Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Jul 05, 2021 8:42 am

    za sad izgleda dobro. juce nije povracala, kakila nije uopste ( sto je cudo), cak je pocela malo i da divlja doduse na trenutke kod veta i u autu( htela da mi izadje iz torbe i vukla u kontra stranu od ulaznih vrata).
    malo smo je hranili granulama i pirincom, voda na spric prelezala je citavo popodne i noc ali nije onako ubrzano disala nego normalno. temp joj 39 a vet kaze da je to ok.
    primetio sam da cu je tesko navici na povodac ( ulicni mesanac) da li tu da budem malo ostriji jer ne bih da je zgazi auto ili da mi pobegne jer ne znam ni da li bi umela da se vrati a nismo joj dali ni ime.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Jul 05, 2021 9:04 am

    posle jakih proliva prvi znak da je bolje bude i izostanak stolice, tako da to nije lose, verovatno su creva pocela da se oporavljaju, samo lagano i pazljivo sa hranom i vodom i dalje, jer oslabljena creva od proliva i povracanja mogu lako da stradaju, da se desi prolaps debelog creva i sl. za povodac vidi da li ces ogrlicu ili am, pa joj onda jedno od ta dva prvo stavi da nosi malo kod kuce da se navikava, onda malo po kuci/dvoristu povodac, tu se neki naviknu odmah, nekima treba malo vise.
    avatar

    Posts : 146
    Join date : 2018-11-26

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Frile Mon Jul 05, 2021 10:43 am

    svaka čast za negu i oporavak, držim fige

    Što se tiče povoca - navići će se, ima vremena. U početku je svakako teško.
    Ako hoćeš da nauči da sluša komande, onda mora da se koristi povodac, zato što preko njega cimaš (naravno dozirano) i zadaješ komande (stani, fuj). Pas tako na primer nauči da stane zato što zna da će u suprotnom biti cimanja i davljenja (t.j. neprijatnosti). Am je psu samo dodatno opterećenje koje pokušava da savlada (povodac mu je neprijatan, boli, i zato odustaje od cimanja).
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Jul 05, 2021 8:47 pm

    bolja je. jede, vise se krece prevrnula je kantu za otpatke, jede i macinu hranu ( imam macku).
    nema povracanja. e sad, vidim da treba vec mozda sutra ili prekosutra da pocnem da je izvodim. uzvrti se kad izadje napolje. jos je slaba ali bar ispred zgrade malo da proseta eventualno obavi nuzdu.
    jos veceras i sutra pre podne ce dobiti infuziju i prelazi samo na prirodnu hranu.
    hvala na predlozima. znaci mi jer nemam iskustva

    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Jul 05, 2021 8:52 pm

    Ako možeš da nekako sprečiš da jede mačju hranu, bilo bi super. Nije opasna za pse ali je dosta jača, sa više mesa, i nisam siguran da je to dobro za osetljiva creva.
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Jul 05, 2021 8:57 pm

    Ajeje Brazorf wrote:Ako možeš da nekako sprečiš da jede mačju hranu, bilo bi super. Nije opasna za pse ali je dosta jača, sa više mesa, i nisam siguran da je to dobro za osetljiva creva.
    ma to sam video danas kad sam svratio gajbi i gledam je kako jede maciju hranu. bilo mi je i milo sto jede i smesno kako je zacudjeno gleda  ova moja debelica.
    ovo nisam znao. povescu racuna o tome ali moram da smislim kako jer cu morati da podelim stan na dva dela kad sestra i ja nismo kuci. to ce biti problem.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Jul 05, 2021 9:00 pm

