Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mleko i mlečni proizvodi

    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Tue Oct 24, 2017 9:19 pm




    MLEKO u Srbiji, prilikom otkupa, mlekare ne kontrolišu na prisustvo hormona, teških metala, pa ni aflatoksina. Te analize su, smatraju stručnjaci, skupe za proizvođače, ali ne bi smele da budu skupe i za državu, koja bi to trebalo da radi u Nacionalnoj referentnoj laboratoriji. Uz to, odgajivači, genetičari i prerađivači, danas, u čitavom svetu, pa i kod nas, toliko "maltretiraju" krave kako bi došli do što veće proizvodnje mleka da su gotovo dotaknute biološke granice, pa je zdravlje iscrpljenih krava muzara i te kako ugroženo.

    Ono što Srbiji nedostaje, smatra profesor Kučević, jeste nezavisna nacionalna laboratorija za kontrolu mleka.

    - I dalje mleko kontrolišu mlekare, i to na prisustvo onih stvari koje se plaćaju, a to su sadržaj mlečnih masti, proteina, somatskih ćelija i ukupan broj mikroorganizama - govori naš sagovornik. - Koliko i da li država ima uvid u tu kontrolu, i da li u te rezultate možemo da se pouzdamo, ne znamo. Mlekare kontrolišu mleko na prisustvo antibiotika, ali ne i na hormone, jer to nije obavezno, kao ni na aflatoksine. Nezavisna laboratorija bi donela bolju kontrolu sirovog mleka, obezbedila bi regularnosti prilikom plaćanja, i to bi bio stimulans za farmere, da proizvode kvalitetnije.
    Upotreba hormona bez zvaničnog veterinarskog recepta i dijagnoze je zabranjena, a da li se oni i daju, trebalo bi da zna veterinarska inspekcija. Ipak, hormon rasta može da poveća proizvodnju mleka i za 20 odsto.







    dakle vindija

    u srbiji je inace sluzba veterinarske inspekcije jedna od najgorih drzavnih sluzbi, jeziva jos iz doba tzv strucnjaka u odnosu na nove srs kadrove
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Tue Oct 24, 2017 9:42 pm

    u maxiju ima ono delezovo ardensko polu-obrano, proizvedeno u belgiji, malo je skuplje (oko 130 za litar) ali ja ne koristim mnogo, za kafu, ponekad za musli/žitarice itd. 

    ovo je to, valjda
    http://www.delhaize.be/en-be/shop/Dairy/Milk/Semi-skimmed/Milk-7C-Semi-skimmed-7C-Bio/p/S1998080300000690000

    ima i "alpsko", ljubljanske mlekare
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by ontheotherhand Tue Oct 24, 2017 9:52 pm

    Koliko li koštaju zdrastveni sistem sve nebrige u lancu proizvodnje hrane pitam se, jel imaju neke brojke o tome i ako nema jel bi se to dalo izračunati?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Nino Quincampoix Tue Oct 24, 2017 10:16 pm

    ne vidim kako bi to bilo moguće
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Tue Oct 24, 2017 11:15 pm

    sa druge strane, skoro nijedno selo u vojvodini, ukljucujuci i ona gde su stocari proizvodjaci mleka, nema adekvatne sluzbe i procedure za uklanjanje stocnog otpada, iako je to zakonska obaveza opstina vec duze od deset godina, da postoje zoohigijenske sluzbe. divlja stocna groblja prave i pojedinci i veci kombinati. i to je kao i kontrola hrane ziv porekla nadleznost veterinarske inspekcije, jedne od najgorih drzavnih sluzbi, iako to nije lako biti u srbiji u ostroj konkurenciji.
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Tue Oct 24, 2017 11:16 pm

    to samo pominjem jer smo prakticno prepusteni savesti proizvodjaca
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by kondo Tue Oct 24, 2017 11:20 pm

    to delhaizovo mleko od 130 dinara moje macke nisu htele da liznu. nema boljeg testa, barem ga ja ne znam. to sto nema nikakav ukus i sluzi za farbanje tj posvetljivanje kafe, manji je problem. a pristupio sam joj sa istim nadama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Tue Oct 24, 2017 11:33 pm

    nisam to probo, ali mi je vindija bolje od alpskog. zbregov kosta ko domaca mleka.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Kinder Lad Tue Oct 24, 2017 11:35 pm

    Gargantua wrote:u maxiju ima ono delezovo ardensko polu-obrano, proizvedeno u belgiji, malo je skuplje (oko 130 za litar) ali ja ne koristim mnogo, za kafu, ponekad za musli/žitarice itd. 

    ovo je to, valjda
    http://www.delhaize.be/en-be/shop/Dairy/Milk/Semi-skimmed/Milk-7C-Semi-skimmed-7C-Bio/p/S1998080300000690000

    ima i "alpsko", ljubljanske mlekare

    E ja to kupujem. Osim ako nema grčko, ali retko ga ima, na žalost. Malo mi bolji ukus alpskog od vindijinog, mada je i ono ok, naravno. 

    Ma nema, strašno.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Tue Oct 24, 2017 11:40 pm

    da, ljubljansko ima dobar ukus, nisam baš detaljno zagledao etiketu i deklaraciju
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Kinder Lad Tue Oct 24, 2017 11:46 pm

    Gargantua wrote:da, ljubljansko ima dobar ukus, nisam baš detaljno zagledao etiketu i deklaraciju

    ja sam zagledao dovoljno da sam shvatio da je i za njihovo tržište. A iole solidno mleko sa 3.5% masti mora da ima i bar solidan ukus Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 1399639816 a ovo ima i bolje od solidnog.


