Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ne Da(vi)mo Beograd

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Erős Pista Thu Nov 11, 2021 10:35 pm

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Guest Thu Nov 11, 2021 10:54 pm

    Svaki put kad papagajišu, ispadnu mentoli. Prvo onaj idiotski #MeToo pokušaj sa Rackovićem, a sada ovo imitiranje ne znam ni ja koga, Vuka Matije Crnčevića. 

    Sreća pa to ne rade često.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 11, 2021 11:53 pm

    Del Cap wrote:Jak je patos ali dobro Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 1143415371

    Neka me Mor podseti, koji je to nemački feldmaršal zarobljen?

    Pa - the one and only Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 1399639816

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Za-cast-otadzbine-015-252x420
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 12, 2021 12:04 am

    rumbeando wrote:
    Dan primirja u Prvom svetskom ratu

    Obeležavanje velike pobede u Prvom svetskom ratu nije samo dan kada svi moramo da pognemo glavu pred nestvarnom žrtvom koju je srpski narod prineo na oltar slobode. Polovina muškog stanovništva naše Srbije dalo je svoj život u ovom strašnom ratu. Tokom okupacije neprijatelj nije imao milosti ni prema ženama, ni prema deci. Užasna je bila sudbina Mačve, Toplice, Ponišavlja, Rasine, Pčinje i Jablanice. Beograd, naša prestonica, bio je sravnjen sa zemljom. Međutim, iz tog užasa izašli su simboli i uzori kojima se i dan danas divimo.

    Mi iz političkog pokreta Ne davimo Beograd bi želeli danas da se setimo samo dva od mnogih uzora, dva koja bi mogla da nam pomognu da nađemo svoj put u ovim tamnim vremenima. Prvi je čuveno Oko sokolovo, Dragutin Matić seljak sa obronaka Suve planine, simbol svih onih naših seljačkih predaka koji su na svojim junačkim plećima izneli rat i doneli slobodu. Taj srpski vojnik u Prvom svetskom ratu, čudo junaštva i hrabrosti, delio je sa svojim zarobljenicima i poslednju koru hleba. Taj naš seljački vitez nije ukaljao svoje pukovske zastave i svoje oružje krvlju nedužnih, pljačkom, ni silovanjem. On je pobedio zato što je bio bolji od svojih neprijatelja. I ostavio je svojim potomcima ponos i slavu. Drugi je naš vojvoda Živojin Mišić. Nije Mišić bio samo pobednik na Kolubari i na Solunskom frontu. Mišić je bio čovek koji je imao kičmu i pred našim oduvek osionim vlastodršcima. Njega su naše partijske oligarihije oterale u penziju, pošto im je poslužio da se izvojuju pobede u Balkanskim ratovima. Očajanje od nadmoćnog neprijatelja ih je nateralo da ga vrate u službu kada je počeo Prvi svetski rat. Kada se i taj rat završio, ponovo je smenjen kao žrtva obesti i opijenosti vlašću. Malo su bili Suvobor i Kolubara, malo su bili Kajmakčalan, Bitolj, Dobro polje, malo je bilo zarobljavanje jednog nemačkog feldmaršala. Moralo je da se bude ponizan pred vlasti, da se zaboravi na čast, na poziv, na ljudski i građanski ponos. Vojvoda Živojin Mišić to nije mogao i nije umeo.

    Mi iz Ne davimo Beograd smo ponosni na svoje slavne pretke. Naši uzori nisu ratni zločinci, ratni profiteri, poslušnici svake vlasti. Mi ne idemo za onima koji su se useljavali u luksuzne stanove dok su im vršnjaci koje je njihova politika poslala u rat ginuli u rovovima. Nas neće učiti patriotizmu dezerteri koji su iza skuta Mirjane Marković pozivali na prebijanje svojih vršnjaka. Nama neće huligani i nasilnici određivati meru našeg srpstva. Mi zato imamo naše dedove i pradedove. Da na njih, pobednike, budemo ponosni. Da se setimo da se pred vlašću ne puzi. Da se potomci i preci ne brukaju i da se ruke zločinom ne prljaju. Iznad svega, mi danas dajemo reč svim našim Dragutinima, da ćemo se boriti da njihova žrtva dobije svoj smisao, da od Srbije napravimo zemlju u kojoj će naša deca želeti da vide budućnost svoje dece. I da se zajedno sa našim unucima ovde u ovoj našoj Srbiji, dobroj zemlji za sve naše građane, sećamo slavnih predaka koji svoje kičme nisu savijali pred silnicima, ni tuđim, ni domaćim.

