Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vozovi

    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Apr 07, 2018 5:44 pm

    Stanica Bezbožnik, Kirovska oblast.

    Kako bih volio da posjedujem ovakvu kućicu negdje na Spačvi.


    Vozovi - Page 3 19836257
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Apr 07, 2018 7:38 pm

    citam na jednom forumu diskusiju bivsih masinovodja, izmedju ostalog i o nesrecama sa pesacima i vozacima putnih vozila  Vozovi - Page 3 1090578128

    ovo prvi pasus je sve covek u pravu









    NEMA nezaštićenih pružnih prijelaza. Svatko tko je završio auto školu zna što znaći prometni znak Andrijin Križ. Ne mora svaki pružni prijelaz biti štićen branicima ili polubranicima. Takve nezgode su pitanje osnovne vozačke kulture jer ne jednom se desila nesreća kada je vozač vozio slalom između polubranika ili se jednostavno zaletio u već spuštene branike. Najgore je kada misli da će proći između branika punog profila prije nego se on spusti pa ostane zarobljen na pruzi (doživio sam i takav slučaj).

    Vjeruj stanko da su to traume koje rijetko tko može zaboraviti. Ja sam ih pregazio osam a najbizarniji slučaj mi je bio kada sam u ložioni Virovitica išao na namirivanje šinobusa gorivom i pregazio izdavača goriva sa brzinom od 4km/h (toliko je pokazivala traka). Najtragičnije je bilo to što ja uopće nisam znao što se desilo dok nisam uoćio reakciju strojovođe na drugom kolosjeku koji je panično mahao rukom signalni znak "STOJ". Padala je kiša i izdavać goriva mi je rukom dao znak da krenem na pumpu. U međuvremenu se nećega sjetio i htio to priopćiti strojovođi na susjednom kolosjeku te krenuo preko kolosjeka ka njemu. Stao je na šinju poskliznuo se i pao, a kako je već bio meni van vidnog polja u takozvanom "mrtvom kutu" nisam ga mogao vidjeti i desilo se to što se desilo. Umro je dva dana nakon toga u virovitičkoj bolnici. Između stanica Virovitica i Virovitica grad sam udario auto u kojem su poginuli muž i žena. Tragedija je u tome što na tom dijelu pruga i cesta idu paralelno i vozać je vidio vlak ali je mislio da je brži. Kada je vidio da neće stići prijeći prugu zakočio je ali usljed poledice auto je dosklizao na prugu. Udario sam ga u stup između prednjih i zadnjih vrata i gurao ispred sebe oko 80 metara dok se nisam zaustavio. Imali su dvoje male djece. Između Virja i Đurđevca je pružni prijelaz za Molve i Andrijin križ. Nailazim na prijelaz, sviram i na prijelazu stoje čekajući prolaz vlaka biciklista i smeđi Reno 4. U tu "kolonu" dolazi i IMV-ov kombi ali se ne zaustavlja već daje žmigavac pretjeće Reno i biciklistu i podlijeće pod vlak. I da ti ne pišem dalje.


    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Apr 11, 2018 1:38 pm

    https://tv.nrk.no/program/PRHO63004009/bergensbanen-minutt-for-minutt
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Nino Quincampoix Wed Apr 11, 2018 9:20 pm

    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by паће Wed Apr 11, 2018 11:59 pm

    Ово је стара рампа у мом некадашњем крају. Семафор је можда из осамдесетих, остало ваљда предратно. Снимљено јула 2017.

    Vozovi - Page 3 E70_0410


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Летећи Полип Thu Apr 12, 2018 12:26 am



    Kako volim ove strimove. Kad ne mogu da zaspim, samo ih pustim, i za 15ak minuta sam gotov.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Fri Apr 13, 2018 7:29 pm

    jel ovo pravi projekat kako treba da izgleda, ili se neko igrao samo? 


    http://www.goblenstudio.rs/portfolio-item/metro-stanica-prokop/
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by паће Fri Apr 13, 2018 7:54 pm

    xie saike wrote:jel ovo pravi projekat kako treba da izgleda, ili se neko igrao samo? 


    http://www.goblenstudio.rs/portfolio-item/metro-stanica-prokop/

    Ма лажу ко скотови. Увећавао сам докле је могло, обични пиксели, нигде бодова. Није то никакав гоблен, серу.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Nino Quincampoix Fri Apr 13, 2018 8:55 pm

    Летећи Полип wrote:

    Kako volim ove strimove. Kad ne mogu da zaspim, samo ih pustim, i za 15ak minuta sam gotov.

