Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    manje profi + mobitelska skljocanja

    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Sun 28 Oct - 12:44:46

    Koyasan, Kongbuji Temple, bašta od peska i kamena, Banryutei. Sa moje ture 22-23. oktobar 2018.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018Ibanryuiteiphoto01

    Ima je okolo hrama, 2,349 kvadratnih metara, najveća u Japanu. Simbolika je da par zmajeva izranja iz mora oblaka da zaštite mauzolej.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018banryuiteiphoto02
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by ♏ Sun 28 Oct - 12:50:54

    Mesto ima solidan stepping stones potencijal.
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Sun 28 Oct - 13:00:34

    imam ja u dnevnoj sobi isto to samo manje, kupili mi zen baštu da se smirujem

    to je bilo pre foruma
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Indy Sun 4 Nov - 9:47:50

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 20180825-190430
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Sun 4 Nov - 15:10:36

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 12501834_449552115241647_871253054_n
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Sun 4 Nov - 15:34:27

    Ovo nisam ja, nego moja BFF, ali je mobitel + ne-profi, tako da može da prođe.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 45269569_10156909615762392_4348272414283530240_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 4 Nov - 15:49:36

    U, super je manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 1143415371
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Filipenko Sun 4 Nov - 17:01:42

    Border guard ceka dete koje je uspelo da ilegalno predje granicu da ga overi elektro-pistoljem?
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Sun 4 Nov - 17:04:20

    Ne, baba fotka unuka.
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Mon 5 Nov - 6:55:44

    Tottori, peščane dine.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018tottori01

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018tottori02
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Indy Mon 5 Nov - 7:35:57

    sejlor wrote:Ovo nisam ja, nego moja BFF, ali je mobitel + ne-profi, tako da može da prođe.


    Opa! Imamo i dronove.
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Mon 5 Nov - 9:08:39

    Ne znam da l me zezaš, ali ovo je fotka s mosta. manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 1143415371
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by kondo Mon 5 Nov - 9:53:29

    yoyogi wrote:Koyasan, Kongbuji Temple, bašta od peska i kamena, Banryutei. Sa moje ture 22-23. oktobar 2018.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018Ibanryuiteiphoto01

    gde si spavao, u hramu ili u hotelu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Mon 5 Nov - 10:06:17

    Kondo wrote:gde si spavao, u hramu ili u hotelu?

    To je bio jedan dan Nara, drugi dan Koyasan. U Naru smo išli opet jer se ćerka nije sećala ničega osim da je hranila jelene 2010. Spavao sam u Nari, u hotelu i ujutro došao u Koyasan. Vrlo je nepristupačno, nije ni čudo da je 95% posetilaca (turista) bilo u 70-im godinama. Više je bilo američkih penzionera nego lokalnih. Oni su spavali u hramu. Imao sam ja to ranije, nije mi bilo neophodno. Bio je radni dan, utorak, ne znam kako je vikendom.
    Jedan Japanac nam je rekao (kada se sedne da se popije gratis čaj i kolačić) da je celog života odlagao i najzad, kao penzioner, došao no ovo sveto mesto.
    I sam sam se, sa svojim kolima, nakanjivao 15 godina da odem.

    Osnivač hrama je tražio lokaciju sa koje se vidi 8 brda, kao 8 latica lotosovog cveta (po lotusima je Buda napravio prve korake) i potrefilo se mesto izolovano od svega.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by kondo Mon 5 Nov - 10:25:08

    yoyogi wrote:
    Kondo wrote:gde si spavao, u hramu ili u hotelu?

