Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun 25 Jan - 13:16:00

    lazanski je divan: samoupravna hrvatska je bila super ali zato sam podrzao milosevicevo davljenje jugoslavije garotom u parodiji ljubavnog cina.

    u medjuvremenu posto nema samoupravljanja ostaje nam parodicna suverenisticka politika ciji je totem de gol a ne tito srbozder ili daleko bilo kardelj.

    ja stalno ponavljam onaj vic o lenjinu, staljinu i rozi luksemburg. da li sam vam ga vec pricao?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun 25 Jan - 13:19:59

    Ajde opet, ne škodi Kada kažem novine... - Page 7 1143415371 Ne sećam se, zaista.

    A Lazanski je lud, nema sumnje - treba neko da mu javi da ne živimo više u SFRJ.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun 25 Jan - 13:24:46

    pa pita lenjin rozu i kobu: da li treba saradjivati sa nacionalnim burzoazijom u borbi protiv imperijalizma?

    i roza kaze: nikako. to je isto i oni ce nas izdati prvom prilikom. koba na to odvrati da je nacionalna politika narodnog fronta jedina moguca u borbi protiv imperijalizma.

    lenjin cuti. i onda ga oni pitaju: a sta vi mislite vladimire ilicu?

    lenjin:


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun 25 Jan - 13:27:29

    Kada kažem novine... - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun 25 Jan - 13:29:23

    pa to. nisu svi burzuji nisti, nisu sve situacije iste... sada ti treba da saradjujes sa balistima zato sto pucaju po italijanima ili s cetnicima zato sto jos uvek nisu potpuno integrisani u okupacione snage. saradjujes s onim ko je spreman da prihvati tvoje osnovne postulate. otuda je na primer makedonsko pitanje i dalje bitno za grcko.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun 25 Jan - 17:53:59

    Tek kad sam uzeo u ruke današnju Politiku ukapirao sam da se slavi 111-togodišnjica. Inače, čini mi se  da Bazdulj danas drka bez prestanka jer je na istom listu, doduše ne i stranici, papira zajedno sa Andrićem i Crnjanskim.
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun 25 Jan - 17:56:31

    Argh. Ne znam koji je deo te slike više uznemirijuć Kada kažem novine... - Page 7 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon 26 Jan - 16:39:32

    Призива ли Живковић „петооктобарски сценарио”
    Kada kažem novine... - Page 7 Zivkovic
    Зоран Живковић (Фото Танјуг)
    Док Бојан Пајтић покушава да до 3. фебруара скрпи владу у сенци, Зоран Живковић тражи хитно уједињење опозиције у један демократски фронт против, како каже, тешке аутократије у Србији.
    Да ли нас то лидер Нове странке враћа у деведесете године, када се опозиција после више јалових покушаја окупила у ДОС да би с власти срушила Слободана Милошевића? Или је призивање „петооктобарског сценарија” резултат фрустрације што је на 20 радних дана удаљен из парламента због вређања посланика, због чега се жалио и Уставном суду.
    Бивши премијер Србије Живковић објашњава да није мислио конкретно на формирање новог ДОС-а, већ демократског фронта: „Форма ДОС-а је на неки начин превазиђена, јер је тада било лакше уједини разнородне опозиционе странке него што је то данас случај. Много је већи проблем то што је сада добар део опозиције формално против власти, а преко медија и на све друге начине покушавају да се додворе Вучићу и буду део власти. У томе се истичу Ненад Чанак, Борис Тадић и Чедомир Јовановић. То је главни проблем, јер када то грађани виде, онда озбиљно посумњају у намере опозиције.”
    Али да би се опозиција сврстала у једну колону и да би се направио сличан сценарио као на изборима 29. септембра 2000. године, који је довео до тога да Милошевић 5. октобра грађанским протестима буде срушен у уличним демонстрацијама, лидер НС-а каже да је неопходно да ДС заврши своју унутрашњу транзицију јер је без демократа тешко остварити тај фронт.
    На овакве идеје некадашњи „отпораш”, а сада председник Напредног клуба Чедомир Антић каже да ДС и њој блиске странке још нису способне да изађу из времена које је непосредно уследило 2000. године. Он тврди да ће ускоро њихове идеје постати једнако модерне као идеје Мирјане Марковић и Љубише Ристића из 1996. године.
    „Мислим да би било добро да престанемо да говоримо о симболима, јер је ДОС био управо то. Најава формирања опозиционог блока по узору на ДОС говори да данашњи политичари немају идеје како да се супротставе власти чим се позивају на моделе од пре петнаестак година. За Зорана Живковића су вероватно славна времена када је он био премијер Србије, али када би анализирао параметре из тог времена, сигуран сам да не би тако говорио. Он рачуна да постоји неколико хиљада људи који су били у власти, а сада више нису. Он рачуна на њихов политички потенцијал”, каже Антић.
    За лидера Напредног клуба проблем ДОС-а је био тај што нису имали ни идеологију ни програм и, на крају, део ДОС-а којим је руководио ДС направио је од ЕУ замену за идеологију и програм: „Зато се и догодило да оно мало интелектуалаца који су подржавали ДС незадовољни стањем у земљи олако подрже сваку алтернативу ДС-у. Ако за њих ЕУ није имала алтернативу, показало се да у Србији постоји влада која је ЕУ послушнија од њих.”
    Један други познати „отпораш” који је остао веран Демократској странци, Срђан Миливојевић, истиче да данас није могуће објединити све партије које су против власти, због чега је некада формиран ДОС.
    „Некад је Слободан Милошевић био интегративни фактор, јер је био оличење зла и лако је бити против њега и у једној корпусу објединити и монархисте и републиканце и оне који су за Европу и који су против европских интеграција. Тешко је данас направити нови ДОС, али мислим да је то потребно, јер се Србија налази на великој прекретници”, нагласио је Миливојевић, додајући да СНС систематски уништава парламентарну опозицију и да ће тај празан простор попунити екстремна десница, која ће направити сарадњу са покретом војних резервиста и синдикалистима.
    Председник Напредног клуба сматра да Живковић покушава да извуче политички профит из тога што су два посланика Нове странке у Скупштини Србије приметнији него сви посланици ДС-а.
    Антић не види око чега би се проевропска опозиција сада могла објединити и сматра да нема тих потенцијала које је некада имала.
    „Уместо празне приче о најавама формирања неког ДОС-а најважнији је какав ће бити програм опозиције. Као председник Напредног клуба и конзервативац могу да наведем стотинак тачака владине политике са којима нисам сагласан, а са којима су сагласни Пајтић и Живковић. Због тога је потребно да се изграде два блока – један владин проевропски, а други конзервативан, који је, између осталог, против уласка Србије у ЕУ”, предлаже Чедомир Антић.    
    Дејан Спаловић
    објављено: 26.01.2015


