Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by ontheotherhand Mon Apr 03, 2017 12:00 pm

    Kinder Lad wrote:
    tacno, to je smer ka kome se mora ici. ali taj smer ima svoju cenu, ali o tome neki drugi put. no, da ponovim, da, to je pobednicki smer.

    Koja je cena?

    ficfiric wrote:
    Pitao sam te vec jednom, ali nisam dobio odgovor. U kojoj to drzavi nema korupcije i lopova na politickoj sceni? 

    Verovatno ni u jednoj, ali svakako da korupcija različito pogađa ljude u Srbiji i na npr. Novom Zelandu.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by паће Mon Apr 03, 2017 12:15 pm

    ontheotherhand wrote:First as tragedy, then as a fart.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:18 pm

    Kondo wrote:ovako zamisljam diktotara, recite mi da to nije ta osoba

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Img-3361

    ahahah, nije mi nos paprika, ne pijem skoro uopste
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 12:20 pm

    Inace, moj najjaci utisak sa bm je apsolutni diletantizam. Poslednji put sam bio u odboru devedesetih i to je tad izgledalo ovako: ispred SPSa oprsvni oficir u penziji i bankarska sluzbenica, ispred opozicionih stranaka drilovani aktivisti. Svi maksimalno pazljivi i fokusirani. Sada, raspad. SNS - haos. Predsednik odbora zbunjen i neiskusan, potpredsednica razmazena klinka-karijeristkinja. Ispred Belog, jedan gradski djilkos i zgubidan i jedan fin ali neiskusan momak. Ispred DJB neznalice. Ispred Jeremije ubaceni SNSovci. Ispred radikala lokalni alkosi i lumpeni (ubedljivo najgori). Ispred Dveri neka glupa zena koja nije uradila apsolutno nista. Uglavnom, svi dosli samo zbog dnevnica. Naprednjacka Srbija u malom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by ficfiric Mon Apr 03, 2017 12:21 pm

    ontheotherhand wrote:Verovatno ni u jednoj, ali svakako da korupcija različito pogađa ljude u Srbiji i na npr. Novom Zelandu.

    Naravno da pogadja razlicito, ali ljudi cesto gledaju stvari crno-belo. Treba biti barem malo realan.

    Npr. imam ortaka koji je opsednut inostranstvom. Za njega je inostranstvo Dembelija gde copavi prohodaju, slepi progledaju, itd. Na iste pojave ima potpuno razlicite reakcije: npr. kad ovde vidi najjebeniju fontanu reakcija je "koji ce kurac na ovom mestu fontana, ko zna ko se ugradio". Istu fontanu vidi u Rumuniji, reakcija je "alal vera, svaka cast, ulaze se u javni prostor". Zbog te opsesije, njih dvoje nikako ne mogu da se skrase na jednom mestu i stalno se sele. Zive kao izbeglice, od jednog privremenog smestaja do drugog. Pri tom, oni fino zaradjuju (ortak je farmaceut a ortakinja je defektolog i u svom vlasnistvu imaju nekoliko nekretnina u Sapcu i BG-u, tako da i od kirije imaju nekakav prihod. Ali posto je ovde sve sranje i srbija™, nikako da se skrase i pocnu da zive normalan zivot, vec zivotare, jedva sastavljaju kraj sa krajem i nadaju se nekakvom odlasku u inostranstvo. Za sve to me ne bi bilo briga, punoletni su, neka rade sta hoce, ali imaju dete od sest godina koje trpi zbog njihove nezrelosti. Ne moze ni da stekne drustvo posto se oni stalno sele.

