Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Brzožder

    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Sun Jan 23, 2022 5:52 pm

    Kako to trpi transport od recimo 1h?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sun Jan 23, 2022 5:57 pm

    ja mislim da se to bez posledica podgreva u mikrovalnoj, a za delivery se nadam da imaju ambalažu za raitu. prosto to je jedna tortilja, manja, isečena na 10-tak delova.

    edit - kad dvaput razmislim, to se podgreva na teflonskom tiganju bez ulja i tako vrv potpuno resituiše originalni doživljaj.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon Feb 21, 2022 11:44 pm

    tepuybeograd Opportunity to win daily in cryptocurrencies up to 300 percent, presentation at In Hotel Belgrade, from March 04 to 06, interested contact me for a courtesy invitation


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by паће Wed Mar 16, 2022 1:40 pm

    Пицерија „Венеција“ на кеју код Мале Америке. На истој адреси се води и „Рома“, што је назив за другу пицерију на истој локацији, а први газда је „Венецију“ изместио стотинак метара низ улицу, шћућурену између пута и тениског игралишта. Обично смо наручивали из „Роме“, па смо овог пута хтели и да свратимо, ал' нисам добро видео место за паркирање и прошишао. Нема везе, ајд у „Венецију“. Испало баш добро, тесто таман како треба, надев богат, чак и маслине имају укус, мајстор не жали материјал, млада екипа, баш се труде, нисам веровао да ћу још негде срести ентузијазам (који је код мене одавно реч за избегавање, обично значи да неко покушава да измунта да се нешто уради а да се не плати).

    Те наредне недеље наручимо, стигне на време, одлично, све како ваља.

    Наручимо опет прошле недеље. Гле, нешто јефтиније... да видимо. Чак и кутија је нешто мања, значи бар 5цм у пречнику, надева и сира фали пола, није она крушкица са сенфом него нека кесица, има и чачкалицу и кесичице са бибером, сољу и ориганом... и све брендирано за Капа Ем, њихова кутија, њиховом траком залепљено. И недопечено, остатке ни мачке нису појеле док није било преливено чорбом.

    Па срећно момци, ако сте се трудили да се продате, продали сте се, на мом списку више нисте.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 2:07 pm

    U tom smislu bi dodao da se zvanicno vise ne ide u bivsi Humus Bar na vrhu Beogradske, blizu Pravnog. Dosta su se dugo drzali posle promene vlasnika i imena, ali su u prethodnih mesec dana promenili i osoblje, sem jednog starog lika koji je ostao da obucava ove mladje koji za sada nisu usvojili tacno sta je sadrzaj kog jela, a o osnovnim sastojcima da ne govorim. I digli su cene obroka za 100-150 dindzi a ubacili u njih pomfrit koji im nismo trazili. Najzalije mi je humusa koji je sada potpuno na nivou prvih domacih pokusaja da se spremi humus od pre nekih 15 godina, pre nego sto su Izraelci dosli u grad. To sad kurcu ne valja a polako i falafel tezi ka tome, nista cudno kada ga neki novi lik zove "pogacica"....  Brzožder - Page 10 3274312807

    Sada je bukvalno za preci na drugu stranu ulice. Prepusteni smo na milost i nemilost Palestincima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by boomer crook Wed Mar 16, 2022 5:10 pm

    kondo wrote:U tom smislu bi dodao da se zvanicno vise ne ide u bivsi Humus Bar na vrhu Beogradske, blizu Pravnog. Dosta su se dugo drzali posle promene vlasnika i imena, ali su u prethodnih mesec dana promenili i osoblje, sem jednog starog lika koji je ostao da obucava ove mladje koji za sada nisu usvojili tacno sta je sadrzaj kog jela, a o osnovnim sastojcima da ne govorim. I digli su cene obroka za 100-150 dindzi a ubacili u njih pomfrit koji im nismo trazili. Najzalije mi je humusa koji je sada potpuno na nivou prvih domacih pokusaja da se spremi humus od pre nekih 15 godina, pre nego sto su Izraelci dosli u grad. To sad kurcu ne valja a polako i falafel tezi ka tome, nista cudno kada ga neki novi lik zove "pogacica"....  Brzožder - Page 10 3274312807

    Sada je bukvalno za preci na drugu stranu ulice. Prepusteni smo na milost i nemilost Palestincima.


