Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    a future to believe in

    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 18:28

    Летећи Полип wrote:Inače, deluje kao da je tvoj glavni argument za Sandersa - to što ga vidiš kao slabića i kompromizera, koji će dozvoliti da ga nosi inercija vladajućeg poretka.
    A Republic, if you can keep it.

    (kompromizer = ne-diktator)
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Erős Pista Wed 26 Jun 2019 - 18:35

    Brate, Gargamele, ti si, sto rece Janos, Centrist Chad Central meme come to life.

    a future to believe in - Page 32 Cob6o410


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Летећи Полип Wed 26 Jun 2019 - 18:41

    Joj, nisam znao za taj.


    a future to believe in - Page 32 Dtksho7i5ne21

    a future to believe in - Page 32 3137070404 a future to believe in - Page 32 3137070404 a future to believe in - Page 32 3137070404


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 18:45

    Летећи Полип wrote:Ta linija kritike je zapravo ista koja je išla protiv Trampa 2016. godine. Nisu svi Trampovi glasači rasisti, ali su svi rasisti Trampovi glasači. Pa tako nisu ni svi Sandersovi glasači levi manijaci, ali svi levi manijaci glasaju za Sandersa.
    magazin u kojem se povremeno pojavi članak u kome se tvrdi da lenjinisti i nisu bili tako loši, predlaže par mera kojima bi predsednik Sanders mogao da nas povede u svetlu budućnost. kontra zakonodavne i sudske vlasti i narodnih neprijatelja, a uz široku narodnu podršku.

    jedva čekam. https://jacobinmag.com/2019/02/wielding-the-imperial-presidency
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 19:06

    Tvrde da lenjinisti i nisu bili tako loši? Gasp
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by boomer crook Wed 26 Jun 2019 - 19:08

    inace ove fotke aoc u ovim konc logorima na granici su takve da ih je trebala zabraniti


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 19:10

    Yep. Opasno je razvlače, a slike jako daju povoda za to
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 19:52

    Creepy Uncle wrote:Tvrde da lenjinisti i nisu bili tako loši? Gasp
    ja se već radujem sletovima i paradama u čast dragog vođe. Tramp bi da počne sa tom praksom, biće inšaala. šućur dragom Alahu, neće neki centrista (Bajden, kompromizerski nastrojeni Sanders, Voren, Haris...) dobiti 2020-e pa da to ukinu.
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 19:58

    ne znam zašto ovako pišeš. prenosiš američki politički folklor bez ikakvog odmaka, isto kao što to rade ovdašnji trampisti.
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 20:09

    [size=32]retorički, SAD ćemo lako pretvoriti u cvetnu bašču, ali ne da establišment (šta god bila ta zverka). to je besmislica.[/size]
    Gargamele, gde ti vidiš tu "lako ćemo" retoriku? to nimalo nije u duhu svega što govori i radi čovek koji 40 godina strpljivo gura svoju fringe politiku, od Burlingtona preko kongresa do preds. nominacija.

    drugo, on identifikuje milijardersku oligarhiju kao glavnu prepreku na putu ka cvetnoj bašči. establišment, tj. tvoj bilartisan beltvejski komšiluk je problematičan u onoj meri u kojoj radi u imteresu oligarhije. Berni nikad od njih nije pravio glavne protivnike i glavni problem.

    evo iz ovog fridom govora pre neki dan, baš lako ćemo:

    And let me also be clear, the only way we achieve these goals is through a political revolution – where millions of people get involved in the political process and reclaim our democracy by having the courage to take on the powerful corporate interests whose greed is destroying the social and economic fabric of our country.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 20:44

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:Gargamele, gde ti vidiš tu "lako ćemo" retoriku? to nimalo nije u duhu svega što govori i radi čovek koji 40 godina strpljivo gura svoju fringe politiku, od Burlingtona preko kongresa do preds. nominacija.

