Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Zuper Sat Oct 13, 2018 3:37 am

    Летећи Полип wrote:Pa i za vreme Slobe je imala seriju na RTSu.

    Imala.
    To je bilo vreme otvaranje Milosevica i njegovog udaranja sankcija na Drini.
    Mnogi su tada drugosrbijanci dobili prostor i direktno novac od drzave.
    Od muzike, filma, knjizevnosti do tv-serija.
    Oni su tada podrzavali Milosevica u nekim stavovima kao danas Vucica.
    Nista to novo nije.
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Sat Oct 13, 2018 3:47 am

    Zuper wrote:
    Летећи Полип wrote:Pa i za vreme Slobe je imala seriju na RTSu.

    Imala.
    To je bilo vreme otvaranje Milosevica i njegovog udaranja sankcija na Drini.
    Mnogi su tada drugosrbijanci dobili prostor i direktno novac od drzave.
    Od muzike, filma, knjizevnosti do tv-serija.
    Oni su tada podrzavali Milosevica u nekim stavovima kao danas Vucica.
    Nista to novo nije.
    videti opširnije - https://sr.zuperpedia.org/zuper/drugasrbija
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Sat Oct 13, 2018 3:49 am

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Ferenc Puskás Sat Oct 13, 2018 3:54 am

    Niko nije postao prorok u svom selu. Tako su se i Isusu rugali. Zuperu, ja ću ti biti svjedok. Zuperov svjedok 3ećeg dana.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Zuper Sat Oct 13, 2018 3:58 am

    Dajte napravite nesto da zaradimo neku lovu.

    Nije u redu da vi ostanete na margini drugosrbijanstine i molite novac od Roze stifunga iz Germanije dok Biljana, Gorcin...uzmaju dobru lovu od drzave jos od sredine devedesetih.
    Evo i "ako vam je dobro onda nista" su presli na drzavno DOMACE finansiranje.
    Sto bi se reklo-domacica.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Sat Oct 13, 2018 9:20 am

    otto katz wrote:Niko nije postao prorok u svom selu. Tako su se i Isusu rugali. Zuperu, ja ću ti biti svjedok. Zuperov svjedok 3ećeg dana.

    Ваљда се пре дана каже које боје појас - бели, жути, мрки... (тзв. аутохтоне боје, тј које можеш сам да направиш).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Rozita Sat Oct 13, 2018 1:21 pm

    Oglasio se i Gorčin Stojanović.
    Vrlo aluzivno:

    "Svi autoritarni poreci liče jedan na drugi. (Ovaj naš, dakle, nije izuzetak.) I svi su nesrećni, samo svaki na svoj način. Ili je to isti način s varijacijama? Đavo bi ga znao, a može biti da nije ni važno: neka varijante nesreće pronalaze sociolozi, može i pokoji književnik - kod nas se oni počesto i prečesto više zanimaju naukom o društvu nego književnošću, kao onaj Manov Setembrini. Kao što je to, uostalom, bilo u titoističkom socijalizmu sa obrazinom ljudskog lica na uistinu bezličnoj lutki iz manje bednog izloga: tada književnici behu društveno-politički radnici. Ako neko sumnja, neka pronađe negde popise onih društvenih, ne književnih nagrada. Ko je šta jamio, jamio je: četnička deca partizanska odličja, na primer. A posle obrnuto.
    Odsjaj te društveno-političke aktivnosti i književničke velevažnosti ne jenjava, samo što više nema veću snagu od čaršijskog zamajavanja. Onomad su sasvim pristojni pesnici sedeli po komitetima, sreskim ili centralnim, prema snazi volje i mogućnosti, valjda verujući da će uistinu popraviti svet svojim mudrovanjima o poboljšanju sistema - rada i mišljenja - koji, naprosto, nije bio podložan promenama. Jer, ljudska priroda starija je od svih sistema, i ne menja se. Videti kod Aristofana, na primer.
    Onda su te komitetlije-autoritetlije otišle u dva smera: jedni su se priklonili novima, drugi - i oni su, dakako, zanimljiviji - ostali su u svojoj tvrdoj veri. Prvi su se, kako već biva, ogrebali o najnovije doba, drugi su ispali iz vremena, kao deca s prejako zanjihane ljuljaške, ostavši bez ponekog zuba.
    Kad se danas, ne bez sentimenta, pominje te druge, zanimljivije, zanjihane, obezubljene, zaboravljaju se sve one “bijele knjige” što ih ispisahu, nehotice ili hotimično, sve one presude bez suda nad ljudima i njihovim delima, sva ona krv što se pomalo puštala nepoćudnim sokolovima. Jer, kao, beše to tek malo krvi, malo skrajnutih dela, malo stvaralačkih hijatusa. Čega se latiš, od tog gineš, to se, međutim, zaboravlja.
    A književnička kakotrebajuće-presuditeljska velevažnost traje. Po običaju, gori su zajedljivi poludaroviti čaršijaneri nego istinski zli diletanti. (Potonji su, naime, belodano jasni.) Kad se, pak, ponovo okrene kotač povesti, pa i oni opadnu sa žbica, i njih će sa sentimentom gledati neki najnoviji proizvođači književnih polufabrikata. Ako se, dakako, ne priklone. Na vakat."