    Psi i inače mogu da dobiju proliv od mačje hrane, puna je ulja i koječega teškog. Kao da daješ detetu od sedam godina prebranac i sarmu za ručak, eto to je otprilike analogija. U principu bezopasno ali nutricionistički nezgodno.
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Wed Jul 07, 2021 12:35 am

    prvo kupanje 😂, prvo izlazenje napolje ( mnogo je uplasena bila. mucenica, ko zna kakav je imala zivot ranije. sad treba da joj vracamo samopouzdanje)
    dobila je dijetu, jede i pije vodu. kaka je nesto gusca, nema povracanja. nema vise ni infuzija samo jos par dana ce dobijati antibiotik. posle ide kontrola i za 10 -ak dana vakcinacija.
    jos ime da joj nadenemo ( ja hteo dora. malo je dziberski ali cekam sestru da smisli nesto pa da se posvadjamo ko ljudi 😂).
    ostaje kod nas kao ravnopravni clan kuce kao i nasa loptasta maca.

    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Jul 07, 2021 12:44 am

    Nemaš pojma koliko mi je drago  Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 4101625831
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by plachkica Wed Jul 07, 2021 1:05 am

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 3826186726
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bela maca Wed Jul 07, 2021 9:30 am

    e sad kad smo te saslušali moraš platiti slikovni porez Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9417
    Join date : 2020-06-19

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by fikret selimbašić Wed Jul 07, 2021 9:45 am

    bradilko wrote:prvo kupanje 😂, prvo izlazenje napolje ( mnogo je uplasena bila. mucenica, ko zna kakav je imala zivot ranije. sad treba da joj vracamo samopouzdanje)
    dobila je dijetu, jede i pije vodu. kaka je nesto gusca, nema povracanja. nema vise ni infuzija samo jos par dana ce dobijati antibiotik. posle ide kontrola i za 10 -ak dana vakcinacija.
    jos ime da joj nadenemo ( ja hteo dora. malo je dziberski ali cekam sestru da smisli nesto pa da se posvadjamo ko ljudi 😂).
    ostaje kod nas kao ravnopravni clan kuce kao i nasa loptasta maca.


    Imaš moj naklon.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Jul 07, 2021 9:51 am

    bravo bravo, mali procenat pasa preživi mačju kugu, doduše stariji imaju uvek više šanse da preguraju. 

    testirajte pre vakcine na srčanog crva ako je živela napolju, i ako to već nije rađeno.
    Del Cap

    Posts : 6016
    Join date : 2019-11-04

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Del Cap Wed Jul 07, 2021 12:33 pm

    Postoje u zakonima (o vanrednim situacijama, o smanjenju rizika od katastrofa) definicije elementarnih nepogoda koje uključuju i "ekstremne temperature vazduha" ali bez daljeg preciziranja na zakonskom nivou. To je arbitrarna i odokativna stvar.
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bela maca Wed Jul 07, 2021 12:35 pm

    Čekaj da kuca ozdravi posle će da misli na klimu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by disident Wed Jul 07, 2021 12:41 pm

    Svaka cast Bradilko


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jul 07, 2021 4:41 pm

    Bravo Bradilko.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Jul 07, 2021 5:09 pm

    btw, parvoviroza je zahvaljujući vakcini koja dugo postoji, u evropi i usa manje više iskorenjena bolest, zato sa njom postupaju kada se negde pojavi kao sa kugom, ne primenjuju protokole za lečenje već odmah burn all otprilike. kod nas i u sličnim pećinama je katastrofa i još uvek je sveprisutna, jer je virus svuda gde pas nosilac prođe, a imamo i hiljade zdravstveno nezbrinutih uličnih pasa, i još više vlasničkih čiji su vlasnici primitivčine koje ne vakcinišu. srednji vek.
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Wed Jul 14, 2021 12:58 am

    hvala svima na podrsci. sve mislim da stavim slike ali se smorim i onda mi je muka.
    danas malo proliv ali veceras zivnula.
    ali imamo problem. macka stalno bezi. krije se ispod kreveta i fotelja. kako to resiti? bojim se kad ojaca ova bleska da ce da juri macu po kuci.
    i hoce da joj jede hranu sto ne dozvoljavamo. hoce li se naviknuti da ne dira maciju hranu?
    i sve zivo napolju bi jela ali ne dozvoljavamo. cak i pseci drek. to je verovatno zbog toga sto je bila ulicni pas.i imamo trip da jedva ceka kuci da je vratimo kao da se boji da cemo da je ostavimo.
    kad udje u lift onda je mirna.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jul 14, 2021 4:02 am

