Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Da li treba otvoriti vrata?

    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 7:40 pm

    boškić u najstarijem listu na balkanu:

    http://www.politika.rs/scc/clanak/371148/Pogledi/Srbija-u-svetu-koji-se-menja

    Србија у свету који се мења
    Свет више није униполарна неолиберална хегемонија

    Аутор: Бошко Обрадовићсубота, 31.12.2016. у 09:15

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Stojanovic-dragan-30-dece-2016
    Драган Стојановић
    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Bosko-obradovic

    Година 2016. остаће упамћена као једна од преломних у савременој историји. Међународни геополитички оквир који је постављен почетком деведесетих неповратно одлази у прошлост. ,,Брегзит”, Трампова победа, слом Ренцијевих насилних „реформи” у Италији, пропаст сиријског интервенционизма САД, победе Радева у Бугарској и Додона у Молдавији... – вратили су на велика врата политику, народ и демократију. Свет више није униполарна неолиберална хегемонија. И по свему судећи то је тек почетак таласа промена које нас очекују у 2017. и наредним годинама.

    Идеолошки модел који је на издисају могао би да се сведе на прилично јадну слику човека који се налазио у његовом средишту. Шта је човек тог неолибералног модела? То је пре свега потрошач, неко ко мора да позајмљује да би све више трошио. То је хедониста, неко за кога постоје само права (прве, друге, треће, четврте генерације), а не постоје дужности, обавезе, одговорност, солидарност. То је наводни космополита коме вредности патриотизма, нације и припадности не значе ништа, неко ко се поноси тиме да је истргнут из окружења, традиције, наслеђа и да му је свуда једнако добро. То је човек који више не зна да ли је мушкарац или жена, неко ко од сексуалне потребе покушава да изгради идентитет и смисао живота. Неко ко је лишен сваког утемељења, повезаности и пре свега односа са вечним, ванвременским вредностима; неко ко треба да живи само за тренутак, без одговорности према прецима и наследницима.

    Слика света која се гради на оваквом моделу и не може да створи ништа трајно и озбиљно. Зато се народи масовно буне и покушавају да управљање својим животима и својим државама поврате од отуђених политичких елита које раде само у интересу финансијских корпорација и банака, јединих стварних добитника глобализације.

    Ове геополитичке промене у Европи и свету изгледа не види још само власт у Србији. А шта нас тек чека у 2017? Избори у Француској, Немачкој, Холандији... Како ће изгледати Европска унија ако у Аустрији дође на власт Слободарска партија Хајнца Кристијана Штрахеа, у Француској Марин ле Пен, а у Немачкој Алтернатива за Немачку? Шта ако у свим европским државама на власт дође по један Орбан који је из Мађарске избацио ММФ, све кредите индексиране у страним валутама пребацио у домаћу, додатно опорезовао све стране банке и осигуравајућа друштва и основао Министарство за породицу као државни приоритет број један?

    За све поменуте политичке опције карактеристично је да се окрећу Европи нација и позитивно гледају на стратешку европску сарадњу са Русијом. Заједнички именитељ нове геополитичке стварности је повратак државном суверенитету и националном идентитету, заштита државних граница од мигрантске најезде и економски патриотизам – изражена жеља за монетарном сувереношћу и домаћим економским интересом.

    Шта нас све још чека у 2017? Шта ако Америка под Трамповим вођством направи договор са Русијом? Како ће се тај договор рефлектовати на Балкан? Да ли ћемо изнова моћи да поставимо српско национално питање на Балкану, које је било нерешиво за време досадашњих америчких администрација? Зашто Република Српска не би била самостална и у савезу са Србијом? Зашто се том савезу држава не би прикључила и Црна Гора после пада Мила Ђукановића са власти, као и БЈР Македонија? Зар народи у све четири поменуте државе немају заједнички интерес да остану ван НАТО-а и развијају економску размену без граница? Зашто Балкан не бисмо вратили балканским народима и успоставили простор мира и сарадње? Ми, Балканци, себи више не смемо да дозволимо мешање са стране и међусобне сукобе у туђем интересу.

