Kada kažem novine...

Share

Re: Kada kažem novine...

Post by William Murderface on Fri Dec 05, 2014 9:36 pm

Jebote bob, pa oni su ozbiljni.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Bluberi on Sun Dec 07, 2014 1:16 am

Telesković zakucava.

Post by Bluberi on Sun Dec 07, 2014 2:28 am

Zanimljivo je pored činjenice da je novinarski Politika najbolji list što retko ko primećuje da politiku, pa i ekonomiju i društvo, nose novinarke.

Post by Bluberi on Mon Dec 08, 2014 12:48 am

U jučerašnjem kulturnom dodatku Antić se kvalitetno uvukao u dupe Ljušiću.

Post by ostap bender on Mon Dec 08, 2014 1:02 am

daj neke detalje!

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Bluberi on Mon Dec 08, 2014 1:31 am

Piše o novoj ljušićevoj knjizi-Angažovana istoriografija, pa kaže.
- doprinos razvoju naučne debate i kritičkom pristupu političkim temama u široj javnosti
- jasan jezik i lep stil
- tokom desetogodišnjeg razdoblja u kojem je sa uspehom upravljao izdavačkim preduzećima
-ljušić u političkim debatama ne podilazi sagovornicima
- autorove asocijacije i zaključci su često neočekivni i inspirativni
U prvom delu je priložio biografiju, a zaključak izgleda ovako:
Knjiga profesora RLJ je zanimljiv i potreban bla bla, autor, uvaženi naučnik, profesor , direktor velikog javnog preduzeća, političar i intelektualac, u objavljenim tekstovima ponudio je svojevrstan čas anatomije savremenih tema itd.
 - ova knjiga donosi i sliku našeg vremena nastalu iz pera uglednog naučnika i angažovanog  savremenika.

Post by ostap bender on Mon Dec 08, 2014 1:46 am

kakav odvratni poltron.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Ferenz on Mon Dec 08, 2014 6:06 pm

Čitati od dole..

Post by Ferenz on Mon Dec 08, 2014 6:08 pm

Zabranjeno fotokopiranje?

Dano, Vi li ste?

Post by William Murderface on Mon Dec 08, 2014 7:12 pm

Isprva mi je izgledalo da to nije ona pisala, ali nakon ovog teksta sam prilično siguran da jeste. Mislim da nema prostora za previše čuđenja da ljubiteljka Regana i Tačerke baš i nije oduševljena idejom gej brakova.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Bluberi on Tue Dec 09, 2014 2:57 am

Da li imate dete?

Ovo je svakako jedno od najličnijih i najemotivnijih pitanja koje možete postaviti ženi koja je proslavila 30 rođendan i koja se ne odaziva na reč „mama”. Ilustrativni dokaz ove teze jeste i tekst koji je objavljen u subotnjem izdanju „Politike” i koji je „zapalio srpski Fejsbuk”, da citiram kolege sa sajta Telegraf.rs, koji nisu smatrali neophodnim da mene citiraju kao autora članka „U Beogradu skoro polovina tridesetogodišnjakinja nema dete”.

Kao autor teksta koji je izazvao toliku polemiku i juče stekao status najčitanijeg i najkomentarisanijeg teksta u „Politici”, mogu iskreno da kažem – bilo je tekstova koji su bili ličniji, emotivniji, sa jakom ličnom notom, koji su bili pisani u prvom licu jednine i u kojima je bilo vidljivo moje (ne) slaganje sa sagovornicima...

Svesna činjenice da je ova tema osetljiva i bolna za većinu žena koje se nisu ostvarile kao majke, trudila sam se da što bezličnije i bez iznošenja vrednosnih stavova napišem tekst o padu nataliteta u Srbiji. Jer, iza statističkog podatka da 43 odsto žena nema decu, krije se zapravo bolna životna istina da svaka druga tridesetogodišnjakinja u Beogradu nije pronašla muškarca sa kojim je uspela da se ostvari u ulozi roditelja.
Katarina Đorđević

Post by William Murderface on Tue Dec 09, 2014 3:07 am

Nije majka klela Kaću što se kockala...

