Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 09, 2021 3:13 pm

    solzenjicin wrote:Jeste tako bilo, Sloba bio siroke ruke. Slobo Milosevic se cudio Aliji sto trazi neka sela. Na kraju i Vukovar morao dati da bi odobrovoljio Njofru Auscoveka da bidne na njegovoj strani protivu Alije saudiranca. Auscoveku iz Agrama nije to tesko palo, Auscovek bi to uradio i be Wolfburga. Verujte mi, uradio je vec to 1991.
    Posle Slobo Milosevic dao Brcko i jos celo Rajvosa iako se pricalo da su Binsrbi samo u okolnim forestima ali ne i na Grbavici koju je jurnalmensch der zeit, Teophylus, u suzama video kao porusenu i snajperisanu od sevage Zerbs aus wald.
    Krajisnik dobio kap kada je horen to, hteo tot Slobu a nije bilo toliko crkvi na Ilidzi. Krajisnik rascitao sto Zerbs izdrzali sve mudzahedinske napade na Vlasicu, napade postene Nato avijacije i nadasve granatiranje bratske francuske zerbskih polozaja u walds na JaVorini. Plus imovina mu ostala dole, große problem. I dok Alija hoce za svoga Cengica neku incestoidnu seljanu oko Foce, Slobo dadne i raju iz Rajvosa. Jbg. taki smo mi Srbi zato nas i svrbi.

    Gut man Slobo.


    Izmakla ti je poenta, Jabučilo. Ostavljam jedan procenat mogućnosti i da nije jer i ne kapiram najbolje šta pišeš na ovom satarašu od jezika.

    Izdvojio sam je zato što sam istu priču čuo za jedan gradić i tri sela koja su u Dejtonu vraćena FBiH. Kad sam je čuo prvi put, mlad i naivan povjerovah, a onda je počela da se ponavlja i skapiram da se ljudi tako predstavljaju kao uticajdžije, dižu vlastiti rejting u društvu pričajući o tome kako su se ruke dejtonskih pregovarača zavrtale zbog njih i njihovih želja i zahtjeva. Da ne bude zabune, u uticaj familije Čengić ne sumnjam i 51% vjerujem u ovu priču o Ustikolini.




    A, pa ja duhu odgovaram  Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 3274312807

    Zloduhu, u stvari.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Tue Nov 09, 2021 3:43 pm

    obrišite ovu nakazu sa čobanskim pokušajem pisanja nemačkih reči
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by паће Tue Nov 09, 2021 3:59 pm

    Turul madár wrote:obrišite ovu nakazu sa čobanskim pokušajem pisanja nemačkih reči

    А не, кад нису брисали онолики чобански пасторални енглески. Нећемо двоструке аршине (илити, по Мири Марковић, „дупле стандарде“).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3734
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Bleeding Blitva Tue Nov 09, 2021 6:54 pm

    Jović i Klasić, i Kosanović kao moderator, kažu da je Crna Gora najzanimljivija


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 09, 2021 7:41 pm

    Sever Kosova
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 09, 2021 7:42 pm

    Mislim, kao potencijalan sukob. "Najzanimljivije"...moraću da preslušam
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Mon Nov 15, 2021 5:48 pm


    I kada dobiju ocjenu da su sposobni, strance upućuju u Kumrovec, gdje je smještenglavni centar za obuku oružanih snaga. Ime lokaliteta trebalo bi da bude tajno, ali su u Zagrebu koncept očuvanja i mjere zaštite veoma relativni. U bazi u Kumrovcu, gdje je štampi nedostupan pristup, skoncentrisan je najveći broj stranih dobrovoljaca.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Јанош Винету Mon Nov 15, 2021 7:37 pm

    Bleeding Blitva wrote:Jović i Klasić, i Kosanović kao moderator, kažu da je Crna Gora najzanimljivija

    Класић каже да је ревидирао везано за Црну Гору, а Јовић каже да је најзанимљивија са идентитетског становишта. 

    Једно питање је остало неодговорено али упућени знају одговор на њега.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Wed Nov 17, 2021 7:26 pm

    https://apps.jutarnji.hr/vukovar/5/


    VUKOVAR: 30 GODINA Pogledajte veliki interaktivni specijal Jutarnjeg: Kronologija bitke, dramatične poruke branitelja...




