Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nije Milovan

    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Nije Milovan

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 6:33 pm

    Тренутно не размишљам о томе да ли ћу се кандидовати за градоначелника Београда на следећим изборима. Када буду расписани, сешћу, размислити и одлучити, рекао је Драган Ђилас, градоначелник Београда у два мандата и некадашњи председник Демократске странке са чијег је чела отишао у мају 2014. године.


    Највећи утицај на мене имају људи који ми прилазе на улици и разговарају са мном. Неки ми кажу да је раније било боље, да би требало да се кандидујем, неки ми добацују лоше ствари. Те емоције ме мало погоде, па почнем да размишљам о томе. Али се онда сетим колико пута сам био на насловним страницама таблоида, рекао је Ђилас гостујући у Новом дану на Н1 телевизији.
    На питање да ли размишља да се врати у политику, Ђилас је рекао да ће "ако се врати у политику, да ће се бавити економијом". "Водио сам један прелеп град, не морам да се представљам у политици као неко нов. Имам да се похвалим добрим стварима, имам и неке лоше, али тренутно не размишљам о томе. Све одлуке у животу доносим брзо. Када се будемо приближили београдским изборима, онда ћу сести и размишљати о томе", рекао је Ђилас.
    "Дозволите да сам субјективан, а о томе ко треба да буде градоначелник и како треба да изгледа Београд, треба да кажу грађани", рекао је Ђилас.
    Некадашњи градоначелник Београда одбацио је оптужбе Синише Малог да је Ђилас оставио дуг у градској каси од 1,1 милијарду евра, рекавши да је то "чиста политика". "После четири године ви причате колики је дуг Беогрда тада био...Уђите на сајт Јавне управе и видите колики је дуг...Када сам ја одлазио, дуг је био 380 милиона евра, смањен је на 5-6 посто, дуг је увек био исти", објаснио је Ђилас и навео да је те 2014. године нови градоначелник Мали предложио одборниима да се усвоји толики дуг, и не знам зашто се ми сад бавимо тиме.
    На тврдњу да је председник Србије Александар Вучић смењујући Синишу Малог рекао да је Мали био најбољи градоначелник до сада, Ђилас се насмејао и рекао: "Нама у Србији фали мало осмеха, ево насмејали сте ме том тврдњом. Ако меене питате знам барем двојицу који су били бољи, а то су Бранко Пешић и Ненад Богдановић. А никад нисам чуо да је неко ко је најбољи одлази, него истане ту где јесте".
    Држава може да буде добар власник, само предузећа треба очистити од неспособних партијских кадрова
    Ђилас је у новом броју недељника НИН објавио ауторски текст под насловом "Мој концепт економског развоја Србије".
    За Нови дан он је рекао да је одлучио да се огласи из жеље да укаже на чињенице за које сматра да су кључне за економски развој Србије.
    "Сви желимо да живимо боље. Као човек који је учествовао у политичком животу, као некадашњи градоначелник, спорстки радник, желео сам да сва та искуства спојим и систематизујем и покавила се идеја економског концепта, који би уз неке измене, разговоре, дискусије могао да се примени у пракси, како бисмо сви могли да живимо значајно боље", казао је Ђилас.
    Како је рекао, кључна ствар у овом концепту је јача и боља улога државе у привреди Србије.
    "У концепту држава је инвеститор, власник озбиљних компанија...Пошао сам од чињенице да сви они који се баве економијом и уређењем тренутно не гледају реално...сви планови су застарели....Данашњи инвеститори су добродошли али то нису довољно велике фирме да могу да запосле велики број радника", објашњава Ђилас.
    Додаје да у Србији данас има милион незадовољних људи, да великих домаћих компаније немамо, а да државне нису компаније, него да су "установе за смештај разноразних партијских и других кадрова". "Тога је било и раније, али је сада ситуација гора него икад, јер имате људе без икаквих квалификација, без завршених факултета".
    Према његовим речима, полази се од лоше премисе, да је држава увек лош власник, а то, како каже, није тачно. "Држава може да буде сјајан власник. Ако погледате, четвртина највећих светских компанија је у државном власништву", рекао је Ђилас објашњавајући своје виђење изласка из лоше економске ситуације у којој смо, како је рекао, последњих 20 година.
    Држава, према њему, може и треба да развија три кључне области, а то су: пољопривреда, енергетика и ИТ сектор.
    Ако у државним компанијама дамо високе плате професионалном менаџменту, који за исто толико ради у неким приватним и страним комапнијама, ако радницима дамо бонусе, зашто и они не би радили за ту фирме и развијали посао, упитао је Ђилас.
    Навео је пример неких немачким компанија, као што су телеком, ДХл, аеродром у Франкфурту, које су у неком проценту у власништву државе и које послују веома успешно. Навео је и проимер Румуније, која је, схвативши да им одлази здравствени кадар у Немачку, одлучила да повећа плате лекарима и медицинским сестрама како би их задржала у земљи.
    "Не треба да се штеди на пензионерима, на грађанима. Треба уштедети на компанијама које су тренутно губиташи", рекао је Ђилас.
    Он је додао да треба уредити и банкарски сектор и страним банкама "дати рок од шест месеци" да среде стање и уведу правила, а не "да се понашају како хоће".
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 6:34 pm