    Западне земље на овим просторима већ сто педесет година спроводе исту политику, користећи нажалост наше комшије против нас. Зато председник Хрватске може отворено да даје расистичке изјаве, а председник државе или председник Владе Србије за пет година власти ниједном не смеју да помену угрожена права Срба у било којој околној држави.

    Оно што такође не разумем јесте зашто председник владе дозвољава да се под притиском странаца обликују наши закони? Tа политика самопонижавања и себеодрицања мора да се мења. Управо онако како је то у сличном идеолошки турбулентном периоду пре више од 80 година узвикнуо Милош Црњански: „Погледајмо коначно како ствари стоје са чисто српског становишта”.

    Да би се то десило морамо да одвратимо очи од опчињености Берлином и Бриселом, да се осврнемо око себе и видимо Европу и свет који се мењају. И да не будемо поново последњи еврофанатици када се ЕУ распада на наше очи, као што смо били последњи комунисти и Југословени у бившој СФРЈ у време њеног распада.

    Председник Српског покрета Двери, народни посланик
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 7:50 pm

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 ThumbnailImage


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 7:58 pm

    U istom dahu ovo:

    Да ли ћемо изнова моћи да поставимо српско национално питање на Балкану, које је било нерешиво за време досадашњих америчких администрација? Зашто Република Српска не би била самостална и у савезу са Србијом? Зашто се том савезу држава не би прикључила и Црна Гора после пада Мила Ђукановића са власти, као и БЈР Македонија?


    Pa ovo:

     Зашто Балкан не бисмо вратили балканским народима и успоставили простор мира и сарадње? 


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 8:47 pm

    ali takvo viđenje srpskog nacionalnog pitanja je prirodno(tm), to je jedna normalnost, šelingova tačka balkana takoreći, dok ameri mute "koristeći komšije" i ne daju (već 150 godina!) da stvari idu jednim prirodnim, da ne kažem porodičnim tokom, da muško bude muško a žensko žensko i srbin srbin (na 1 stanovištu).
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 9:02 pm

    Takoe! Ko je jaci taj tlaci i namece svoj prirodni "mir". A kad nema mrskih zapadnjaka, onda smo to mi.

    Ali da te pitam - jel primecujes da nesto u tekstu vidno nedostaje?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 9:08 pm

    dočekaše tu 1 čuvenu promenu odnosa snaga u svetu koju čekaju od '91.
    pre neku nedelju na radiju bgd 2, demokratski bez muke™️, gost Mladićev sin. tipičan jel vidite šta nam rade razgovor u kome on objašnjava kako je napad na civilne ciljeve u Pofalićima okej jer Mladić nije znao da li je njegova majka u tom trenutku odatle otišla. tru stori. i taj isto jedva čeka da se sad, samo što nije, sve promeni.

    on samo pokreće neka pitanja, ništa više Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 819872012
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 9:09 pm

    William Murderface wrote:

    Ali da te pitam - jel primecujes da nesto u tekstu vidno nedostaje?
    crkva und vera?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 9:13 pm

    Ne, ne, jos esencijalnije. Rupa u srcu teksta (i Srbije).

    Crta nove granice, pripaja RS, CG, Makedoniju, ali ni reci o - Kosovu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 9:17 pm

    pa za Kosovo mu ne trebaju nove granice Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 1844795956
    al stvarno mu fali crkva--sve je o naciji, tradiciji, precima, naslednicima, večnim &vanvremenskim vrednostima...
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 9:20 pm

    Kosovo se podrazumeva.
    Crkva je interesatnije pitanje. Dveri su u poslednjih par godina imali ostre kritike prema nekim sadasnjim vodjama SPC. Primera radi, otvoreno su kritikovali Gasicevo slikanje. Vucic ih proziva da su sekta koja ne priznaje sadasnju SPC...
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 9:21 pm

    Dveri: SPC da se ne sramoti, političari nisu za freske

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=09&dd=06&nav_id=1173541
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 9:26 pm

    William Murderface wrote:Takoe! Ko je jaci taj tlaci i namece svoj prirodni "mir". A kad nema mrskih zapadnjaka, onda smo to mi.