    And let me also be clear, the only way we achieve these goals is through a political revolution – where millions of people get involved in the political process and reclaim our democracy by having the courage to take on the powerful corporate interests whose greed is destroying the social and economic fabric of our country.
    mislim da sam već jasno naznačio da odvojeno posmatram retoriku i (prošla i buduća) dela. ovo što si citirao je primer. revolucija, imanje hrabrosti, pohlepa korporativnih interesa... kakva bre revolucija? kome bre treba hrabrost za bilo kakvo političko angažovanje u SAD-u!? ok, retorički uzleti, paljenje mase, i tome slično.

    u tim retoričkim uzletima, provlači se teza da su jedini pravi problem korporativni interesi i establišmentarija. ali će dobri ljudi sprovesti nekakvu revoluciju, i eliminacijom ili umanjivanjem uticaja zlotvora ćemo ostvariti čuda. ja bih to nazvao "lako ćemo", samo ako bismo uradili tih par stvari.

    malo morgen - već sam naveo primer M4A. manji su tu problem korporativni interesi. veći je "problem" to što moj komšija ima odlično zdravstveno osiguranje, i eventualna Sandersova reforma je njemu rizična. šta ako ne radi? šta ako dobije lošije osiguranje? ja bih sebi mogao da priuštim taj rizik, puno ljudi se radije ne bi kockali životima svojim i svojih bližnjih.
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 20:49

    Gargamel wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:Gargamele, gde ti vidiš tu "lako ćemo" retoriku? to nimalo nije u duhu svega što govori i radi čovek koji 40 godina strpljivo gura svoju fringe politiku, od Burlingtona preko kongresa do preds. nominacija.


    mislim da sam već jasno naznačio da odvojeno posmatram retoriku i (prošla i buduća) dela. ovo što si citirao je primer. revolucija, imanje hrabrosti, pohlepa korporativnih interesa... kakva bre revolucija? kome bre treba hrabrost za bilo kakvo političko angažovanje u SAD-u!? ok, retorički uzleti, paljenje mase, i tome slično.

    u tim retoričkim uzletima, provlači se teza da su jedini pravi problem korporativni interesi i establišmentarija. ali će dobri ljudi sprovesti revoluciju, i eliminacijom ili umanjivanjem uticaja zlotvora ćemo ostvariti čuda. ja bih to nazvao "lako ćemo", samo ako bismo uradili tih par stvari.

    malo morgen - već sam naveo primer M4A. manji su tu problem korporativni interesi. veći je "problem" to što moj komšija ima odlično zdravstveno osiguranje, i eventualna Sandersova reforma je njemu rizična. šta ako ne radi? šta ako dobije lošije osiguranje? ja bih sebi mogao da priuštim taj rizik, puno ljudi se radije ne bi kockali životima svojim i svojih bližnjih.
    bold 1: black lives matter? sindikati? undocumented immigrants koji rade u poljoprivredi i klanicama? može još da se nabraja.

    bold 2: najveći i glavni, ali ne jedini. globalno zagrevanje i globalizacija, npr., spadaju u probleme koje Berni prepoznaje i ne umanjuje i naglašava i sigurno nećeš naći da kaže da će umanjivanjem uticaja zlotvora ti problemi nestati. super je da izmisliš tako nešto besmisleno, identifikuješ ga u nečemu što se zove retorika (a da ne ponudiš nikakvo svedočanstvo tome u prilog) i onda nazoveš besmislicom, pobeda zagarantovana a future to believe in - Page 32 1861198401


    Last edited by Djamolidine Abdoujaparov on Wed 26 Jun 2019 - 20:51; edited 1 time in total
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 20:50

    Creepy Uncle wrote:ne znam zašto ovako pišeš. prenosiš američki politički folklor bez ikakvog odmaka, isto kao što to rade ovdašnji trampisti.
    povremeno ću da napišem šta ja mislim, povremeno šta misle drugi. potonje je bitnije, sitna sam ja riba u zemlji od 300 meleona.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 21:02

