavka a ne Kafka onda može i Avganistan

    За г. Кавку први пут чујем, а по свим књигама и уџбеницима, које сам видео за ово мало година, је писало Авганистан, тј онима на српском. Тамо где сам виђао то ф, било је и гх. Ел' ти то нешто енгрпски, оно тачно по средини, пола 'вако пола нако?

    Откуд ти Кавка? Једначење по чему? Фантазираш, деране.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 10 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 11:38 am