Саша Јанковић - У раљама кампање

Share

Re: Саша Јанковић - У раљама кампање

Post by No Country on Mon May 22, 2017 7:37 pm

Доста је сложено то око хиџаба. Можда би могло да се сплитује?

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 7:40 pm

Mislim da stvarno nema materijala, nismo zaprvo pricali o tome, nego o gotanovom nategnutom tumacenju Aidine izjave. Nemam nista protiv da se ot ori novi topik, ali ne vidim da se zaista sporimo oko hidzaba.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Notorious on Mon May 22, 2017 7:42 pm

fernoux-h wrote:
Kondo wrote:uostalom SJ jeste ispao iz DSS sinjela samo sto vam to svima promaklo, sto nije tesko proveriti na bazicnom fact checku.

Nije to promaklo nikome, nego su se od tada do danas neke stvari bitno promenile.

Slažem se, stavovi vremenom evoluiraju, menjaju se ili učvršćuju shodno iskustvu, okolnosti se takođe menjaju, nismo mentalno zakucani za prvobitna gledišta. Ne govorim o naglim i drastičnim promenama, to je druga priča.
Guest

Post by Guest on Mon May 22, 2017 7:42 pm

No Country wrote:Доста је сложено то око хиџаба. Можда би могло да се сплитује?
ja bih zamolio da se ne splituje, jer sve vreme postoji potreba da se Jankovic ne drzi odgovornim za ono sto govore i rade ljudi oko njega.

a i nema potrebe, iako ostap misli da sam koljac, skroz smo saglasni oko hidzaba...

Post by паће on Mon May 22, 2017 7:49 pm

zastitnik gotama wrote:boli me ceo kurac da povladjujem bilo kome.

hidzab nije pobeda verskog nad sekularnim.

Наравно, далеко је то од победе. То је само мало заузимање простора, на мицеве. Отварње мишје рупе кроз коју се после провлаче слонови. Стратегија виђена већ на сто места. Да сам нека власт отерао бих их у 15:00, па зато нисам. Мислим, нисам власт.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 7:55 pm

Uzgred, valjda je jasno da je ovo Aidino stanoviste:

a za one koji se bave ljudskim pravima -ostvarenje ljudskog prava da dostojanstveno i javno nosi versko obeležje

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Mon May 22, 2017 8:00 pm

ne može da to bude baš tako kratko rečeno, negde su zločini vršeni pod verskim obeležjima i tamo ih je malko nezgodno nositi dostojanstveno i javno

Post by No Country on Mon May 22, 2017 8:04 pm

William Murderface wrote:Mislim da stvarno nema materijala, nismo zaprvo pricali o tome, nego o gotanovom nategnutom tumacenju Aidine izjave. Nemam nista protiv da se ot ori novi topik, ali ne vidim da se zaista sporimo oko hidzaba.
Мислим да би било простора за дискусију. "Повратак хиџаба" је светски процес.  Нико ником дабоме не може да забрани да носи на глави шта год хоће, нити сме да покуша. Но хиџаб као такав означава одређен скуп вредности, а неке од тих су анти-феминистичке, а можда и outright мизогине. Што све западне либерале ставља у једну сасвим нелагодну позицију: да ли ћу да доследно браним твоја људска права - па чак и она која угрожавају моја људска права, т.ј. изборене слободе? Ово Аидино петљање за које се Шувар уватио па не пушћа - заправо доста добро илуструје дотичну нелагоду и збуњеност гледе хиџаба. Мени је све то врло интересантно али слажем се - на овој теми представља прилично бизаран трол.

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 8:05 pm

To je vec drugi par rukava. A ako cemo tom logikom, najveci broj zlocina je u skorijoj istoriji izveden pod nacionalnim obelezjima, tako da bi trebalo krenuti od nacionalnih drzava i njihovih simbola. Sto se naravno nece desiti niti je moguce da se desi dok je nacionalnih drzava.

