Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Bluberi Tue Feb 02, 2016 1:17 am

    STO LJEPOTICA NA DAN
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Thu Sep 07, 2017 8:18 pm

    Ovo je primjeren topickć, dokumentarci odgledani na televiziji. Ponedjeljkom uveče na RTS 2 već par mjeseci puštaju odlične.

    Ova frka sa Kimom i raketama je pojačala moje interesovanje za SK i onda u kratko vrijeme ubodem dva dobra filma o njima.

    Prvo sam odgledo http://www.imdb.com/title/tt4206218/

    Španac, doselio u SK razočaran u mlaku evropsku ljevicu. Postao njihov vojnik i već se okitio sa nekoliko ordena i medalja. Mene malo podsjeća na Noskicha sa tamo(TM).


    Prije tri dana je prikazan http://www.imdb.com/title/tt5129818/

    I da se odgleda bez tona bio bi odličan. Odlično snimljeno, mnogo toga sam prvi put vidio.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by kondo Tue Oct 10, 2017 2:15 pm



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 10963
    Join date : 2014-10-28

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by bela maca Tue Oct 10, 2017 2:24 pm

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 3826186726
    malo je stvari na svetu lepših od mačaka


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by kondo Tue Oct 10, 2017 2:57 pm

    evo pomazem da kedi dodje u srbijicu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Erős Pista Fri Nov 17, 2017 8:56 pm

    Javite kad se pojavi na trafikama.




    https://www.newyorker.com/magazine/2017/04/10/death-of-a-dystopian


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Erős Pista Fri Nov 17, 2017 9:02 pm

    E, za ovo plaćam suvim zlatom. DObro, možda ne suvim zlatom, ali pivom po izvoru. Ne mogu nigde da nađem, a baš mi je bitno.


    Crom "All Hail Those who Fail" Trailer 1 from Patrick Kennedy on Vimeo.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Tue Jan 09, 2018 11:42 pm

    na rts3 trenutno ide, a nisam ranije gledao

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 220px-Cartel_Land_poster

    boktejebo na šta liči taj ćošak amerike. vidžilanti u fazonu "boli pandure kurac za nas, treba im sat i po da dođu iz tusona dovde, do tad će ubiti i mene i moju porodicu, moramo sami da se branimo", pa neki skup par matorih belaca sa desetinama meksikanaca od kojih daj bože da je 1 legalno tu, pregovaraju(tm) kako da svako živi svoj život, pikapovi u smb boji sa montiranim mitraljezima pozadi, ko isisovske tojote, "patroliraju" kroz te gradiće i po pustinji... užas

    samo fali tramp da dođe i kaže "niko ne sme da vas bije" Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 2729202060
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Thu Jan 11, 2018 11:41 am

    Juče to reprizirali pa sam odgledao.

    Dobro je i kad obrazlaže šta ga je potaklo na čuvanje granice. Pio sam, drogirao se, a onda sam s tim prestao i probao da radim na građevini ali su tamo meksički emigranti uzeli sva mjesta i onda sam shvatio da se nešto mora preduzeti. Ko će ako neću ja? Neprijatno je za gledati kad su uhvatili onu grupu emigranata i ono njegovo poziranje pred njima. Ja idem prvi, dirne li me ko odmah ga sasijecite.


    A tek ono što se zbiva u Meksiku, pokret Autodefensa, doktor koji ga je osnovao i zaveo reda osvajajući pravim bitkama grad po grad od bande Templari. Onda se i grupice iz iz Autodefense počinju templaraski da ponašaju. Otmica onoga čovjeka pred ženom i kćerkom koja vrišti, i isleđivanje u kolima sa pištoljem uperenim u potiljak. Izdaja i cijepanje pokreta i na kraju saradnja sa državom koja opet sarađuje sa bandama i na kraju ih naoružava američkim oružjem i legalizuje. Kakva sjebanost.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Fri Mar 16, 2018 11:22 am

    U maju '92. imadoh preča posla pa su mi ova dešavanja iz LA totalno promakla. Sjećam se samo snimaka naoružanih ljudi na ulicana, paljevine i LA u dimu te kako je to sve ličilo na tadašnje stanje u BiH. Juče odgledam odlični LA 92. Urađen kao i Vukovar, poslednji rez, bez komentara, samo snimci i malo muzike.

    Neka dobra duša i na YT okačila.


               
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Zuper Fri Mar 16, 2018 2:42 pm

    Ti neredi i haos su dozvoljeni od strane vlasti. Tako su spasavali svoje guzice...I tako od rasizma, koji neupitno postoji, dosli do toga da su crnci zivotinje koji napadaju Korejance, belce...

