Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Miami Vice

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Notxor Sat Apr 08, 2023 7:10 pm

    'si gledao Drive? Kako ti se sviđa?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 18452
    Join date : 2014-12-12

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by beatakeshi Sat Apr 08, 2023 7:44 pm

    Erős Pista wrote:Tacno cu da pocnem da editujem pojedine postove uz napomenu /mod edit: pogresno misljenje/.
    Miami Vice - Page 2 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Sat Apr 08, 2023 8:35 pm

    паће wrote:Овај десно нешто не личи на Јапанца.

    И опет исто, остатак света не постоји док не дође неки њихов тамо, а и онда то нипошто не смеју они тамо да испричају, не умеју они то, то морамо ми, а главни успех ће бити ако се наша прича о њима буде добро продавала код њих, и ако поверују да су онакви како смо их приказали.
    Упалило је сто пута, што не би опет.

    Kakvo lenjo fraziranje, Paće, po principu: nisam gledo, ali osuđujem.

    Pritom, ovo što pišeš nikad nije bilo manje istina nego sada - HBO, Netflix i slični kanali i platformi, preplavljene su neameričkim serijama, koje sve češće postaju globalni hitovi. Eto ti Squid Game kao skorašnji primer, a HBO ima i Miss Sherlock npr, u kojoj su svi glavni likovi Japanke i Japanci.

    Ova konkretna serija ima Amerikanca kao glavnog lika jer je, kako je Vasa već primetio, zasnovana na memoarima američkog novinara Džejkoba Edelstajna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by паће Sat Apr 08, 2023 10:12 pm

    Добро, не пратим одавно, само закључујем по аналогији са познатим.

    Ајде овако: од садржаја на америчким мрежама, где се радња догађа у неком иностранству, у ком су проценту заступљени они које су снимили, написали и финансирали мештани? Глумци ми нису неки аргумент, јер Амери увек могу да нађу неке који су родом оданде.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Sat Apr 08, 2023 10:14 pm

    Ne znam, sirok ti je internet za pretragu. Ali to stvarno nema veze sa ovom serijom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by паће Sun Apr 09, 2023 1:50 pm

    Има и нема. Тј мени се ту завршава, почев од наслова, који је преслика оне серије из наслова топића, преко тога да нема приче о култури ван англосаксонске осим ако је главни лик њихов па пресађен - има таквих на стотине, види Тарзана, Лоренса од Арабије, МуадДиба, Казабланку, Индијану Џонса овако на брзину - и да ће између педесет сценарија увек изабрати неки који се уклапа у то. Нема приче о њима осим ако је прво о нама, ако ми причамо, ми одређујемо шта ће како да изгледа итд итд.

    Толико, не бих ни ја даље на ту тему.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 2:06 pm

    Ovo je kao da ja na osnovu tvog avatara počnem da pišem o tome da ne treba kupovati rasne mačke kao što je ruska plava i da krenem da rantujem protiv trgovine mačkama i još i da tebe optužim za promociju te prakse. Ja video tvog avatara sa plavom mačkom i izveo zaključke, isto kao i ti - video vizual za seriju i izveo zaključke na osnovu unutrašnje motivacije a ne na osnovu činjenica.
    Anonymous
    Guest

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 2:12 pm

    pokušavam i da shvatim kako si uspeo da uguraš Kazablanku u ovaj rezon i ne ide mi.
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by паће Sun Apr 09, 2023 2:23 pm

    Cousin Billy wrote:pokušavam i da shvatim kako si uspeo da uguraš Kazablanku u ovaj rezon i ne ide mi.

    1) у којој земљи се догађа
    2) колико мештана има улогу са именом и текстом
    3) чији је филм


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 2:33 pm

    sori Paće ali to je baš kolosalan promašaj u interpretaciji Kazablanke, ne znam ni odakle da počnem.


    vraćam se na Tokyo Vice. gledam prvu epizodu, zaustavljam na nekim mestima da se divim stilu, vraćam sekvence da vidim opet neku ložačku sitnicu, divim se oneobičavanju - zapravo apoteozi - grada i tome kako i najmanja sitnica izgleda kao deo uzbudljive vizuelne slagalice...sve je bitno, bitna je razvodna tabla, bitan je prozor malenog stana u Tokiju, bitna je kesa sa sokovima i vodom stavljena pored futona, sve je kadrirano tačno kako treba, vidim da autor opsesivno, beskrajno voli metropole i ume to da prenese i to mu je životna misija...

    i na kraju se normalno pojave ova slova. ono, trebalo je da mi naziv serije bude neki hint  Miami Vice - Page 2 3579118792 neka, još je bolje što me je ovo tako prijatno iznenadilo.