    Okej, jasno mi je da je autor "bijelih knjiga" Goran Babić, ali živa nisam ko je "zajedljivi poludaroviti čaršijaner", a ko "istinski zao diletant", gde je tu Bazdulj, a gde Biljana, upućeni pomagajte Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 1233199462


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    disident

    Posts : 15065
    Join date : 2016-03-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by disident Sat Oct 13, 2018 1:22 pm

    Kad čujem reč autoritarni poredak za vučića povraća mi se


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Sat Oct 13, 2018 1:26 pm

    Да, зајебано је што код нас реч ауторитет подразумева некакву стручност, знање, репутацију. И онда крену погрешне асоцијације.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Sat Oct 13, 2018 6:45 pm

    Ovo Gorcinovo pisanije je necitljivo. Odustao na pola.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by ♏ Sun Oct 14, 2018 3:35 am

    William Murderface wrote:Ovo Gorcinovo pisanije je necitljivo. Odustao na pola.

    My feelings exactly, kad god sam čitao pokušao da pročitam bilo šta što napiše. Više je dosadan jedino kad govori, ona emisija na Vojvodini sa Đokom i Žaretom je od neobavezne partije misaonog jamba postala nesnosno mučenje kad su njega ubacili.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Sun Oct 14, 2018 5:14 am

    паће wrote:Да, зајебано је што код нас реч ауторитет подразумева некакву стручност, знање, репутацију. И онда крену погрешне асоцијације.

    Tito je bio autoritet, izgradio državu i privredu.
    Možda, pogrešna asocijacija. Da vidimo one koji su to upropastili.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Sun Oct 14, 2018 5:15 am

    ovo je tvoj prvi post koji ima smisla

    u stvari nije, zajebavam se
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Sun Oct 14, 2018 5:34 am

    Mr. Moonlight wrote:ovo je tvoj prvi post koji ima smisla

    u stvari nije, zajebavam se

    Zayebavaj se ti koliko hoćeš, jedino što Srbija danas ima je energetika, hidro i termo centrale, iz Titovog doba.

    Danas malo znan, Dušan Čkrebić, Titov pion, je napravio sve to, uključujući i Đerdap.
    On, prvoborac iz NOB,, SKOJ-evac i elektro inženjer po struci, imao je dostupa do Titovog uva.

    Kakav je da je, bez njega bi Srbija danas imala ništa.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Sun Oct 14, 2018 5:46 am

    da li bi imalo svrhe da bilo šta napišem
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Sun Oct 14, 2018 8:15 am

    Mogu ja?