    Imamo mi slicne primere u Srbiji, npr. u 2008 godini...

    Inace mislim da su crnci opasno sve platili tako sto je dozvoljeno meksickim kartelima da udju u njihove krajeve. Konkretno u LA su crnci tako "potuceni" od meksikanaca i u takvoj defanzivi trenutno na ulicama da bih mogao svasta da posumnjam. I to se nije samo desilo u LA vec se trenutno nesto slicno desava u Cikagu...
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by beatakeshi Fri Mar 16, 2018 3:01 pm

    The racial/ethnic/cultural composition of Los Angeles as of the 2005-2009 American Community Survey was as follows:[1]

    • White: 41.3% (Non-Hispanic Whites: 29.4%)
    • Hispanic or Latino (of any race): 47.5%
    • Black or African American: 9.8%
    • Native American: 0.5%
    • Asian: 10.7%
    • Native Hawaiian and Other Pacific Islander: 0.2%
    • Other: 25.2%
    • Two or more races: 2.8%
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Fri Mar 16, 2018 3:47 pm

    Dobar je i informativan film, zaista ne znam koji i čiji karteli danas drže dijelove LA a nije da me to nešto posebno i zanima.

    Fino su u film montirani bitni detalji, kreće sa snimcima sličnih zbivanja iz '65. preko prebijanja Rodnija Kinga pa do oslobađanja policajaca na suđenju i tačno vidiš kako ulice ključaju i samo čekaš da pukne.
    Ima scena strašne brutalnosti, npr. kad masa mlati kamiondžiju na sred puta, posebno je gadno jer na snimcima iz daljine se čini da je vozač žena. Ima i drugih kad u sred haosa stara Korejka staje na otvor razbijenog izloga i uz galamu i prepirku, u pozi preteškoj za staricu, stvarno zaustavlja masu koja je krenula da joj opljačka i spali radnju.

    Scene sa suđenja na kom su oslobođeni policajci su jezive, svi, i policajci i tužilac i porota izgledaju kao negativci u B filmovima. Gluma na suđenju je iz C produkcije.
    паће

    Posts : 39824
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by паће Fri Mar 16, 2018 5:55 pm

    Ал пази ђубрештине како дефинишу Азију... East Asia, Southeast Asia, or South Asia, as defined by the U.S. Census Bureau.[7]

    Дакле остатку Азије се ускраћује азијско порекло - сви остали (Сибир, те подручје између Цариграда, Суеца, Пакистана) јок. Не знам како Јевреји подносе да им се одриче право на порекло са матичне територије, јадни.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by ontheotherhand Mon Mar 19, 2018 9:52 pm

    Koji vam je najbolji Curtisov dok?
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Mar 19, 2018 9:56 pm

    verovatno 

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Screen-shot-2015-01-26-at-18-02-28
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Mar 19, 2018 10:05 pm

    Teško mi je odabrati, mene neki film drži neko vreme dok je vezan za temu koja mi se čini relevantnom u tom trenutku.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Tue Apr 17, 2018 5:22 pm

    https://www.imdb.com/title/tt1877514/?ref_=nm_flmg_prd_3

    Naklon do poda za ovo  Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 3137070404 iako sam tek sedam epizoda pogledao. Dokumentarac je ali skoro sve epizode traju blizu dva sata pa ih gledam svaki drugi dan. Ima dosta već viđenog ili pročitanog ali i dosta toga o čemu pojma nisam imao. Pri tom je majstorski odrađeno sa zanatske strane tako da nijednu zamjerku nemam. Detaljno, svi komentari dobro pokriveni snimcima i dokumentima. Obimno poput Ten thousand day war ali mi je ovo još bolje. Fino ga je pogledati i zbog Sirije i savremenih zbivanja generalno. Preostale tri epizode ću da razvlačim bar do kraja mjeseca, žao mi da ovo brzo potrošim.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Sep 17, 2018 7:24 pm

    Ovo je prije za neki od istorijskih topica.

    «Следствие вели…» Na RTS su to preveli kao "Istraga je pokazala", otkupili i emitovali jednu sezonu i tu se stalo, nikad je nisu reprizirali. Što je velika šteta jer glas Miloša Obrenovića, RTS-ovog naratora, poboljšava kvalitet za bar jednu zvjezdicu. Isto važi za "Kriminal u Rusiji", ali te serije je bar 150 epizoda prikazano i još se baš ta, sa RTS sinhronizacijom, raširila i na lokalne televizije, čak i do brčanske TV HIT je dobacila pa je skoro uvijek ima negdje za gledati.