_____

Post by Bluberi on Tue Dec 09, 2014 3:13 am

Ovo shvatam kao poziv na dijalog.

Post by William Murderface on Tue Dec 09, 2014 3:32 am

Kakav dijalog kad je već presudila da svaka žena preko 30-e koja nema dece "nije pronašla muškarca sa kojim je uspela da se ostvari u ulozi roditelja."

_____

Post by Bluberi on Tue Dec 09, 2014 3:47 am

Možda gajim iluzju, možda ne kapiram trenutak, ali ja ipak vidim snažnu potrebu društva za dijalogom koji je do skora koliko toliko bio kanalisan kroz političke debate. Nepostojanje ili negiranja odgovora je poražavajuće.

Post by William Murderface on Tue Dec 09, 2014 4:06 am

Da, to stoji. To je otprilike Ilićeva poenta u poslednjem tekstu.

_____

Post by Indy on Tue Dec 09, 2014 6:45 am

decu treba imati samo ako ih želite, i ne treba ako ih ne želite

(Pozajmljeno iz komentara "Crno belo".) Zavrsen "dijalog".

Post by William Murderface on Tue Dec 09, 2014 10:25 am

To.

_____

Post by bela maca on Tue Dec 09, 2014 12:22 pm

pokušala je da ublaži stvar a samo se još više ukopala. nije napisala statistiku koliko od tih tridesetogodišnjakinja ima muža ili dečka pa opet nema dete.
možda postoji potreba društva za dijalogom (svakako znam da postoji potreba žena koje nemaju decu da brane svoje pravo na intimu i slobodan izbor) ali ova žena ne poziva na njega ni jednom rečju.

Post by Radagast on Tue Dec 09, 2014 4:41 pm

"Svesna činjenice da je ova tema osetljiva i bolna za većinu žena koje se nisu ostvarile kao majke, trudila sam se da što bezličnije i bez iznošenja vrednosnih stavova napišem tekst o padu nataliteta u Srbiji."

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Bluberi on Wed Dec 10, 2014 4:01 pm

Како су медији постали главни кривци за саобраћајне несреће

Post by William Murderface on Wed Dec 10, 2014 4:31 pm

Au. Šta muvaju bre ti ljudi?

_____

Post by Bluberi on Thu Dec 11, 2014 4:41 pm

Katarina Đorđević nastavlja.

Post by Ferenz on Thu Dec 11, 2014 10:20 pm

Zapad Todorović  @ZapadTodorovic    ·    1h 1 hour ago  
Imali neka mega prepička da joj napravim dete posle 30e da se skrasi, drolja preobrazovana. Samo ozbiljne 06x346xx9. Gai hedonisti stop!

Post by Bluberi on Sun Dec 14, 2014 3:57 pm

Дакле, Политикин фељтон је одиграо исту ону друштвено-политичку улогу коју је недавно имала комисија при Мегатренд универзитету, основана да би се утврдило питање плагијата доктората министра полиције Стефановића. Другим речима, било је потпуно сувишно траћити време и тих неколико стубаца на утврђивање онтолошке димензије плагијата. Право истраживачко новинарство би морало да у јавности инсистира на утврђивању одговорности јавних установа и појединаца. Као што би се, наравно, у озбиљној земљи министар културе макар дискретно позабавио овим питањем, јер оно пљује у лице најбољим и највећим српским песницима. Разуме се, овоме треба прибројити и одсуство реакција од стране свих других институција које се баве књижевношћу, јер је овде реч, између осталог, и о нападу на институцију књижевности, и то не националне, већ књижевности уопште. Ако су Давичо, Попа или Драго Иванишевић, од којих су све потоње песничке генерације училе поезију – плагијатори и лопови, шта онда остаје од наше поезије? При томе, у овом случају, упркос Дончићевим фантазијама, не може бити никакве идеологије, реч је о сувим и баналним чињеницама: наиме, књиге и песме или постоје, или не постоје.
Марјан Чакаревић

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jun 24, 2017 5:39 am