    Zato mi smeta ovakav crno-beli pogled na svet, kao kod diktotara


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:25 pm

    William Murderface wrote:Inace, moj najjaci utisak sa bm je apsolutni diletantizam. Poslednji put sam bio u odboru devedesetih i to je tad izgledalo ovako: ispred SPSa oprsvni oficir u penziji i bankarska sluzbenica, ispred opozicionih stranaka drilovani aktivisti. Svi maksimalno pazljivi i fokusirani. Sada, raspad. SNS - haos. Predsednik odbora zbunjen i neiskusan, potpredsednica razmazena klinka-karijeristkinja. Ispred Belog, jedan gradski djilkos i zgubidan i jedan fin ali neiskusan momak. Ispred DJB neznalice. Ispred Jeremije ubaceni SNSovci. Ispred radikala lokalni alkosi i lumpeni (ubedljivo najgori). Ispred Dveri neka glupa zena koja nije uradila apsolutno nista. Uglavnom, svi dosli samo zbog dnevnica. Naprednjacka Srbija u malom.

    Ja sam jednom bio u biračkom odboru i bilo je isto ovako. Gotovo svima je bilo izuzetno stalo do kvaliteta procesa. Vlast nabrijana da brani svoje, opozicija nabrijana da pobedi, svi poslali najbolje što imaju, a imali su iskusne ekipe. To je ono o čemu trubim sve vreme: mora teren, mora rad napolju i tabananje i organizovanje i učenje i participiranje u kolektivu, nema bez toga ništa.
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:28 pm

    ma sve ja prihvatam, nek se skrase ljudi ovde lepo, sto kazes za frenda sa dve solidne plate bog da ih vidi. neko tako vidi srbiju, ja je vidim kao raspad nedostojan pristojnog i civilizovanog zivota, osim ako ne oguglas na razne vidove svinjca i primitivizma. uostalom zato sto imamo mahom niske standarde i ocekivanja, zato nam je drzava tako ogavan servis.
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:28 pm

    ficfiric wrote:
    Npr. imam ortaka koji je opsednut inostranstvom. Za njega je inostranstvo Dembelija gde copavi prohodaju, slepi progledaju, itd. Na iste pojave ima potpuno razlicite reakcije: npr. kad ovde vidi najjebeniju fontanu reakcija je "koji ce kurac na ovom mestu fontana, ko zna ko se ugradio". Istu fontanu vidi u Rumuniji, reakcija je "alal vera, svaka cast, ulaze se u javni prostor". Zbog te opsesije, njih dvoje nikako ne mogu da se skrase na jednom mestu i stalno se sele. Zive kao izbeglice, od jednog privremenog smestaja do drugog. Pri tom, oni fino zaradjuju (ortak je farmaceut a ortakinja je defektolog i u svom vlasnistvu imaju nekoliko nekretnina u Sapcu i BG-u, tako da i od kirije imaju nekakav prihod. Ali posto je ovde sve sranje i srbija™, nikako da se skrase i pocnu da zive normalan zivot, vec zivotare, jedva sastavljaju kraj sa krajem i nadaju se nekakvom odlasku u inostranstvo. Za sve to me ne bi bilo briga, punoletni su, neka rade sta hoce, ali imaju dete od sest godina koje trpi zbog njihove nezrelosti. Ne moze ni da stekne drustvo posto se oni stalno sele.

    Pa cekaj, je li fino zaradjuju i imaju nekoliko nekretnina, ili jedva sastavljaju kraj s krajem?
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:28 pm

    William Murderface wrote:Inace, moj najjaci utisak sa bm je apsolutni diletantizam. Poslednji put sam bio u odboru devedesetih i to je tad izgledalo ovako: ispred SPSa oprsvni oficir u penziji i bankarska sluzbenica, ispred opozicionih stranaka drilovani aktivisti. Svi maksimalno pazljivi i fokusirani. Sada, raspad. SNS - haos. Predsednik odbora zbunjen i neiskusan, potpredsednica razmazena klinka-karijeristkinja. Ispred Belog, jedan gradski djilkos i zgubidan i jedan fin ali neiskusan momak. Ispred DJB neznalice. Ispred Jeremije ubaceni SNSovci. Ispred radikala lokalni alkosi i lumpeni (ubedljivo najgori). Ispred Dveri neka glupa zena koja nije uradila apsolutno nista. Uglavnom, svi dosli samo zbog dnevnica. Naprednjacka Srbija u malom.
    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 3579118792

    šta li oni sad pričaju o Jankarinom predstavniku Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 2304934895

    jel ste pričali štogod, jesi li koga preobratio? Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 1727922752
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 12:29 pm

    Da dodam, svako ko se nada nestanku DSa kao stranke koja jos uvek ima nekog pojma o izbornom procesu, nema pojma o cemu prica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by ficfiric Mon Apr 03, 2017 12:30 pm

    Pržun wrote:Pa cekaj, je li fino zaradjuju i imaju nekoliko nekretnina, ili jedva sastavljaju kraj s krajem?