    Ona će se dugo plašiti da će biti ostavljena. Recimo da sediš u kafiću sa nekim i ona je sa vama, i da ti moraš u WC. Ona će da bude u panici kada te izgubi iz vida, sve dok se ne vratiš. Možda će čak i da laje.  Ako je neko drugi izvede da je prošeta blizu zgrade, i ako se ona slučajno otme sa lanca, ona će otrčati nazad u zgradu, i čekaće ispred lifta.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Sun Aug 08, 2021 9:45 am

    imam veliki problem.
    mozda neresiv.
    imama macku i ona ima svoj posip.
    i sad, nahranim psa i sve ok i okrenem ledja a on sapicama ronja po posipu i vadi maciji drek i gricka ga bez blama.
    cak neki put kad se pokaki ladno uzme da jede sopstveni drek. neverovatno a sledim uputstva o kolicini hrane.
    ako zatvorim terasu macka leti moze preko dvoseda da udje tamo ali sta zimi raditi?
    ova bi jela i napolje drek ali to ne dozvoljavam dok je setam.
    kako da joj izbijem ovo iz glave da jede govna?
    drugo i dalje se ne podnose. macka se stalno krije po coskovima. neki pit kad se vratim kuci na metar su jedno od drugog.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 10:10 am

    za koprofagiju najbolje vidi sa veterinarom jer uzroci mogu biti baš različiti, od zdravstvenog problema u organima za varenje creva žuč pankreas, preko nedostatka nekih hranljivih materija iz hrane, do psiholoških problema, želje za dominacijom i sl.
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Sun Aug 08, 2021 10:27 am

    Turul madár wrote:za koprofagiju najbolje vidi sa veterinarom jer uzroci mogu biti baš različiti, od zdravstvenog problema u organima za varenje creva žuč pankreas, preko nedostatka nekih hranljivih materija iz hrane, do psiholoških problema, želje za dominacijom i sl.

    pazi kiki deluje zdravo. ima apetit. ojacala je, skace kao manita, 
    cudno mi je da maltene odmah posle obroka( a fajem joj i vise nego sto je propisano od veta. sestra tu zakera. hoce da joj da u gram, ima i neku vagu jebote) ode do posipa i vidim je posle par minuta "sladi" se drekom. poludim.iskocio bih iz koze.
    imam teoriju posto je zivela na ulici da nije mogla bas da bira sta jede pa joj je ostala navika. pokusava ona i napolju da gricne pseci drek ali to pazljivi gledam. 
    e da, jedan mi je rekao da je ujutro prvo nahranim pa onda izvedem. mislim to je rano ujutro izmedju pola 7 -7.
    ja radim obratno i molim boga d ase popiski i pokaki jer posle odem na arbajt a sestra mi je trenutno odsutna.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 10:38 am

    pa to što ostaje sama npr, pogotovo ako je duže, može biti jedan od uzroka, ako pričamo o psihološkim uzrocima. sa hranom nije u pitanju količina, već može da nedostaje nešto od minerala iz hrane i sl. ali to je teško utvrditi ovako bez neke ozbiljnije analize. ja mojim psima dajem hranu uvek pre šetnje, jedu dvaput dnevno, ujutro i uveče. imam bigla od 11 godina koji i dan danas ponekad krene na govno, to je prosto kretenski momenat u mozgu, treba da u kući reaguješ kao i napolju, neki oštriji ton pretnja i to, pa da zna da nije dozvoljeno.
    bradilko

    Posts : 1104
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Sat Sep 18, 2021 1:59 pm

    dva psa su se hopa cupa pa ne mogu sad da se razdvoje? kako ih razdvojiti?

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 17 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:55 pm