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 3579118792

    Super je Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 1399639816
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by ficfiric Tue Nov 16, 2021 4:56 pm




    Btw, nisam video da se oglasoi PRL u vezi ovoga


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jun 17, 2022 1:16 pm

    linijska prevara
    dođite sutra Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 4101625831


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Janko Suvar Thu Jun 30, 2022 5:33 pm

    https://pescanik.net/prvi-pogled-iznutra/

    boze koliko ih mrzim
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by паће Thu Jun 30, 2022 8:00 pm

    Janko Suvar wrote:https://pescanik.net/prvi-pogled-iznutra/

    boze koliko ih mrzim

    Не верујем да можеш да попијеш толико. Бозе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by ficfiric Thu Nov 17, 2022 8:46 am



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Erős Pista Thu Nov 17, 2022 8:59 am

    Bokte, kakvo zlo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 17, 2022 9:08 am

    Ma od njih mozes ocekivati apsolutno sve. Bukvalno - sve.
    Anonymous
    Guest

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Guest Thu Nov 17, 2022 9:18 am

    Dodaću i da Uspeh Petrović može da popuši kurac. Postaje kao Teofil Panćić.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by bela maca Thu Nov 17, 2022 10:31 am

    udeli nama tviretouskraćenima?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Guest Thu Nov 17, 2022 10:35 am

    Ovo mu je tejk koji ponavlja kao Švaba tra la la.

    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by mstislaw Thu Nov 17, 2022 10:38 am

    Cousin Billy wrote:Dodaću i da Uspeh Petrović može da popuši kurac. Postaje kao Teofil Panćić.

    He, he... Dobro si to primetio. Sve više i više ima teofilovskih momenata... A drug Pančić je postao tako osetljiv na drugačije mišljenje da to postaje smešno. Pišem više u sledećem postu.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Erős Pista Thu Nov 17, 2022 10:39 am

    Pisi!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by mstislaw Thu Nov 17, 2022 11:42 am

    Posle dužeg vremena sam ga slušao uživo. Povod je bio film nakon kojeg je on, zajedno sa još nekoliko ljudi govorio. Neverovatno je koliko čovek već ima agendu, pripremljenu agendu u koju će sve lepo da smesti. Mislim, vidi se to i iz tekstova, ali ovako uživo je još uočljivije. Činilo se kao da je ono što je video u filmu samo “prilagodio” svom već unapred smišljenom tekstu. Tu dosta podseća na druga mu Jergovića koji radi nešto slično. Dakle, on je pogledao film, imao je mišljenje i pre filma, i to se vidi, ni za pedalj ga ono što je video u filmu nije pomerilo od onoga što bi rekao o filmu i da ga nije pogledao. Ne osvrće se puno na ono što prati film, različite kontroverze oko moguće manipulacije mlađahnim glumcima. Na sve to dodaje da je nemoguće da neko ko ima desetak, dvanaest godina ne zna šta je film, i šta se sve u filmu može dešavati (napomena: govori o deci iz sela u severoistočnoj Rumuniji), a da su mu roditelji još nejasniji, i sigurno izmanipulisani jer nemoguće da je drugačije. Sve to odmah prebacuje na medijsko šarlatanstvo i žutilo, ne pokušavajući makar na tren da pomisli da bi nešto od toga moglo biti i istina. Ne – sve je laž, odmah se hvata prošlosti, i onda u tome upada u provaliju sopstvene “ideologije” gde, naravno, mora da potkači i sveprisutnu “političku korektnost” zbog koje se danas i “prave ovakvi filmovi” gde onda kaže i “kako ne možete u današnjem filmu naći seksa ni svećom” (?!), i tako neke gluposti. U trenucima dok drugi govore malo drugačije od njega biva nervozan, vidno uzvrpoljen, čini se kao da mu je i glupo što je došao negde gde mu se neće tercirati. Na pitanje da odgovori šta on misli o nečemu, samo zamahuje glavom, i kaže da ne može on tu sad da obrazlaže nešto o čemu piše sto godina, i ako to neko do sada nije razumeo, to nije njegov problem. Slično reaguje i na drugačija mišljenja iz publike od dvadesetak duša gde na jednu dobro obrazloženu kritiku samo nezadovoljno vikne: “Pa, šta ću vam ja sad tu, idite žalite se režiseru!”, i sve u tom stilu… Na kraju, kada mu je baš bilo dosta svega, kaže da bismo mogli da se razilazimo jer ovo više nema poentu.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Erős Pista Thu Nov 17, 2022 11:50 am