    Градоначелник Београда Синиша Мали каже да је његов претходник Драган Ђилас задужио град за 1,1 милијарду евра, а да је он са својим тимом вратио 455 милиона евра дуга искључиво из уштеда, без динара нових кредита.
    Nije Milovan  Sinisa-mali_660x330
    На Ђиласову изјаву да га је насмејала тврдња председника Србије Александра Вучића да је Синиша Мали био најбољи градоначелник до сада, сам Мали каже да му то што је Београд био задужен за 400, 500 или више милиона евра, нимало није смешно.
    - Прочитао сам оно што је Ђилас рекао и видим да је њему смешно то што је задужио Београд за 400, 500 и више милиона евра. Мени ту ништа није смешно, то су дугови које ми враћамо протекле три године, сви грађани Београда и много смо успели да урадимо у том погледу - рекао је Мали.
    Он је додао да је затечен јавашлук у јавним предузећима, која су 2013. године, док је Ђилас био градоначелник, у буџет града уплатила 680 милиона динара, а само прошле године 5,1 милијарду динара, јер нема више намештених уговора по којима је новац уместо у буџет града одлазио “неким приватницима из јавно-комуналних предузећа”.
    - Што се Ђилас није сетио да среди Обилићев венац, помери бар један брод, од оног гробља бродова на Београду на води. Што бар нешто од тога нису урадили... - упитао је Мали.
    Каже и да се сам Ђиласа сећа по подземним контејнерима који су пропали, намештеном тендеру за реконструкцију Булевара краља Александра.
    - Мислим да је чак његов градски менаџер био и у затвору због тога.
    Како каже, грађани се Ђиласа сећају по “Пазл граду” на Бањици, где су паре Београђана бачене узалуд, као и на реплику Теразија на Новом Београду.
    - То су радили Драган Ђилас и његов помоћник Александар Шапић. Ето, то је резултат њиховог рада - огроман дуг који је нама остао, са чим смо се борили и што смо решили - закључио је Мали.
    Александар Вулин: Ђилас је показао шта зна
    Ђилас би могао да помогне у смањењу незапослености, с обзиром на то да је у оних 12 година што је био на власти постао мултимилионер, сматра Александар Вулин.
    Nije Milovan  Vulin%20tanjug%20foto%20dimitrije%20goll
    Како је рекао министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, реагујући на текст објављен у НИН-у о економском плану за Србију који је написао бивши градоначелник Београда, Ђилас би могао "од свог приватног капитала сигурно да помогне многима који су незапослени или бар да се повећају плате".
    Вулин је рекао да је Ђилас имао "само 12 година да покаже шта зна" и да је за то време и показао шта зна.
    "У време када смо ми преузели одговорност за управљање Србијом, Драган Ђилас нам је оставио незапосленост која нам је била на неких 24 одсто, а данас је на 13 одсто. Ђилас нам је оставио дотације за пензије у износу од 48 одсто, што значи да смо 48 одсто из буџета морали да дајемо за просту исплату пензија, а никако да их зарадимо, а данас држава уплаћује за пензије свега 34 одсто", рекао је министар.
    Такође, Вулин каже и да је Ђилас оставио земљу "која је била презадужена, на ивици банкрота, земљу која је имала рекордну незапосленост, земљу за коју нико није веровао да може уопште да се опорави".
    Данас је Србија, сматра министар, много боље место за живот и то, како каже, ни накнадна памет Драгана Ђиласа не може да оспори.
    "Требало му је само 12 година да схвати шта би то требало да се ради, а био је и градоначелник, директор канцеларије, министар и наравно постао је тајкун", рекао је Вулин.
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 6:39 pm