    I jedno i drugo. Evo, juce su od mene pozajmili 2000 za benzin da se vrate kuci Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 3579118792

    Ja stvarno ne znam kako da im objasnim da je problem u njima a ne u drzavi


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 12:37 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    William Murderface wrote:Inace, moj najjaci utisak sa bm je apsolutni diletantizam. Poslednji put sam bio u odboru devedesetih i to je tad izgledalo ovako: ispred SPSa oprsvni oficir u penziji i bankarska sluzbenica, ispred opozicionih stranaka drilovani aktivisti. Svi maksimalno pazljivi i fokusirani. Sada, raspad. SNS - haos. Predsednik odbora zbunjen i neiskusan, potpredsednica razmazena klinka-karijeristkinja. Ispred Belog, jedan gradski djilkos i zgubidan i jedan fin ali neiskusan momak. Ispred DJB neznalice. Ispred Jeremije ubaceni SNSovci. Ispred radikala lokalni alkosi i lumpeni (ubedljivo najgori). Ispred Dveri neka glupa zena koja nije uradila apsolutno nista. Uglavnom, svi dosli samo zbog dnevnica. Naprednjacka Srbija u malom.
    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 3579118792

    šta li oni sad pričaju o Jankarinom predstavniku Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 2304934895

    jel ste pričali štogod, jesi li koga preobratio? Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 1727922752

    Verovao ili ne, svi su imali maksimalni rispekt prema meni jer sam ih bukvalno ucio sta da rade. U par navrata su zaseravali sa brojanjem i drugim maksimalno proszim operacijama i kad sam im to pokazao, poceli su da gledaju u mene kao jedinog ko ima nekog pojma o bilo cemu. Ovo nije zbog mojih liderskih kvaliteta, nego zato sto niko drugi nije imao blagog pojma o bilo cemu.

    Inace ce nam mesto skoro sigurno pasti jer imamo glas viska. Odakle? Radikal je dao listic coveku koji nije bio na birackom spisku jer ga zna i jer "to mora da je neka greska, civek zivi u mojoj ulici". Sve to je gledala benasta dverasica koja nihe uradila apsolutno nista da ga spreci na moje pitanje zasto nije nikome skrenula paznju rekla - pa sta sam mogla da uradim?

    Predsednik i potpredsednica su bili odsutni, sto nikako, ali nikako nisu smeli da budu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:40 pm

    William Murderface wrote:Da dodam, svako ko se nada nestanku DSa kao stranke koja jos uvek ima nekog pojma o izbornom procesu, nema pojma o cemu prica.

    zajedno sa njima treba da nestanu i postojeci izborni proces, procedure itd. a to sto si nabrojao prethodno je stanje srbije, i pristojne i nepristojne, polupriucen svet koji tumara po lavirintima nepotrebnog i preglomaznog birokratskog aparata, gledajuci nesto sitno da ucari, bez ikakve svesti o sirem interesu i sopstvenom okruzenju. ja bih se mnogo vise angazovao da pomognem sa onim sto znam, bez ocekivanja i zelje da od toga ostvarim licnu korist, al ne mos ni doci u priliku od ovih sto se otimaju za 1000 din ili priliku da otmu sutra milion evra, u zavisnosti od sopstvene pozicije i ambicija. ko ih jebe sve redom.
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:42 pm

    Jebi ga, nama je izgleda zandarmerija jedini spas. Da urade isto ono sto i u Truskoj, samo sto ce kod nas narod izaci na ulice da im pomogne.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 12:47 pm