    kakvo je stanje stvari u nemanjinoj?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 5:59 pm

    nisam bio tamo odavno. više godina. među arapima mi sve to manje više isto. jedem u njegoševoj (uzimam samo falafel i humus) i u sv.markovića. uglavnom svuda falafel jestiv, humus na granici (štede na tahini i začinima), okreni obrni 6 klasa ispod humus bara u najboljim danima pa jedem u iznudici. moja arijevska žena nepatvorenih antipatija prema judaizmu jede samo kod arapa pa se ponekad prišljamčim i ja. dimitrije iz čakova je prijavljivao da se pravi humus bar preselio u beogradski jerusalim - airport city ali ko će sad da se bavi tom logistikom, a ne volim kad se sve to ohladi prilikom dostave ili zgnjecka.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Zus Wed Mar 16, 2022 7:46 pm

    Spali smo na Ribella humus. Uzas Dobro, I Ararat al to je onako
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Daï Djakman Faré Wed Mar 16, 2022 7:57 pm

    boomer crook wrote:kakvo je stanje stvari u nemanjinoj?
    sa nemanjinom nema greske, sve deficite u pita bread tehnici nadoknadjuju svime ostalim - super mesom, bogatim filovima, rinkydink sarmom, svime. ista bakuta radi sve vreme, a urosevacki geng je uspesno emigrirao u svicu  Brzožder - Page 10 1233199462

    mada meni humus bar uvek bio bzvz u poredjenju sa nemanjinom. nisu cak ni imali dobar pita bread kao npr oni arapi u kralja petra koji su otprilike samo to i imali.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 9:06 pm

    pa ne znam to za hummus bar. na početku, dok je shlomi bio u igri, to mesto je bilo 90% dobrog hummus jointa iz jaffoa ili nablusa, kako god. pita je bila jevrejska, oriđiđi mašina - i dalje to preferiram u odnosu na ove mučene palestinske tortilje koje ni prošle nisu pored onoga što spremaju u matici. kako je šlomi otišao, vremenom se odronjavalo ali je humus i dalje bio solidan kao i falafel, jedino što zbog sve slabijeg prometa salate nisu bile idealno sveže, prosto za to moraš da imaš promet kao da si na karmel shuku a ne kod beogradskog pravnog. ovo što prave i prodaju u poslednjih mesec dana je disgraceful po svakom osnovu, ako se sećate onog lika što je imao možda prvi hummus fast food u sarajevskoj, pa ovo je gore od toga i 3x skuplje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Sat Mar 26, 2022 8:27 am

    zaveden hajpom po mrežama oko Smash burgera u Takovskoj, juče sam ih overio...

    tjah... fora je, kao, da spljeskaju burger spatulom uz ploču, zato je smash. imaju tri varijanta, sa različitim dodacima i nekoliko veličina u zavisnosti od broja pljeskavica. ja uzeo sa tri ili četiri (nisam siguran, zove se double double). samo, tanke su, pa funkcioniše.
    meso suvo, duša izvađena, drobi se kad ga grizeš i umrljava u onaj industrijski žuti topljeni fejk čedar (ukus onog tečnog đubreta što služe uz takose u bioskopu). ostali prilozi neprepoznatljivi. zemička neki mekani brioš. problem je što sve pakuju u alu foliju (na koju nalape svoju nalepnicu) čak i ako jedeš na licu mesta, pa dobiješ potparenu, razdroćkanu loptu od mesa i kašu od sira i zemičke.

    mislim, dobro je da zatrpaš rupu pijan u pola tri na povratku kući, samo to i ništa više.


    _____
    zvona i praporci
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Zus Sat Mar 26, 2022 8:39 am

    Tako sam I mislio. A hteo da idem.
    Gde valjaju 3 pljeske, ne valja ni jedna. Budzeti, marketinzi, lanci.
    Kad smo kod lanaca, otvara se izgleda Walter u mojoj ulici, ili sta vec Rutovici od tih mambo-dzambo gluposti drze. Mediocre
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Sat Mar 26, 2022 8:55 am

    da, pritom to radi ko ludo, sitna gužva ispred lokala (jer nema "u lokalu - to je hole in the wall) ali glovo i wolt kuriri samo špartaju.

    ne znam jel smo pričali ovde, meni trenutno, uz sve sitne zamerke (pomfrit kesičar, npr), Bitni Špirs stoji na visokom prvom mestu kad su burgeri u pitanju


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Sat Mar 26, 2022 8:59 am

    U beogradskoj sklonosti ka navlačenju na shitty fast food (nije to ni pitanje cene, već sposobnosti da se privuče generacija muškaraca od 20-30 godina) krije se jedan doktorat. Bucko je tu najluđi primer.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Zus Sat Mar 26, 2022 9:19 am

    Da, al je bilo tu I onog humusa gore (ex Shlomi) ima libanska pekara, bila iguana zero edition, pa orao propo, ali jebeni Bucko "govedja salata" napravio haos. Isto je I sa onom pizza trg u staklencu. Sto veci trash tim bolje