    Dušan Čkrebić: "Srbija je umorna od lidera" (8. sednica CKSKS)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Sun Oct 14, 2018 12:04 pm

    smorcin cini da biki i muharem izadju kao pobednici u ovom cirkusu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Sun Oct 14, 2018 12:08 pm

    Је ли "борба богаља" политички коригован "дерби зачеља" или обратно?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Oct 19, 2018 11:01 am

    O oportunizmu Biljane Srbljanović

    Ne pominjući joj naslov, ni autora, ni ime novina u kojima je objavljena, na moju kritiku „Pozorište oportunizma“ u dnevnom listu Danas, o predstavi „Vrat od stakla“, osvrnula se autorka drame „Vrat od stakla“, Biljana Srbljanović, u intervjuu u nedeljniku „Nedeljnik“, u broju od 11. oktobra, biranim rečima:


    Piše: Zlatko Paković
    19. oktobra 2018. 17.00


    Ja sam, danas, upravo, dok ovo govorim, doživela da vidim kritiku jedne pozorišne predstave na naslovnoj strani dnevnog lista, što nikada do sada nije bilo ni u jednim novinama. Ona i nije kritika, ona nema veze s pozorištem, ona je samo jedno obično ponižavanje mene lično, stoji tako na naslovnici, da se šepuri i pljune mi u lice, baš na onome mestu na kome im obično stoje plaćeni baneri Vuka Jeremića, na primer.

    Prvo, nije tačno da je kritika predstave objavljena na naslovnoj strani. Na naslovnoj strani je objavljena najava za kritiku predstave, a kritika je objavljena na 15. stranici, u rubrici za kulturu. Ovde se, dakle, susrećemo sa najnaivnijim, najinfantilnijim oblikom neistinitog tvrđenja, s neistinom o jednostavno proverljivoj i lako dostupnoj, očiglednoj činjenici. No, to nije i jedini oblik neistinitog tvrđenja kojim se Biljana Srbljanović šepuri.

    Drugo, najava pozorišne kritike na naslovnoj strani, uobičajena je stvar u uređivačkoj kulturi Danasa. Na isti način najavljene su, na naslovnoj strani, pojedine moje kritike i drugih predstava Biljane Srbljanović, poput kritike bečke premijere njenog komada „Mali mi je ovaj grob“, ali i drugi moji tekstovi koji su se ticali i javnih postupaka Biljane Srbljanović, među kojima je i polemika koju sam, u tri nastavka, vodio sa Slobodanom Antonićem, povodom policijskog i sudskog slučaja Biljane Srbljanović, uhapšene prilikom izvršenja krivičnog dela kupovine droge, 0,87 grama kokaina. Tada sam se usprotivio hajci na B. Srbljanović, ne negirajući njeno krivično delo za koje postoji pravedna zakonska sankcija. Bilo je, naime, nepravedno i degutantno da oni koji su godinama nekažnjivo dilovali hašiš nacionalizma, tada sladostrasno pišu o jednom neuporedivo manjem krivičnom slučaju, koji šteti samo njegovoj izvršiteljki.