Et lev

_____

Post by beatakeshi on Mon May 22, 2017 8:24 pm

nc wrote: Нико ником дабоме не може да забрани да носи на глави шта год хоће, нити сме да покуша.
Francuska je imala neki pokušaj, ne znam kako se završilo.

Post by fernoux-h on Mon May 22, 2017 8:28 pm

zastitnik gotama wrote:Inace Kostunica jebeni bog marketinga, tolko je povezo sebe sa legalizmom, da je sad svaki legalista kao DSSovac

Bukvalno.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by No Country on Mon May 22, 2017 8:36 pm

Баш ме занима које то суштинске вредносне и идеолошке разлике видите између Саше Јанковића и Коштунице?

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 8:39 pm

beatakeshi wrote:
nc wrote: Нико ником дабоме не може да забрани да носи на глави шта год хоће, нити сме да покуша.
Francuska je imala neki pokušaj, ne znam kako se završilo.

Nije se još završilo.

_____

Guest

Post by Guest on Mon May 22, 2017 8:44 pm

William Murderface wrote:Uzgred, valjda je jasno da je ovo Aidino stanoviste:

a za one koji se bave ljudskim pravima -ostvarenje ljudskog prava da dostojanstveno i javno nosi versko obeležje

Ako jebiga suzis definiciju islamofobije, na one koji bi da zabrane da se nosi hidzab onda nije, ali ako ostavis definiciju onakvom kakva razumno mora biti - da su islamofobi svi oni koji pokusavaju da predstave islam i praktikovanje istog kao nesto represivno, retrogradno i uniformno - onda svakako jeste.

- Pravo svake muslimanke je da sama odluči da li će da nosi hidžab ili ne. I ako je to lična odluka, onda je to u redu. Nošenje hidžaba, međutim, podrazumeva i poštovanje veoma rigidnih pravila ponašanja. Neka od njih su nošenje veoma duge i komotne odeće, nemogućnost da se otkrije telo na plaži, pokrivanje kose i još mnogo zabrana. I sva ta pravila postoje u dobu kada su žene osvojile mnoge slobode i prava - upozorava Ćorović.
Poruka koju šalju devojke u hidžabu je „mi smo sada poštene žene, uzmite nas za žene“ veoma je loša, kaže Ćorović, to je deo retrogradne tradicije.

Njen stav je ocigledno mnogo ambivalentniji od toga sto ti tvrdis.

To je religija milijardu i po ljudi, u pedesetak zemalja, na svim kontinentima, svih rasa. To je neka kokoska sto misli da se svadja sa seljancurama u Novom Pazaru za koje je mnogo emancipovana. Uzimati to banalno, provincijalno stanoviste, za ma kakav relevantan sud o islamu ili o nosenju hidzaba je prosto besmisleno.

Saba Valadkhan (Persian: صبا ولدخان‎‎) is an Iranian American biomedical scientist, and an Assistant Professor and RNA researcher at Case Western Reserve University. In 2005, she was awarded the GE / Science Young Scientist Award for her breakthrough in understanding the mechanism of spliceosomes - "akin to finding the Holy Grail of the splicing catalysis field" [1] - a critical area of research, given that "20 percent or 30 percent of all human genetic diseases are caused by mistakes that the spliceosome makes". [2]
Valadkhan qualified as a medical doctor in Iran, before moving to America to pursue post-graduate study at Columbia University in New York.
The main focus of her research is elucidating the structure and function of the catalytic core of the spliceosome by taking advantage of a novel, minimal spliceosome she recently developed. This minimal system, which consists of only two spliceosomal snRNAs, catalyzes a reaction identical to the splicing reaction. In addition to providing direct evidence for RNA catalysis in the spliceosome, and thus, settling the longstanding and central question of the identity of the catalytic domain, the minimal system provides a novel and powerful tool for studying the structure and function of the spliceosome.

postena zena, uzmite je za zenu.

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 8:45 pm

Dobro, ovo što sada radiš je već čisto proseravanje.