    Last edited by Zus on Sat Mar 26, 2022 9:24 am; edited 1 time in total
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Zus Sat Mar 26, 2022 9:22 am

    dimitrije iz čakova wrote:da, pritom to radi ko ludo, sitna gužva ispred lokala (jer nema "u lokalu - to je hole in the wall) ali glovo i wolt kuriri samo špartaju.

    ne znam jel smo pričali ovde, meni trenutno, uz sve sitne zamerke (pomfrit kesičar, npr), Bitni Špirs stoji na visokom prvom mestu kad su burgeri u pitanju
    Jeste taj Britni Spirs dobar.
    Inace danas je kod mladje ekipe fora da se narucuje dostava cak I iz lolaka iz ulice gde stanuje. U manjim gradovima je ishrana :tm: po fast fud prcijama i stvar prestiza
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by паће Sat Mar 26, 2022 9:49 am

    Zus wrote:
    dimitrije iz čakova wrote:da, pritom to radi ko ludo, sitna gužva ispred lokala (jer nema "u lokalu - to je hole in the wall) ali glovo i wolt kuriri samo špartaju.

    ne znam jel smo pričali ovde, meni trenutno, uz sve sitne zamerke (pomfrit kesičar, npr), Bitni Špirs stoji na visokom prvom mestu kad su burgeri u pitanju
    Jeste taj Britni Spirs dobar.
    Inace danas je kod mladje ekipe fora da se narucuje dostava cak I iz lolaka iz ulice gde stanuje. U manjim gradovima je ishrana ™ po fast fud prcijama i stvar prestiza

    Па пре стигне него да сам одем... Од ове зиме смо почели да наручујемо од Вање. Не гледам у јеловник што имају него само зовнем и дође дечко за мање од пола сата, а кажу за 40 минута. Оно, минимум за доставу је 1000 динџи, ал' порасли унучићи па нас сад има петоро за... хм, троје за пљеску и двоје за хамбургер. Од потоњег ови старији узму месо, а близнакиње сомун, свима добро.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Notxor Sat Mar 26, 2022 10:37 am

    Cousin Billy wrote:U beogradskoj sklonosti ka navlačenju na shitty fast food (nije to ni pitanje cene, već sposobnosti da se privuče generacija muškaraca od 20-30 godina) krije se jedan doktorat. Bucko je tu najluđi primer.

    U Bucku nisam jeo najmanje 20 godina ali sam baš pre neki dan ima ozbiljan krejv za njihovom goveđom salatom. Zašto, kako, nemam pojma. Srećom, prošlo me.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Mon Mar 28, 2022 3:56 pm

    Hvala svima koji su pominjali Ararat ovde za bliskoistočnu kuhinju (Vasa i ne znam ko još), iscimao sam se i otišao do njih - definitivno nema gde da se jede unutra tako da je samo za dostavu ili za take away, ali kakav humus mama mia! Do sada nismo imali tako dobar, vredi svake pare od tih 320 din za kutijicu. 

    Lik mi kaže da otvara Ararat u Staklencu na Trgu Republike pored nekih krompirdžija, kao i još prodajnih objekata - Novi Sad, Vr.Banja. 

    Falafel sam mu probao ranije, ukratko najbolji ovde.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Mon Mar 28, 2022 4:06 pm

    pa ja pričam i pričam i pričam...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Mon Mar 28, 2022 4:16 pm

    Žali se da mu je promet toliko veliki da ne stiže da se bavi roštilj ponudom (valjda poslednja strana u meniju)... go figure.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Mon Mar 28, 2022 4:19 pm

    Da da. Ali ne volim što su ukinuli falafel na komad, samo u kompletima.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by boomer crook Thu May 12, 2022 12:30 pm

    ne znam gde bih ovo pa ovde



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 12, 2022 12:55 pm

    Wow
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Zus Tue May 24, 2022 4:45 pm

    Preporuka za Kačkavaljer, tortilje, kesadilje I sl. u 21.bloku (kod Maksija, iza onog tupavog vagona)
    Dobro napravljeno, obilno I brzo. Jedino krompir malo slaniji pa traziti bez soli. Otvorili pre par meseci I jos uvek su dobri. Cene prosek za tu vrstu. Batak, prase, june itd.
    Cesto ponude solidan sutlijas gratis kao dezert sto je retkost kod nas. Dobra ekipa.

    Brzožder - Page 10 Img_2044
    https://g.co/kgs/X91MgN

    Brzožder - Page 10 Empty Re: Brzožder

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 3:28 am