    Treće, Biljana Srbljanović tvrdi da moja pozorišna kritika njenog komada, u režiji Jagoša Markovića, nije pozorišna kritika i da nema veze s pozorištem. Ovde je posredi zabrinjavajuće neznanje ugledne profesorke Fakulteta dramskih umetnosti. Moja je kritika strukturalna. Ona se bavi značenjem datog dramskog teksta u političkom kontekstu našeg društva, jer je pozorište politična umetnost par excellence. Moja kritika objašnjava, između ostalog, u kakvom su društvenom činu učestvovali glumci, koji su, dakle, svojom suptilnom igrom likova, doprineli jednoj oportunističkoj estetsko-društvenoj akciji u režiji Jagoša Markovića, koji se nije usudio da bude smeliji od one koja je napisala komad. Spisateljica komada „Vrat od stakla“ jeste Biljana Srbljanović. Ali, da li je ona i autorka tog komada? Pitanje glasi: ko je tu označitelj? Put do ovog označitelja (ili Označitelja) vodi preko funkcije Biljane Srbljanović u vladinom Savetu za kreativne industrije, koji je ekspozitura kulturne politike režima Aleksandra Vučića, a bit te politike, između ostalog, jeste i nedavna smena Željka Hubača, evidentno najuspešnijeg direktora Drame Narodnog pozorišta u poslednjih trideset godina. Dakle, u komadu „Vrat od stakla“, samo koketno pominjući „predsednika, njegovog brata i sina“, Biljana Srbljanović ostaje na praznini tog označenog, time pridajući u komadu „predsedniku, njegovom bratu i sinu“ sasvim suprotno značenje od onog u stvarnosti, tačnije, abolirajući to označeno od istinskog njegovog sadržaja. Tako dolazimo do Označitelja, do Autora komada. To što se srpska pozorišna kritika dresirano zaustavlja na analizi partikularnih umetničkih udela u predstavi, a ne zna da kaže ništa o njenoj celini i značenju, govori samo o funkcionalnoj nepismenosti i političko-estetičkoj uslužnosti te kritike.

    Četvrto, Biljana Srbljanović tvrdi da moja kritika pozorišne predstave služi da nju ponizi i da joj, kako sočno veli, pljune u lice. U kritici nema nijedne neodgovorne, uvredljive reči, niti ijedne reči upućene lično Biljani Srbljanović. Kritika je u potpunosti usredsređena na značenje njenog poslednjeg komada i njegov estetsko-etički, društveno-politički efekat. No, ako neko uopšte vređa Biljanu Srbljanović i „pljuje joj u lice“, to je isključivo Biljana Srbljanović. Spisak uvreda nije mali, i ja, danas, pred njim, ne mogu biti advokat u odbrani Biljane Srbljanović od Biljane Srbljanović, kako sam je uspešno nekad odbranio od Antonićevih i inih napada, pa se, na suprotnoj strani, pojavio tada i tekst pod naslovom „Pakovićeva odbrana projekta ‘Biljana Srbljanović'“.

    Kad već insistira da o tome govorimo, onda treba reći da je niz uvreda sopstvenom liku i delu započela Biljana Srbljanović da nanosi onim kulturrasističkim, mizoginim napisom o jednoj premorenoj, siromašnoj televizijskoj novinarki, rugajući se morbidno njenom fizičkom izgledu, da se taj niz nastavi u nacionalšovinističkom tonu polemike sa Muharemom Bazduljem, u kojoj krajnje neduhovito ismeva, u njegovom govoru nejasno diferenciran glas č od glasa ć, da se, na kraju, niz izlije u prostakluk polemike sa Aidom Ćorović, u kojoj je pokazala da se rečnik, mišljenje i želje jednog profesora Beogradskog univerziteta ne moraju nimalo razlikovati od rečnika, mišljenja i želja onih, žaljenja dostojnih, funkcionalno nepismenih, gladijatorki u rijaliti programima na televiziji, za čije se pravo na emitovanje upravo založila čelnica Saveta za kreativne industrije, premijerka Ana Brnabić.

    Peto, plaćeni baneri stranke Vuka Jeremića, kao što i sama kaže, plaćena su reklama, i to kao jedna od retkih plaćenih reklama onih firmi i stranaka koje se usuđuju da se reklamiraju u Danasu, zato što su brojne firme, pod pritiskom vladajuće stranke, povukle svoje reklame iz ovog dnevnog lista kako bi on bio finansijski ugušen. Zadatak članica i članova Saveta za kreativne industrije, po definiciji, sastoji se i u tome da pomažu ugroženim kritičkim, dakle, kreativnim medijima, a ne da doprinose njihovoj likvidaciji.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Oct 19, 2018 11:07 am

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 2heiz9j
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Esterházy Márton Fri Oct 19, 2018 11:24 am

