Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

Ferenc Puskás

Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

Post by Ferenc Puskás on Sat Aug 01, 2020 3:07 pm

Zamka ima šipkicu od 15 cm koja rotira pri aktivaciji mehanizma. Jutros provjerim, nema mesa, zamka otvorena. Postavio zamku uza zid, tako da se šipkica nije mogla okrenuti. Noćas nova noć, nova nafaka.

_____
Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
bradilko

Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

Post by bradilko on Tue Aug 11, 2020 1:06 pm

doneo sam polumrtvo mace kuci u petak. mislio sam da je mrtvo ali se pomeri i kod veta i mora da se oporavi jedno 10-ak dana i posle na operaciju oka ( verovatno vadjenje na zalost). nasao sam i udomiteljku ali prvo oporavak. problem je sto imam macku vec 8 godina i ona sve frkce na ovo malo i bojim se da je ne ubije ili povredi oko. odvojili smo ih kad nismo kuci, mace u jednu spavacu i tamo smo joj obezbedili posip i voda-hrana a ova moja vec ima svoj na terasi i svoje posudice u trpezariji.
e sad zao mi je da ih ogranicavam i zato pitam, mogu li nekako da uticem da se zblize i da ova moja blesava ne dira svog povredjenog kompanjona? prica ne pomaze 😀. mozda, dok sam kuci, da ih fizicki priblizim pa se mozda sprijatelje.

Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 Img_2020Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 Img_2020Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 Img_2020
Vasa

Post by Vasa on Tue Aug 11, 2020 1:14 pm

Nikako približavanje na silu, to napravi još veće sranje. Razdvajanje na nekoliko dana uz povremene kontrolisane susrete. Idealna su staklena vrata između, komarnici ili tako nešto, da se vide a da ne budu ugrožene fizički.

_____
Everybody digs a swinging cat.
fikret hadžiabdić

Post by fikret hadžiabdić on Tue Aug 11, 2020 1:17 pm

Usvojio sam dvadesetak mačića i nijedno nije prihvaćeno od mojih mačaka. Biju ih, frkću, ne daju im da jedu sa ekipom i mačići nakon nekog vremena samo nestanu. Solidarne su na nivou svog plemena, usvajaju mačiće koji ostanu bez majke, doje ih zajedno sa svojima ali strance ne podnose. Ako ti uspije da ih izmiriš, napiši na koju foru, nijedno ovosezonsko mače mi nije preživjelo. Imam odakle donijeti njih bar petoro ali neću više to da radim, znam šta slijedi.

_____
Međuopštinski pustolov.

dosta ograničeni Slovenac (nije se odlikovao ni hrabrošću),
bradilko

Post by bradilko on Tue Aug 11, 2020 1:18 pm

evo sad su na 2.5 m ali ja sam izmedju, dremaju.
poslusacu savet. hvala
bradilko

Post by bradilko on Tue Aug 11, 2020 1:21 pm

@fikret
ma necu da rizikujem. bice ovako kako je vasa rekao. kad nisam kuci separacija a kad sam kuci otvoricu im sva vrata ali uz moju kontrolu.
ovom malom je strasno lose oko i jedan moj rodjak vet misli da mora operacija a vetka koja vodi moju macu je dala antibiotike i da probamo da sacuvamo oko uz ispiranje.
bradilko

Post by bradilko on Tue Aug 11, 2020 1:32 pm

bas lose joj izgleda okoZdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 Img_2024
fikret hadžiabdić

Post by fikret hadžiabdić on Tue Aug 11, 2020 1:36 pm

Samo prati Vasine preporuke, nemilosrdne su prema strancima, nebitno da li su odrasle ili mačići.

_____
Međuopštinski pustolov.

Vasa

Post by Vasa on Tue Aug 11, 2020 1:42 pm

Lakše se naviknu ako nisu oformile tu njihovu sadističku zajednicu. Mislim da neće biti većih problema, ali bi moglo biti agresivnih incidenata koji će postepeno prerasti u igru. Najvažnije je da ne povrede jedna drugu, ako padne krv to se dugo pamti. To me dovodi do još jedne preporuke: skraćivanje kandži oboma, na tupo.

_____
Everybody digs a swinging cat.
Erzsébet Biszak

Post by Erzsébet Biszak on Tue Aug 11, 2020 1:45 pm

moje se krve evo već 6 godina. nikad bukvalno do krvi ali se nekad pošibaju tako da se baš uplašim. i često spavaju na skroz suprotnim uglovima stana Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 15 3579118792

_____
napravi imeni kajganu
oguli i meni bananu
fikret hadžiabdić

Post by fikret hadžiabdić on Tue Aug 11, 2020 2:03 pm

Vasa wrote:Lakše se naviknu ako nisu oformile tu njihovu sadističku zajednicu. Mislim da neće biti većih problema, ali bi moglo biti agresivnih incidenata koji će postepeno prerasti u igru. Najvažnije je da ne povrede jedna drugu, ako padne krv to se dugo pamti. To me dovodi do još jedne preporuke: skraćivanje kandži oboma, na tupo.

Jeste, kod mene je prije skoro dvadeset godina godina utemeljena ta zajednica. Uvijek ih je desetak u avliji i okolini, dvije ili tri imaju pravo ulaska u kuću i zdaržavanja unutra. Ostale su na terasi, tamo sam im napravio zimovnik, ljeti spavaju na klupama.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Aug 14, 2020 7:21 am