    Šta je "njegovo" u tom konceptu razvoja, tj koja je misao originalna?

    ---

    Пошао сам од чињенице да сви они који се баве економијом и уређењем тренутно не гледају реално

    Assumption is the mother of all fuck-ups


    Na stranu to, njegovo (re)aktiviranje ima neki svoj ugao, a još nisam ukačio koji tačno. Traži novo mesto pod sunce, s kojim razlozima i ciljevima, videćemo.
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 6:42 pm

    da je tu Praslin on bi saad otisao na Vikipediju i napisao da je etatizam Djilas izmislio... ja numem Nije Milovan  1949538119
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 6:48 pm

    sta vi miliste kao eksperti i rodjeni beogradjani... jel on ROVARI?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Filipenko Fri Jun 09, 2017 9:26 pm

    Đilas je takvo besprizorno đubre da je posle Olimpijade tražio da ga imenuje država za konzula u Čikagu kako bi bio blizu svoje devojke Ane Dabović, koja je igrala za Los Anđeles u WNBA ligi.

    Podsećam, Đilas je jebeni milioner koji ima stotine miliona na računima, plus je prodao svoju firmu Bugarima za ozbiljne pare. I on traži jebeno državno nameštenje unapred obećavajući da će vreme provoditi ne radeći svoj posao, već blejući kojekude sa dosta mlađom ribom. I sada on tu priča o državnim preduzećima i sve ostalo, da ne ulazimo u to šta je sve radio dok je bio vlast.

    Fukara.
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Sun Sep 17, 2017 1:32 pm

    Nije Milovan  DJ7DfTsWsAAeXUG
    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Ferenc Puskás Sun Sep 17, 2017 1:34 pm

    Sve tačno. Idemo, alpski Srbi!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Kinder Lad Sun Sep 17, 2017 2:22 pm

    Gotam wrote:Nije Milovan  DJ7DfTsWsAAeXUG

    ...i trajanje od oko maksimalno pola sata, sat


    _____
    alt-lib
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by beatakeshi Sun Sep 17, 2017 2:52 pm

    Gotam wrote:Nije Milovan  DJ7DfTsWsAAeXUG
    Ne mogu da iskažem koliko mi se ovo gadi.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by No Country Sun Sep 17, 2017 4:30 pm

    Као што већ рекосмо, но ваља понављати: спорт је последње уточиште фашизма. Т.ј. ту најмање осећа потребу да се скрива. Је ли тако, Филипе?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Sun Sep 17, 2017 4:32 pm

    ma samo oce da uzme bro glas sad u Beogradu.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by паће Sun Sep 17, 2017 5:02 pm

    No Country wrote:Као што већ рекосмо, но ваља понављати: спорт је последње уточиште фашизма. Т.ј. ту најмање осећа потребу да се скрива. Је ли тако, Филипе?

    Ама он ту удара у ону фину жицу још из доба СФ републике, по којој смо ми нешто посебно, изузетно, оригинално и све скупа уникатно. Ко на нас навали школски & шаблонски, добиће по њоњи нешто измишљено посебно за ту прилику, јер такви смо ми и нико други.