    Gargantua wrote:
    O oportunizmu Biljane Srbljanović

    Ne pominjući joj naslov, ni autora, ni ime novina u kojima je objavljena, na moju kritiku „Pozorište oportunizma“ u dnevnom listu Danas, o predstavi „Vrat od stakla“, osvrnula se autorka drame „Vrat od stakla“, Biljana Srbljanović, u intervjuu u nedeljniku „Nedeljnik“, u broju od 11. oktobra, biranim rečima:


    Piše: Zlatko Paković
    19. oktobra 2018. 17.00


    Ja sam, danas, upravo, dok ovo govorim, doživela da vidim kritiku jedne pozorišne predstave na naslovnoj strani dnevnog lista, što nikada do sada nije bilo ni u jednim novinama. Ona i nije kritika, ona nema veze s pozorištem, ona je samo jedno obično ponižavanje mene lično, stoji tako na naslovnici, da se šepuri i pljune mi u lice, baš na onome mestu na kome im obično stoje plaćeni baneri Vuka Jeremića, na primer.

    Prvo, nije tačno da je kritika predstave objavljena na naslovnoj strani. Na naslovnoj strani je objavljena najava za kritiku predstave, a kritika je objavljena na 15. stranici, u rubrici za kulturu. Ovde se, dakle, susrećemo sa najnaivnijim, najinfantilnijim oblikom neistinitog tvrđenja, s neistinom o jednostavno proverljivoj i lako dostupnoj, očiglednoj činjenici. No, to nije i jedini oblik neistinitog tvrđenja kojim se Biljana Srbljanović šepuri.

    Drugo, najava pozorišne kritike na naslovnoj strani, uobičajena je stvar u uređivačkoj kulturi Danasa. Na isti način najavljene su, na naslovnoj strani, pojedine moje kritike i drugih predstava Biljane Srbljanović, poput kritike bečke premijere njenog komada „Mali mi je ovaj grob“, ali i drugi moji tekstovi koji su se ticali i javnih postupaka Biljane Srbljanović, među kojima je i polemika koju sam, u tri nastavka, vodio sa Slobodanom Antonićem, povodom policijskog i sudskog slučaja Biljane Srbljanović, uhapšene prilikom izvršenja krivičnog dela kupovine droge, 0,87 grama kokaina. Tada sam se usprotivio hajci na B. Srbljanović, ne negirajući njeno krivično delo za koje postoji pravedna zakonska sankcija. Bilo je, naime, nepravedno i degutantno da oni koji su godinama nekažnjivo dilovali hašiš nacionalizma, tada sladostrasno pišu o jednom neuporedivo manjem krivičnom slučaju, koji šteti samo njegovoj izvršiteljki.

    Treće, Biljana Srbljanović tvrdi da moja pozorišna kritika njenog komada, u režiji Jagoša Markovića, nije pozorišna kritika i da nema veze s pozorištem. Ovde je posredi zabrinjavajuće neznanje ugledne profesorke Fakulteta dramskih umetnosti. Moja je kritika strukturalna. Ona se bavi značenjem datog dramskog teksta u političkom kontekstu našeg društva, jer je pozorište politična umetnost par excellence. Moja kritika objašnjava, između ostalog, u kakvom su društvenom činu učestvovali glumci, koji su, dakle, svojom suptilnom igrom likova, doprineli jednoj oportunističkoj estetsko-društvenoj akciji u režiji Jagoša Markovića, koji se nije usudio da bude smeliji od one koja je napisala komad. Spisateljica komada „Vrat od stakla“ jeste Biljana Srbljanović. Ali, da li je ona i autorka tog komada? Pitanje glasi: ko je tu označitelj? Put do ovog označitelja (ili Označitelja) vodi preko funkcije Biljane Srbljanović u vladinom Savetu za kreativne industrije, koji je ekspozitura kulturne politike režima Aleksandra Vučića, a bit te politike, između ostalog, jeste i nedavna smena Željka Hubača, evidentno najuspešnijeg direktora Drame Narodnog pozorišta u poslednjih trideset godina. Dakle, u komadu „Vrat od stakla“, samo koketno pominjući „predsednika, njegovog brata i sina“, Biljana Srbljanović ostaje na praznini tog označenog, time pridajući u komadu „predsedniku, njegovom bratu i sinu“ sasvim suprotno značenje od onog u stvarnosti, tačnije, abolirajući to označeno od istinskog njegovog sadržaja. Tako dolazimo do Označitelja, do Autora komada. To što se srpska pozorišna kritika dresirano zaustavlja na analizi partikularnih umetničkih udela u predstavi, a ne zna da kaže ništa o njenoj celini i značenju, govori samo o funkcionalnoj nepismenosti i političko-estetičkoj uslužnosti te kritike.