    To je bio jedan dan Nara, drugi dan Koyasan. U Naru smo išli opet jer se ćerka nije sećala ničega osim da je hranila jelene 2010. Spavao sam u Nari, u hotelu i ujutro došao u Koyasan. Vrlo je nepristupačno, nije ni čudo da je 95% posetilaca (turista) bilo u 70-im godinama. Više je bilo američkih penzionera nego lokalnih. Oni su spavali u hramu. Imao sam ja to ranije, nije mi bilo neophodno. Bio je radni dan, utorak, ne znam kako je vikendom.

    nije nepristupačno iz osake, ali iz nare svakako jeste. i nije da se ide kolima sem ako ne ponesete kese za povraćanje - za ovakve stvari je voz super stvar. mi smo se gore peli nekim heritage vozom u koji se preseda u podnožju planine a dotle direktnom linijom sa osaka nambe. idealno za glupe turiste poput nas. ima neki turistički paket, dnevni pass za sve vozove plus žičara na vrh plus ulaznice za sve gde se placa. nadam se da si prošao kroz onu šumu mrtvih gore, sa spomenicima u stoletnoj mahovini - meni je to jedan od hajlajta turističkog japana. kamenih zen bašti kao što je ova ima i boljih, u kjotu, mada je taj mit koji si gore opisao čini posebnom. zapravo je svaka zen bašta u japanu posebna.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Dsc01410


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Mon 5 Nov - 10:41:47

    Okunoin je taj mauzolej. 200 hiljada spomenika.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018okunoin02

    Ovo je simbolika, ovaj most kojim se prelazi iz ovog u svet mira (gde su ti grobovi)

    Ichi no hashi

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018okunoin06

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018okunoin07
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Indy Mon 5 Nov - 10:57:06

    sejlor wrote:Ne znam da l me zezaš, ali ovo je fotka s mosta. manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 1143415371
    Lol, uopšte te ne zezam... Izgledao mi je kao dron-foto. (Ima sad jednostavan dron koji ti pošalje fotku na mobilni telefon direkt, mislim da se zove selfie-drone.)

    Ovo, iz komšiluka danas, pod nazivom "Not Yet Gentrified".

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 1200-notyetgentrified
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by паће Mon 5 Nov - 13:57:36

    Ово би ладно могао да одсимулишеш на било којој авлији, само убациш коју саксију са тим оностраним биљем (ал да се не види да је саксија), и сачекаш да се мачор нацрта.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Indy Mon 5 Nov - 14:40:45

    Pa da, baš to... dvorištance (a i macan) me podsećaju na Beograd iz davnih dana. Sad se ovaj kraj u kome sam ubrzano džentrifikuje, simpa skromne kućice sa "spontano uređenim" dvorištancima kao što je ovo (tj. tragovima ekčual života) zamenjuju "Grand Designs" bezlične kocke od stakla i betona... a nešto slabo stoje i sa mačkama.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by паће Mon 5 Nov - 16:19:48

    А да кренеш да им продајеш по четврт табле салонита, двоја колица шодера, пробране половчиће цигаља, зарђан оквир од бицикла, канте од малтера и тај асортиман који свака неџентрована кућа мора д'има у авлији?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Indy Mon 5 Nov - 22:49:57

    Kad stigne nadolazeća apokalipsa, sve će to opet da dođe na svoje mesto.   manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 1844795956
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by паће Tue 6 Nov - 1:47:04

    Што те ништа не спречава да се мало омастиш па да приредиш домаћински дочек кад то буде долазило.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Sat 10 Nov - 6:56:45

    Mikawa lake, Toyota City.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018mikawalake01
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by katamaran Tue 13 Nov - 20:28:30

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 WP-20181113-15-41-54-Rich


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Guest Mon 19 Nov - 11:57:18

    Od juče, Obara, Toyota City. "Shiki sakura", trešnje koje cvetaju u martu i novembru. Neko dođe u martu u Japan, vidi ih pa pomisli to su te čuvene trešnje u cvatu. Nisu, druge su sorte i drugo vreme. One sakure cvetaju početkom aprila.

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018obara01

    Može da se vidi crveno jesenje lišće dok ove sakure upravo cvetaju

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 2018obara02

    manje profi + mobitelska skljocanja - Page 6 Empty Re: manje profi + mobitelska skljocanja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr - 13:03:32