    Што је донекле пророчанство које се само испуњавало, није да није. Ал' да рециклује ту причу за ово сада је управо контра од тога што прича - ни посебно, ни оригинално и понајмање уникатно. Заболе га за противречност, изашао је опет у новинама.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by No Country Sun Sep 17, 2017 5:11 pm

    Па то, та прича у којој смо ми нешто изузетно, а други, логично, мање вредни. И то је "објективно" тако, то јест записано у генима. Одатле све почиње, крематоријуми, мачете и хладњаче су само каснија разрада логистике.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by паће Sun Sep 17, 2017 5:14 pm

    Ал' прича није тако почела - била је испрва да смо ми тако оригинални јер смо самоуправни, богати разним културама, да се та оригиналност и јединственост рађају из тог јединственог рецепта.

    А потоње приписивање тога некаквим генима... историја се понавља као дркопиш.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Filipenko Sun Sep 17, 2017 7:41 pm

    No Country wrote:Као што већ рекосмо, но ваља понављати: спорт је последње уточиште фашизма. Т.ј. ту најмање осећа потребу да се скрива. Је ли тако, Филипе?


    Ne znam, nisam fašista, ali volim da te čitam  Nije Milovan  2952840586
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by No Country Sun Sep 17, 2017 8:17 pm

    То ми кажи. Са све сличицама.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Sun Sep 17, 2017 8:19 pm

    Beogradjani, jel stvarno postoji taj mitski Djilasov glasac, sto voli mostove, da mu dete dobije dva kompleta knjiga dzabe i dzinzdere generalno?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Filipenko Sun Sep 17, 2017 8:20 pm

    Gotam wrote:Beogradjani, jel stvarno postoji taj mitski Djilasov glasac, sto voli mostove, da mu dete dobije dva kompleta knjiga dzabe i dzinzdere generalno?


    Pa logično je da ne postoji, ali kada pogledaš recimo kada neki evrofanatici gostuju na televiziji i lupetaju i lažu sve u 16, zašto da ne postoji i nešto podjednako stupidno?
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Sun Sep 17, 2017 8:23 pm

    Nije Milovan  1399639816

    to je tacno kolko god bio debilan politicar uvek ima debilniji glasac.
    Erős Pista

    Posts : 81362
    Join date : 2012-06-10

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Erős Pista Sun Sep 17, 2017 8:37 pm

    Gotam wrote:Beogradjani, jel stvarno postoji taj mitski Djilasov glasac, sto voli mostove, da mu dete dobije dva kompleta knjiga dzabe i dzinzdere generalno?

    Osim dzindzer, ne vidim sta je tu toliko glupo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by паће Sun Sep 17, 2017 8:41 pm

    William Murderface wrote:
    Gotam wrote:Beogradjani, jel stvarno postoji taj mitski Djilasov glasac, sto voli mostove, da mu dete dobije dva kompleta knjiga dzabe i dzinzdere generalno?

    Osim dzindzer, ne vidim sta je tu toliko glupo.

    Па глупо је што преписују ту пизму на риђане од Амера, а ни ови н'уму да објасне откуд и зашто то. Они ваљда преписали од претходног разреда, не трошећи мозак.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81362
    Join date : 2012-06-10

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Erős Pista Sun Sep 17, 2017 8:45 pm

    Ne, ne razumem sta je glupo u glasanju za vlast koja gradi mostove i daje besplatne udzbenike.

    Ova nova "gradi" samo hotele i fontane i ukida besplatne udzbenike. U toj konkurenciji ne vidim sto se ljudi ne bi sa setom secali Djilasa i sto ga ne bi ponovo glasali.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Kinder Lad Sun Sep 17, 2017 8:59 pm

    Postoji. Jbg, postoji.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Guest Sun Sep 17, 2017 8:59 pm

    Pa zato sto Djilas moze da bude takav gradonacelnik , samo ako je republicka vlast iz njegove stranke i ako skoro sve medije kontrolise kupovinom reklamog prostora.

    Ako sad dobiju Djilasa nece dobiti tog, pitanje je da li ce dobiti i nekog koji bi se bunio oko BG na vodi, posto on je skroz hteo da udje u celu stvar s naprednjacima, onda kad je bilo primirje.

    edit: nostalgija za tim Djilasom je u sustini nostalgija za kad je bilo isto ovo samo su se znali svi padezi.


    et Vilijam

    Nije Milovan  Empty Re: Nije Milovan

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 2:43 pm