Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49939
    Join date : 2017-11-16

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 13, 2021 9:21 pm

    Ma uopste me ne interesuje da jedem u Beogradu bilo gde. Sledeci put u restoran kad sledeci put budem u inostranstvu. Nemam nikakvu nameru da im placam sumanute cene.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by zvezda je zivot Sat Nov 13, 2021 10:23 pm

    aj polako smirite se


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by boomer crook Sat Nov 13, 2021 10:28 pm

    kondo wrote:e zabole me kurac. em me zabole em ce ga dobiti od mene. danas sa zenom obidjem selo u kome nismo bili neko vreme, zus ga zna, tsimandria. sednemo u dnevni kafenio (uvece im radi mesna ispostava), zena naruci uzo i meze, ja narucim cetvrt crnog i meze.
    za meze dobijemo tanjiric mesane sveze salate, tanjiric fave sa jednom slanom srdelom, tanjiric pomfrita sa 4 cufte sa mentom i korpu hleba sa grilovanim sirom preko. to i uzo 3 evra, to i vino 4 evra, jos jedna tura mezea 1.5e (pritom sam dobio skroz drugaciju turu - melizanosalata, ruska salata sa piletinom (ima neko ime na grckom al jbga) i svinjske kocke u vinu sa pomfritom. racun za sve 9.5e.
    qrac u kome je beograd je bas ruzan, sluzav i mlohav. kad se u ponedeljak budem vratio u beograd (na kratko) vozicu bajs i jesti uglavnom mahunarke koje cu doneti sa ostrva, meso samo iz porodicne nabavke. ne ulazim kolo bolesne ekonomije i inflacije...


    jebiga sada sam ogladneo. srecom imam one pastete s tunom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sat Nov 13, 2021 10:46 pm

    si kupio? kako se slazete?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 13, 2021 11:25 pm

    Mór Thököly wrote:Ma uopste me ne interesuje da jedem u Beogradu bilo gde. Sledeci put u restoran kad sledeci put budem u inostranstvu. Nemam nikakvu nameru da im placam sumanute cene.

    Ne verujem da će nekoga da zaobiđe inflacija.
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Nov 14, 2021 11:17 am

    kondo wrote:si kupio? kako se slazete?

    Мази је, пази је и зове је Ђорђе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Zus Sun Nov 14, 2021 1:51 pm

    kondo wrote:e zabole me kurac. em me zabole em ce ga dobiti od mene. danas sa zenom obidjem selo u kome nismo bili neko vreme, zus ga zna, tsimandria. sednemo u dnevni kafenio (uvece im radi mesna ispostava), zena naruci uzo i meze, ja narucim cetvrt crnog i meze.
    za meze dobijemo tanjiric mesane sveze salate, tanjiric fave sa jednom slanom srdelom, tanjiric pomfrita sa 4 cufte sa mentom i korpu hleba sa grilovanim sirom preko. to i uzo 3 evra, to i vino 4 evra, jos jedna tura mezea 1.5e (pritom sam dobio skroz drugaciju turu - melizanosalata, ruska salata sa piletinom (ima neko ime na grckom al jbga) i svinjske kocke u vinu sa pomfritom. racun za sve 9.5e.
    qrac u kome je beograd je bas ruzan, sluzav i mlohav. kad se u ponedeljak budem vratio u beograd (na kratko) vozicu bajs i jesti uglavnom mahunarke koje cu doneti sa ostrva, meso samo iz porodicne nabavke. ne ulazim kolo bolesne ekonomije i inflacije...
    Cekaj, nista kokoretsi? Ne bih izdrzao samo na mezetu tamo.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Nov 14, 2021 2:02 pm

    meze uz rakiju, pa klopa uz vino...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun Nov 14, 2021 5:48 pm

    kokoreci kao i ostale stvari sa suvle samo u glavnom lokalu koji se otvara u 19h, ovo je ono manje pored tj sa strane koje sada radi kao dnevna uzerija sa pridodatom ponudom gotovih jela uz piće i meze. i odlično je, celo leto sam se jadao što je prethodno kafanče na istom mestu koje je vodio presimpatični dedica 75+ propalo zbog korone i ovi ga halapljivci progutali pa sam bojkotovao ali sam pogrešio, ovo je besprekorno skockano. 

    a za kokoreci, jbga ovog leta sam toliko fotisovih kokorecija pojeo da sam sit do sledece sezone. bizarno juce su imali u ovoj dnevoj varijanti pacas - juneće škembiće/nogice u saftu ali sam se stvarno prilično detoksirao od ekstrema. sad kad dođem u srbiju pa pohitam da se vratim, kapiram da će pacas biti prvo na meniju.

    inače je imalo šta da se lepo pojede od gotovih jela što inače najviše volim po kafanama ovde jer se za meso skaru i slično uglavnom oslanjam na komšije kao što je pomenuti fotis, likovi su teške psihopate tipa da su poslednji put prvi susedi za ćerkin imendan ladno okrenuli jagnje od 16kg očišćeno na ražnju u dvorištu (deca šokirana, matorci u transu). elem kafanica - imali su jagnjetinu u limun sosu, pomenute pacas, meatballs u paradajz sosu, neke špagete i još par sitnica, žena je uzela veg pastu a ja još jednu turu mezea. veruj mi da je ovih 6 tanjirića plus prepečeni hleb (par komada sa zapečenim sirom) bilo dimenzija jednog dobrog glavnog jela i 1-2 startera. uostalom videćeš sledeće godine...


