Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bakalnica

    plachkica

    Posts : 16200
    Join date : 2014-11-06

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by plachkica Tue Jan 18, 2022 4:41 pm

    bahato živim bez zamrzivača, kupujem sve danas za danas/sutra, a lidl mi se ne uklapa nikako u rutinu
    svakodnevne kupovine. Bakalnica - Page 16 1949538119
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50173
    Join date : 2017-11-16

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 18, 2022 4:41 pm

    Za razliku od mesa

    @ivy
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Jan 18, 2022 4:48 pm

    kondo wrote:kome se jede dimljena dunavska deverika a ne cima mu se do bezdana i monoštora

    https://spro.rs/sp/pg-ivan-jager/
    i još košta kao na tezgi na ulazu u Baračku. super. jedino me transport brine, valjda znaju šta rade
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Jan 18, 2022 6:34 pm

    Mene brine koliko je slano. Ali jednu teglu za probu mogu da rizikujem. Svakog vikenda zaratim sa ponekim pametnjakovićem na pijaci koji me ubeđuje da mora da bude slano da se ne bi kvarilo. Mora my ass.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Jan 18, 2022 6:42 pm

    Ako prave po klasičnom receptu iz tog kraja (a ne znam zašto bi menjali), to je blago dimljeno i vrlo blago posoljeno, zapravo ukus je takav da čovek poželi neki lep slani sir uz to. Kupio sam dosta tegli toga i ukus je bukvalno uvek isti, nezavisno od proizvođača.

    I ne da ne treba da bude slano nego ne mora da ima ni trunku soli, to je satima polako krčkano u ulju, sterilno je i bez molekula vode u sebi.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Jan 18, 2022 9:17 pm

    A pazi ovo:

    https://zelenamreza.org/shop/proizvod/hrana/tradicionalne-preradjevine-od-mesa-i-ribe/dimljena-marinirana-riba/

    Isto Monoštor ako sam dobro video.

    Mislim, koje god da uzmem ako ovo bude ličilo na toplodimljenu crvenperku koju je nekada radila Rijeka Crnojevića, ja ću biti na to navučen. Nikad bolje konzerve u istoriji konzervi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Jan 18, 2022 9:28 pm

    Aaaa ovaj prvi lik Ivan Jager ima u ponudi i dimljene terpane, 800 din
    Plus ima i dimljenu i nedimljenu deveriku, pakao
    Ujutro zovem ove druge


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Jan 18, 2022 9:31 pm

    kondo wrote:A pazi ovo:

    https://zelenamreza.org/shop/proizvod/hrana/tradicionalne-preradjevine-od-mesa-i-ribe/dimljena-marinirana-riba/

    Isto Monoštor ako sam dobro video.

    Mislim, koje god da uzmem ako ovo bude ličilo na toplodimljenu crvenperku koju je nekada radila Rijeka Crnojevića, ja ću biti na to navučen. Nikad bolje konzerve u istoriji konzervi.

    Ista je metodologija ali je ukus blaži, blaži...Ovo se idealno jede sa kolutovima crnog luka, ili još bolje crvenog, i izdašno nakapano limunom, a uz to grašac.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Jan 18, 2022 9:32 pm

    Ovaj kulen mi opasno liči na onaj koji služe na čardi Pikec, krupna granulacija, pikantan, uvek ga uzimam za predjelo
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Jan 18, 2022 10:27 pm

    kulen sa 40% jelena za 1800 u prirodnom crevu odnosno 2400 u kati je dzabana. na kulenijadi u erdeviku poslednjoj kojoj sam bio pre kurole 2019 to je kostalo 3000.

    biće ozbiljan pazar samo da proučim sve.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Jan 18, 2022 11:50 pm

    mene ovo sa toplodimljenjem sad opasno loži, prošlog leta sam kupio jednu spravu koju sam bio namenio da je nosim na ostrvo. kupljena je kao roštilj dok nisam shvatio da zapravo vrv bolje šljaka kao smoker, pisao sam valjda o njoj. taman je ono što mi treba, kupim nekoliko palamida ili tonakija, toplo odimim pa ubacim u ulje. hmmmm hmmmmm....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Wed Jan 19, 2022 10:46 am

    kondo wrote:A pazi ovo:

    https://zelenamreza.org/shop/proizvod/hrana/tradicionalne-preradjevine-od-mesa-i-ribe/dimljena-marinirana-riba/

    Isto Monoštor ako sam dobro video.

    Mislim, koje god da uzmem ako ovo bude ličilo na toplodimljenu crvenperku koju je nekada radila Rijeka Crnojevića, ja ću biti na to navučen. Nikad bolje konzerve u istoriji konzervi.


    Ovako ako nekoga zanima treba zvati efendi Antuna Šmicera iz Monoštora

    063 547 686

    Ovo su stare cene, aktuelne su:

    Marinirana dimljena riba 600 RSD tegla
    (mešana deverika, tolstolobik, bucov, jaz)

    Kulen u veštačkom crevu 1800 RSD kilo
    (30% meso od jelena)

    U prirodnom crevu je prodato ili nije još zreo i osušen. Ima kulena od prošle godine koji jako suv i tvrd, ko voli takav, inače se šalje onaj koji je rađen od oktobra naovamo, kada počinje lov na jelena. Pitao sam ga da li snabdeva čarde, odgovor je bio negativan ali je rekao da je to ta vrsta kulena, lokalni recept da ne kažem receptura.