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:najveći i glavni, ali ne jedini. globalno zagrevanje i globalizacija, npr., spadaju u probleme koje Berni prepoznaje i ne umanjuje i naglašava sigurno nećeš naći da kaže da će umanjivanjem uticaja zlotvora ti problemi nestati.
    ne kaže otvoreno. iz tog govora: They are young people taking on the fossil fuel industry and demanding policies that transform our energy system and protect our planet from the ravages of climate change.

    taking on the fossil fuel industry... seksi, Ekson su đubrad. ali... ovaaaj... hebe mi se za Ekson i Šel... da li to znači da će cena goriva da skoči kada se smanji proizvodnja? ili će nam povećati poreze kako bi se finansiralo istraživanje alternativnih tehnologija? ili će biti racionisanja goriva?
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 21:15

    a future to believe in - Page 32 3579118792  ne maže se sloboda na lebac, jelda
    msm ne znam kako ti se može jebati za ekson i šel osim ako nisi climate change denier.

    ne znam šta da ti kažem, u govoru koji je namenjen tome da pruži big picture perspektivu i da ponudi deo novog konceptualnog okvira za političko razmišljanje i delovanje u US of A, ti si nezadovoljan što nije dao detaljan policy proposal. jbt to ni na pod save america ne bi zamerili a future to believe in - Page 32 3579118792
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by beatakeshi Wed 26 Jun 2019 - 21:23

    Dobro da Sanders nije antisemita. :badambum:
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 21:25

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:ne znam šta da ti kažem, u govoru koji je namenjen tome da pruži big picture perspektivu i da ponudi deo novog konceptualnog okvira za političko razmišljanje i delovanje u US of A, ti si nezadovoljan što nije dao detaljan policy proposal.
    big picture, konceptuali okviri... hoću li ja biti siromašniji ili bogatiji? kolika će biti cena goriva? porezi? ako nahebu Ekson i Šel, hoću li nahebati i ja?

    Amerikanci su praktični ljudi, i konceptualne okvire sa zadovoljstvom prepuštaju intelektualnim kružocima koje to interesuje.
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 21:32

    da, we the people, we hold these truths to be self-evident, the land of the free, prvi i drugi amandman, sve je to tako neamerički apstraktno,samo za ivory tower kružoke, prosečan amerikanac se tako toga gadi...
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Летећи Полип Wed 26 Jun 2019 - 21:37

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    ne znam šta da ti kažem, u govoru koji je namenjen tome da pruži big picture perspektivu i da ponudi deo novog konceptualnog okvira za političko razmišljanje i delovanje u US of A, ti si nezadovoljan što nije dao detaljan policy proposal. jbt to ni na pod save america ne bi zamerili a future to believe in - Page 32 3579118792


    Za tako radikalnu promenu big picture perspektive nije dovoljno izneti samo izjavu o nameri. Fosilna goriva su temelj savremene ljudske civilizacije. Njihovo ukidanje bi ipak moralo da se malo obrazloži. U suprotnom, to je ono ko kad Vučić nariče nad belom kugom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by паће Wed 26 Jun 2019 - 21:40

    Па баш бих волео да видим да неко уопште нацрта како прерадити САД да не зависи од аутомобила. Тамо буквално не можеш да живиш без кола на неких 99,9% територије. Тек у мравињацима типа Њуце, СФа или Елеја може да има смисла јавни превоз; у свим осталим случајевима је тај превоз прво сјебан и разјебан, а онда је крајолик постепено президан за кола. Па ти де сад сатеруј то да живи гушће.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 21:42

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:da, we the people, we hold these truths to be self-evident, the land of the free, prvi i drugi amandman, sve je to tako neamerički apstraktno,samo za ivory tower kružoke, prosečan amerikanac se tako toga gadi...
    oh, pa to su neke sasvim konkretne stvari... svakodnevica. a future to believe in - Page 32 1233199462

    Rincewind had always been on the bottom of the social heap. It didn’t matter what size heap it was. The top got higher or lower, but the bottom was always in the same place. But at least it was an Ankh-Morpork heap.

