Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by ontheotherhand Tue Oct 31, 2017 2:44 pm

    Jel ima onih koje su klasično, "starinski" dizajnirane, osim univerzitetske SM?

    Ovaj fazon:

    Spoiler:


    I uopšte, jel znate za neka relativno tiha mesta koja mogu da posluže u tu svrhu, a da nisu coworking prostori koji se naplaćaju (plaćaju se i biblioteke, ali znate na šta mislim).
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Nino Quincampoix Tue Oct 31, 2017 3:08 pm

    najblize tomu je biblioteka SANU, mozes tamo daa radis ali ti treba potvrda da si master ili dr student, makar je tako bilo pre 5-6 godina. svrati i raspitaj se

    okacicu malo kasnije slicke iz Wellcome Library gde trenutno radim, ovo je neopisivo
    Anonymous
    Guest

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Guest Tue Oct 31, 2017 3:44 pm

    meni ne ide u glavu kako sam u Pragu propustio da posetim biblioteku Klementinum. pivo me zbunilo valjda.

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje The-klementinum-national-library-czech-republic-8

    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by bela maca Tue Oct 31, 2017 4:12 pm

    mene su biblioteke amerike potpuno oborile s nogu. to su sjajna mesta, gde su svi dobrodošli, i nakon iskustva s njima biblioteka je otprilike prvo mesto koje posetim u bilo kom novom gradu.

    najbolje su mi bile koolhaasova u sijetlu, ona u solt lejk sitiju, i njujorška, koja se nalazi na pretposlednjoj slici u ontheotherhandovom spojleru.

    kad sam prvi put ušla u nju i krenula da razgledam, neki lik ide i gleda u mene i nasmeje se i kaže - first time, eh? Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 1143415371

    biblioteku kongresa nisam uspela celu da obiđem a bila sam u njoj satima.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by паће Tue Oct 31, 2017 5:21 pm

    У тамоу сам харао по локалним библиотеткама док ми није наспело да почнем да купујем књиге - јер ето најзад се могло. После сам одустао од тога јер сам испуцао шта су имали, а нису више имали оног што сам тражио.

    Но, атмосфера је добра, а имају и гомилу финих трикова на ползу пучанства. Нпр сад чланство у библиотеци доноси и чланство на неком порталу са ког може да се скине књига, па кад ти истекне она се сама обрише са сокоћала. Или, радило још онда, можеш да вратиш књигу и кад је библиотека затворена, само је из кола убациш у неко повелико сандуче, а пошто свака књига има РФИД залепљен унутра, тачно се зна који је то примерак враћен и исправно ти се скида са стања. Изнајмљују и видео игре, деведеове и ко зна шта још.

    Једна библиотека је имала сталну изложбу папира заборављених у књигама - било је ту разних дозвола, улазница, фотки... наслов је био отприлике "носите се".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by bela maca Tue Oct 31, 2017 5:23 pm

    u provincetownu gde sam bila 2009 gradska biblioteka ima najveći ugrađeni brod na svetu

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Rose-Panorama


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by паће Tue Oct 31, 2017 5:44 pm

    Лако је тако направити брод у боци.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Јанош Винету Tue Oct 31, 2017 10:39 pm

    Čitaonica tehnološko-metalurškog fakulteta & računski centar ETF-a.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by ontheotherhand Wed Nov 01, 2017 1:19 pm

    Mislim više na javne, ne-uni prostore. Nema slika na Guglu a nešto ne verujem da obe izgledaju kao ove gore Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 1399639816. Koliko vidim na sajtu, RC mogu da koriste samo njihovi studenti, a ova na TMFu radi do 17h. Meh.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Nino Quincampoix Wed Nov 01, 2017 2:19 pm

    jbg, nema toga u Beogradu, makar ne onako kako si zamislio. sta fali NBS, osim sto studenata ima ko pleve?
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by ontheotherhand Wed Nov 01, 2017 2:41 pm

    Ništa, osim gužve što kažeš, i što članarina nije besplatna za dobrovoljne davaoce krvi kao u BGB Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 1844795956  NBS je još i najbolji prostor uz SANU. Trebalo bi više da ih ima.
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Јанош Винету Wed Nov 01, 2017 8:07 pm

    ontheotherhand wrote:Mislim više na javne, ne-uni prostore. Nema slika na Guglu a nešto ne verujem da obe izgledaju kao ove gore Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 1399639816. Koliko vidim na sajtu, RC mogu da koriste samo njihovi studenti, a ova na TMFu radi do 17h. Meh.