    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Nov 17, 2021 8:02 pm

    Vukovar je srce Hrvatske
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by beatakeshi Fri Dec 17, 2021 10:35 pm

    Umro Tuta.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 23, 2022 8:29 am

    Piše: MILAN RADANOVIĆ
    U filmu "Toma", u pokušaju istorijske kontekstualizacije poslednjih dana života Tome Z., upotrebljen je dvostruki falsifikat. Naime, dok gledamo Tomu u bolničkoj sobi na VMA, s TV-a dopiru vesti s ratišta, među kojima i informacija o pokolju 120 Srba u Podravskoj Slatini.
    Verujem da je do ove greške u filmu došlo slučajno, zbog nerazmišljanja. Dakle, nije mi namera da kritikujem jedan dobar film, već da podsetim na ratnu propagandu Miloševićevog režima - koja i danas stvara zabunu i doprinosi dezinformisanju srpske javnosti.
    Prvo, Toma Zdravković je umro 30. septembra, a ova lažna vest se pojavila 9. decembra 1991, najpre u „Ekspres Politici“, najnotornijoj ratnohuškačkoj novini pod kontrolom vlasti u Beogradu, a sutradan i u „Politici“ (na slici) i u drugim medijima.
    Drugo, vest da je na području grada Podravske Slatine krajem septembra i početkom oktobra 1991. ubijeno 120 srpskih civila, stanovnika tog grada i dva obližnja sela - potpuno je izmišljena

    To ne znači da hrvatski nacionalisti nisu ubijali srpske stanovnika Podravske Slatine. Međutim, broj ubijenih je značajno manji (manje od deset žrtava grada Podravske Slatine). Osim toga, većina ubijenih Srba Slatinjana, likvidirani su 1992.
    Zašto je izmišljena i potom plasirana ova lažna vest? Postoje najmanje dva razloga. Prvo, da se uplaše Srbi u zapadnoj Slavoniji, na područjima koja će biti evakuisana samo nekoliko dana nakon plasiranja ove vesti.
    Lokalne Srbe, u selima oko Đulovca, Voćina, Slatinskog Drenovca, Kamenske i Bučja (a to je nekoliko desetina sela), trebalo je uveriti da će, ukoliko se ne evakuišu, doživeti istu sudbinu kao i Srbi u Podravskoj Slatini. Potpunu kontrolu nad TO na tom području imali su saradnici
    i agenti KOS-a i SDB-a. Uključujući i većinu lokalnih funkcionera partije SDS.
    Drugo, trebalo je domaću i stranu javnost uveriti da i hrvatska strana čini masovne zločine nad civilima (u kontekstu osude međunarodne javnosti za zločine u Vukovaru). Na ovo se nadovezuje i unapred osmišljen plan o evakuaciji više desetina srpskih sela u zapadnoj Slavoniji –
    čime je međunarodnoj javnosti trebalo pokazati da i hrvatska strana sprovodi masovno etničko čišćenje. Nemam dokaza, ali verujem da je ova evakuacija bila stvar dogovora između Beograda i Zagreba. Naime, JNA nije imala snage severnije od Pakraca. Na evakuisanim područjima

    delovala je isključivo srpska TO, uz pomoć desničarskih dobrovoljaca iz Srbije - koji bolje da se nikad nisu pojavili jer su sociopate u njihovim redovima (nejasno da li Šešeljevi ili Bokanovi dobrovoljci) dan ili dva pred evakuaciju izvršili pokolj nad preko 40 hrvatskih staraca i žena u Voćinu. Ovo je poslužilo kao povod sociopatama iz redova HV da pobiju sličan broj srpskih civila koji se nisu evakuisali i da spale bukvalno sva srpska sela na tom području.
    Da je Miloševićev režim razmišljao o interesu Srba u zapadnoj Slavoniji, najpre ih ne bi naoružao preko svojih agenata, čime ih je gurnuo u rat. Interes lokalnih Srba bio je u izbegavanju rata i ostanku na područjima na kojima su živeli stotinama godina.
    Umesto da Miloševićev režim utiče na lokalne Srbe da uspostave kontakt s hrvatskim vlastima i dogovore predaju oružja i ostanak u njihovim selima, kao što se dogodilo u opštinama Ogulin i Vrbovsko, taj režim je te ljude izmanipulisao, zloupotrebio i potom pustio niz vodu.
    Jednaka odgovornost je, naravno, i na hrvatskoj strani koja je jedva dočekala da ta područja etnički očisti od Srba, u čemu je gotovo u potpunosti uspela.
    Tako da je propaganda Miloševićevog režima, u ovom slučaju, radila u interesu najluđih fantazija Tuđmanovog režima (Hrvatska sa što manje Srba).
    Treba, svakako, spomenuti i treći razlog plasiranja ove lažne vesti, iako se on podrazumeva. A to je produbljivanje kroatofobije među Srbima, čime je politika Miloševićevog režima dodatno opravdavala svoju destruktivnu i ratnu poziciju.