    Ali da te pitam - jel primecujes da nesto u tekstu vidno nedostaje?

    pobrojani minus kosovo minus hrvatski srbi = make serbia great (again) 2.0
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 9:32 pm

    Dveri vise gledaju prema jugu i istoku nego li prema Hrvatskoj, za razliku od drugih srpskih nacionalista. Oni imaju jake veze sa pro-ruskim bugarskim ogranizacijama.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 9:39 pm

    Ma nisu oni vec dugo povezani s Crkvom, od kako su postali stranka.

    Meni je ovo za Kosovo zanimljivije - kakvo podrazumevanje, to bi moralo da bude prvo na spisku. Ali nije. I meni to govori da je Boskic citao FA i da prati trendove.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 9:40 pm

    Gargantua wrote:
    William Murderface wrote:Takoe! Ko je jaci taj tlaci i namece svoj prirodni "mir". A kad nema mrskih zapadnjaka, onda smo to mi.

    Ali da te pitam - jel primecujes da nesto u tekstu vidno nedostaje?

    pobrojani minus kosovo minus hrvatski srbi = make serbia great (again) 2.0

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 9:47 pm

    William Murderface wrote:Ma nisu oni vec dugo povezani s Crkvom, od kako su postali stranka.

    Meni je ovo za Kosovo zanimljivije - kakvo podrazumevanje, to bi moralo da bude prvo na spisku. Ali nije. I meni to govori da je Boskic citao FA i da prati trendove.

    Da, kada je doslo do podele kada se formirala stranka dosta bogomoljaca je napustilo Dveri kao i neki ljoticevci.
    Podrzumeva se kao kompletna Srbija, mada ja mislim da bi Bosko bi spreman na podelu bez razmisljanja.
    Ima Bosko svoju knjigu na tu temu:

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Obradovic-srpska-unija-korica_resize
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 10:01 pm

    Treba se setiti da su Dveri bili mozda jedina desnicarska organizacija koja nije pljuvala Djindjica 2003.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 10:04 pm

    Toga stvarno ne mogu da se setim, a i da mogu, ne znam kakve bi to imalo veze sa dverima 2017.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 10:09 pm

    2003. Dveri su bile u pelenama. Kasnije su tvrdili da Djindjic ubijen zbog Kosova, tj furali teoriju treceg metka.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 10:10 pm

    Intervju u Banjaluci.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 10:11 pm

    Pa da, ubili ga jer je bio nacionalists. Meni je to vece zlo od onog Seseljevog prokenjavanja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Zuper Sat Dec 31, 2016 10:22 pm

    Moguce, ne ulazim u to. Samo je tako bilo a ako se dobro secam taj intervju govori o resavanju Kosova, Republike Srpske.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sat Dec 31, 2016 10:27 pm

    ali taj intervju je irelevantan za bilo šta osim za uvid u neka đinđćeva razmišljanja u datom trenutku. to nije bila ni nekakva strategija, ni državna politika (od zamisli do politike dugačak je put), a možda ni plod nekog razrađenog promišljanja koje bi imalo i političke posledice (da je ostao živ).

    jedino po čemu je taj intervju bitan je u kontektu naknadnih tvrdnji da mora biti da je zbog toga ubijen, trećeg metka, šifre monkton i slično.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2016 10:28 pm

    Ne bih ja tu trazio neku dugorocnu doslednost i planove, oni prosto hvataju talas. Kosovo se tu bas ne uklapa, a nije ni narocito realno, i fokusiraju se na realnije ili barem ubedljivije ciljeve. Insistiranje na Kosovu je sahranilo DSS, a ovi nece da budu sahranjeni nego da uspeju po svaku cenu. Kosovo za Srbiju vise nije tema, pa samim tim vise nije ni za njih, jer ne donosi nista.

    Et Zuper


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Sat Dec 31, 2016 11:16 pm

    Zuper wrote:Dveri: SPC da se ne sramoti, političari nisu za freske

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=09&dd=06&nav_id=1173541

    Тј може ако су краљеви ил цареви и сазидају им коју зграду дирекције цркву. Нижа властела нек не присмрђује.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 2 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:03 pm