    U "susednom" odboru je bilo jos gore. Ljudi se pokupili, i otisli nakon brojanja i nti su skinuli broj bm, niti su okacili kopiju izvestaja (sto moraju da ucine po zakonu). Nista. Spickali brojanje za pola sate i otisli kud koji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 12:47 pm

    Sve se ovo, da ne bude zabune, desava u crntru Nisa, a ne u Donjem Brijanju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 12:51 pm

    William Murderface wrote:Sve se ovo, da ne bude zabune, desava u crntru Nisa, a ne u Donjem Brijanju.

    pa zato i jesmo u problemu. tehnicka nepismenost, a koja podrazumeva razumevanje i mogucnost sprovodjenja nekih osnovnih adm procedura kod nas je jezivo mnogo zastupljena.
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 1:01 pm

    William Murderface wrote:Sve se ovo, da ne bude zabune, desava u crntru Nisa, a ne u Donjem Brijanju.
    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 3579118792
    ako ništa drugo, utešno je što se ni SNS nije pokazao. sinoć slušam predsednika vlade predsednika [sic] Vučića kako govori o svojoj stranci kao najvećoj i najjačoj na Balkanu. ko nije čuo da se radi o stranci mogao je lako da pomisli da pričao vojsci.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 03, 2017 1:10 pm

    Verujem da je sprovođenje izornog procesa otišlo u kurac i to je veliko sranje jer je to jebeni fundament. Kakvi god da su bili DS i DSS, za njihove vlasti je to bilo skoro pa u najboljem redu. Velike partije, pre svih DS, SRS i SPS su imale sposobne ljude koji su znali šta i kako treba da se radi. I tada, odgovorno tvdim, nikom nije padalo na pamet da oko toga nešto mulja. Bugarske vozove i kupovinu glasova zejtinom ne isključujem, ali prilikom glasanja, brojanja, sprovođenja materijala do OIK/GIK/RIK problema nije bilo. 

    Nisam klonuo duhom, iako sam se nadao drugom krugu, ne zato što sam mislio da opozicioni kandidat u njemu može da pobedi, već zato što bi to značilo jasno profilisanje Jankovića za vođu opozicije i zato što bi Vučić zbog toga ozbiljno popizdeo.

    Jasno je sad da će Janković nastaviti sa politikom i to je dobro. Ja bih više voleo da on ne ide iz početka već da proba da stavi DS pod svoju kontrolu. Mislim da treba raditi na tome da se ide ubuduće u dve kolone - centrističko/konstitucionalističkoj, koju bi predstavljalji Janković i oni koji su ga podržali u ovoj kampanji, i da se radi na jasnijem artikulisanju nekakve levice, čiju bi osnovi predstavljali lokalni i drugi građanski pokreti.

    Ali uslov bez kojeg se ništa ne može su mediji. Opozicija mora kako zna i ume da napravi dnevni list i ozbiljan internet portal. Ni radio ne bi škodio.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 03, 2017 1:10 pm

    William Murderface wrote:Sve se ovo, da ne bude zabune, desava u crntru Nisa, a ne u Donjem Brijanju.

    Čak verujem da je u Donjem Brijanju i bolje jer isti birački odbor radi posao već tri decenije.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 1:19 pm

    Александар Поповић: Ово је нов почетак за ДСС; Јовановић: Сада су турбулента времена иза нас


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Zuper Mon Apr 03, 2017 1:21 pm

    Ni Veletinu vise nije zabavno.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Apr 03, 2017 1:27 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 1:30 pm

    ja sam kao glasac belog prezadovoljan rezultatom. protiv sistema kao takvog kakav jeste ovde, a ne njegovih trenutnih reprezenata i upravljaca, to su bili jedini glasovi. jankovic cak nije ni ponudio menjanje, vec svi da postujemo postojece zakone, ustav blablabla.
    Anonymous
    Guest

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Guest Mon Apr 03, 2017 1:33 pm

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 C8ezmUrXoAAJsbW

    Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik - Page 5 Empty Re: Predsednički izbori u Srbiji 2. aprila, zvanični topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:22 pm