    Last edited by kondo on Sun Nov 14, 2021 6:00 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3119
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sun Nov 14, 2021 5:53 pm

    pojela sad 100g ćeten alve ima dumrem,nisam pojela 100g toga ima 10god
    a to mi je,u proslom zivotu,bio omiljeni slatkis..moglo je brdo cokolade pored mene da istrune ali bih pojela svu alvu  Na trpezi - Page 13 2849097393 Na trpezi - Page 13 2849097393
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Nov 14, 2021 6:01 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun Nov 14, 2021 6:07 pm

    zabranjeno mi je da jedem alvu ćeten a cure mi bale uvek kada je vidim na polici, pa sam morao da pribegnem nečemu što inače retko radim - degustirao sam proizvod sa zamenom za šećer, stevijom. i gle čuda, alva je svejedno toliko nakrcana šećerom da ovo bez problema prolazi. može da se jede bez štrecanja, naročito ove neke varijante sa dosta kakaoa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Nov 14, 2021 6:38 pm

    Купим то једном годишње кад натрчимо на неки вашар, кило буде доста да ме држи до наредне године.

    Некад је било и у дућанима, е кад се сетим оног македонског у жешћој алу фолији, то било скоро лименка. Уф.

    (то што сад има у дућанима је курац од овце, нећу са укусом ваниле или чоколаде, јебо лажњаке, хоћу са укусом ћетен алве)


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by fikret selimbašić Sun Nov 14, 2021 7:10 pm

    паће wrote:Купим то једном годишње кад натрчимо на неки вашар, кило буде доста да ме држи до наредне године.

    Некад је било и у дућанима, е кад се сетим оног македонског у жешћој алу фолији, то било скоро лименка. Уф.

    (то што сад има у дућанима је курац од овце, нећу са укусом ваниле или чоколаде, јебо лажњаке, хоћу са укусом ћетен алве)

    Makedonka jeste bila odlična, nije čak bila ni preslatka. Onda je naišao talas odličnih vašarskih, boljih od te iz debele srebrnaste folije i to je trajalo godinu-dvije. Zatim su zanatlije krenule da muljaju i sve je teže bilo naći dobru a kamoli odličnu. Kasnije se opet vratilo na staro, makedonska pobedila.

    +1 za drugi bold.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Zus Sun Nov 14, 2021 7:31 pm

    Auuu bre djakonija raznih ostrvskih I halva pride. Stvarno nije u redu. Razmisljam kako cu da probam ovaj detox iz tegli I teglica sto krecem sutra. 5 dana pakla. Pa ko pretekne. Imacu mokre snove dakle.Moracu da oladim ovde malo.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by kapetanm Sun Nov 14, 2021 7:40 pm

    Dosao sa puta. U Mrčajevcima pečenjara Baralić, milina
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Nov 14, 2021 7:45 pm

    Imaju vrlo hvaljenu ispostavu kod Hale Pionir
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49939
    Join date : 2017-11-16

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 14, 2021 7:47 pm

    Pošto kilo, jel znaš? Mislim, tu kod hale.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Nov 14, 2021 7:48 pm

    Ne znam, možeš zoveš pitaš. Znam da nisu od jeftinijih
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49939
    Join date : 2017-11-16

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 14, 2021 7:51 pm

    Oket
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Nov 14, 2021 7:58 pm

    plavaivy wrote:pojela sad 100g ćeten alve

    100g nije jedenje nego probanje
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Nov 14, 2021 8:03 pm

    Mór Thököly wrote:Oket

    Videću i ja, želim jesti pečenja
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49939
    Join date : 2017-11-16

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 14, 2021 8:06 pm

    E super Na trpezi - Page 13 1143415371
    plavaivy

    Posts : 3119
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Mon Nov 15, 2021 10:12 am

    Talason wrote:
    plavaivy wrote:pojela sad 100g ćeten alve

    100g nije jedenje nego probanje



    cuti...jutros sam je samo mirisala...
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Zus Sat Nov 20, 2021 1:26 pm

    Biće uskoro na trpezi
    Otvara se suši ff u prizemlju moje zgrade.
    Ohoho, osušiću se! Uskoro!

    Na trpezi - Page 13 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 5:38 am