Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    FK Partizan

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue Mar 05, 2019 12:43 am

    I da se razumemo Šiptari su uvek bili OK, Dzevad Prekazi veliki čovek i veliki igrač, jedan od najvećih ex-YU fudbalskih karaktera svih vremena, Fadilj isto odličan, preteča Zube u osvajanju prostora i igri na njegovo osvajanje a ne na igrača. A ciganija je imala više Hrvata istorijski ali se od ex-Ustašije napravio mit koji je grozan. Civilizacijski.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue Mar 05, 2019 12:45 am

    A mučeni Albanci nisu navijali za JSD zbog nekakve tolerancije i ne znam kog drugog mita čiji ishod vidimo danas nego zbog toga što su u potrazi za zaštitom i nediranjem uvek posezali za podrškom najvišoj vlasti, što u FNRJ-SFRJ nije bila policija nego JNA. Eto.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Tue Mar 05, 2019 12:55 am

    otto katz wrote:Vujadine, stvarno ne editiraj, sad nisam ni vidio. Haha mladi Vujadin. Jel stvarno nema drugih zvezdaša na forumu? Da šuknemo Vuju u more?


    Branio bi se da je Crnogorac, ne znas tu felu...
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Tue Mar 05, 2019 3:23 pm

    Kondo wrote:A mučeni Albanci nisu navijali za JSD zbog nekakve tolerancije i ne znam kog drugog mita čiji ishod vidimo danas nego zbog toga što su u potrazi za zaštitom i nediranjem uvek posezali za podrškom najvišoj vlasti, što u FNRJ-SFRJ nije bila policija nego JNA. Eto.

    ovo bas nije tacno. odnosno albanci su navijali za partizan zbog integrativne i jugoslovenske dimenzije kluba. bas sam o tome pricao sa albertom hetom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue Mar 05, 2019 3:29 pm

    Ne bas ni zbog toga, vec zbog toga sto je bilo Albanaca u klubu. Navijali su i za Dinamo i za Hajduk iz istog razloga.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Tue Mar 05, 2019 5:37 pm

    ja samo pricam sta mi je albert ispricao. kaze da je pocelo sredinom sedamdesetih. e sad fakat smo i on i ja skloni da premislimo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue Mar 05, 2019 10:03 pm

    I ti i Kondo previše učitavate u tom smislu. Nije JSDP imao nekakvu posebnu emancipatorsku ulogu, makar nije postojala takva svesna politika. Jednostavno to da je klub otvoren i za Albance je prosto bio non issue.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Tue Mar 05, 2019 10:22 pm

    pa ne govorim o politici kluba vec o identifikaciji pojedinih aspekata zajednicke drzave kod dela populacije s klubom. to je naravno spekulacija. no, sami navijaci suparnickog kluba insistiraju na nasem jugoslovenstvu, zar ne?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Tue Mar 05, 2019 10:30 pm

    Ma da ali hoću da kažem da nije neko posebno vodio računa o kvotama zastupljenosti naroda i narodnosti, već se podrazumevalo da svi mogu.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by boomer crook Tue Mar 05, 2019 10:47 pm

    verujem ali eto svi su mogli svugde ali je ipak partizan bio taj koji je bas to simbolizovao


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue Mar 05, 2019 11:40 pm

    ne znam, vase je da romantizujete tu istoriju tako da se ne bih mnogo mesao u ideolosku stranu. ono sto kao klinac koji je od 1975 do 1991 visio na stadionu sigurno znam da taj "negativni" deo identiteta partizana kao nekakvog pro albanskog kluba sigurno nije postojao do dolaska fadilja vokrija koji je koincidirao sa oslobadjanjem nacionalistickog duha iz boce u beogradu. pre toga su igrali i ljuan prekazi i posle njegov brat koji je u FKP dosao kao velika nada i omladinac i dugo ostao u klubu i kujtim šalja koji se nije dugo zadržao, prosto partizan i kosovski igraci to je bila jedna dvosmerna magistrala, ali se stvarno ne secam da je medju ciganima do sredine osamdesetih bilo te negativne identifikacije jer je jugoslovenstvo bilo i dalje dominantno. onda 1983 umire leka rankovic i na sahrani desetine hiljada srba izbeglih sa kosova u prethodnoj deceniji, simbolicki se vadi pampur sa te nacionalistčke boce, u to neko vreme je trener fahrudin jusufi koji nije bio albanac ali sta zna mali perica sta je turcin, onda dolazi vokri 1986 koji je kidao i bio posebno zapažen protiv cigana i na kraju famozna epizoda fljamurtari i prica o pustenoj utakmici i eto, mit je stvoren.