    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Sri

    Promaklo mi je ovo u filmu, čuo sam da idu neke vijesti sa hrvatskog ratišta u sceni iz bolnice ali nisam čuo o čemu se tačno radi.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Sun Jan 23, 2022 9:13 am

    pa da ali film tu reprodukuje vesti tog vremena a ne prezentuje nam u svojstvu naratora istorijsku istinu


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Sun Jan 23, 2022 9:14 am

    mislim sve ostalo sve pet


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 23, 2022 11:41 am

    boomer crook wrote:pa da ali film tu reprodukuje vesti tog vremena a ne prezentuje nam u svojstvu naratora istorijsku istinu

    Ma ja u filmu nisam tražio ni istinu o Tomi a kamoli o ovoj vijesti  Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 4101625831 zato ovo nisam ni okačio na filmske topike. Dobro se sjećam ove akcije hrvatske vojske, to su prve ozbiljne kolone izbjeglica koje su došle u BiH, protjerani su ljudi iz više od dvadeset sela, mini Bljesak. Nisam do jutros ni znao za ovu vijest iz IP, a Radanovićev opis stanja pred i posle hrvatskog napada mi djeluje potpuno istinit.  Bio je u Vremenu iz tog doba prilično opširan tekst, vjerovatno Anastasijevićev, koji se bavio ovom temom. Pričao je i sa prognanima koji su još uvijek bili u kolektivnom smještaju po nekim banjalučkim halama, njihove izjave su potkrepljivale ovu verziju. Otprilike, naoružali su ih i naložili na pobunu, nisu bili radi tome ali su došli desperadosi iz Srbije koji su inicirali sukob, a JNA nije bila u planu niti je mogla da zaposjedne i brani taj prostor i znali su da ih čeka progon te da su oni samo kusur u crtanju i stvaranju nove realnosti™.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by beatakeshi Mon Jan 24, 2022 11:18 am

    https://www.portalnovosti.com/netipican-zlocinac
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Skorpioni i DSS

    Post by fikret selimbašić Wed Feb 02, 2022 6:18 pm

    boomer crook wrote:
    Janko Suvar wrote:Pa nekoliko stvari, prvo nisam se ja lozio na DSS, nego na ideju suverene i vojno neutralne Srbije, slobodne da ulazi u saveze sa tradicionalnim partnerima u i van EU. I na jos razne druge stvari, za koje me sad mrzi da pisem, a DSS je bio nacin da se to ostvari (odnosno nije ali ja sam verovao da jeste), a ne cilj sam po sebi.

    Ja sam znao da DSS ima tu crtu u sebi, jedan uzasan elitizam, da je u osnovi bio pun drugosrbijanaca u ogledalu, i to mi je sve bilo odbojno i onda, ali to je bio jedini nacin da se glasa za evroskepticnu stranku, a da u njoj nema nikog ko bi klao ljude. 

    Trece, problem (obican ne kurcev) je u tome sto se ovako otudjuju glasovi od sebe. Ja mislim da ono sto sam gore pisao nije tako pojednostavljeno kao sto kazete, mozda jeste malo, ali je u osnovi tacno - da za SNS glasaju siromasni ljudi, koji u tom sistemu sto su uspostavili (kakav je da je, koruptivni i slicno) vide nacin za sebe da poprrave sebi zivot . I rezim je za mnoge to i uradio. Rezim im nudi nesto, a Markovic i Jankovic ih i ne konstatuju, nego ih preziru. To je pogresno i treba da prestanu s tim. 