    Lik je inače domaćin, šumar, deluje jako solidno:



    https://www.agrosaveti.rs/iskustva-proizvodjaca/proizvodnja-kulena-od-divljaci/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3136
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Wed Jan 19, 2022 5:15 pm

    evo info ako nekome znaci..u toj Hungarikum radnji imaju sasvim dobre leblebije u konzervi po neverovatnoj ceni od 40din  Bakalnica - Page 16 1233199462 

    nista im ne fali,mozda su mrviicu sitnije ali su i mrvicu manje kuvane/cvrsce od onih iz maxija ali nijanse su u pitanju
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Wed Jan 19, 2022 5:58 pm

    eto, znao sam da je trebalo da uđem. bio sam ispred radnje ali nije imalo gde da vežem kuče a mu budem u vidokrugu da ne pati.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Fri Jan 28, 2022 6:46 pm

    stigao paket od šmicera iz baračke

    kulen solidan, jeo sam i bolji ali OK cena 1800 RSD, nije 2500 i jače

    riba odlična, možda sa mrvu previše posoljena a možda je i do moje smanjene tolerancije na slano, morao bi za potvrdu da proba neko normalniji od mene. jeo sam je za ručak kao dodatak nekom poke paketu (dobio sam na poklon, ne skačite odmah). sad bi stavio na neki lep, još topli crni hleb od kiselog testa sa semenkama, na kome je opciono namazana masna, domaća pavlaka (to što mi se jede su donosili slovaci na zemunsku odnosno jedan naš lik na kalenić pijacu ali nisam davno video). pošto nemam ni jedno ni drugo zadovoljiću se da za večeru pojedem onako kako jedu tamo gde prave ovi ribu - naseći ću koturove crvenog luka, nakapati limuna i na to dodati malo kapara i sitnih kiselih krastavčića. imam neki dreš širaz koji pije žena, taman.

    kod šmicerove tegle mi se sviđa što je od mešane ribe pa ima taj momenat znatiželje povodom ukusa različitih komada, meni se najviđe sviđa riba koja ima crvenkasto meso - antun kaže da je to jaz ili bucov, ne znam.

    zapravo sam naručio od šmicera a ne od onog drugog samo zato što deli prezime sa legendarim češkim igračem liverpula koji ima i titulu iz istanbula.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Mon Jan 31, 2022 1:20 pm

    jede mi se ta riba, baš. moraću da poručim

    jutros mi je stigao paket proklasne robe, ne mogu da prestanem da jedem

    www.arash.rs uvoze i prodaju iransku robu. pistaći, urme, sušeno voće bez sumpora i ulja, tahini, leblebije. sve što sam probao je prvoklasno, cene sasvim razumne i više od toga.

    udavio sam se u sušenim nektarinama i urmama, cepam ih umesto doručka celo prepodne. uveče ću da večeram pistaće


    _____
    zvona i praporci
    Јанош Винету

    Posts : 5226
    Join date : 2016-01-26

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Јанош Винету Mon Jan 31, 2022 2:29 pm

    Ја исто цепам урме из Максија. Одличне су, вероватно је то исто.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Mon Jan 31, 2022 2:56 pm

    u maksiju ima dve vrste, jedne užasne, ušećerene, i druge sveže - mazafati iranske urme koje su vrlo dobre.

    ovo ipak nije isto, iako imaju mazafati (odlične, bolje nego bilo koje ikad kupljana u nas) ali i druge sorte, izvrsne.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Mon Jan 31, 2022 2:57 pm

    Vidiš ti to, oni su 300 metara od mene. Pitaću ih sutra da li se može kupovati i na licu mesta.
    Izgleda da može.


    Odlična mala prodavnica. Gazda je
    Iranac i ima dosta uvoza iz Irana
    (urme, leblebije, biber itd)
    plavaivy

    Posts : 3136
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Mon Jan 31, 2022 3:14 pm

    tahini iz arasha je genijalan!!
    i pasta od nara je super
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Mon Jan 31, 2022 3:22 pm

    odlično! uzeo sam oba, tahini po izgledu obećava (jedino me iritira što je plastična teglica)

    javiću kad overim

    sutra pravim humus od njihove sitne leblebije (one kakvu tražim već dugo). od one krupne, kakve se recimo prodaje u superveru, humus ne valja, ne može struktrua da se postigne, dok je konzervirana neupotrebljiva za to. dobije se nekakav pire od leblebije, koji samo nalikuje humusu, ali ukus i struktura bezveze.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Mon Jan 31, 2022 3:26 pm

    arash moze da se uzme u nekoj mirijevskoj zapizdini, provereno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Mon Jan 31, 2022 3:27 pm

    kondo wrote:arash moze da se uzme u nekoj mirijevskoj zapizdini, provereno
    Bakalnica - Page 16 298304839
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Mon Jan 31, 2022 4:12 pm

    Ko troši čeri ima u maksiju odličan sa ukusom pravog paradajza. Poreklo jugoistocni Krit, Ierapetra, Pachia Ammos selo, inace povrtarska Mecca
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Mon Jan 31, 2022 5:57 pm

    Odlican, trosim ga vec 2 meseca


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Bakalnica - Page 16 Empty Re: Bakalnica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 8:33 pm