Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Sotir Sun Apr 21, 2019 10:12 pm

    To će da bude kad i Mišković mlađi snimi - kad nađu nekog stranog sponzora. Nikad.
    Ili ako Radoš izmuze sve pare od RTSa. Posle sjajne akcije sa RG slična perspektiva.

    A koliko se trude oko činjenica nešto i ne vidim.
    Anonymous
    Guest

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Guest Fri Jun 21, 2019 7:52 pm

    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by disident Fri Jun 21, 2019 10:23 pm

    Jel izvalio jos neko koliko je mitrovic isponizavao bajica na onom potpisivanju ugovora


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Janko Suvar Mon Mar 09, 2020 10:22 pm

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 ESsjdUvWoAMf_Zu?format=jpg&name=medium
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 1:08 pm

    Paralelno sa ovom istorijskom sagom, Dejan je literarno, u dramskoj i romanesknoj formi uobličio i pripovest o Miljkoviću, svoju dugogodišnju stvaralačku preokupaciju.

    - U "Zvezdi nad prazninom" bavim se time šta se stvarno desilo u kobnoj februarskoj noći 1961. godine, odnosno šta se dešavalo sa Brankom u poslednje dve godine njegovog života - kaže autor. - Tu je taj ljubavni krah sa ženom sa kojom je zajedno prevodio, a koja je bila u ljubavnom trouglu sa Oskarom Davičom, tu je zatim period kad je on počeo da bude problematičan za državu, kad mu je otvoren dosije u Službi državne bezbednosti, kad su počeli da ga proganjaju i da ga prate, pa onda i njegov odlazak u Zagreb i misteriozna smrt, koja, po mom mišljenju, nije samoubistvo.

    Dejan, kako veli, piše donekle po uzoru na legendarnu Šaferovu dramu po kojoj je Forman snimio film "Amadeus":

    - Davičo je, u tom smislu, Miljkovićev Salijeri. Važno mi je da se konačno (do)kaže ono za šta postoji mnoštvo dokaza ali je uprkos tome decenijama brižno zataškavano - da se Miljković nije ubio, već je ubijen. Po naređenju partije i službe, mnogi uticajni kritičari i pesnici, pisci, učestvovali su u tom zataškavanju strašne istine. Prvi taj Davičo, Petar Džadžić i mnogi drugi, tendenciozno su po naređenju izdvajali Brankove stihove o smrti, one pesimistične koji bi "potkrepili" priču o samoubistvu - a kakvi bi se u stvari mogli izvući iz opusa većine poeta.

    Premijera predstave planirana je za 11. mart iduće godine, na dan Narodnog pozorišta u Nišu. Na scenu će biti postavljena u režiji Juga Radivojevića, čiji je prvi izbor za naslovnu rolu Andrija Kuzmanović, član ansambla BDP, dok će ostali glumci biti iz ansambla niškog teatra.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by fikret selimbašić Fri Jul 10, 2020 1:24 pm

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 126198385


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Летећи Полип Fri Jul 10, 2020 1:38 pm

    Pre par meseci šetam se ja Sunčanom padinom,  i prolazim pored nekog dvorišta gde se dva sredovečna tipa nešto prepiru.

    - Ama bre znaš na koga mislim...
    - Ranković?
    - Ama ne bre. Onaj što su ga ubili.
    - KRCUN!!??
    - E, on!!!


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Erős Pista Fri Jul 10, 2020 1:54 pm

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 3579118792 Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 3579118792 Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 2:48 pm

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 3579118792 Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 3579118792 Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 3579118792
    Ja navikao da smaram moje društvo kad pređu u dragstorisanje (tj. kada mi to zasmeta, pošto sam od onih govnara koji vole da usmeravaju razgovor u skladu sa svojim hirovima) - kažem im "ajmo pravo na Krcuna, ionako stižemo do tamo". malo se nasmeju (fora je već jako izlizana), ali je atmosfera uspešno ubijena.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 3:56 pm

    Erős Pista wrote:
    Paralelno sa ovom istorijskom sagom, Dejan je literarno, u dramskoj i romanesknoj formi uobličio i pripovest o Miljkoviću, svoju dugogodišnju stvaralačku preokupaciju.

    - U "Zvezdi nad prazninom" bavim se time šta se stvarno desilo u kobnoj februarskoj noći 1961. godine, odnosno šta se dešavalo sa Brankom u poslednje dve godine njegovog života - kaže autor. - Tu je taj ljubavni krah sa ženom sa kojom je zajedno prevodio, a koja je bila u ljubavnom trouglu sa Oskarom Davičom, tu je zatim period kad je on počeo da bude problematičan za državu, kad mu je otvoren dosije u Službi državne bezbednosti, kad su počeli da ga proganjaju i da ga prate, pa onda i njegov odlazak u Zagreb i misteriozna smrt, koja, po mom mišljenju, nije samoubistvo.

    Dejan, kako veli, piše donekle po uzoru na legendarnu Šaferovu dramu po kojoj je Forman snimio film "Amadeus":

    - Davičo je, u tom smislu, Miljkovićev Salijeri. Važno mi je da se konačno (do)kaže ono za šta postoji mnoštvo dokaza ali je uprkos tome decenijama brižno zataškavano - da se Miljković nije ubio, već je ubijen. Po naređenju partije i službe, mnogi uticajni kritičari i pesnici, pisci, učestvovali su u tom zataškavanju strašne istine. Prvi taj Davičo, Petar Džadžić i mnogi drugi, tendenciozno su po naređenju izdvajali Brankove stihove o smrti, one pesimistične koji bi "potkrepili" priču o samoubistvu - a kakvi bi se u stvari mogli izvući iz opusa većine poeta.