    No one bowed to anyone in Ankh-Morpork. And anyone who tried what he’d just tried in Ankh-Morpork would, by now, be scrabbling in the gutter for his teeth and whimpering about the pain in his groin and his horse would already have been repainted twice and sold to a man who’d be swearing he’d owned it for years.

    He felt oddly proud of the fact.
    Interesting times, by Terry Pratchett
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 21:44

    @Polip

    slažem se, nije dovoljno. mislim da Berni to ne misli i ne kaže. ali Amerika je još u fazi kad se misli da nije ni nužno time se baviti.
    a drugo, nije da je baš juče počeo o tome da govori i da nema konkretnih predloga. zalagao se za carbon tax, za prekidanje offshore drillinga, itd. 
    imao je i onaj carbon tax predlog zakona sa Barbarom Bokser pre tipa 7-8 godina...
    Anonymous
    Guest

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Guest Wed 26 Jun 2019 - 21:49

    Gargamel wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:da, we the people, we hold these truths to be self-evident, the land of the free, prvi i drugi amandman, sve je to tako neamerički apstraktno,samo za ivory tower kružoke, prosečan amerikanac se tako toga gadi...
    oh, pa to su neke sasvim konkretne stvari... svakodnevica. a future to believe in - Page 32 1233199462

    apsolutno. i Berni sad predlaže amandmane potpuno utemeljene u svakodnevici:

    What I believe is that the American people deserve freedom – true freedom. Freedom is an often used word but it’s time we took a hard look at what that word actually means. Ask yourself: what does it actually mean to be free?
    Are you truly free if you are unable to go to a doctor when you are sick, or face financial bankruptcy when you leave the hospital?
    Are you truly free if you cannot afford the prescription drug you need to stay alive?
    Are you truly free when you spend half of your limited income on housing, and are forced to borrow money from a payday lender at 200% interest rates.
    Are you truly free if you are 70 years old and forced to work because you lack a pension or enough money to retire?
    Are you truly free if you are unable to go to attend college or a trade school because your family lacks the income?
    Are you truly free if you are forced to work 60 or 80 hours a week because you can’t find a job that pays a living wage?
    Are you truly free if you are a mother or father with a new born baby but you are forced to go back to work immediately after the birth because you lack paid family leave?
    Are you truly free if you are a small business owner or family farmer who is driven out by the monopolistic practices of big business?
    Are you truly free if you are a veteran, who put your life on the line to defend this country, and now sleep out on the streets?
    To me, the answer to those questions, in the wealthiest nation on earth, is no, you are not free.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Gargamel Wed 26 Jun 2019 - 23:31

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:What I believe is that the American people deserve freedom – true freedom. Freedom is an often used word but it’s time we took a hard look at what that word actually means. Ask yourself: what does it actually mean to be free?
    a future to believe in - Page 32 1579653293

    Part I:
    Gargamel wrote:izgleda da će ga Vorenka potući time da predlaže slične stvari, ali je znatno manje agresivna prema demokratama. da li će ona ili ko drugi potući i Bajdena, ostaje da se vidi.
    Part II:
    Gargamel wrote:imajući u vidu sve navedeno: Sanders je jako rizičan izbor. mogao bi biti odličan predsednik, ali bi mogao ispasti i jako loš (bio bi bolji od Trampa, ali to je niska lestvica). pa ću ja da podržim Vorenku.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Erős Pista Wed 26 Jun 2019 - 23:34

    Gargamel wrote:
    Amerikanci su praktični ljudi, i konceptualne okvire sa zadovoljstvom prepuštaju intelektualnim kružocima koje to interesuje.

    AMERICA.
    Famous examples of injustice: Columbus discovered it and it is named after Amerigo Vespucci. If it weren’t for the discovery of America, we should not be suffering from syphilis and phylloxera. Exalt it all the same, expecially if you’ve never been there. Lecture people on self-government.

    (Gustave Flaubert, Dictionary of Received Ideas)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    a future to believe in - Page 32 Empty Re: a future to believe in

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 19 May 2024 - 21:06