    Vidi ovo

    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Apr 14, 2018 1:56 am

    citam nesto veceras, albanija je kao i srbija, zeleznicku stanicu u glavnom gradu srusila zbog izgradnje nekog satro puta  Vozovi - Page 3 3579118792 vidi se kako zaostale rupcage slicno razmisljaju. posle su nesto obnovili zeleznicki prevoz od tirane, ali se mora otici 10ak km iz grada pa negde presresti voz.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Apr 15, 2018 5:08 pm

    Jedna od lokomotiva serije 441 pojavila se u cuvenom filmu Force 10 from Navarone. Fun fact je naravno cinjenica da se radnja filma odvija za vreme ww2, a sam film je snimljen 1978. godine.




    Vozovi - Page 3 30728379_10156200131541904_4866703771120162694_n





    mislim da ne treba podsecati na preteranu glumacku ekipu iz ovog sjajnog uk-usa filma iz NOB u produkciji jedne columbia pictures 
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by kapetanm Sun Apr 15, 2018 9:59 pm

    Dje je Filip
    http://www.bosanskipetrovac.gov.ba/index.php/94-spomenici/137-titov-voz
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 15, 2018 10:02 pm

    xie saike wrote:citam nesto veceras, albanija je kao i srbija, zeleznicku stanicu u glavnom gradu srusila zbog izgradnje nekog satro puta  Vozovi - Page 3 3579118792 vidi se kako zaostale rupcage slicno razmisljaju. posle su nesto obnovili zeleznicki prevoz od tirane, ali se mora otici 10ak km iz grada pa negde presresti voz.

    mi ne rušimo spomenike sopstvenoj gluposti
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Mon Apr 16, 2018 8:55 pm

    limena krsina umesto brutalistickog zezelja 

    Vozovi - Page 3 30738648_1533066826791468_3114403356106293248_o
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Sotir Mon Apr 16, 2018 9:35 pm

    Bar su ga završili...
    Što im je trebalo šest godina da ga obnove, kad je građen četiri?
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by паће Mon Apr 16, 2018 10:21 pm

    Чегбре, ово је обновљен Жежељев мост или нови мост уместо Жежељевог?

    Што дуже читам шта се пабирчи на ту тему, све ми је мање јасно. Може преприч?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Mon Apr 16, 2018 10:29 pm

    novi most, na mestu starog. stari je bio od betona i potpuno razoren bombama. nakon toga je postavljen privremeni metalni bosko perosevic, gde se naizmenicno odvijao saobracaj vozova i vozila, jer je sirine jedne kolovozne trake, a ovaj su gradili 19 godina.
    po izgledu je slican starom, ali su lukovi i konstrukcija metalni.


    mislim gradili su ga 6 godina, ali 19 im je trebalo da ga konacno naprave.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by паће Mon Apr 16, 2018 10:35 pm

    А, то ли је. Па прегазио сам Бошка јесенас, а за овај сам поранио, прошао сам туда пре пар недеља ал' још су радили прилазе па сам ишао кроз тврђаву, а у повратку опет преко Бошка. Тај баш има уске погледе...


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Mon Apr 16, 2018 10:36 pm

    ovako je izgledao stari 

    Vozovi - Page 3 Zezeljev-most-2
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Mon Apr 16, 2018 10:37 pm

    ovaj jos nije otvoren za putni saobracaj, kao bice u junu, mada jos nisu zavrsene saobracajnice prilazne. ima dva koloseka i dve saobracajne trake.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by паће Mon Apr 16, 2018 10:47 pm

    Околина, тј онај пролаз кроз бившу индустријску зону, су исти као што су били пре 40 година осим где су оштећени градилиштем. Ништа се ту није дирало осим где се покварило. Такође прилаз из Темеринске, има 1 нова бензинска пумпа и то је све.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Mon Apr 16, 2018 11:02 pm

    pa da, samo treba ponovo da se pravi prilaz samom mostu a i sa druge strane ukljucenje na put dole. ima jedna promena, sad su tri trake ukupno u venizelosovoj, jedna u pravcu kvantasa i dve kad ides iz pravca mosta.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Wed Apr 18, 2018 12:43 am

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 30, 2018 11:42 pm

    Vozovi - Page 3 6twE3yB
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 30, 2018 11:43 pm

    Vozovi - Page 3 Empty Re: Vozovi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:49 pm