    Četvrto, Biljana Srbljanović tvrdi da moja kritika pozorišne predstave služi da nju ponizi i da joj, kako sočno veli, pljune u lice. U kritici nema nijedne neodgovorne, uvredljive reči, niti ijedne reči upućene lično Biljani Srbljanović. Kritika je u potpunosti usredsređena na značenje njenog poslednjeg komada i njegov estetsko-etički, društveno-politički efekat. No, ako neko uopšte vređa Biljanu Srbljanović i „pljuje joj u lice“, to je isključivo Biljana Srbljanović. Spisak uvreda nije mali, i ja, danas, pred njim, ne mogu biti advokat u odbrani Biljane Srbljanović od Biljane Srbljanović, kako sam je uspešno nekad odbranio od Antonićevih i inih napada, pa se, na suprotnoj strani, pojavio tada i tekst pod naslovom „Pakovićeva odbrana projekta ‘Biljana Srbljanović'“.

    Kad već insistira da o tome govorimo, onda treba reći da je niz uvreda sopstvenom liku i delu započela Biljana Srbljanović da nanosi onim kulturrasističkim, mizoginim napisom o jednoj premorenoj, siromašnoj televizijskoj novinarki, rugajući se morbidno njenom fizičkom izgledu, da se taj niz nastavi u nacionalšovinističkom tonu polemike sa Muharemom Bazduljem, u kojoj krajnje neduhovito ismeva, u njegovom govoru nejasno diferenciran glas č od glasa ć, da se, na kraju, niz izlije u prostakluk polemike sa Aidom Ćorović, u kojoj je pokazala da se rečnik, mišljenje i želje jednog profesora Beogradskog univerziteta ne moraju nimalo razlikovati od rečnika, mišljenja i želja onih, žaljenja dostojnih, funkcionalno nepismenih, gladijatorki u rijaliti programima na televiziji, za čije se pravo na emitovanje upravo založila čelnica Saveta za kreativne industrije, premijerka Ana Brnabić.

    Peto, plaćeni baneri stranke Vuka Jeremića, kao što i sama kaže, plaćena su reklama, i to kao jedna od retkih plaćenih reklama onih firmi i stranaka koje se usuđuju da se reklamiraju u Danasu, zato što su brojne firme, pod pritiskom vladajuće stranke, povukle svoje reklame iz ovog dnevnog lista kako bi on bio finansijski ugušen. Zadatak članica i članova Saveta za kreativne industrije, po definiciji, sastoji se i u tome da pomažu ugroženim kritičkim, dakle, kreativnim medijima, a ne da doprinose njihovoj likvidaciji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50119
    Join date : 2017-11-15

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 19, 2018 11:33 am

    unakaz
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Oct 19, 2018 11:35 am

    bogami rasclanio je na proste cinioce jednu od vodecih urbanih bg prevarantkinja
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Fri Oct 19, 2018 12:08 pm

    mogao je da joj ostavi link da kupi ašovčić da se sama ukopa


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Bluberi Fri Oct 19, 2018 12:53 pm

    Ovo što radi Paković je jadno, jer ispada da je vučić jedina referentna tačka. Jedino političko ispada da je za ili protiv the vučića.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 22 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 10:27 am