    ne znam, partizan je u to vreme dok sam ja gledao fudbal imao albance i po nekog muslimana u timu ali po nacionalnoj raznovrsnosti je (kvantitativno) bio iza zvezde sve vreme, nama su uprkos tom nacionalističkom nametnutom prosedeu sve vreme igrali izvrsni hrvatski, makedonski, bosanski i slovenački igrači. ne samo refik šabanadžović robert prosinečki darko pančev ilija najdoski iz trijumfalne generacije (secam se da sam negde procitao da je zvezda imala 4 srpska igraca u timu 1991) nego more važnih nesrpskih igrača koji su imali važne uloge u timu - elzner, husref musemić, srebrenko repčić, jurišić, milivoj bračun, goran jurić, zlatko krmpotić a taj broj je posebno porastao u godinama pred rat kad smo realno imali više nesrpskih igrača nego "jugoslovenski" sused. kako je došlo do tog mita nema potrebe da pišem.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 05, 2019 11:41 pm

    Moje iskustvo je da su Albanci, Muslimani, Goranci, Makedonci, Turci tako doživljavali Partizan. Možda preko Jusufija, Hasanagića itd., nekako je Partizan uvijek imao neki onako pustoturski orijentalni šmek. CZ s druge strane smrdila na homogenu Srbiju na 100 milja.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue Mar 05, 2019 11:43 pm

    pa to mozda nacošima sa druge strane


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Tue Mar 05, 2019 11:46 pm

    a inače šta mi cigani imamo da vas zajebavamo oko toga da ste šiptarski klub kao što se ovde imputira kada se današnji partizan i njegovi navijači više stide toga nego što mi seirimo. to je nešto čime treba da se bavite pre nego ciganima. a između 2 tribine nema nikakve razlike kada je u pitanju bezumni šovinizam. mislim vi imate sada pokret anti antifa - volim partizan. WTF!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 05, 2019 11:52 pm

    Vujadine, ma kakvi. Slastičarnice i buregdžinice su bile Partizanove još od '60ih. Musemić u CZ imao status janjičara najamnika, na drugoj strani Bajro Župić bio srce tima, ili nokti zubi, svejedno.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 05, 2019 11:54 pm

    Kondo wrote:a inače šta mi cigani imamo da vas zajebavamo oko toga da ste šiptarski klub kao što se ovde imputira kada se današnji partizan i njegovi navijači više stide toga nego što mi seirimo. to je nešto čime treba da se bavite pre nego ciganima. a između 2 tribine nema nikakve razlike kada je u pitanju bezumni šovinizam. mislim vi imate sada pokret anti antifa - volim partizan. WTF!
    To su mandrili s tribina. Govorimo o masama navijača u papučama.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed Mar 06, 2019 12:06 am

    Quincy Endicott wrote: Jednostavno to da je klub otvoren i za Albance je prosto bio non issue.

    Pa to je i moja teza, plus što je klub bio okrilje JNA kojoj se više verovalo nego miliciji. Prosto niko nije pravio pitanje. Inače nigde nisam našao nikakav dokaz da je FKCZ bila planski zatvorena za albanske igrače nego su imali svoje sigurno mesto sa druge strane brda.

    u nabrajanju gore sam zaboravio fantasticnog sulejmana halilovica koji je imao ingenioznu sezonu ili dve kod nas ali je nazalost dosao vec u poznim godinama pa se nije duze zadrzao, zureci u pecalbu na koju je vec bio stekao pravo po tadasnjim propisima (vise od 28)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed Mar 06, 2019 12:05 pm

    To je ta povijesna konfuzija na tribinama



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Wed Mar 06, 2019 1:15 pm

    Dokazujes da su 70% ljudi u ovoj zemlji debili? Cek samo da ti okacim slike da vidis sa kakvim sam ja ljudima isao na utakmice...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed Mar 06, 2019 1:36 pm

    s obzirom na onoliku pricu o 2 sveta na 1 brdu, mislio sam da barem imate uporište za to.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by ficfiric Wed Mar 06, 2019 2:55 pm

    Znaci, isti ste? Blizanci? FK Partizan - Page 9 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Wed Mar 06, 2019 3:06 pm

    Imam uporište i o tome sam pisao milion puta, ne vidiš jer ne želiš da vidiš. Sve vezano za Partizan, i po klubovima i po tribinama i po internetima je maksimalno heterogeno, izborili smo se za Čempija narkomana i druga Kulturu i za to da Fadilj Vokri na cigane mokri. Sa druge strane je gvozdena disciplina već 30 godina ili koliko već ima da su Radmilo Bogdanović i Arkan oformili Ultra Kop.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed Mar 06, 2019 3:20 pm

    FK Partizan - Page 9 3579118792

    ni za šta se vi niste izborili nego vas trojica hagiografa širite lažnu stvarnost a na tribini i terenu ista vrsta ekstrema, rasističkog, šovinističkog i fašističkog.

    međutim ko sam ja da vam rušim komunističkog i antifa sneška, dovoljno je vas 99.89%.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Wed Mar 06, 2019 3:42 pm

    Važi, kako ti kažeš.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by kondo Wed Mar 06, 2019 9:40 pm

    čim nema laktova nema ni bodova  FK Partizan - Page 9 4135669698


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    FK Partizan - Page 9 Empty Re: FK Partizan

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 11:52 pm