    Zašto je za istorijske topice? Zato što se bavi sovjetskom erom, to jest svakojakim kriminalom iz tog vakta. U pedesetak minuta epizode (neke su dvodjelne) svakih par minuta iskrsne nešto mnogo interesantno. Koriste dosta dokumentarnih snimaka, sa uviđaja i rekonstrukcija zločina, snimci isleđivanja zločinaca, snimci sovjetskih gradova i ljudi. Serijske ubice, kriminal sa političkom potporom, razne bande, ubistva sebrilitija... Obrađene su razne vrste kriminala ali dok ide priča o tome, uhvati se na stotine podataka o SSSR koje teško da zna neko ko nije iz tog vremena i prostora.

    Voditelj je Leonid Kanevski, glumački veteran iz SSSR vakta. Serija je prava "sovjetska", ni nalik na slične sa zapadnih televizija, Leonid kao voditelj takođe ali to je meni dodatni plus. Dok traje glavna priča, Leonid iznosi gomili zanimljivih detalja o gradu u kom se radnja dešava. Nije dosadno čak ni kad se deseti put gleda Moskva ili Lenjingrad, posebno dobre su epizode iz Kijev, Vicebska, Erevana, Irkutska itd. Skoro svaka epizoda ima i gastronomski dio, Leonid pojede neko zanimljivo lokalno jelo, za neka jela su priloženi i recepti i snimljena je priprema.

    Obrađeni su kriminalni slučajevi od ranih dvadesetih pa do ljeta '91.


    Banda "Crna Mačka", djelovala odmah poslije rata, sastavljena od radnika i sportista, čak im se i jedan Stahanovac priključio.



    Epizoda o pljačkašima hrane za vrijeme blokade Lenjingrada.



    Ubistvo pjevača Igora Talkova, to je već iz doba raspada SSSR-a. Dosta dobrih dokumentarnih snimaka iz tog vremena.



    Jedna Igorova pjesma.



    Plus još dvjestotinjak epizoda, uglavnom odličnih, prve tri sezone vrhunske.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Sat Oct 13, 2018 6:43 pm

    Valjda će uskoro biti dostupno za gledanje.


    Peter Jackson has given new life to 100-year-old film footage.
    As part of the WWI centenary, the British Imperial War Museum commissioned The Lord of the Rings director to create They Shall Not Grow Old, a documentary that casts the “war to end all wars” in a new, technicolor light.
    Jackson and his team at WingNut were granted access to 600 hours of black-and-white, silent footage from the Western Front, which he boiled down to a 90-minute film that’s been colorized and digitally remastered–not unlike the 2009 docu-series World War II in HD Colour. Jackson spent four years working on the project, pouring over reels and consulting professional lip readers to analyze what the soldiers were saying. He hired actors to bring those voices to life, and for narration, used clips of interviews with veterans recorded in 1964.



    Super izgleda na ovim snimcima.



    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Nov 26, 2018 8:05 pm

    Serija "Žestoke priče" Rajka Grlića, snimljena sredinom sedamdesetih godina prošlog stoljeća, oda su hedonističkom uživanju u spravljanju jela i pića. Svinjokolja, tipičan običaj klanja svinja, spravljanja kulena, obred koji bi se ulaskom u EU trebao promijeniti ili čak potpuno nestati, ostao je tako sačuvan za buduće generacije.

    YT opis videa.






    Danas ovo prvi put vidio. Predobro.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Nino Quincampoix Thu Dec 20, 2018 1:26 pm

    Je gledao neko ovo?

    Die Deutschen
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Sun Dec 30, 2018 8:04 pm





    Uljez je jugoslovenski dokumentarni film snimljen 1965. godine u režiji Krsta Škanate. U njemu se prikazuju proces industrijalizacije i modernizacije koje simbolizuje dolazak ULJEZA - velikog futuristickog bagera u malo selo koja za mestane ruralnog Kosova i Metohije predstavlja jedan bizaran i nadrealni susret ruralnog i industrijskog, proslosti i buducnosti.
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by ♏ Mon Dec 31, 2018 9:02 pm

    Kul.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Jan 21, 2019 7:43 pm

    Boris Rašeta na Novostima o Čarugi, pravom.


    ...bio je nemilosrdni ubojica, lišen osjećaja, idealizma, puki zbir sirovih nagona, barbarogenij na vječnoj mrtvoj straži. U biti, bio je prethodnik Ljube Zemunca, Arkana, Giške, Kutle, Tutle i Mutle, više ili manje šarmantnih razbojnika koji su nas orobili, uz jednu jedinu razliku: on je to činio za svoj račun, bez, odnosno protiv države, a oni uz državno zaleđe.


    I dokumentarac koji pominje:

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 2 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 9:43 am