    Pa nema javnih prostora, ništa više nije društveno niti javno osim klupe u parku.

    Možda tebi treba hackerspace? Zajednička radionica gde se deli alat, piće i žene?
    Antikafe, kao u Rusiji?
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by ontheotherhand Thu Nov 02, 2017 5:03 pm

    Coworking prostore kao taj antikafe sam spomenuo gore, to je namenjeno preduzetnicima a spram toga su i cene formirane. Postojalo je jedno free mesto krajem 2013. u Kraljice Natalije ali se brzo ugasilo, verovatno zbog nerentablinosti. Ok je i Francuski Institut al' radi od 1 do 7.

    Huberte, ti ovde radiš?   bounce


    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Reading-room
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Nino Quincampoix Thu Nov 02, 2017 5:22 pm

    da trenutno sam tu

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Reading-room-wellcome-library-london

    sutra moram u National Archives u Kew



    Anonymous
    Guest

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Guest Sat Nov 10, 2018 11:20 pm

    Ima jedan ćika u Gradskoj biblioteci, u ćošku, čita pomoću lupe, ima flašu sa vodom i povremen odseče jabuku švajcarskim nožićem, tanko, vrlo tanko.

    U Hilandarskoj ima jedno odeljenje gde može da se sedne i prelistava ono što ne može da se iznese ili što ne mežeš jer si ispunio kvotu.

    Nekada je bilo po ograncima tako školskih klupa i drvenih stolica.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 11:34 pm

    U Hilandarskoj? To je biblioteka Radio Beograda?
    Anonymous
    Guest

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Guest Sat Nov 10, 2018 11:36 pm

    Ne, nego odeljenje GB sa šahpvskim knjigama (i ostalim, ali glavnina šahovskih knjiga je tu).
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4310
    Join date : 2016-09-29

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Nov 10, 2018 11:51 pm

    taj cica je dolazio u gradsku i pre 12 -13 godina Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 4101625831

    bibiioteka kod studenjaka ne radi od januara 2016e, bilo je da ce raditi popis 
    koji se radi na 10 godina i da ce otvoriti za mesec dana Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 2729202060


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 11:57 pm

    Da taj cile je tamo otkad ja znam za sebe. Kod Studenjaka je odeljenje periodike Gradske biblioteke? Tamo nisam bio dugo, jos otkad sam zavrsavao master. Imali su finu kolekciju tada.
    Anonymous
    Guest

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Guest Sun Nov 11, 2018 12:04 am

    Ono što sam pominjoa je Dečije odeljenje Čika Jova Zmaj u Hilandarskoj 7, tamo su me bili uputili iz GB, jer iz nekog razloga imaju pahovske knjige. Ali na toj adresi se već godinu i po "radi renoviranje" i ne znam ni da li je ponovo otvoreno. Knjige su ostale tamo (hej?!), ali se renoviranje oteglo.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4310
    Join date : 2016-09-29

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Nov 11, 2018 12:47 am

    kod studenjaka imaju vise knjiga nego u biblioteci u mom bloku pa sam isao tamo, a cesto je bilo studenata za onih par kompjutera koji su nesto gledal, periodiku? Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje 4101625831
    u svakom slucaju uvek je bilo ljudi i bibliotekari su bili fini, bas steta


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by ontheotherhand Thu Feb 04, 2021 10:27 am

    Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje Empty Re: Beogradske biblioteke, čitaonice i druga mesta za čitanje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:49 am