    Cetvrto, kurcev problem je sto gleda glasaca u oci i laze ga, pita ga je l vise veruje njemu nego svojim ocima. Nije nikakva besmislica iz informera, nego stvar sto je stvarno rekao, own up, kazi da je pogresio i ajmo dalje, nemoj se praviti da se nijee desilo, vredja inteligenciju.

    niko ne bi klao ljude vec bi to posle nekako pravdao. eto to je taj prezir prema sirotinji. zovu vodoinstalatera a onda okrecu glavu od njega zgovnjanog. zato ti pravo u radnju sa dvolitarkom pa sa majstorima pristavis i kaficu dok rade.

    Ne mogu da se sjetim koji je DSS-ovac, dan nakon što je objavljen snimak Škorpiona, tvrdio da je snimak igrani, da postoji i nastavak na kom se vidi kako navodno strijeljani ustaju i odlaze.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Wed Feb 02, 2022 6:24 pm

    mamula i kojcic


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8041
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Daï Djakman Faré Wed Feb 02, 2022 6:25 pm

    Janko Suvar wrote:ne razumem kritiku Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 1949538119
    pa samo mi je bilo smesno kako ides kao macak oko vruce popare sa fraziranjem zakljucaka: nije dss pun drugosrbijanaca u ogledalu nego je pun drugosrbijanaca, plain and simple. dss jeste druga srbija bas kao sto si i ti druga srbija Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 2304934895

    padni majka latinki na grudi !


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Janko Suvar

    Posts : 7660
    Join date : 2019-06-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Janko Suvar Wed Feb 02, 2022 6:29 pm

    sram vas bilo obojicu sto lazete
    Janko Suvar

    Posts : 7660
    Join date : 2019-06-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Janko Suvar Wed Feb 02, 2022 6:32 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    Janko Suvar wrote:ne razumem kritiku Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 1949538119
    pa samo mi je bilo smesno kako ides kao macak oko vruce popare sa fraziranjem zakljucaka: nije dss pun drugosrbijanaca u ogledalu nego je pun drugosrbijanaca, plain and simple. dss jeste druga srbija bas kao sto si i ti druga srbija Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 2304934895

    padni majka latinki na grudi !
    moze biti da si u pravu.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Wed Feb 02, 2022 6:32 pm

    boomer crook wrote:mamula i kojcic


    Mamuli to kao da je poziv, sjećam se da je bio vrhunski opravdator:tm: i u epizodama Insajdera o antetatu na Đinđića.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Janko Suvar

    Posts : 7660
    Join date : 2019-06-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Janko Suvar Wed Feb 02, 2022 6:37 pm

    Djordje Mamula wrote:

    Snimak deluje užasno i svaki zločin treba osuditi, ali zanimljivo je da se u javnosti na puštaju filmovi o stravičnim stradanju Srba u Sarajevu, Krajini, u operacijama "Oluja i "Bljesak". Trebalo bi da su žrtve iste, a o krivici neka odlučuju sudovi


    Ne mogu sad da guglam sta je reko Kojcic u Nacionalu pre dvaes godina, ali obojica lazete da je rekao da je neko ustao.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by zvezda je zivot Wed Feb 02, 2022 6:37 pm

    e kad je fervex reko da je Suvar drugosrbijanac


    _____
    ova zemlja to je to
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by fikret selimbašić Wed Feb 02, 2022 6:41 pm

    Janko Suvar wrote:
    Djordje Mamula wrote:

    Snimak deluje užasno i svaki zločin treba osuditi, ali zanimljivo je da se u javnosti na puštaju filmovi o stravičnim stradanju Srba u Sarajevu, Krajini, u operacijama "Oluja i "Bljesak". Trebalo bi da su žrtve iste, a o krivici neka odlučuju sudovi


    Ne mogu sad da guglam sta je reko Kojcic u Nacionalu pre dvaes godina, ali obojica lazete da je rekao da je neko ustao.

    Za Mamulu nisam siguran, nisam ni za Kojčića jer njega bez guglanja ne znam. Ono što znam i što sam vidio i čuo, a ne pročitao, je izjava u kojoj je zaista pominjao nastavak snimka na kom se vidi kako navodno strijeljani ustaju i da je to izjava nekog ko je iz DSS.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 22 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 1:57 pm