    Miami Vice - Page 2 Michael-mann


    p. s. već druga epizoda počinje u frivolnijem tonu. vidim da ću ovo gledati do kraja ali Man je Man. trebali su da otpuste ostale režisere i da daju Manu da režira. ne samo u ovoj seriji nego i inače  Miami Vice - Page 2 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Mon Apr 10, 2023 2:25 am

    https://ew.com/tv/what-michael-mann-brought-to-tokyo-vice/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Tovar

    Posts : 450
    Join date : 2022-04-29

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Tovar Mon Apr 10, 2023 11:33 pm

    Erős Pista wrote:
    Cousin Billy wrote:Glavni junak se toliko vrpolji da mi dođe da ga udaram lenjirom.
    Za sada, odlična serija za sve nas kojima je Japan na trećem mestu.


    Miami Vice - Page 2 3579118792 Miami Vice - Page 2 3579118792 Miami Vice - Page 2 3579118792

    Meni je glavni lik super, bas onako autenticno blentavi gangly Amerikanac.

    Glavni lik i comic relief, dva u jednom. 

    Oboje Amerikanaca ima sličnu karakteristiku: misle da kuže Japance i Tokio jer, eto, žive u njemu nekoliko godina i dobro govore jezik. I onda, naravno, samopouzdano srljaju u nevolje. Činjenica da, obrni-okreni, ne mogu biti ništa drugo nego autsajderi, i to na opasnom terenu, slabo do njih dopire.

    Meni serija polijeće od treće epizode, tu se priča zahuktava, prve dvije su upoznavanje likova i miljea, bez previše događanja. Finale odličan.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Mon Apr 10, 2023 11:42 pm

    +1

    Sve se slažem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Guest Fri Apr 21, 2023 5:28 pm

    Miami Vice - Page 2 3937953091
    Mislio sam da prva sezona ima 10 epizoda  Miami Vice - Page 2 4135669698 Pogledao osmu juče, rekao uuuuu koje ludilo uuuu šta će sada da rade uuu kakav klifhenger SREĆA PA IMA JOŠ DA SE GLEDA.

    I sada sam saznao potresnu istinu. Šta sad da gledam jbt
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Sat Apr 22, 2023 1:40 pm

    Ne znam! Miami Vice - Page 2 4135669698


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Apr 22, 2023 3:25 pm

    Erős Pista wrote:Vrhčina! Gledajte!!!


    Miami Vice - Page 2 Mv5byw10
    Pogledao prve dve. Kad sam video kako u baru piju Highball koktel odmah sam se setio Jojogija.  Miami Vice - Page 2 1233199462


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Sat Apr 22, 2023 3:28 pm

    Isto!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by plachkica Sat Apr 22, 2023 3:30 pm

    gledajte exit, za mnogo kvalitetne mržnje


    https://www.imdb.com/title/tt9612102/
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Apr 24, 2023 2:52 am

    Malo je problem predvidljivost u ovom Tokyo Vice. Kao što proverbijalna Čehovljeva puška mora da opali, tako tokijski pištolj nikada neće jer Japancima pištolji služe samo kao sredstvo za ubedjivanje. Ubija se isključivo hladnim oružjem, tradicija jbg. 

    Drugo, malo tu ima likova da bi se napravio kvalitetni japanski the Wire. Ako ćemo da kažemo “aj sad da napravimo zaplet da je neko ovde doušnik” mora makar malo da se nagadja koja je to osoba u koju smo emocionalno investirali koja je doušnik? Ako je odgovor “jedina moguća”, onda nisi razvio dovoljno likova da napraviš priču interesantnom.

    Treće… mnogo su bre aljkavi ovi što pišu scenario. Kojim to jezikom Polina govori? Zašto je problem da se izabere ime za koje možemo da poverujemo da je iz zemlje u kojoj se govori tim jezikom? Dobro možda sam ja preosetljiv na ovo, ali dosta sam se nagledao Rumuna koji glume bosanske Srbe i govore nekim čudnim jezikom koji ne postoji u Bosni a i šire.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Wed Feb 14, 2024 10:35 pm

    Yeah, baby!

    Miami Vice - Page 2 20240210


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by One Eyed Bob Wed Feb 14, 2024 10:37 pm

    Što se mene tiče, 4. aprila krećem da gledam


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Wed Feb 14, 2024 10:39 pm

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Erős Pista Wed Feb 14, 2024 10:39 pm

    A do tad repriziram prvu!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Miami Vice - Page 2 Empty Re: Miami Vice

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 21, 2024 12:12 am