    Premijera predstave planirana je za 11. mart iduće godine, na dan Narodnog pozorišta u Nišu. Na scenu će biti postavljena u režiji Juga Radivojevića, čiji je prvi izbor za naslovnu rolu Andrija Kuzmanović, član ansambla BDP, dok će ostali glumci biti iz ansambla niškog teatra.

    ali davico je u svakom pogledu superiorniji pisac u odnosu na miljkovica. mislim ali o tome bi deksa znao od nula do nista.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 10, 2020 7:48 pm

    erős paprika wrote:
    Erős Pista wrote:

    ali davico je u svakom pogledu superiorniji pisac u odnosu na miljkovica. mislim ali o tome bi deksa znao od nula do nista.

    100%. misim i da nije, zanimljivije je da je davico bolji pisac a opet je ljubomoran na miljkovica pa ga ubije.


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by beatakeshi Fri Jul 10, 2020 8:07 pm

    Ali onda nije Salijeri, nemoj da mu kvariš frizuru.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Erős Pista Mon Oct 12, 2020 9:21 pm

    Pored proceduralnih stvari bilo je, kako kaže, i kreativnih razloga, pre svega, u shvatanju kako je Miljković okončao svoj život.
    U smislu da sam se ja držao teze da je Branko ubijen, dok je Upravi, naslućivao sam, više odgovaralo da se držimo uvreženog "kanona" da je izvršio samoubistvo. Predložio sam ovih dana upravniku da me zameni nekim drugim piscem ili da uzme neke već postojeće dramske tekstove kao što je onaj Vidosava Petrovića. Ili da tekst napiše upravnik Milovanović pošto je i sam pesnik i dramski pisac - zaključuje popularni Deksa Pantelejski.
    https://www.juznevesti.com/Kultura/Drama-pre-drame-o-Branku-Miljkovicu-Stojiljkovic-odustao-jer-nije-dobio-ugovor-od-Narodnog-pozorista.sr.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Летећи Полип Mon Mar 01, 2021 6:27 pm



    :ljaksofon:


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Sotir Mon Mar 01, 2021 6:54 pm

    Имао сам прилике да пре који месец прелистам сценарио за Бајићев филм о Халијарду.

    Приметио сам оно што ме је одавно нервирало у новијој домаћој кинематографији. Једна прилична клишеизираност и очекиваност.
    Наравно поред приличне количине историјских грешака. Али то гледалац вероватно неће ни приметити.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Ferenc Puskás Mon Mar 01, 2021 7:30 pm

    Obećava. Jel se već može gledati?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by ficfiric Mon Mar 01, 2021 7:36 pm

    Jos nista

    Stiže serija “Aleksandar od Jugoslavije“, pogledajte trejler

    Više od 130 glumaca učestovalo je velikom projektu snimanja serije "Aleksandar od Jugoslavije“, reditelja i scenariste Zdravka Šotre, a po istoimenom romanu Vuka Draškovića.

    Serija, koja će imati 15 epizoda, obuhvata istorijski period od 1918. do 1934, odnosno od stvaranja Kraljevine SHS koja će 1929. postati Jugoslavija do 1934, ubistva kralja Aleksandra u Marselju.

    Kralja Aleksandra tumači Ljubomir Bulajić, a kraljicu Mariju Tamara Aleksić.

    U glumačkoj ekipi su i Irfan Mensur, Petar Strugar, Branislav Lečić, Žarko Laušević, Voja Brajović, Nikola Kojo, Goran Šušljik, Sloboda Mićalović, Nada Macanković, Nataša Ninković, Nela Mihailović, Danica Maksimović, Anica Dobra, Jelica Sretenović.


    _____


    Uprava napolje!

    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Bleeding Blitva Mon Mar 01, 2021 9:54 pm

    Da prostite ali kakav je ovo trejler, di su žene, di je seks, nekakva krčma di se kuju zavjere?? Toliko je dosadno da fale klišeji Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 1844795956
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Летећи Полип Mon Mar 01, 2021 9:58 pm

    Sava Mrmak i dalje bog za sve ove dunstere danas.

    Inače, baš da vidimo i Lečićevog Pašića. Neverovatno je da jednu tako koloritnu ličnost kao što je Baja Pašić, sa milion anegdota i vrcavih doskočica, uvek prikažu kao nekog rezervisanog smarača šturog na rečima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by plachkica Mon Mar 01, 2021 9:58 pm

    ima hrvata, menjaju i žene i seks
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Летећи Полип Mon Mar 01, 2021 10:03 pm

    To je zato što svakog poštenog Srbina više emotivno obujme nezahvalni Hrvat, nego gola dojka.  Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 1844795956


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Bleeding Blitva Mon Mar 01, 2021 10:08 pm

    Pa to, kralj je brate napet, neka tajna romansa s Antom iz Splita bi to rješila.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by disident Mon Mar 01, 2021 10:11 pm

    Mogu misliti kakva je serija kada je trejler ovako očaj


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Летећи Полип Mon Mar 01, 2021 10:13 pm

    Btw, najjača je ova CGI scenografija. Kao iz Westwoodovih igrica.  Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by ficfiric Mon Mar 01, 2021 10:21 pm

    Ma, kakav seks kod Sotre


    _____


    Uprava napolje!

    Poziv svim gledaocima Ravne gore - Page 5 Empty Re: Poziv svim gledaocima Ravne gore

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:31 am