    Ocekivano, nazalost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by паће Thu Nov 17, 2022 12:16 pm

    onda kaže i “kako ne možete u današnjem filmu naći seksa ni svećom”

    Не уме да држи свећу, па то ти је.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by zvezda je zivot Thu Nov 17, 2022 12:36 pm

    ako treba da ih poredimo, ja imam vise razumevanja za teofilove tikove no za uspehove. u javnim nastupima tj, ne poznajem uspeha privatno. teofil se umorio, razvio odbrambene mehanizme i precice, i to se desava nakon 30 godina javnog delanja u sve groznijem svetu. kod uspeha je drugo. on i ne slusa sta drugi ima da kaze, samo ceka priliku da upadne sa doskocicom, potpuno nezainteresovan za bilo sta sem svoje duhovitosti. mora da je prilicno dehumanizujuce iskustvo pricati s njim.

    u svakom slucaju, reko sam da je trebalo da ga kenselujemo prvi put kad je lajkovo samardzica. sad je kasno.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by boomer crook Thu Nov 17, 2022 4:12 pm

    zapravo se vrlo ozbiljno slazem sa zvezdom. uspeh, tviter persona a ne sam covek, je postao prilicno naporan. mada i on je dugo na sceni i svasta su mu radili.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Notxor Thu Nov 17, 2022 4:27 pm

    Uspeh je skript, a Teofilo piše o svemu u svačemu pa se malo ulenjio - trebalo bi mu poslati linkove ka /r/watchitfortheplot i /r/extramile pa neka skine torrentom šta mu se dopadne.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 18, 2022 8:04 am

    pridružila se i potpredsednica skupštine

    Potpredsednica Skupštine Srbije Sandra Božić ističe da je licemerno prikrivati informacije, ma koliko one privatne bile:

    - Sad mi je jasna kampanja mog ličnog progona puna pretnji, seksističkih uvreda i najbrutalnije mizoginije, koju je započeo Ne davimo Beograd, na čijem je čelu Lazović. Posebno su se istakli u tome.

    Prema njenim rečima, očekivano je da "samoproglašeni slobodni mediji relativizuju ceo slučaj".

    - Otkriće Srpskog telegrafa samo pokazuje da vaspitanje potiče od kuće, pa nas onda i ne čude slike Lazovića u komatoznom stanju koje kruže internetom, kao i njegovo nedolično ponašanje u parlamentu - navela je Božićeva.

    Naša sagovornica podseća da su pomenuti mediji maheri u obesmišljavanju:

    - Od pretnji atentatom sve do ostalih gadosti koje su iznosili o predsedniku Aleksandru Vučiću i njegovoj porodici - zaključuje Božićeva.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by MNE Fri Nov 18, 2022 9:13 am

    hm, ja sam imao utisak da silovanje amerikanki u njihovoj glavi predstavlja herojski čin
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by beatakeshi Fri Nov 18, 2022 9:37 am

    Nacista i genetski silovatelj. Šta je sledeće?

    Ne Da(vi)mo Beograd - Page 19 Empty Re: Ne Da(vi)mo Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 1:56 am