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Kaneda Mon 26 Jan - 18:52:22

    A šta je fora sa slikom iz Muzeja voštanih figura?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sun 1 Feb - 15:53:17

    Miroslav Lazanski Kako verovati povereniku
    Neznanje, majka drskosti
    Skrivanje informacija
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun 1 Feb - 16:14:07

    Hvala Šabiću što ima strpljenja da obu bezobraznu neznalicu istera na čistac.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun 1 Feb - 16:34:22

    Karijera Ložanskog je trebala da bude zauvek završena onog dana kada je proglasio pobedu Gadafija u Libiji, i zapalio za Srbiju.  Nažalost, ovde se opsenari i neznalice tretiraju kao nacionalne veličine, u nedostatku kritičkog filtera koji bi sprečio da te razne Zoće isplivaju na površinu.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun 1 Feb - 16:44:14

    Obojica mislite u šablonima boljševičkog i komunističkog doba...


    Bonn Berlin | 01/02/2015 15:24
    Gospodine Sabicú, Vi izgleda jos niste stigli u 21. vek, kao i cela srpska vlada. da li ste culi za slobodu govora, stampe, tv, misli, etc. Izgleda da niste. Verovatno jos mislite u sablonima boljsevistickog i komunistickog doba, to je sramota. Miroslav lazanski je novinar i ima jedan zadatak. Taj zadatak je pisanje istine, otkrivanje raznih mahinacija, bez obzira na vinovnika, otkrivanje zakulisnih igara bez obzira na vinovnike. Vidim da ne pratite strana javna glasila, vecina clanaka napisanog od Miroslava Lazanskog se pojavljuje i u stranoj stampi, dan pre-dan kasnije. Najbolej da tuzite ceo svet za otkrivanje tajni, imate dobar primer za to , malog vodju Milosevica. I Vi kaskate u EU ? Smesno.
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun 1 Feb - 16:54:32

    Video sam taj komentar! Ali mi ništa nije jasno. Lazanski na braniku slobode govora? WTF?!?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun 1 Feb - 18:28:17

    William Murderface wrote:Video sam taj komentar! Ali mi ništa nije jasno. Lazanski na braniku slobode govora? WTF?!?

    Pa čovjek je na zadatku širenja istine Kada kažem novine... - Page 7 4101625831

    Kako sam počeo da čitam komentar, u glavi mi se stvorila slika lole koji ga je napisao, stav, izgovor, gestikulacija, ma sve, prečesta situacija iz rl-a, jbg. Mirosavljevljev fan, klasični.

    A Miroslav je i prije Gadafijeve pobjede™️ razasuo gomile bisera, posebno u svojim knjigama, bar u one tri koje sam čitao.

    Poseban car mi je bio u svojim reportažama iz vremena rata na Kosovu. Ono ispijanje NATO vina sa tobdžijama je legendarno.
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon 2 Feb - 11:18:11

    Kada kažem novine... - Page 7 402eb61d9b7c6ce9a00b7ba7e680a626_normal Nebojša Krstić @Krle22  ·  7m 7 minutes ago
    Zanimljivo je da "demokratska javnost" najviše pljuje Miroslava Lazanskog u retkom trenutku kad je potpuno u pravu, za razliku od Šabića.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Mon 2 Feb - 11:20:15

    ovaj covek bi se svlacio u parku da nema tvitera.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3782
    Join date : 2014-11-12

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by bemty Mon 2 Feb - 11:23:42

    procitala sam "da nema hitlera" i pravo se zbunila.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon 2 Feb - 11:28:32

    Kada kažem novine... - Page 7 565864_kainov-oziljak-sabackog-pozorista-foto-poslala-sanja-becejic_ff


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Mon 2 Feb - 15:53:34

    Majko mila. Ovaj čovek je teški mazohista. Pored svega ostalog. 

    http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Neznanje-majka-drskosti.lt.html
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Mon 2 Feb - 16:25:08

    Jao kakav jadan odgovor Lazanskog Kada kažem novine... - Page 7 286371741
    Erős Pista

    Posts : 81195
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon 2 Feb - 16:54:04

    Ali kakva fotka!

    Kada kažem novine... - Page 7 Lazanski

    Iz lične arhive, jeeeeebote!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Mon 2 Feb - 17:10:18

    Poslanici ne kapiraju koncept nezavisnosti, sto bi ga tamo neki sudija na takmicenjima za mis kapirao.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Tue 3 Feb - 21:32:44

    U današnjem broju mali članak o poseti Vučića Švedskoj i to na desetoj strani.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Tue 3 Feb - 22:03:55

    Jel to novi kurs Vučićevog pr tima?

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 28 Mar - 16:06:22