    _____
    alt-lib
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by kondo Wed Oct 25, 2017 12:07 am

    po misljenju olge i takashija, delhaize od 3.5% je bezveze, i bio i ono drugo iz ardena.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Јанош Винету Wed Oct 25, 2017 11:23 am

    diktotar wrote:sa druge strane, skoro nijedno selo u vojvodini, ukljucujuci i ona gde su stocari proizvodjaci mleka, nema adekvatne sluzbe i procedure za uklanjanje stocnog otpada, iako je to zakonska obaveza opstina vec duze od deset godina, da postoje zoohigijenske sluzbe. divlja stocna groblja prave i pojedinci i veci kombinati. i to je kao i kontrola hrane ziv porekla nadleznost veterinarske inspekcije, jedne od najgorih drzavnih sluzbi, iako to nije lako biti u srbiji u ostroj konkurenciji.

    Još za Marije Terezije su postojala označena strvišta po selima, to se ucrtavalo u prostorni plan grada/sela.
    Nego je taj segment planiranja potisnut, zemljište određeno za strvišta je odavno prisvojeno, još u SFRJ.
    Ako je to moglo ranije da se uredi, može i sada. Samo ko će dočekati pravu državu...
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Wed Feb 07, 2018 1:30 pm

    https://www.langnese.de/produkte/kinder-bueno-ice-cream-cone/8714100895139
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by katamaran Sat May 26, 2018 1:50 am

    Francuski sirevi sutra u Studentskom parku

    https://www.facebook.com/francusketajne/

    Sasvim slucajno saznao. isao Vasinom i pored mene se parkira auto a na vratima mu pise "francuski sirevi". Pitam vozaca o cemu se radi, a covek mi na losem srpskom sa fra naglaskom (znaci real deal Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 1143415371 ) kaze sutra u Studentskom...

    edit: jel oni prodaju u mlecnoj hali na Bajloniju?


    _____
    Belaj Boy
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by kondo Sat May 26, 2018 10:13 am

    ortak ladno zajebava vucica

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 29573231_1787970091254209_8759149767753624953_n


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by katamaran Sun Jun 24, 2018 10:13 pm

    Odlican Belgrader. Bas sam prijatno iznenadjen. Ukus mi je vise na budjavi sir nego na gaudu, taman po mom ukusu, Uz Ruscello pesto mi je vr liste.


    _____
    Belaj Boy
    ficfiric

    Posts : 34050
    Join date : 2012-02-10

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by ficfiric Sun Jun 24, 2018 10:18 pm

    Kad ste me vec navukli na Zapis Tare, da pohvalim ovo novo kiselo mleko

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Kisss


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Filipenko Sun Jun 24, 2018 11:46 pm

    Pa piše lepo da je ekstra  Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 2952840586


    Zapis Tare zapisan kao odličan.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by katamaran Sun Aug 19, 2018 7:52 pm

    Kakvi su ono domaci Fra sirevi na Kalenicu? Fino ono izgleda, cena ipak prejaka za moj ukus za nesto sto se pravi ovde.

    edit: mislim da nisu ovi al su to otprilike te cene

    http://francusketajne.com/do-nas/


    _____
    Belaj Boy
    bjesomučje

    Posts : 182
    Join date : 2017-12-28

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by bjesomučje Sun Aug 19, 2018 8:55 pm

    xie saike wrote:sa druge strane, skoro nijedno selo u vojvodini, ukljucujuci i ona gde su stocari proizvodjaci mleka, nema adekvatne sluzbe i procedure za uklanjanje stocnog otpada, iako je to zakonska obaveza opstina vec duze od deset godina, da postoje zoohigijenske sluzbe. divlja stocna groblja prave i pojedinci i veci kombinati. i to je kao i kontrola hrane ziv porekla nadleznost veterinarske inspekcije, jedne od najgorih drzavnih sluzbi, iako to nije lako biti u srbiji u ostroj konkurenciji.

    demit sad si me naterao da guglam stočno groblje na images Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 3274312807
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by disident Sun Aug 19, 2018 9:25 pm

    bjesomučje wrote:
    xie saike wrote:sa druge strane, skoro nijedno selo u vojvodini, ukljucujuci i ona gde su stocari proizvodjaci mleka, nema adekvatne sluzbe i procedure za uklanjanje stocnog otpada, iako je to zakonska obaveza opstina vec duze od deset godina, da postoje zoohigijenske sluzbe. divlja stocna groblja prave i pojedinci i veci kombinati. i to je kao i kontrola hrane ziv porekla nadleznost veterinarske inspekcije, jedne od najgorih drzavnih sluzbi, iako to nije lako biti u srbiji u ostroj konkurenciji.

    demit sad si me naterao da guglam stočno groblje na images Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 3274312807
    Ja nesto guglao danas po dubinama yt i dva klika kasnije djembeli kinez GLODJE kuvanu konjsku glavu i snima se kamericom


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by katamaran Fri Aug 31, 2018 7:57 pm

    Narucio sam da mi komsinica donese neke sireve iz Nemacke i posebno insistirao na limburgeru. Video ne obecava Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 1143415371



    Interesantno da se belcima svideo ukus na kraju.


    _____
    Belaj Boy
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by bela maca Fri Aug 31, 2018 8:26 pm

    meni je super grenobl sir što se može naći u maksiju ponekad


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Guest Fri Aug 31, 2018 9:19 pm

    katamaran wrote:Narucio sam da mi komsinica donese neke sireve iz Nemacke i posebno insistirao na limburgeru. Video ne obecava Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 1143415371



    Interesantno da se belcima svideo ukus na kraju.

    Ima jači miris ali ne toliko jak da izazove ovakvu dramu. Ljudi navikli na gumasti cheddar i american cheese, njima je verovatno i gauda suviše reska.

    Mleko i mlečni proizvodi - Page 4 Empty Re: Mleko i mlečni proizvodi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 5:12 am