Pitanje hidžaba je, kao i svako drugo društveno i političko pitanje, kontekstualno. A u kontekstu bivše SFRJ, ono ide u paketu sa retaradicionalizacijom i vrlo represivnim patrijarhalnim normama. Nije to pitanje islama kao islama, nego toga šta jedna konkretna društvena promena znači u datom kontekstu.

Last edited by William Murderface on Mon May 22, 2017 8:53 pm; edited 1 time in total

_____

Post by beatakeshi on Mon May 22, 2017 8:48 pm

Vozač trolejbusa.

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 8:50 pm

Inače je, kao i uvek, komična ova politkorektna poza koju zauzimaš kad kao kritikuješ liberale zbog ogrešenja o političku korektnost, dok sam stojiš do pojasa u Fox News govnima, i glasaš za Dveri. Sad ti braniš muslimane od islamofobne Aide Ćorović, jbt kurac, ko te ne zna, skupo bi te platio.

_____

Post by ostap bender on Mon May 22, 2017 8:52 pm

pa moze biti provincijalna koliko hoce ali nikako nije islamofob (za razliku od, na primer, vladete koji je isao kod pape da se savetuje o islamskoj opasnosti po hriscanstvo). reci lepo da je problem sto je dirala sulju, vojinog koalicionog partnera i sto je sada kod prangije.

ovo glupa invertirana politicka korektnost koja treba jaceg da stavi u poziciju slabijeg dolazi iz istog jezika kao i kreacionizam.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Kinder Lad on Mon May 22, 2017 8:59 pm

William Murderface wrote:retaradicionalizacijom
+1

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 9:02 pm

Elem, da se podsetimo i ovog bisera Gotamovog favorita sa podlenjih izbora:

Podsetimo, ranije danas Jeremić je, govoreći na svom predizbornom skupu u Nišu, izjavio da Srbiji treba "Moravski koridor a ne koridor Velike Albanije", zaključujući da bi njime Albanci "svakog vikenda dolazili i kupovali kuće i stanove" i pitajući "zar ih već nemamo dovoljno?".

A sad, gotame, nastavi da braniš muslimane od Aide Ćorović.

_____

Post by William Murderface on Mon May 22, 2017 9:02 pm

Kinder Lad wrote:
William Murderface wrote:retaradicionalizacijom
+1

_____

Post by Ointagru Unartan on Mon May 22, 2017 9:18 pm

William Murderface wrote:Inače je, kao i uvek, komična ova politkorektna poza koju zauzimaš kad kao kritikuješ liberale zbog ogrešenja o političku korektnost, dok sam stojiš do pojasa u Fox News govnima, i glasaš za Dveri. Sad ti braniš muslimane od islamofobne Aide Ćorović, jbt kurac, ko te ne zna, skupo bi te platio.

Ne brani on muslimane, kao sto ih A. Corovic ne napada, nego konkretno muslimane koji vode politiku retaradicionalizacije(tm), dakle islamske Dverase. Konzerve svih zemalja, ujedinite se!

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on Mon May 22, 2017 9:21 pm

William Murderface wrote:Elem, da se podsetimo i ovog bisera Gotamovog favorita sa podlenjih izbora:

Podsetimo, ranije danas Jeremić je, govoreći na svom predizbornom skupu u Nišu, izjavio da Srbiji treba "Moravski koridor a ne koridor Velike Albanije", zaključujući da bi njime Albanci "svakog vikenda dolazili i kupovali kuće i stanove" i pitajući "zar ih već nemamo dovoljno?".

A sad, gotame, nastavi da braniš muslimane od Aide Ćorović.

To je drugo. Svako je duzan da daje pun doprinos sopstvenom u borbi izmedju identiteta/nacija kako bi se borba sto pre zavrsila. Da nisam citao Dugu 1991 to ne bih znao.

_____
alt-lib
Guest

Post by Guest on Mon May 22, 2017 9:48 pm

beatakeshi wrote:Vozač trolejbusa.
gari a da ti malo pusis kurac?
Guest

Post by Guest on Mon May 22, 2017 9:49 pm

au brate da si meni reko gari ne bi ovo lako prošlo